Spelprogram - Pantamera Damjuniorer division 2 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (C) Svart, Svart, Svart
Huddinge IK (B) röd, röd, röd
Nacka Wallenstam IBK (B) Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit, Svart, Vit
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Täby FC (D) Claes Leander claes@leanders.se 0702410045 vit/vit/vit
Vendelsö IK (A) Blå, Blå, Blå
Värmdö IF Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK (B) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-09-26 10:45 1 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 2 - 4 Tony Verho, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2015-09-26 18:30 1 Bele Barkarby IF IBF (C) - Älvsjö AIK (B) 2 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2015-09-27 16:00 1 Vendelsö IK (A) - Täby FC (D) 6 - 10 Jan Lingemark, Lars Sundlöf Söderbymalmskolan
Omgång 2
2015-10-11 11:45 2 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (C) 6 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Värmdö sporthall
2015-10-11 17:00 2 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Jacob Leijon, Jonas Edström Sköndalshallen
2015-11-24 19:15 2 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IK (B) 3 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Storängshallen
Omgång 3
2015-10-17 12:00 3 Huddinge IK (B) - Värmdö IF 3 - 5 Jonathan Håkansson, Kari Malmros Skogåshallen
2015-10-18 19:00 3 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 2 Roland Nester, Niklas Forsman Ormingehallen
2015-10-19 20:40 3 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 6 - 6 Max Hellström, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan 52
Omgång 4
2015-10-24 14:15 4 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 5 Björn Söderström, Christer Jacobsson Grindtorpshallen 26
2015-10-25 12:30 4 Älvsjö AIK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 5 Jessika Forsberg, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-10-25 17:15 4 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Kari Malmros, Jacob Leijon Värmdö sporthall
Omgång 5
2015-11-07 13:00 5 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF 6 - 3 Daniel Mårtensson, Sofia Aadli Söderbymalmskolan 43
2015-11-08 14:00 5 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storängshallen 20
2015-11-08 14:45 5 Sköndals IK - Täby FC (D) 4 - 2 Johan Hessing, Jonas Robertson Sköndalshallen
Omgång 6
2015-11-14 14:00 6 Täby FC (D) - Huddinge IK (B) 5 - 4 Stefan Flöjt, Madelene Westerberg Grindtorpshallen
2015-11-15 20:00 6 Älvsjö AIK (B) - Sköndals IK 4 - 5 Robin Vall, Ola Bigestans Västertorpshallen
2015-11-21 11:00 6 Bele Barkarby IF IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 6 Joakim Levin, Mats Järnmark Jakobsbergs Sporthall
Omgång 7
2015-11-22 14:00 7 Älvsjö AIK (B) - Täby FC (D) 5 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-11-22 17:15 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK (B) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Joel Scott Ormingehallen
2015-11-23 20:40 7 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 5 Leif Karlsson, Thomas Wargkelius Söderbymalmskolan 36
2015-12-06 16:00 7 Sköndals IK - Värmdö IF 2 - 0 Kent Kastell, Sebastian Öhman Sköndalshallen
Omgång 8
2015-12-06 10:15 8 Värmdö IF - Älvsjö AIK (B) 3 - 2 Thomas Wargkelius, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2015-12-06 10:45 8 Huddinge IK (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 5 Aarre Hietanen, Karl-Johan Leijon Storängshallen
2015-12-06 13:00 8 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 5 Mario Mallengren, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
Omgång 9
2015-12-12 13:00 9 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Thomas Wargkelius, Erik Nyman Söderbymalmskolan 87
2015-12-13 13:45 9 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 8 Kari Malmros, Emil Glenngård Sköndalshallen 35
2015-12-13 15:45 9 Värmdö IF - Täby FC (D) 7 - 0 Jonas Jatko, Leif Karlsson Värmdö sporthall
Omgång 10
2015-12-20 11:00 10 Älvsjö AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 3 - 5 Karl-Johan Leijon, Kent Budell Västertorpshallen
2015-12-20 11:00 10 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 5 - 4 Björn Larsson, Christoffer Markovski Sköndalshallen
2015-12-20 18:45 10 Täby FC (D) - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Roland Nester, Jacob Leijon Grindtorpshallen 55
Omgång 11
2015-11-15 12:00 11 Bele Barkarby IF IBF (C) - Värmdö IF 5 - 2 Christer Jacobsson, Gustav Levin Jakobsbergs Sporthall
2016-01-09 10:30 11 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK (B) 5 - 8 Kent Budell, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen 43
2016-01-10 12:00 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK 8 - 7 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Ormingehallen
Omgång 12
2016-01-17 16:00 12 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 4 - 8 Peter Kirch, Max Hellström Sköndalshallen 60
2016-01-24 16:30 12 Värmdö IF - Huddinge IK (B) 2 - 5 Emil Glenngård, David Berger Värmdö sporthall
2016-01-24 20:05 12 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Västertorpshallen
Omgång 13
2016-01-30 12:00 13 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (B) 7 - 5 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Söderbymalmskolan 54
2016-01-30 18:15 13 Bele Barkarby IF IBF (C) - Täby FC (D) 8 - 6 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2016-01-31 17:15 13 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 8 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Ormingehallen
Omgång 14
2016-02-06 13:00 14 Värmdö IF - Vendelsö IK (A) 1 - 6 Gustav Persson, Johan Zahn Värmdö sporthall
2016-02-14 10:30 14 Täby FC (D) - Sköndals IK 3 - 7 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-02-14 13:00 14 Bele Barkarby IF IBF (C) - Huddinge IK (B) 5 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
Omgång 15
2016-02-21 13:00 15 Huddinge IK (B) - Täby FC (D) 10 - 1 Daniel Eriksson, Ulf Jonsson Storängshallen
2016-02-21 18:00 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 4 Aarre Hietanen, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-02-28 16:45 15 Sköndals IK - Älvsjö AIK (B) 5 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
Omgång 16
2016-03-12 19:30 16 Bele Barkarby IF IBF (C) - Vendelsö IK (A) 5 - 5 Tero Airaksinen, Jonas Laurell Björkebyhallen
2016-03-13 11:30 16 Täby FC (D) - Älvsjö AIK (B) 3 - 8 Markus Almén, Lars Sundlöf Grindtorpshallen
2016-03-13 13:15 16 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 4 Kevin Neemé, David Berger Värmdö sporthall
2016-03-22 19:40 16 Huddinge IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 6 Johan Ståhl, Fredrik Hallenberg Järla Sporthall
Omgång 17
2016-03-19 13:00 17 Vendelsö IK (A) - Huddinge IK (B) 9 - 2 Magnus Johansson, Magnus Berg Söderbymalmskolan 67
2016-03-20 14:45 17 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (D) 7 - 5 Håkan Richter, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2016-03-20 17:45 17 Älvsjö AIK (B) - Värmdö IF 2 - 3 Patrik Andersén, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
Omgång 18
2016-04-05 19:40 18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 3 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Järla Sporthall
2016-04-09 16:00 18 Täby FC (D) - Värmdö IF 12 - 4 Patrik Cullander, Stefan Flöjt Grindtorpshallen
2016-04-10 18:00 18 Bele Barkarby IF IBF (C) - Sköndals IK 7 - 6 Jonas Jatko, Mats Korpi Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis