Spelprogram - Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brickebackens IF H3 Peter Klippel petklipp@hotmail.com 072-330 83 30 Ljusblå, Vit, Vit
GS 86 AIF Herr 2 Mattias Olsson kungen_118@hotmail.com Rosa, Svart, Svart
Hagunda IF Blå, Svart, Svart
IBF Örebro Allsv röd/svart, svarta, svarta
IBF Örebro Ung (H2) Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Röd, svart, svarta
Karlskoga IBF A-Lag Emil Olsson-Höök Cleopatraemil@hotmail.com 0761468378 Blå, Blå, Blå
Karlskoga IBF P05 Peter Bröms petebrake@live.se 070-321 55 50 Blå, Blå, Blå
Karlstads IBK Mikael Tjus mikael_tjus@hotmail.com 0738457011 Blå, Svart, Blå
KFUM Örebro Div 3 Hans Lindqvist hasse14@telia.com 070-3787129 blå, blå, vit
Kumla IBK Blå, Vit, Blå
Köpings IS H2 Svart, Svart, Svart
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK H3 B-lag Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK PK1 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK PK2 Per Danielsson perdan3@gmail.com 0730-299983 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK Ung (H2) Robert Asplund robert.asplund@lindahl.se 070-2203015 Grön, Vit, Vit
Lillån IBK Ung (H3) Henning Christiansson henning.christiansson@gmail.com 0706-570298 Grön, Vit, Vit
Linköping FBC H1 Svart, Svart, Svart
Nora IBK (H3) Thomas Carlsson tomzon@telia.com 0706774197 Röd, Röd, Svart
Nykvarns IF Malin Ångström malin.angstrom@hotmail.com 0731404225 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Herr U-lag Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart, Svart, Svart
Strängnäs IBK AS Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 Röd, Röd, Röd
Strängnäs IBK P04 Röd, Röd, Röd
Torshälla IBK Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P04 Mattias Blank mattias.blank@a-hus.se Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Representationslag Morgan Lindberg smederna@hotmail.com 070-6338763 Röd, Svart, Svart
WSK Lindesberg H2 Fredrik Norling norling7@hotmail.com Marinblå, Marinblå, Marinblå
Värmlands P16
ÖLIBF Pojk
Örebro FBC (H2) Vinröd, Vit, Vit
Örebro SK Ungdomsklubb Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-10 10:30 1 IBF Örebro Ung (H2) - Nykvarns IF Herr U-lag Oscar Söljén, Kim Palmroth Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-10 13:00 1 IBF Örebro Allsv - Nykvarns IF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-17 13:00 1 IBF Örebro Allsv - Hagunda IF Pierre Malmgren, Fernando Rocabado Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-24 12:00 1 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2 Tonni Boström, Simon Jansson Stadsskogsskolan
2019-08-24 13:00 1 Lillån IBK Allsvenskan - Strängnäs IBK AS 3 - 4 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-08-24 19:00 1 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg H2 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2019-08-29 20:00 1 Kumla IBK - Örebro FBC (H2) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-08-31 11:15 1 Lillån IBK PK1 - Torshälla IBK P04 Tony Wennberg, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2019-08-31 12:30 1 Torshälla IBK P04 - Strängnäs IBK P04 Tony Wennberg, Jimmy Lindell
2019-08-31 13:45 1 Lillån IBK PK1 - Strängnäs IBK P04 Jimmy Lindell, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2019-09-07 13:00 1 IBF Örebro Allsv - Karlstads IBK Fredrik Knutsson, Anders Fredriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-09-07 14:30 1 Nora IBK (H3) - Karlskoga IBF A-Lag 5 - 18 Idrottshuset, Nora
2019-09-12 19:30 1 KFUM Örebro Div 3 - Lillån IBK Ung (H3) Inst. Tegelbruket
2019-09-12 20:30 1 Örebro FBC (H2) - Brickebackens IF H3 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-09-14 11:00 1 Lillån IBK PK2 - Karlskoga IBF P05 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-14 12:15 1 Karlskoga IBF P05 - Torshälla IBK Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-14 13:30 1 Torshälla IBK - Lillån IBK PK2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-14 13:30 1 Nora IBK (H3) - Örebro SK Ungdomsklubb Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2019-09-18 19:30 1 Lillån IBK Allsvenskan - Linköping FBC H1 8 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-09-18 19:45 1 Lillån IBK PK1 - Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) Gustav Salmela, Fredrik Alm Norrbyhallen
2019-09-19 19:00 1 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung (H2) Juha Vanninen, Daniel Östling Stadsskogsskolan
2019-09-19 19:30 1 KFUM Örebro Div 3 - Lillån IBK H3 B-lag Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2019-09-21 12:00 1 IBF Örebro Ung (H2) - Torshälla IBK Representationslag Lars Fridell, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-09-22 16:30 1 Lillån IBK Ung (H2) - GS 86 AIF Herr 2 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-09-25 19:45 1 Lillån IBK PK1 - Lillån IBK PK2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Norrbyhallen
2019-12-29 16:30 1 ÖLIBF Pojk - Värmlands P16 Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis