Spelprogram - Herrar Div 1 Östra Götaland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Kalmarsund Ungdom Jimmie Nilsson jimmienilsson1@hotmail.com 073-8425316 blå,blå,blå
Hovshaga AIF Christoffer Tiderman stoffe_tiderman@hotmail.com 0730-506778 blått/blått/blått
Hovslätts IK Emanuel Ambré emanuel.ambre@outlook.com 0761-862545 röd/vit/vit
Jönköping IBK Ungdom Fredrik Ekvall fredrik.ekvall@jonkoping.se 072-2530475 Röd/Röd/Röd
Ledberg IBF
Linköping FBC Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK Andrej Jovic andrej.coach@hotmail.se 0722-539970 vit/svart/vit
Solfjäderstaden IBK Mattias Eriksson mattias.eriksson@motala.se 070-6451972 Röd, Röd, Svart
Sävsjö IBK Per Swärdh Pelle.swardh@gmail.com 0763089333 röd/svart/vit
Vetlanda IBF Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Kornblå/, Kornblå/, Blå
Växjö IBK U Klas Skoglund-Wikeling klas.skoglund@vaxjovipers.se 0736-73 09 29 Blå/Blå/Blå
Åby IBK Niclas Johansson niclas.johansson120@telia.com 0705353084 svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 20:00 1 Sävsjö IBK - Ledberg IBF Sävsjö Sporthall
2019-09-28 13:00 1 Hovshaga AIF - Vetlanda IBF Hovshaga Sporthallen
2019-09-28 14:00 1 Jönköping IBK Ungdom - Olofströms IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-28 14:00 1 Hovslätts IK - Solfjäderstaden IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 12:00 1 Linköping FBC - Växjö IBK U Linköpings Sporthall
2019-09-29 13:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom - Åby IBK Färjehallen
Omgång 2
2019-10-04 19:00 2 Växjö IBK U - Hovshaga AIF Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-05 14:00 2 Åby IBK - Jönköping IBK Ungdom Åby Arena
2019-10-05 14:00 2 Olofströms IBK - Sävsjö IBK Olofströms Sporthall
2019-10-05 14:00 2 Vetlanda IBF - Solfjäderstaden IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-05 15:00 2 Ledberg IBF - FBC Kalmarsund Ungdom Campushallen
2019-10-05 17:00 2 Hovslätts IK - Linköping FBC Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 3
2019-10-08 19:30 3 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U Färjehallen
2019-10-08 20:00 3 Jönköping IBK Ungdom - Vetlanda IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-08 20:00 3 Linköping FBC - Åby IBK Linköpings Sporthall
2019-10-09 19:45 3 Hovshaga AIF - Olofströms IBK Hovshaga Sporthallen
2019-10-10 19:00 3 Solfjäderstaden IBK - Ledberg IBF Motala Sporthall
2019-10-10 19:30 3 Sävsjö IBK - Hovslätts IK Sävsjö Sporthall
Omgång 4
2019-10-12 13:00 4 Växjö IBK U - Solfjäderstaden IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-12 14:00 4 Hovslätts IK - Hovshaga AIF Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 14:00 4 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Olofströms Sporthall
2019-10-12 14:00 4 Vetlanda IBF - Linköping FBC ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-12 14:00 4 Åby IBK - Sävsjö IBK Åby Arena
2019-10-12 15:00 4 Ledberg IBF - Jönköping IBK Ungdom Campushallen
Omgång 5
2019-10-18 19:30 5 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF Sävsjö Sporthall
2019-10-19 14:00 5 Hovslätts IK - Ledberg IBF Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-19 15:00 5 Växjö IBK U - Åby IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-20 12:00 5 Linköping FBC - FBC Kalmarsund Ungdom Linköpings Sporthall
2019-10-20 15:00 5 Jönköping IBK Ungdom - Hovshaga AIF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-20 17:00 5 Solfjäderstaden IBK - Olofströms IBK Motala Sporthall
Omgång 6
6 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF Färjehallen
2019-10-26 13:00 6 Hovshaga AIF - Sävsjö IBK Hovshaga Sporthallen
2019-10-26 14:00 6 Åby IBK - Solfjäderstaden IBK Åby Arena
2019-10-26 14:00 6 Olofströms IBK - Hovslätts IK Olofströms Sporthall
2019-10-26 15:00 6 Ledberg IBF - Växjö IBK U Campushallen
2019-10-27 12:00 6 Linköping FBC - Jönköping IBK Ungdom Linköpings Sporthall
Omgång 7
2019-11-01 19:30 7 Växjö IBK U - Sävsjö IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-02 14:00 7 Vetlanda IBF - Olofströms IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-02 14:00 7 Hovslätts IK - Jönköping IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-03 13:00 7 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF Färjehallen
2019-11-03 17:00 7 Solfjäderstaden IBK - Linköping FBC Motala Sporthall
2019-11-09 15:00 7 Ledberg IBF - Åby IBK Campushallen
Omgång 8
2019-11-16 13:00 8 Hovshaga AIF - Solfjäderstaden IBK Hovshaga Sporthallen
2019-11-16 14:00 8 Åby IBK - Olofströms IBK Åby Arena
2019-11-16 14:00 8 Jönköping IBK Ungdom - Växjö IBK U Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-16 14:00 8 Vetlanda IBF - Hovslätts IK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-17 12:00 8 Linköping FBC - Ledberg IBF Linköpings Sporthall
2019-11-17 15:30 8 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Sävsjö Sporthall
Omgång 9
2019-11-23 14:00 9 Olofströms IBK - Linköping FBC Olofströms Sporthall
2019-11-23 14:00 9 Hovslätts IK - Åby IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-23 15:00 9 Ledberg IBF - Hovshaga AIF Campushallen
2019-11-23 15:00 9 Växjö IBK U - Vetlanda IBF Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-24 13:00 9 FBC Kalmarsund Ungdom - Jönköping IBK Ungdom Färjehallen
2019-11-24 17:00 9 Solfjäderstaden IBK - Sävsjö IBK Motala Sporthall
Omgång 10
2019-11-29 19:30 10 Sävsjö IBK - Jönköping IBK Ungdom Sävsjö Sporthall
2019-11-30 13:00 10 Hovshaga AIF - Linköping FBC Hovshaga Sporthallen
2019-11-30 14:00 10 Vetlanda IBF - Åby IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-30 14:00 10 Olofströms IBK - Ledberg IBF Olofströms Sporthall
2019-11-30 14:00 10 Hovslätts IK - Växjö IBK U Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-01 17:00 10 Solfjäderstaden IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Motala Sporthall
Omgång 11
11 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK Färjehallen
2019-12-07 14:00 11 Åby IBK - Hovshaga AIF Åby Arena
2019-12-07 15:00 11 Jönköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-07 15:00 11 Ledberg IBF - Vetlanda IBF Campushallen
2019-12-07 15:00 11 Växjö IBK U - Olofströms IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-07 19:00 11 Linköping FBC - Sävsjö IBK Linköpings Sporthall
Omgång 12
2019-12-21 14:00 12 Olofströms IBK - Jönköping IBK Ungdom Olofströms Sporthall
2019-12-21 14:00 12 Vetlanda IBF - Hovshaga AIF ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-21 14:00 12 Åby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Åby Arena
2019-12-21 15:00 12 Ledberg IBF - Sävsjö IBK Campushallen
2019-12-22 15:00 12 Växjö IBK U - Linköping FBC Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-22 17:00 12 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK Motala Sporthall
Omgång 13
2020-01-10 19:30 13 Sävsjö IBK - Olofströms IBK Sävsjö Sporthall
2020-01-11 13:00 13 Hovshaga AIF - Växjö IBK U Hovshaga Sporthallen
2020-01-12 13:00 13 FBC Kalmarsund Ungdom - Ledberg IBF Färjehallen
2020-01-12 13:00 13 Linköping FBC - Hovslätts IK Linköpings Sporthall
2020-01-12 17:00 13 Jönköping IBK Ungdom - Åby IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-12 17:00 13 Solfjäderstaden IBK - Vetlanda IBF Motala Sporthall
Omgång 14
2019-12-17 19:30 14 Växjö IBK U - FBC Kalmarsund Ungdom Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-15 19:00 14 Vetlanda IBF - Jönköping IBK Ungdom ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-15 19:00 14 Åby IBK - Linköping FBC Åby Arena
2020-01-15 20:00 14 Hovslätts IK - Sävsjö IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-16 19:00 14 Olofströms IBK - Hovshaga AIF Olofströms Sporthall
2020-01-16 19:30 14 Ledberg IBF - Solfjäderstaden IBK Campushallen
Omgång 15
2020-01-18 13:00 15 Hovshaga AIF - Hovslätts IK Hovshaga Sporthallen
2020-01-18 14:00 15 Linköping FBC - Vetlanda IBF Linköpings Sporthall
2020-01-19 15:00 15 FBC Kalmarsund Ungdom - Olofströms IBK Färjehallen
2020-01-19 15:30 15 Sävsjö IBK - Åby IBK Sävsjö Sporthall
2020-01-19 17:00 15 Jönköping IBK Ungdom - Ledberg IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-19 17:00 15 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK U Motala Sporthall
Omgång 16
16 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping FBC Färjehallen
2020-01-24 19:00 16 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-25 13:00 16 Hovshaga AIF - Jönköping IBK Ungdom Hovshaga Sporthallen
2020-01-25 14:00 16 Olofströms IBK - Solfjäderstaden IBK Olofströms Sporthall
2020-01-25 14:00 16 Åby IBK - Växjö IBK U Åby Arena
2020-01-25 15:00 16 Ledberg IBF - Hovslätts IK Campushallen
Omgång 17
2020-02-07 19:00 17 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK Motala Sporthall
2020-02-07 19:30 17 Sävsjö IBK - Hovshaga AIF Sävsjö Sporthall
2020-02-08 14:00 17 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-08 14:00 17 Hovslätts IK - Olofströms IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-08 15:00 17 Växjö IBK U - Ledberg IBF Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-08 15:00 17 Jönköping IBK Ungdom - Linköping FBC Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 18
2020-02-13 19:30 18 Sävsjö IBK - Växjö IBK U Sävsjö Sporthall
2020-02-14 19:30 18 Linköping FBC - Solfjäderstaden IBK Linköpings Sporthall
2020-02-15 13:00 18 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom Hovshaga Sporthallen
2020-02-15 14:00 18 Olofströms IBK - Vetlanda IBF Olofströms Sporthall
2020-02-15 14:00 18 Åby IBK - Ledberg IBF Åby Arena
2020-02-16 15:00 18 Jönköping IBK Ungdom - Hovslätts IK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Omgång 19
2020-02-22 14:00 19 Olofströms IBK - Åby IBK Olofströms Sporthall
2020-02-22 14:00 19 Hovslätts IK - Vetlanda IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-22 15:00 19 Ledberg IBF - Linköping FBC Campushallen
2020-02-23 15:00 19 Växjö IBK U - Jönköping IBK Ungdom Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-23 15:00 19 FBC Kalmarsund Ungdom - Sävsjö IBK Färjehallen
2020-02-23 17:00 19 Solfjäderstaden IBK - Hovshaga AIF Motala Sporthall
Omgång 20
2020-02-29 13:00 20 Hovshaga AIF - Ledberg IBF Hovshaga Sporthallen
2020-02-29 14:00 20 Vetlanda IBF - Växjö IBK U ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-29 14:00 20 Åby IBK - Hovslätts IK Åby Arena
2020-03-01 14:00 20 Jönköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-01 15:30 20 Sävsjö IBK - Solfjäderstaden IBK Sävsjö Sporthall
2020-03-01 16:00 20 Linköping FBC - Olofströms IBK Linköpings Sporthall
Omgång 21
2020-03-07 14:00 21 Åby IBK - Vetlanda IBF Åby Arena
2020-03-07 15:00 21 Ledberg IBF - Olofströms IBK Campushallen
2020-03-08 14:00 21 Växjö IBK U - Hovslätts IK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-08 15:00 21 Jönköping IBK Ungdom - Sävsjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-08 16:00 21 FBC Kalmarsund Ungdom - Solfjäderstaden IBK Färjehallen
2020-03-08 16:00 21 Linköping FBC - Hovshaga AIF Linköpings Sporthall
Omgång 22
2020-03-15 16:00 22 Solfjäderstaden IBK - Jönköping IBK Ungdom Motala Sporthall
2020-03-15 16:00 22 Sävsjö IBK - Linköping FBC Sävsjö Sporthall
2020-03-15 16:00 22 Hovshaga AIF - Åby IBK Hovshaga Sporthallen
2020-03-15 16:00 22 Vetlanda IBF - Ledberg IBF ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-15 16:00 22 Olofströms IBK - Växjö IBK U Olofströms Sporthall
2020-03-15 16:00 22 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis