Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (B) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd/Svart/Svart
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Kungsängens IF Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (C) Ulrika Fridén ulrika@friden.eu 0707220835 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (B) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Mikael Westerholm fam.westerholm@hotmail.se Orange/Svart/Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 18:00 1 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 6 Ida Nedin, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-04 12:30 1 Kungsängens IF - IK Frej Täby 13 - 2 Thomas Wargkelius, Per Calmén Ekhammarshallen
2015-10-04 17:20 1 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 5 Christian Högberg, Alexander Sommensjö Arena Satelliten
2015-11-22 12:30 1 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 David Norman, Baberkhan Barekzay Silverdalshallen
Omgång 2
2015-10-10 13:00 2 IK Frej Täby - Ekerö IK 1 - 12 Karl Agholme, Johan Ribbing Vikingavallen
2015-10-10 14:45 2 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 3 - 2 Frida Berg, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-10-11 10:00 2 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 2 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Sofia Aadli Hässelbyhallen
2015-10-11 12:30 2 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) 6 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Björkebyhallen
Omgång 3
2015-10-16 20:15 3 Ekerö IK - Åkersberga IBF 1 - 3 Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2015-10-17 14:00 3 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Mattias Nordlund, Jonas Laurell Rotebrohallen (Nya)
2015-10-18 12:00 3 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2015-11-20 19:30 3 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (B) 0 - 2 Joel Scott, Mikael Wiklund Hammarbackens Sporthall
Omgång 4
2015-10-25 13:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 2 - 2 Imtiaz Karim, Mats Järnmark Björkebyhallen
2015-10-25 14:00 4 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 5 - 0 Enya Hasselström, Johan Ribbing Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 12:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Kungsängens IF 3 - 11 Lars Samuelsson, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
2016-03-11 19:00 4 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 2 Jan Lingemark, Niklas Forsman Häggvikshallen
Omgång 5
2015-11-07 09:00 5 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (B) 4 - 1 Magnus Johansson, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2015-11-07 13:00 5 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 7 - 0 Leif Borglund, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2015-11-08 10:45 5 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Per Calmén, Daniel Mårtensson Ekhammarshallen
2015-11-08 11:15 5 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 4 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
Omgång 6
2015-11-14 13:00 6 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 3 Lars Samuelsson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-15 11:00 6 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby 2 - 2 Robin Berger, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-11-15 15:45 6 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 4 - 1 Leif Karlsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-12-19 10:00 6 Töjnan IBK (B) - Kungsängens IF 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Sollentuna sim och sporthall
Omgång 7
2015-11-21 11:45 7 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) 5 - 1 Robert Milerud, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-21 14:45 7 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Jonas Edström, Tobias Hagelin Vikingavallen
2015-11-21 19:45 7 Ekerö IK - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Ulf Jonsson, Simon Bernhardsson Tappströms Bollhall
2015-11-22 10:00 7 Kungsängens IF - Vallentuna IBK (A) 9 - 3 Jonas Edström, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2015-11-22 12:15 7 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (B) 2 - 0 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2015-11-28 12:00 8 Täby FC (C) - Kungsängens IF 1 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2015-11-28 14:00 8 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK 5 - 1 Mats Järnmark, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-11-29 13:45 8 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 3 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Björkebyhallen
2015-11-29 15:00 8 Töjnan IBK (B) - IK Frej Täby 9 - 1 Malin Holm, Arne Brovig Silverdalshallen
Omgång 9
2015-12-05 14:30 9 Ekerö IK - Täby FC (C) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tappströms Bollhall
2015-12-05 14:45 9 IK Frej Täby - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Mario Mallengren, Lars Samuelsson Vikingavallen
2015-12-06 09:15 9 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Magnus Westerberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2015-12-06 09:45 9 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 4 - 1 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
Omgång 10
2015-11-28 13:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 0 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2015-12-12 11:45 10 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 3 - 2 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2015-12-12 16:30 10 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF 1 - 6 Lucas Edberg, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-12-13 14:00 10 Täby FC (C) - IK Frej Täby 8 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
Omgång 11
2016-01-09 16:30 11 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 9 Baberkhan Barekzay, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2016-01-15 18:30 11 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 0 - 3 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Vikingavallen
2016-02-16 19:00 11 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 1 - 1 Jan Lingemark, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 14:45 11 Ekerö IK - Kungsängens IF 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Linda Forslund Tappströms Bollhall
Omgång 12
2016-01-10 10:15 12 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 2 - 0 Lucas Edberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2016-01-10 15:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 4 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-01-10 18:00 12 IK Frej Täby - Kungsängens IF 2 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Vikingavallen
2016-01-10 18:15 12 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 3 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
Omgång 13
2016-01-16 14:00 13 Ekerö IK - IK Frej Täby 2 - 2 Edvin Hedenström, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2016-01-16 14:45 13 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Karl Hurtig, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-01-16 19:15 13 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Stefano Bianque, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 13:00 13 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 5 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
Omgång 14
2016-01-23 16:30 14 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK 2 - 9 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2016-01-23 17:15 14 Åkersberga IBF - Ekerö IK 2 - 2 Markus Almén, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2016-01-24 12:30 14 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 3 - 2 Gustav Levin, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2016-01-24 16:15 14 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 7 - 4 Ulf Jonsson, Peter Kirch Silverdalshallen
Omgång 15
2016-01-30 10:45 15 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Rotebrohallen (Nya)
2016-01-30 13:45 15 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 1 - 7 Simon Bernhardsson, Tobias Hagelin Vikingavallen
2016-01-31 15:00 15 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2016-02-07 15:00 15 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) 1 - 5 Lucas Edberg, Simon Åbom Grindtorpshallen
Omgång 16
2016-02-03 16:30 16 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Niklas Forsman, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2016-02-06 14:00 16 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 3 - 3 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 15:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 1 - 5 Ola Bigestans, Gabriel Stjärnekull Ärvingehallen
2016-02-07 15:45 16 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 4 - 5 Erik Hellgren, Robin Wirström Kallhälls sporthall
Omgång 17
2016-02-13 13:30 17 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 0 Madelene Westerberg, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 14:45 17 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Karl Agholme, Emil Kirchner Vikingavallen
2016-02-13 18:15 17 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-02-14 17:45 17 Kungsängens IF - Töjnan IBK (B) 1 - 3 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Ekhammarshallen
Omgång 18
2016-02-20 14:00 18 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK 2 - 1 Tove Wallén, Simon Åbom Skarpängskolan B
2016-02-20 15:30 18 Vallentuna IBK (A) - Kungsängens IF 1 - 13 Per Calmén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-21 13:15 18 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF 4 - 4 Stefano Bianque, Robin Berger Hässelbyhallen
2016-02-21 13:30 18 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK 3 - 3 Axel Petersson, Arne Brovig Silverdalshallen
2016-02-21 14:15 18 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby 1 - 3 Imtiaz Karim, Gustav Levin Björkebyhallen
Omgång 19
2016-03-12 13:30 19 IK Frej Täby - Töjnan IBK (B) 7 - 3 Hannes Hovmöller, Karl Agholme Vikingavallen
2016-03-12 14:15 19 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 2 - 3 Fredrik Hallenberg, Christoffer Markovski Tappströms Bollhall
2016-03-12 16:45 19 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Emil Kirchner, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2016-03-13 10:45 19 Kungsängens IF - Täby FC (C) 2 - 6 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
Omgång 20
2016-03-19 15:15 20 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby 6 - 3 Magnus Westerberg, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2016-03-20 12:15 20 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF 2 - 0 Per Sundvall, Malin Holm Silverdalshallen
2016-03-20 13:00 20 Täby FC (C) - Ekerö IK 5 - 3 Per Ove Åman, Simon Åbom Grindtorpshallen
2016-03-20 16:00 20 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 2 - 1 Lars Reuterhagen, Leif Karlsson Silverdalshallen
Omgång 21
2016-04-02 13:00 21 IK Frej Täby - Täby FC (C) 3 - 3 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Vikingavallen
2016-04-02 14:00 21 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2016-04-02 14:30 21 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2016-04-02 14:45 21 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) 9 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
2016-04-09 11:45 22 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 1 - 1 Roger Nyström, Christian Ljunggren Rotebrohallen (Nya)
2016-04-09 13:45 22 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 3 - 2 Anton Hemström, Markus Almén Skarpängskolan B
2016-04-10 10:45 22 Kungsängens IF - Ekerö IK 5 - 4 Lars Reuterhagen, Fadi Saffo Ekhammarshallen
2016-04-10 17:00 22 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 1 Lars Sundlöf, Ulf Jonsson Silverdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis