Spelprogram - Damer Div 1 Skåne

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Engelholm D1 Martin Johansson martin@bararelaget.se 0709-767497 Vit/Svart/Orange
FC Helsingborg D1 Niklas Lauritsen chellebubbla@spray.se 0734-30 91 31 Blå/Svart/Svart/Svart
Höllvikens IBF Susanne Andersson pelle.sussi@gmail.com 0733-019182 Orange/Svart/Svart
IBK Landskrona Franko Gobic fralle@live.com 073-435 99 77 Svart/Svart/Röd
IBK Lund D1 Thomas Önnevik onnevik@fafnerkonsult.se 070-6722149 Svart-grön/Svart-grön/Svart
IK Stanstad Jakob Larsson jakoblarsson_89@hotmail.com 0739-374776 Blå/Svart/Svart
Lönsboda IBK Jasmine Bergh 0725-62 77 22 Röd/Svart/Svart
Malmö FBC D1 Henrik Mainz henrik.mainz@malmobilcentrum.se 0708-980154 Magenta/Svart/Svart
Munka-Ljungby IBK Linnéa Olsson d1@mibk.se 070-512 82 86 Blå/Blå/Blå
Röke IBK D1 Rickard Träff rickard.traff@gronsakshallen.se 0727147840 Vinrött/Svart/Svart
Skurups IBK Niklas Söderberg nikki6@live.se 0739742760 Blå/Blå/Blå
Åstorp/Kvidinge IBS Fredrik Udd uddfredrik@gmail.com 0790787691 Svart/ Svart/ Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-24 20:00 1 FC Helsingborg D1 - Munka-Ljungby IBK 1 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Helsingborg Arena B 152
2019-09-27 19:30 1 Malmö FBC D1 - IBK Lund D1 7 - 1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall 70
2019-09-28 13:00 1 IBK Landskrona - Höllvikens IBF 8 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Landskrona Idrottshall 164
2019-09-28 16:00 1 FBC Engelholm D1 - Röke IBK D1 2 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Kungsgårdshallen 115
2019-09-29 15:00 1 Lönsboda IBK - Skurups IBK 3 - 10 Fredrik Pramberg, Martin Morén Lönsboda Sporthall 108
2019-09-29 15:30 1 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 1 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bråhögshallen 101
Omgång 2
2019-10-04 20:00 2 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 15 - 5 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Halörhallen 50
2019-10-05 12:00 2 Skurups IBK - FC Helsingborg D1 5 - 4 e.förl. Markus Brink, Jonny Johansson Rydsgårds Arena
2019-10-05 13:30 2 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona 6 - 4 Mikael Björkqvist, Christian Olofsson Munkahallen
2019-10-06 14:20 2 IBK Lund D1 - FBC Engelholm D1 3 - 4 Svante Svensson, Christian Olofsson Vipeholmshallen 47
2019-10-06 16:00 2 Röke IBK D1 - IK Stanstad 4 - 3 e.förl. Mårten Högblom, Jonas Pettersson Qpoolen 132
2019-11-28 20:15 2 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC D1 2 - 9 Ali Tourabi, Erik Götborg Åstorps Sporthall 31
Omgång 3
2019-10-11 19:30 3 Malmö FBC D1 - Munka-Ljungby IBK 4 - 6 Mikael Björkqvist, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall 80
2019-10-12 13:00 3 IBK Landskrona - Röke IBK D1 6 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Landskrona Idrottshall 201
2019-10-12 16:00 3 IK Stanstad - Skurups IBK 5 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bråhögshallen 110
2019-10-12 16:00 3 Lönsboda IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Martin Morén, Fredrik Pramberg Lönsboda Sporthall 98
2019-10-12 16:00 3 FBC Engelholm D1 - Höllvikens IBF 5 - 4 e.förl. Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen 72
2019-10-12 16:00 3 FC Helsingborg D1 - IBK Lund D1 3 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena B
Omgång 4
2019-10-18 19:45 4 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm D1 1 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall 78
2019-10-18 20:00 4 Höllvikens IBF - FC Helsingborg D1 3 - 4 Mikael Björkqvist, Erik Höst Halörhallen 50
2019-10-19 13:30 4 Munka-Ljungby IBK - Lönsboda IBK 21 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2019-10-19 15:00 4 Skurups IBK - IBK Landskrona 7 - 11 Mikael Björkqvist, Erik Höst Skurups Sparbank Arena 91
2019-10-19 15:20 4 IBK Lund D1 - IK Stanstad 3 - 4 Svante Svensson, Christian Olofsson ISLK 108
2019-10-23 19:30 4 Röke IBK D1 - Malmö FBC D1 6 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Qpoolen 157
Omgång 5
2019-10-23 20:00 5 FBC Engelholm D1 - Skurups IBK 6 - 0 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall 82
2019-10-25 20:00 5 Lönsboda IBK - IBK Lund D1 0 - 5 Ronja Ottosson, Mikael Bohman Lönsboda Sporthall 105
2019-10-26 12:00 5 Malmö FBC D1 - Höllvikens IBF 5 - 5 e.förl. Catrin Kleist, Apilou Dragin Kirsebergs Sporthall 87
2019-10-26 13:00 5 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 2 Fredrik Pramberg, Erik Hindemith Borstahusens Idrottshall 131
2019-10-27 14:00 5 FC Helsingborg D1 - Röke IBK D1 6 - 10 Wiktor Kentander, Erik Höst Helsingborg Arena A 191
2019-10-27 15:30 5 IK Stanstad - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Bråhögshallen 98
Omgång 6
2019-11-05 19:45 6 IBK Lund D1 - IBK Landskrona 5 - 10 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vipeholmshallen 56
2019-11-05 19:45 6 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg D1 0 - 6 Erik Höst, Kevin Prahl Åstorps Sporthall 78
2019-11-05 20:00 6 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm D1 3 - 3 e.förl. Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen 250
2019-11-05 20:00 6 Malmö FBC D1 - Skurups IBK 7 - 2 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall 63
2019-11-06 19:30 6 Röke IBK D1 - Lönsboda IBK 15 - 0 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Qpoolen 162
2019-11-07 19:30 6 Höllvikens IBF - IK Stanstad 1 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
Omgång 7
2019-11-09 13:00 7 Skurups IBK - IBK Lund D1 5 - 6 e.förl. Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Skurups Sparbank Arena
2019-11-09 15:30 7 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 4 - 7 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2019-11-09 16:00 7 Lönsboda IBK - Malmö FBC D1 1 - 17 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Lönsboda Sporthall 60
2019-11-09 16:00 7 FC Helsingborg D1 - IBK Landskrona 5 - 6 Jens Staaf, Pierre Bergsten Helsingborg Arena B 132
2019-11-10 16:30 7 IK Stanstad - FBC Engelholm D1 3 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Bråhögshallen
2019-11-10 17:30 7 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK D1 1 - 9 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Åstorps Sporthall
Omgång 8
2019-11-16 12:00 8 Malmö FBC D1 - IK Stanstad 5 - 1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall 145
2019-11-16 14:00 8 Skurups IBK - Höllvikens IBF 4 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Skurups Sparbank Arena 107
2019-11-16 16:00 8 FBC Engelholm D1 - FC Helsingborg D1 7 - 0 Martin Morén, Fredrik Pramberg Kungsgårdshallen 131
2019-11-17 13:00 8 Röke IBK D1 - Munka-Ljungby IBK 7 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Qpoolen 223
2019-11-17 14:00 8 IBK Lund D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Vipeholmshallen
2019-12-01 19:00 8 IBK Landskrona - Lönsboda IBK 13 - 0 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Borstahusens Idrottshall 93
Omgång 9
2019-11-22 19:45 9 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF 2 - 12 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Åstorps Sporthall 63
2019-11-22 20:00 9 Lönsboda IBK - FC Helsingborg D1 3 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lönsboda Sporthall 85
2019-11-23 11:45 9 Munka-Ljungby IBK - Skurups IBK 9 - 3 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Munkahallen
2019-11-23 16:00 9 FBC Engelholm D1 - Malmö FBC D1 2 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen 104
2019-11-24 16:00 9 Röke IBK D1 - IBK Lund D1 6 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Qpoolen 101
2019-11-24 16:30 9 IK Stanstad - IBK Landskrona 2 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bråhögshallen 125
Omgång 10
2019-11-27 20:00 10 Lönsboda IBK - IK Stanstad 3 - 16 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall 68
2019-11-29 19:30 10 Höllvikens IBF - Röke IBK D1 1 - 6 David Dornlöv, Kevin Prahl Herrestorpshallen 90
2019-11-30 13:00 10 IBK Landskrona - FBC Engelholm D1 3 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Landskrona Idrottshall 138
2019-12-01 14:30 10 FC Helsingborg D1 - Malmö FBC D1 1 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena B 122
2019-12-01 15:00 10 Skurups IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 0 Mikael Björkqvist, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2019-12-12 19:45 10 IBK Lund D1 - Munka-Ljungby IBK 4 - 5 e.förl. Shaban Sadiku, Mikael Björkqvist Vipeholmshallen
Omgång 11
2019-12-03 19:45 11 IBK Lund D1 - Höllvikens IBF 5 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vipeholmshallen 128
2019-12-04 20:00 11 IK Stanstad - FC Helsingborg D1 6 - 2 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Bråhögshallen 87
2019-12-07 12:00 11 Malmö FBC D1 - IBK Landskrona 4 - 3 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Baltiska Hallen A 148
2019-12-07 12:00 11 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 0 - 10 Ola Nilsson, Jens Staaf Åstorps Sporthall 82
2019-12-07 12:30 11 FBC Engelholm D1 - Lönsboda IBK 10 - 0 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Kungsgårdshallen 49
2019-12-07 14:00 11 Röke IBK D1 - Skurups IBK 9 - 6 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Qpoolen 105
Omgång 12
2019-12-13 19:30 12 Höllvikens IBF - IBK Landskrona 3 - 10 Magnus Dandanell, Erik Höst Herrestorpshallen
2019-12-13 19:45 12 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 0 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall 103
2019-12-14 13:30 12 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg D1 3 - 2 Jonas Karlsson, Martin Morén Munkahallen
2019-12-14 14:00 12 Skurups IBK - Lönsboda IBK 8 - 4 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Skurups Sparbank Arena
2019-12-15 14:10 12 IBK Lund D1 - Malmö FBC D1 4 - 3 e.förl. Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen ISLK 85
2019-12-15 16:00 12 Röke IBK D1 - FBC Engelholm D1 7 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Qpoolen 157
Omgång 13
2020-01-11 12:00 13 Malmö FBC D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall 34
2020-01-11 15:00 13 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 5 - 11 Pierre Bergsten, Mårten Högblom Lönsboda Sporthall 81
2020-01-11 15:15 13 IK Stanstad - Röke IBK D1 2 - 6 Martin Morén, Fredrik Pramberg Bråhögshallen 80
2020-01-11 16:00 13 FBC Engelholm D1 - IBK Lund D1 6 - 2 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Kungsgårdshallen 73
2020-01-11 16:00 13 FC Helsingborg D1 - Skurups IBK 2 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B 73
2020-01-11 16:30 13 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK 5 - 2 Ali Tourabi, Måns Gilén Landskrona Idrottshall 125
Omgång 14
2020-01-17 19:45 14 Åstorp/Kvidinge IBS - Lönsboda IBK 5 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall 102
2020-01-18 14:00 14 Skurups IBK - IK Stanstad 7 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Skurups Sparbank Arena
2020-01-18 15:30 14 Höllvikens IBF - FBC Engelholm D1 5 - 1 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Halörhallen 55
2020-01-19 12:30 14 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC D1 6 - 3 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Munkahallen
2020-01-19 13:00 14 Röke IBK D1 - IBK Landskrona 6 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Qpoolen 175
2020-01-21 20:30 14 IBK Lund D1 - FC Helsingborg D1 4 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A 60
Omgång 15
2020-01-24 19:30 15 FBC Engelholm D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 14 - 0 Ali Tourabi, Måns Gilén Kungsgårdshallen 104
2020-01-24 20:00 15 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK 2 - 15 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall 82
2020-01-25 12:00 15 Malmö FBC D1 - Röke IBK D1 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kirsebergs Sporthall 121
2020-01-25 13:00 15 IBK Landskrona - Skurups IBK 8 - 3 Mikael Björkqvist, Erik Höst Landskrona Idrottshall 127
2020-01-25 16:00 15 FC Helsingborg D1 - Höllvikens IBF 7 - 3 Pierre Bergsten, Håkan Bondesson Västergårdshallen 65
2020-01-26 15:30 15 IK Stanstad - IBK Lund D1 6 - 3 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Bråhögshallen 62
Omgång 16
2020-01-29 19:30 16 Röke IBK D1 - FC Helsingborg D1 3 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Qpoolen 153
2020-01-31 19:30 16 Skurups IBK - FBC Engelholm D1 5 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2020-01-31 19:45 16 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona 3 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall 107
2020-01-31 20:00 16 Höllvikens IBF - Malmö FBC D1 1 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Halörhallen 75
2020-02-01 13:30 16 Munka-Ljungby IBK - IK Stanstad 5 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2020-02-02 14:20 16 IBK Lund D1 - Lönsboda IBK 9 - 3 Wiktor Kentander, Mats Ekblad-Thun Lerbäckshallen A 56
Omgång 17
2020-02-04 20:00 17 FC Helsingborg D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 5 Wiktor Kentander, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2020-02-05 20:00 17 Lönsboda IBK - Röke IBK D1 1 - 15 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall 111
2020-02-05 20:00 17 IK Stanstad - Höllvikens IBF 4 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen 102
2020-02-05 20:00 17 Skurups IBK - Malmö FBC D1 4 - 3 Mikael Björkqvist, Wiktor Kentander Skurups Sparbank Arena
2020-02-06 19:30 17 IBK Landskrona - IBK Lund D1 3 - 3 e.förl. Wiktor Kentander, Erik Höst Landskrona Idrottshall 126
2020-02-06 20:00 17 FBC Engelholm D1 - Munka-Ljungby IBK 4 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Kungsgårdshallen 209
Omgång 18
2020-02-08 12:00 18 Malmö FBC D1 - Lönsboda IBK 13 - 2 Wiktor Kentander, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall 25
2020-02-08 15:00 18 IBK Landskrona - FC Helsingborg D1 8 - 1 Per-Ivar Kullman, Pierre Bergsten Landskrona Idrottshall 159
2020-02-08 16:00 18 FBC Engelholm D1 - IK Stanstad 7 - 1 Fredrik Pramberg, Martin Morén Kungsgårdshallen 170
2020-02-08 17:50 18 IBK Lund D1 - Skurups IBK 10 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A 67
2020-02-09 13:00 18 Röke IBK D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 1 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Qpoolen 113
2020-02-09 14:30 18 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
Omgång 19
2020-02-11 20:00 19 FC Helsingborg D1 - FBC Engelholm D1 5 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Helsingborg Arena B 62
2020-02-11 20:00 19 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund D1 2 - 2 e.förl. Marcus Rundström, William Nilsson Åstorps Sporthall 67
2020-02-14 20:00 19 Höllvikens IBF - Skurups IBK 5 - 7 Jürgen Neuenhofen, Mårten Högblom Halörhallen 52
2020-02-15 13:00 19 IK Stanstad - Malmö FBC D1 5 - 3 Fredrik Pramberg, Martin Morén Bråhögshallen 75
2020-02-15 13:30 19 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK D1 5 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2020-02-15 15:00 19 Lönsboda IBK - IBK Landskrona 0 - 23 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
Omgång 20
2020-02-28 19:30 20 Malmö FBC D1 - FBC Engelholm D1 3 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Kirsebergs Sporthall 74
2020-02-28 20:00 20 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 4 e.förl. Niklas Jeppsson, Henrik Lott Halörhallen
2020-02-29 14:10 20 IBK Lund D1 - Röke IBK D1 3 - 6 Fredrik Pramberg, Martin Morén Lerbäckshallen A 57
2020-02-29 16:00 20 FC Helsingborg D1 - Lönsboda IBK 7 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Västergårdshallen 99
2020-02-29 16:00 20 Skurups IBK - Munka-Ljungby IBK 1 - 8 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Skurups Sparbank Arena
2020-02-29 17:30 20 IBK Landskrona - IK Stanstad 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall 142
Omgång 21
2020-03-06 19:45 21 Åstorp/Kvidinge IBS - Skurups IBK 4 - 5 Magnus Dandanell, Malena Björnlund Åstorps Sporthall 83
2020-03-07 13:00 21 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund D1 10 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Munkahallen
2020-03-07 16:00 21 FBC Engelholm D1 - IBK Landskrona 5 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Kungsgårdshallen 109
2020-03-08 15:30 21 IK Stanstad - Lönsboda IBK 10 - 1 William Nilsson, Marcus Rundström Bråhögshallen
2020-03-08 16:00 21 Malmö FBC D1 - FC Helsingborg D1 5 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall 64
2020-03-08 16:00 21 Röke IBK D1 - Höllvikens IBF 2 - 1 Pierre Bergsten, Björn Grahn Qpoolen 153
Omgång 22
22 Lönsboda IBK - FBC Engelholm D1 Inst.
2020-03-15 15:00 22 FC Helsingborg D1 - IK Stanstad 5 - 5 e.förl. Björn Grahn, Jonas Pettersson Mariahallen
2020-03-15 15:00 22 IBK Landskrona - Malmö FBC D1 7 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Landskrona Idrottshall 115
2020-03-15 15:00 22 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 16 - 0 Tony Olsson, Erik Götborg Munkahallen 102
2020-03-15 15:00 22 Skurups IBK - Röke IBK D1 4 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2020-03-15 15:00 22 Höllvikens IBF - IBK Lund D1 7 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Herrestorpshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis