Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Joakim Tell tell.joakim@gmail.com 070-6520839 Blå, Blå, Blå
Farsta IBK (A) Hasse Lindström hasse.lindstrom1964@gmail.com svart/svart/svart
FBI Tullinge (A) Tomas Bovin tomas.bovin@gmail.com 070-2655721 Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Rotebro IS IBK (A) Felix Eklund felix.eklund@hotmail.com 070-1454455 Blå/Blå/Vit
Salems IF (A) Erika Svedberg erika.svedberg@salemsif.se 0730-582809 Lila/vit/vit
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Casper Forsblad casper_forsblad@hotmail.com 0733770446 svart/svart, svart, svart
Täby FC (A) Josef Rosengren Josef.rosengren@gmail.com 0766415174 Vit/Vit/Vit
Åkersberga IBF (A) Thomas Moberg mobergthomas@hotmail.com 0767248017 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-26 20:30 1 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 6 - 2 Niklas Forsman, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 17:45 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2019-09-29 19:30 1 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 4 - 3 Niklas Forsman, Petra Dynesius Glömstahallen 91
2019-11-12 20:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Strandhallen - Tyresö
2020-03-12 19:00 1 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (A) Tappströms Bollhall
Omgång 2
2019-10-02 20:30 2 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) 6 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya) 45
2019-10-05 14:15 2 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 2 Sebastian Öhman, Johan Larsson Farstahallen 1
2019-10-05 15:45 2 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 9 Roland Nester, Björn Landin Tullingehallen 30
2019-10-06 13:15 2 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 5 Jonas Edström, Fredrik Hallenberg Hägerneholmshallen
2019-12-19 20:30 2 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Skogsängshallen
Omgång 3
2019-10-12 18:30 3 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-12 18:45 3 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 8 Daniel Bäckner, Erik Nyman Tullingehallen 30
2019-10-13 13:45 3 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 4 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-10-13 19:30 3 Huddinge IBS (A) - Ekerö IK (A) 7 - 7 Magnus Johansson, William Albrecht Glömstahallen 70
2019-11-06 20:00 3 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Magnus Johansson, Linus Warrenstein Herresta Sporthall
Omgång 4
2019-10-19 13:00 4 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Fredrik Landin, Aarre Hietanen Farstahallen 1
2019-10-19 13:45 4 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Rotebrohallen (Nya) 75
2019-10-19 17:30 4 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Daniel Bäckner Hägerneholmshallen
2019-10-20 12:00 4 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Mälaröhallen 27
2019-10-20 17:00 4 Salems IF (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 0 Roland Nester, Björn Landin Skogsängshallen
Omgång 5
2019-10-27 12:45 5 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 5 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Tyresöhallen
2019-10-27 15:30 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Björkebyhallen
2019-10-27 18:30 5 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Åkersberga Sporthall A 89
2019-10-27 19:15 5 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 2 - 9 Alexander Hellström, Elis Erbing Tullingehallen 60
2020-01-05 13:00 5 Salems IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 1 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
Omgång 6
2019-11-09 13:30 6 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 4 Johan Larsson, Daniel Enkulla Farstahallen 3
2019-11-09 15:45 6 Täby FC (A) - Salems IF (A) 5 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Hägerneholmshallen
2019-11-09 17:15 6 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Mälaröhallen 97
2019-11-10 19:30 6 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 10 - 4 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Glömstahallen 50
2019-12-04 20:30 6 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya) 45
Omgång 7
2019-11-17 17:45 7 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-11-17 18:00 7 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Kenny Ly Skogsängshallen
2019-11-17 20:00 7 FBI Tullinge (A) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Tullingehallen 50
2019-11-18 19:00 7 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Grindtorpshallen
2019-11-19 20:45 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Magnus Johansson, William Albrecht Björkebyhallen
Omgång 8
2019-11-23 15:30 8 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Farstahallen 3
2019-11-23 16:00 8 Ekerö IK (A) - Salems IF (A) 1 - 5 Niklas Forsman, Martin Åkesson Mälaröhallen 67
2019-11-24 16:45 8 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya) 65
2019-11-24 17:15 8 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Fabian Fahimi, Martin Johansson Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 19:30 8 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Glömstahallen 72
Omgång 9
2019-11-27 20:30 9 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 1 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2019-11-28 20:30 9 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 10 Jimmy Rittervall, Aldin Imamovic Tullingehallen
2019-12-01 11:30 9 Farsta IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 1
2019-12-01 17:15 9 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Daniel Karlsson, Alexander Sommensjö Hägerneholmshallen
2019-12-08 18:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 7 Amanda Törner, Arash Sohrevardi Tyresöhallen
Omgång 10
2019-12-11 19:45 10 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2019-12-13 20:40 10 Farsta IBK (A) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Daniel Bäckner, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 3
2019-12-14 17:00 10 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 11 Amanda Törner, Petra Dynesius Tullingehallen
2019-12-15 16:15 10 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogsängshallen
2020-02-19 20:30 10 Rotebro IS IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
Omgång 11
2020-01-11 16:00 11 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 9 - 4 Jonatan Svahn, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen 39
2020-01-12 15:15 11 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) 6 - 6 Magnus Johansson, Erik Palmertz Björkebyhallen
2020-01-12 16:30 11 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 9 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 17:45 11 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 4 Daniel Mårtensson, Jacob Leijon Tyresöhallen
2020-01-12 19:30 11 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 0 - 2 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Glömstahallen 92
Omgång 12
2020-01-18 13:15 12 Rotebro IS IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 15:30 12 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 6 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Skogsängshallen
2020-01-18 16:15 12 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Mälaröhallen 52
2020-01-20 19:45 12 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 10 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Grindtorpshallen
2020-02-10 19:20 12 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Farstahallen 1
Omgång 13
2020-01-25 18:00 13 FBI Tullinge (A) - Salems IF (A) Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Tullingehallen
2020-01-26 16:45 13 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) Niklas Forsman, Roland Nester Björkebyhallen
2020-01-26 19:15 13 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) Erik Hellgren, Magnus Vilhelm Eriksson Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 19:30 13 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Glömstahallen
2020-03-03 21:00 13 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (A) Åkersberga Sporthall A
Omgång 14
2020-02-01 12:15 14 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Mälaröhallen
2020-02-01 12:15 14 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Farstahallen 1
2020-02-01 14:15 14 Rotebro IS IBK (A) - Salems IF (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 16:45 14 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) Hägerneholmshallen
2020-02-04 19:15 14 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) Fleminghallen
Omgång 15
2020-02-09 18:00 15 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 18:30 15 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) Björkebyhallen
2020-02-09 20:00 15 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) Tullingehallen
2020-02-11 20:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK (A) Strandhallen - Tyresö
2020-02-19 20:30 15 Salems IF (A) - Täby FC (A) Skogsängshallen
Omgång 16
2020-02-14 19:45 16 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Glömstahallen
2020-02-15 11:45 16 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 17:30 16 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (A) Mälaröhallen
2020-02-20 20:30 16 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Åkersberga Sporthall A
2020-02-21 20:40 16 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) Farstahallen 3
Omgång 17
2020-02-20 20:30 17 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) Tullingehallen
2020-03-07 12:45 17 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) Hägerneholmshallen
2020-03-08 14:30 17 Salems IF (A) - Ekerö IK (A) Skogsängshallen
2020-03-08 15:15 17 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) Björkebyhallen
2020-03-10 20:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Strandhallen - Tyresö
Omgång 18
2020-03-14 15:00 18 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) Mälaröhallen
2020-03-15 11:30 18 Rotebro IS IBK (A) - Farsta IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-03-15 16:00 18 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Björkebyhallen
2020-03-15 17:45 18 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A) Åkersberga Sporthall A
2020-03-15 19:30 18 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) Glömstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis