Spelprogram - Damer Division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Craftstadens IBK Oskarshamn Mattias Johansson astonvilla737808@gmail.com 0708157327 Röd,röd,vit
FBC Kalmarsund Ungdom Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona Jens Norrman jens.norrman@asperofriskolor.se 0709-548948 Orange/Svart/Svart
Ryds SK Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 gulsvartrandig/svart/svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Niklas Olsson nicke.olsson@live.se 0708482475 Röd/blå/röd
Vetlanda IBF Robin Wallén Nilsson robin@vetlandagjuteri.se 072-337 36 50 Blå/blå/blå
Vimmerby IBK Tony Fridh tonyfridh@telia.com 070 572 61 80 Svart-vit. / Svart./ Svart.
Värnamo IK Peter Grimstedt grimmevmo@gmail.com 070-5301291 Vit,svart,vit
Östra SK Anders Jansson jasses@bredband.net 0709-328187 Vit - Vit - Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-12 14:00 1 FBC Karlskrona - Ryds SK 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Vedeby Sporthall A 103
2019-10-12 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 2 Thomas Atting, Anders Everstrand Oskarshamns Sporthall A-hall 105
2019-10-12 16:00 1 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 5 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall 270
2019-10-12 17:00 1 Östra SK - Vimmerby IBK 5 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall 60
Omgång 2
2019-10-18 19:30 2 Ryds SK - Värnamo IK 3 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Ryds Sporthall 198
2019-10-18 20:00 2 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Karlskrona 5 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Torslundahallen 150
2019-10-19 14:00 2 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 120
2019-10-20 13:00 2 FBC Kalmarsund Ungdom - Östra SK 5 - 1 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Färjehallen 132
Omgång 3
2019-10-25 19:30 3 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vimmerby IBK 11 - 2 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Oskarshamns Sporthall A-hall 111
2019-10-25 20:00 3 FBC Kalmarsund Ungdom - Ryds SK 10 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 62
2019-10-26 15:00 3 Värnamo IK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 1 Kjell Persson, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall 178
2019-10-26 17:30 3 FBC Karlskrona - Vetlanda IBF 7 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Brinova Arena B-hall 100
Omgång 4
2019-11-08 20:00 4 Östra SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall 22
2019-11-09 12:00 4 Craftstadens IBK Oskarshamn - Värnamo IK 5 - 4 e.förl. Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall 109
2019-11-09 14:00 4 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 7 Håkan Abrahamsson, Viktor Bringstam Vedeby Sporthall A 88
2019-11-09 14:00 4 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 4 - 13 Johan Palm, Mathias Linde Vimmerby Idrottshall
Omgång 5
2019-11-16 14:00 5 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK 6 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen 92
2019-11-16 15:30 5 Ryds SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 7 Jonas Nilsson, Annie Ankarberg Ryds Sporthall 84
2019-11-17 12:00 5 Vetlanda IBF - Östra SK 4 - 11 Kjell Persson, Viktor Bringstam Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 89
2019-11-17 14:00 5 Värnamo IK - FBC Karlskrona 5 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand Värnamo Sporthall 120
Omgång 6
2019-11-22 19:30 6 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 9 - 3 Johan Magnusson, Niklas Dahlberg Oskarshamns Sporthall A-hall 178
2019-11-23 14:00 6 Vimmerby IBK - Ryds SK 6 - 7 Oskar Lööke, Anders Everstrand Vimmerby Idrottshall 90
2019-11-23 14:00 6 Vetlanda IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Linus Sandberg, Filip Karlsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 94
2019-11-23 17:00 6 Östra SK - Värnamo IK 8 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall 70
Omgång 7
2019-11-29 20:00 7 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 5 - 1 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Färjehallen 56
2019-11-30 14:00 7 Ryds SK - Östra SK 2 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Ryds Sporthall 65
2019-11-30 17:00 7 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vimmerby IBK WO (5 - 0) Per Elofsson, Viktor Bringstam Mörbylånga Sporthall
2019-12-01 14:00 7 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 11 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall B 75
Omgång 8
2019-12-06 20:00 8 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 5 - 2 Annie Ankarberg, Mikael Fransson Torslundahallen 55
2019-12-07 13:00 8 Vimmerby IBK - FBC Karlskrona 6 - 14 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall 102
2019-12-07 14:00 8 Östra SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall 35
2019-12-07 14:00 8 Vetlanda IBF - Värnamo IK 5 - 6 e.förl. Magnus Andersson, Fredrik Billemark Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 93
Omgång 9
2019-12-14 14:00 9 Vetlanda IBF - Ryds SK 2 - 0 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 71
2019-12-14 18:15 9 Värnamo IK - Vimmerby IBK 5 - 4 Kjell Persson, Anders Everstrand Värnamo Sporthall
2019-12-15 12:00 9 FBC Karlskrona - Östra SK 4 - 4 e.förl. Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall A 120
2019-12-15 16:30 9 FBC Kalmarsund Ungdom - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 4 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen 212
Omgång 10
2019-12-20 19:30 10 Ryds SK - FBC Karlskrona 4 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall 147
2019-12-20 20:00 10 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Leffe Henryson, Mathias Linde Torslundahallen
2019-12-21 14:00 10 Vimmerby IBK - Östra SK 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall 69
2019-12-21 16:00 10 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 4 - 3 Christer Jonsson, Mathias Linde Färjehallen 42
Omgång 11
2020-01-11 13:00 11 Värnamo IK - Ryds SK 6 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Värnamo Sporthall 153
2020-01-11 14:00 11 FBC Karlskrona - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 e.förl. Ulf Åberg, Mathias Linde Vedeby Sporthall A
2020-01-11 14:00 11 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF 9 - 0 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall 152
2020-01-12 12:00 11 Östra SK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 6 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall 33
Omgång 12
2020-01-17 19:30 12 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 10 Thomas Atting, Anders Everstrand Vimmerby Idrottshall
2020-01-17 19:30 12 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Ryds Sporthall 99
2020-01-17 20:00 12 Vetlanda IBF - FBC Karlskrona 3 - 5 Tobias Axelsson, Jens Axelsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 114
2020-01-18 16:00 12 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Värnamo IK 7 - 6 Jonas Hellberg, Mikael Fransson Torslundahallen
Omgång 13
2020-01-25 16:00 13 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Östra SK 8 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Torslundahallen 50
2020-01-26 13:00 13 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Karlskrona 6 - 3 Stefan Karlsson, Christer Jonsson Färjehallen 79
2020-01-26 14:00 13 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 2 e.förl. Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall 142
2020-01-26 15:00 13 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 2 - 3 Annie Nordmark, Anders Everstrand Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 202
Omgång 14
2020-02-01 14:00 14 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ryds SK 7 - 1 Ulf Åberg, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall 192
2020-02-01 15:00 14 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Vimmerby Idrottshall 125
2020-02-01 17:00 14 Östra SK - Vetlanda IBF 5 - 1 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 42
2020-02-02 14:00 14 FBC Karlskrona - Värnamo IK 2 - 4 Linus Sandberg, Senad Hamula Vedeby Sporthall A 170
Omgång 15
2020-02-07 19:30 15 Ryds SK - Vimmerby IBK 4 - 2 Thomas Atting, Anders Everstrand Ryds Sporthall 97
2020-02-07 20:00 15 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF 6 - 2 Christer Jonsson, Mathias Linde Torslundahallen
2020-02-15 14:00 15 Värnamo IK - Östra SK 5 - 4 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Värnamo Sporthall 127
2020-02-15 16:00 15 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 5 Henrik Gilliusson, Andreas Nilsson Färjehallen
Omgång 16
2020-02-22 12:00 16 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona 12 - 6 Thomas Atting, Anders Everstrand Oskarshamns Sporthall A-hall 241
2020-02-22 14:00 16 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom WO (5 - 0) Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2020-02-29 16:45 16 Vimmerby IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 12 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Idrottshall 108
2020-02-29 17:00 16 Östra SK - Ryds SK 11 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall 33
Omgång 17
2020-03-07 13:15 17 Värnamo IK - Vetlanda IBF 6 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall 137
2020-03-07 14:00 17 Craftstadens IBK Oskarshamn - Östra SK WO (5 - 0) Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-03-07 15:30 17 Ryds SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 4 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Ryds Sporthall 113
2020-03-08 14:00 17 FBC Karlskrona - Vimmerby IBK 7 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall A 148
Omgång 18
2020-03-15 00:00 18 Östra SK - FBC Karlskrona WW (-5 - -5) Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-03-15 17:00 18 Vimmerby IBK - Värnamo IK 3 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2020-03-15 17:00 18 Ryds SK - Vetlanda IBF 1 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Ryds Sporthall 3
2020-03-15 17:00 18 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom 8 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Torslundahallen 1

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis