Spelprogram - Pantamera Pojkar Mörkröd Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Johan Ahlstrand johanahlstrand@bahnhof.se +46703301558 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Johan Andersson johan.ekero@hotmail.com Blå/blå/blå
IBF Offensiv Lidingö Peter Arrhenius peter.arrhenius@hotmail.com 0761017791 blå, blå, blå
Järfälla IBK Marie Gustafsson Mariegustafsson51@hotmail.com 0734166972 Röd/Röd/Svart
Nacka Wallenstam IBK (B) Anna Castwall anna@castwall.se 0706560018 Vit/svart/vit
Rotebro IS IBK Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (B) Jerry Hakefjäll jerryhake@me.com 07099-79100 Vit, Vit, Vit
Väsby AIK (B) Annette Eltin annette.eltin@gmail.com 070-257 25 57 Röd/Röd/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 14:00 1 Väsby AIK (B) - Ekerö IK 7 - 6 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Väsby skolan 1
2019-09-29 13:00 1 Nacka Wallenstam IBK (B) - Järfälla IBK 2 - 3 Felix Fernström, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-11-09 16:00 1 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 1 - 9 Emilia Tuomela, Alexander Löfgren Bodals Bollhall
Omgång 2
2019-10-11 18:45 2 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö 11 - 4 Anton Fritshammar, Daniel Karlsson Viksjö Sporthall
2019-10-12 17:15 2 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK (B) 3 - 3 Kari Malmros, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-10-13 13:00 2 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Zana Guzel, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2019-11-16 17:00 2 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
Omgång 3
2019-10-19 16:30 3 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 1 Daniel Bjerdahl, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2019-10-20 09:30 3 Ekerö IK - Järfälla IBK 4 - 5 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Mälaröhallen
2019-10-20 16:30 3 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 8 - 4 Sabina Åström, Simon Righarts Hägerneholmshallen
Omgång 4
2019-10-25 18:45 4 Järfälla IBK - Täby FC (B) 8 - 4 Filip Lövenklint, Alexander Mattsson Viksjö Sporthall
2019-10-27 14:00 4 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK 1 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Björkebyhallen
2019-11-30 13:45 4 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (B) 3 - 3 Robin Vall, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
Omgång 5
2019-11-17 13:15 5 Väsby AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Väsby skolan 88
2019-11-17 13:45 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK 6 - 5 Jonatan Svahn, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-11-17 19:00 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK 2 - 4 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
Omgång 6
2019-11-23 17:45 6 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Johan Nima, Daniel Bjerdahl Bodals Bollhall
2019-11-24 17:00 6 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 1 - 8 Filip Lövenklint, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2019-11-24 18:30 6 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 6 - 8 Richard Jonsson, Daniel Mårtensson Hägerneholmshallen
Omgång 7
2019-11-29 21:15 7 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 3 Sadjad Nima, Johan Nima Tappströms Bollhall
2019-11-30 16:15 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 6 Sadjad Nima, Didrik Axen Ormingehallen
2019-12-01 16:15 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK 4 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Björkebyhallen
Omgång 8
2019-12-07 14:00 8 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Christian Högberg, Andreas Bengtsson Bodals Bollhall
2019-12-08 13:45 8 Järfälla IBK - Väsby AIK (B) 5 - 4 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Viksjö Sporthall
2019-12-08 18:15 8 Täby FC (B) - Ekerö IK 5 - 6 Lucas Edberg, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
Omgång 9
2019-12-15 11:15 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Väsby AIK (B) 4 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-12-15 14:15 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 7 Alexander Hellström, Sam Varahram Björkebyhallen
2019-12-15 16:15 9 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 1 - 5 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
Omgång 10
2020-01-10 18:45 10 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2020-01-11 11:30 10 Ekerö IK - Väsby AIK (B) 1 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Mälaröhallen
2020-01-12 17:45 10 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Silverdalshallen
Omgång 11
2020-01-18 12:45 11 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 8 - 3 Per Sundvall, Jan Lingemark Hägerneholmshallen
2020-01-18 13:45 11 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK 7 - 5 Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
2020-01-19 10:45 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK 1 - 2 Sam Varahram, Johan Nima Ormingehallen
2020-01-19 16:15 11 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Väsby skolan
Omgång 12
2020-02-01 17:30 12 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) Bodals Bollhall
2020-02-02 10:15 12 Järfälla IBK - Ekerö IK Viksjö Sporthall
2020-02-02 13:00 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Björkebyhallen
Omgång 13
2020-02-08 13:15 13 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (A) Mälaröhallen
2020-02-08 18:00 13 Täby FC (B) - Järfälla IBK Grindtorpshallen
2020-02-09 14:45 13 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK Väsby skolan
Omgång 14
2020-02-15 19:00 14 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (B) Bodals Bollhall
2020-02-16 13:15 14 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Viksjö Sporthall
2020-02-16 17:45 14 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Silverdalshallen
Omgång 15
2020-03-07 15:30 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Ormingehallen
2020-03-07 17:45 15 Ekerö IK - Rotebro IS IBK Mälaröhallen
2020-03-08 12:00 15 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) Väsby skolan
Omgång 16
2020-03-14 11:30 16 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Hägerneholmshallen
2020-03-15 13:15 16 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Silverdalshallen
2020-03-28 18:00 16 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK Bodals Bollhall
Omgång 17
2020-03-21 13:15 17 Ekerö IK - Täby FC (B) Mälaröhallen
2020-03-22 12:45 17 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK Väsby skolan
2020-03-22 16:15 17 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Björkebyhallen
Omgång 18
2020-03-28 17:00 18 Väsby AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Väsby skolan
2020-03-29 16:30 18 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Hägerneholmshallen
2020-03-29 16:30 18 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis