Spelprogram - Pojkar 13 division 2 norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Björn Waller bjorn@waller.nu 0708-873155 Marin med vita ränder/marin/marin
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Hässelby SK IBK (A) Anders Stiegler anders.stiegler@se.pwc.com 070-929 44 55 Röd, Svart, Svart
Kungsängens IF (A) Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Niclas Osmund niclas.osmund@gmail.com 070-588 8249 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (A) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Pierre Senrell pierre-senrell@tele2.se Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-19 20:45 1 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 6 Christian Neemé, Kevin Neemé Skogåshallen
2014-09-20 12:00 1 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 14 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Silverdalshallen
2014-09-20 16:00 1 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Per Calmén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 18:30 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) 6 - 1 Jakob Mökander, Johan Lienzén Björkebyhallen
2014-09-21 13:00 1 Kungsängens IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
Omgång 2
2014-09-27 15:00 2 Täby FC (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan B
2014-09-27 15:15 2 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (A) 8 - 1 Christian Neemé, Kevin Neemé Tappströms Bollhall
2014-09-27 15:45 2 Ängby IF (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2014-09-27 16:45 2 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 Per Sundvall, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-09-27 17:45 2 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
Omgång 3
2014-10-03 20:45 3 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 0 - 16 Johan Hessing, Adam Nikolausson Skogåshallen
2014-10-04 12:00 3 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 17:15 3 Vallentuna IBK (A) - Kungsängens IF (A) 1 - 3 Fredrik Nensén, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2014-10-05 15:15 3 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (A) 6 - 2 Sebastian Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-12-21 15:00 3 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 4 Aldin Imamovic, Fabian Fahimi Björkebyhallen
Omgång 4
2014-10-18 15:45 4 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 7 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Stora Mossen 1
2014-10-19 12:30 4 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2014-10-19 13:00 4 Kungsängens IF (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 1 Ken Johansson, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-10-19 17:45 4 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 8 Jonas Jatko, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-11-15 19:45 4 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
Omgång 5
2014-10-22 19:30 5 Huddinge IBS (B) - Kungsängens IF (A) 1 - 9 Daniel Eriksson, Adam Nikolausson Flemingsbergshallen
2014-10-25 14:45 5 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 1 - 6 Gustav Levin, Joakim Levin Silverdalshallen
2014-10-25 15:15 5 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 9 Björn Söderström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 13:30 5 Täby FC (A) - Ängby IF (A) 2 - 2 Vilhelm Nordström, Johan Ribbing Skarpängskolan A
2014-11-16 18:30 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
Omgång 6
2014-10-04 18:30 6 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Tappströms Bollhall
2014-11-08 13:00 6 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (A) 5 - 2 Mario Mallengren, Niklas Forsman Stora Mossen 1
2014-11-08 15:15 6 Vallentuna IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Magnus Westerberg, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-11-09 12:00 6 Kungsängens IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2014-11-09 16:45 6 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Mario Mallengren, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
Omgång 7
2014-11-21 19:45 7 Huddinge IBS (B) - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Fredrik Pålsson, Per Sundvall Skogåshallen
2014-11-22 12:15 7 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) 0 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2014-11-22 14:00 7 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 7 Simon Åbom, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-11-22 15:15 7 Åkersberga IBF (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 0 Magnus Westerberg, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 17:15 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 8 - 2 Elias Engh, Leif Karlsson Björkebyhallen
Omgång 8
2014-11-29 15:30 8 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Christian Högberg, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2014-11-29 15:30 8 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Björn Söderström, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2014-11-29 16:15 8 Ängby IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Andreas Mattsson, Michael Leimer Stora Mossen 1
2014-11-30 11:00 8 Kungsängens IF (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ekhammarshallen
2014-11-30 15:15 8 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 0 - 3 Gustav Levin, Joakim Levin Hässelbyhallen
Omgång 9
2014-12-06 13:00 9 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 7 - 3 Anton Hemström, Markus Almén Skarpängskolan B
2014-12-06 15:15 9 Ekerö IK (A) - Kungsängens IF (A) 0 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-12-07 09:00 9 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (A) 5 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-12-07 13:45 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (B) 11 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-07 17:30 9 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Daniel Tollefors, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
Omgång 10
2014-11-22 19:00 10 Ekerö IK (A) - Vallentuna IBK (A) 7 - 2 Nicklas Sundgren Tappströms Bollhall
2014-11-24 18:30 10 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Dennis Svensson, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-12-13 17:30 10 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (B) 12 - 1 William Hasselström, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 19:30 10 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 6 Christian Ljunggren, Leif Karlsson Stora Mossen 1
2014-12-14 11:00 10 Hässelby SK IBK (A) - Kungsängens IF (A) 3 - 5 Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
Omgång 11
2015-01-09 20:45 11 Huddinge IBS (B) - Täby FC (A) 0 - 3 Jonathan Håkansson, Robin Berger Skogåshallen
2015-01-10 14:15 11 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK (A) 2 - 6 Fredrik Nensén, Per Calmén Silverdalshallen
2015-01-10 17:15 11 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 4 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-11 11:00 11 Kungsängens IF (A) - Ängby IF (A) 5 - 1 Nicklas Sundgren, Magnus Westerberg Ekhammarshallen
2015-01-11 14:30 11 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Thomas Josbrink, Elias Engh Björkebyhallen
Omgång 12
2015-01-18 14:15 12 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 8 Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan A
2015-01-24 11:45 12 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Johan Sandström, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2015-01-24 14:15 12 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Peter Gustafsson Saliba, David Holm Tappströms Bollhall
2015-01-24 17:15 12 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 5 Andreas Mattsson, Joakim Levin Hässelbyhallen
2015-01-25 10:00 12 Kungsängens IF (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 4 Mikael Hagman, Viktor Strömberg Ekhammarshallen
Omgång 13
2015-01-30 20:45 13 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 2 Tobias Berger, Robin Berger Skogåshallen
2015-01-31 13:30 13 Töjnan IBK (A) - Kungsängens IF (A) 1 - 5 Imtiaz Karim, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-31 14:45 13 Vallentuna IBK (A) - Ängby IF (A) 4 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 15:45 13 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 3 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 12:15 13 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 0 - 7 Thomas Josbrink, Sandhya Karlsson Björkebyhallen
Omgång 14
2015-02-07 13:15 14 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 2 Magnus Westerberg, David Holm Tappströms Bollhall
2015-02-07 13:45 14 Ängby IF (A) - Täby FC (A) 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Sven-Åke Hansson Stora Mossen 1
2015-02-07 19:00 14 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (A) 0 - 1 Ej offentliggjord, Jonas Jatko Hammarbackens Sporthall
2015-02-08 12:00 14 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Robert Milerud, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-02-08 17:00 14 Kungsängens IF (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 3 Mats Korpi, Thomas Josbrink Ekhammarshallen
Omgång 15
2015-02-13 19:45 15 Huddinge IBS (B) - Vallentuna IBK (A) 0 - 3 Kenny Ly, Daniel Eriksson Skogåshallen
2015-02-14 12:30 15 Töjnan IBK (A) - Ängby IF (A) 1 - 7 Roger Nyström, Niklas Forsman Silverdalshallen
2015-02-14 14:00 15 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 2 - 6 John Tullsten, Dennis Hagelin Skarpängskolan B
2015-02-14 16:15 15 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Henrik Flyborg, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 15:00 15 Bele Barkarby IF IBF (A) - Kungsängens IF (A) 5 - 1 Joakim Levin, Niklas Forsman Björkebyhallen
Omgång 16
2015-03-07 14:30 16 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-03-07 16:00 16 Töjnan IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Casper Arvidsson, Karl Hurtig Silverdalshallen
2015-03-07 16:45 16 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) 2 - 9 Johan Sandström, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2015-03-08 11:30 16 Kungsängens IF (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 0 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Ekhammarshallen
2015-03-08 18:15 16 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Andreas Mattsson, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
Omgång 17
2015-03-13 18:30 17 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 0 Niklas Forsman, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2015-03-13 20:45 17 Huddinge IBS (B) - Ängby IF (A) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Skogåshallen
2015-03-14 14:00 17 Täby FC (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 7 Daniel Lagneskog, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-03-14 15:15 17 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 9 - 2 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-03-15 15:45 17 Bele Barkarby IF IBF (A) - Töjnan IBK (A) 11 - 1 Jonas Jatko, Karl Hurtig Björkebyhallen
Omgång 18
2015-03-17 20:00 18 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Mats Andersson Stora Mossen 1
2015-03-20 19:45 18 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 13 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-03-21 14:00 18 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 10 Juha Tammerström, Malte Tammerström Silverdalshallen 68
2015-03-21 15:00 18 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 3 Anton Hemström, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-03-22 13:00 18 Kungsängens IF (A) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Fredrik Nensén, Mattias Nordlund Ekhammarshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis