Spelprogram - Pojkar 11 svår C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Måns Wiberg brand262@gmail.com 0739731261 Svart, Vit, Svartgula
Duvbo IK (A) Robert Hager Robert.Hager@dahl.se 070-2009526 Röd, Röd, Svart
Ekerö IK (B) Blå, Blå, Blå
Hammarby IF IBF (A) grön vit, vit, vit
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
IBF Offensiv Lidingö (A) blå, blå, blå
Mariebergs SK (A) röd, blå, röda
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (C) Jörgen Fogelström jorgen.fogelstrom@vikingline.com Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 11:00 1 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (B) Christian Neemé, Kevin Neemé Sjöstadshallen
2014-09-20 12:15 1 Duvbo IK (A) - Täby FC (C) Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2014-09-21 09:00 1 AIK IBF (A) - Mariebergs SK (A) Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-09-21 13:15 1 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Per-Ove Duvert, Erik Rydberg Stenhamra Bollhall
Omgång 2
2014-09-27 11:15 2 Åkersberga IBF (C) - Hammarby IF IBF (A) William Hasselström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-09-27 13:00 2 IBF Offensiv Lidingö (A) - Duvbo IK (A) Emil Jonback, Carl Peterson Bodals Bollhall
2014-09-28 08:30 2 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (B) Petra Dynesius, Rafi Mohammed Tomtbergahallen
2014-09-28 12:00 2 Täby FC (C) - AIK IBF (A) Ulf Jonsson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
Omgång 3
2014-10-04 10:15 3 Duvbo IK (A) - Huddinge IBS (B) Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2014-10-04 13:15 3 Mariebergs SK (A) - Åkersberga IBF (C) Ludvig Lindholm, Max Hellström Gärdeshallen
2014-10-05 10:30 3 AIK IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-05 13:45 3 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF (A) Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall
Omgång 4
2014-10-11 11:00 4 Hammarby IF IBF (A) - Duvbo IK (A) Madelene Westerberg, Per Sundvall Sjöstadshallen
2014-10-11 16:45 4 Åkersberga IBF (C) - Ekerö IK (B) Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 09:00 4 Huddinge IBS (B) - AIK IBF (A) Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2014-10-12 14:45 4 Täby FC (C) - Mariebergs SK (A) Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan A
Omgång 5
2014-10-25 14:15 5 Mariebergs SK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Sven-Åke Hansson, Malin Holm Gärdeshallen
2014-10-26 10:45 5 AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-26 13:45 5 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (C) Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Skarpängskolan A
2014-11-04 19:10 5 Duvbo IK (A) - Ekerö IK (B) Linus Warrenstein, Lars Sundlöf Brotorpshallen
Omgång 6
2014-11-08 12:15 6 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (C) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2014-11-08 17:30 6 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK (A) Marco Svenström Flemingsbergshallen
2014-11-09 12:30 6 Åkersberga IBF (C) - Duvbo IK (A) Erika Fransson, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 14:00 6 Ekerö IK (B) - AIK IBF (A) Fredrik Berglund Sonesson, Robin Wirström Stenhamra Bollhall
Omgång 7
2014-11-22 12:30 7 Mariebergs SK (A) - Hammarby IF IBF (A) Sven-Åke Hansson, David Holm Gärdeshallen
2014-11-22 14:00 7 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (C) Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2014-11-23 09:45 7 AIK IBF (A) - Duvbo IK (A) Johan Sandström, Roland Nester Ulriksdalshallen
2014-11-23 16:15 7 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) Emil Kirchner, Fredrik Nensén Skarpängskolan A
Omgång 8
2014-11-29 11:00 8 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (C) Sofia Aadli, Felix Fernström Sjöstadshallen
2014-11-30 12:15 8 Åkersberga IBF (C) - AIK IBF (A) Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2014-11-30 13:30 8 Huddinge IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2014-11-30 16:30 8 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK (A) Johan Ståhl, Leif Karlsson Stenhamra Bollhall
Omgång 9
2014-12-06 13:00 9 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarby IF IBF (A) Sven-Åke Hansson, Tony Verho Bodals Bollhall
2014-12-06 14:15 9 Mariebergs SK (A) - Duvbo IK (A) Marco Svenström, Sofia Aadli Gärdeshallen
2014-12-06 16:00 9 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (C) Anton Höglin, Hampus Höglin Flemingsbergshallen
2014-12-07 18:30 9 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) Daniel Lagneskog, Peter Eriksson Skarpängskolan A
Omgång 10
2014-12-13 13:00 10 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) Viktor Hellmans, Tom Johansson Bodals Bollhall
2014-12-13 14:15 10 Mariebergs SK (A) - AIK IBF (A) Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Gärdeshallen
2014-12-14 11:00 10 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF (A) Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2014-12-14 17:15 10 Täby FC (C) - Duvbo IK (A) Fanny Svenningsson, Frida Berg Skarpängskolan A
Omgång 11
2015-01-10 11:00 11 Hammarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (C) Sofia Aadli, Björn Larsson Sjöstadshallen
2015-01-10 11:45 11 Duvbo IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Hallonbergshallen
2015-01-11 09:00 11 AIK IBF (A) - Täby FC (C) Sandhya Karlsson, Fredrik Hallenberg Ulriksdalshallen
2015-01-11 15:30 11 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS (B) Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall
Omgång 12
2015-01-17 09:00 12 Hammarby IF IBF (A) - Ekerö IK (B) Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2015-01-17 11:45 12 Åkersberga IBF (C) - Mariebergs SK (A) Enya Hasselström, Jakob Edström Anderberg Åkersberga Sporthall A
2015-01-17 13:00 12 IBF Offensiv Lidingö (A) - AIK IBF (A) Mattias Nordlund, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2015-01-18 11:30 12 Huddinge IBS (B) - Duvbo IK (A) Jonathan Håkansson, Ludvig Lindholm Tomtbergahallen
Omgång 13
2015-01-31 11:00 13 Duvbo IK (A) - Hammarby IF IBF (A) Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-01-31 13:15 13 Mariebergs SK (A) - Täby FC (C) Sofia Aadli, Henrik Sommerville Gärdeshallen
2015-02-01 09:45 13 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) Imtiaz Karim, Per Sundvall Ulriksdalshallen
2015-02-01 14:45 13 Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (C) Sara Richert, Nora Lindberg Stenhamra Bollhall
Omgång 14
2015-02-07 10:00 14 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2015-02-07 13:00 14 IBF Offensiv Lidingö (A) - Mariebergs SK (A) Per Sundvall, Stefan Flöjt Bodals Bollhall
2015-02-07 14:00 14 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (C) Anna Skantz, Tilde Levinson Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 15:15 14 Ekerö IK (B) - Duvbo IK (A) Lars Reuterhagen, Robert Milerud Stenhamra Bollhall
Omgång 15
2015-02-14 11:00 15 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (C) Martin Johansson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-02-14 15:00 15 Mariebergs SK (A) - Huddinge IBS (B) Tom Johansson, Viktor Hellmans Gärdeshallen
2015-02-15 11:30 15 AIK IBF (A) - Ekerö IK (B) Viktor Strömberg, Sofia Aadli Ulriksdalshallen
2015-02-15 17:45 15 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Skarpängskolan A
Omgång 16
2015-03-07 10:00 16 Hammarby IF IBF (A) - Mariebergs SK (A) Simon Montenius, Josefine Weerén Winnerstam Sjöstadshallen
2015-03-07 11:45 16 Duvbo IK (A) - AIK IBF (A) Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Hallonbergshallen
2015-03-07 13:00 16 Åkersberga IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) Vendela Klangö, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 12:00 16 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) Anton Törngren, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
Omgång 17
2015-03-14 12:15 17 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS (B) Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-03-14 14:15 17 Mariebergs SK (A) - Ekerö IK (B) Kenny Ly, David Holm Gärdeshallen
2015-03-15 12:15 17 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (C) Lars Reuterhagen, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2015-03-15 17:45 17 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF (A) Lucas Edberg, Lars Samuelsson Skarpängskolan A
Omgång 18
2015-03-21 12:30 18 Åkersberga IBF (C) - Huddinge IBS (B) Frida Berg, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 13:15 18 Duvbo IK (A) - Mariebergs SK (A) Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Hallonbergshallen
2015-03-22 11:00 18 Hammarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2015-03-22 14:30 18 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis