Spelprogram - Pojkar Klass B P11

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK svart, svart, svart
Ekeby IF Svart Magnus Claesson Magnus.claesson@live.com 073-8005108 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF Vit Henrik Kumblad henrik.kumblad@gmail.com Svart, Svart, Svart
KFUM Örebro (PKC) Anders Wettéus anders.wetteus@telia.com 0730878087 blå, blå, vit
Nora IBK P-04/05 Håkan Sääf hakkan1970@hotmail.com 076-116 16 32 Svart/svart/svart
Pålsboda IBF Lila, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 Rödsvart/Rödsvart/Röd
Åsbro GOIF P04-05 Gul, Svart, Svart
Örebro SK Ungdomsklubb 1 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P05 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-09 17:00 1 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 4 - 3 Navets skola
2015-10-10 13:30 1 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Pålsboda IBF 5 - 8 Navets skola
2015-10-10 15:45 1 Ekeby IF Vit - Askersunds IBK 3 - 11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-25 16:45 1 Åsbro GOIF P04-05 - KFUM Örebro (PKC) 3 - 10 Åsbrohallen
Omgång 2
2015-10-17 11:30 2 KFUM Örebro (PKC) - Örebro SK Ungdomsklubb P05 0 - 5 Adolfsbergsskolan
2015-10-17 12:00 2 Nora IBK P-04/05 - Örebro SK Ungdomsklubb 1 14 - 1 Idrottshuset, Nora
2015-10-18 11:00 2 Pålsboda IBF - Ekeby IF Vit 12 - 11 Alléhallen, Hallsberg
2015-10-18 14:30 2 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Ekeby IF Svart 12 - 2 Odenskolans Sporthall
Omgång 3
2015-10-24 11:30 3 Åsbro GOIF P04-05 - Askersunds IBK 17 - 8 Åsbrohallen
2015-10-24 15:15 3 Ekeby IF Svart - Pålsboda IBF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-24 17:00 3 Ekeby IF Vit - KFUM Örebro (PKC) Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-25 08:30 3 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Nora IBK P-04/05 3 - 3 Navets skola
Omgång 4
2015-10-31 11:30 4 KFUM Örebro (PKC) - Ekeby IF Svart 22 - 0 Adolfsbergsskolan
2015-10-31 12:00 4 Nora IBK P-04/05 - Ekeby IF Vit 10 - 3 Idrottshuset, Nora
2015-11-01 15:00 4 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 1 2 - 1 Närlundahallen
2015-11-01 17:00 4 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF P04-05 7 - 7 Odenskolans Sporthall
Omgång 5
2015-11-07 13:30 5 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Pålsboda IBF 8 - 2 Navets skola
2015-11-07 13:30 5 Ekeby IF Vit - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 15 Skogstorpskolan
2015-11-07 16:00 5 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - KFUM Örebro (PKC) 6 - 6 Navets skola
2015-11-08 16:45 5 Åsbro GOIF P04-05 - Nora IBK P-04/05 2 - 9 Åsbrohallen
2016-02-27 12:00 5 Ekeby IF Svart - Askersunds IBK Skogstorpskolan
Omgång 6
2015-11-21 11:00 6 Nora IBK P-04/05 - Ekeby IF Svart 22 - 5 Idrottshuset, Nora
2015-11-21 11:30 6 Åsbro GOIF P04-05 - Pålsboda IBF 8 - 5 Åsbrohallen
2015-11-22 15:00 6 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb P05 4 - 14 Närlundahallen
2015-11-22 17:00 6 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro SK Ungdomsklubb 1 5 - 2 Odenskolans Sporthall
Omgång 7
2015-11-28 08:30 7 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Åsbro GOIF P04-05 5 - 10 Navets skola
2015-11-28 12:00 7 Nora IBK P-04/05 - Askersunds IBK 5 - 3 Idrottshuset, Nora
2015-11-28 15:15 7 Ekeby IF Svart - Örebro SK Ungdomsklubb P05 1 - 9 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-29 09:30 7 Pålsboda IBF - KFUM Örebro (PKC) Alléhallen, Hallsberg
Omgång 8
2015-12-05 08:30 8 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Ekeby IF Vit 22 - 9 Navets skola
2015-12-05 11:00 8 Pålsboda IBF - Nora IBK P-04/05 3 - 7 Alléhallen, Hallsberg
2015-12-05 11:30 8 Åsbro GOIF P04-05 - Ekeby IF Svart 13 - 8 Åsbrohallen
2015-12-06 15:15 8 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Askersunds IBK 15 - 4 Odenskolans Sporthall
Omgång 9
2015-12-12 13:30 9 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Ekeby IF Vit 4 - 4 Navets skola
2015-12-12 16:00 9 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Åsbro GOIF P04-05 8 - 6 Navets skola
2015-12-13 13:00 9 Askersunds IBK - Pålsboda IBF 7 - 5 Närlundahallen
2015-12-13 16:00 9 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro (PKC) 1 - 11 Odenskolans Sporthall
Omgång 10
2015-12-19 12:00 10 Ekeby IF Vit - Åsbro GOIF P04-05 5 - 10 Skogstorpskolan
2015-12-19 13:30 10 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Ekeby IF Svart 12 - 1 Navets skola
2015-12-20 12:15 10 Nora IBK P-04/05 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 4 Idrottshuset, Nora
2015-12-20 13:00 10 Askersunds IBK - KFUM Örebro (PKC) 4 - 3 Närlundahallen
Omgång 11
2016-01-09 12:00 11 Ekeby IF Svart - Ekeby IF Vit 2 - 2 Skogstorpskolan
2016-01-09 13:30 11 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Örebro SK Ungdomsklubb 1 9 - 6 Navets skola
2016-01-10 13:00 11 KFUM Örebro (PKC) - Nora IBK P-04/05 2 - 2 Tegelbruket
2016-01-10 16:00 11 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF 9 - 5 Odenskolans Sporthall
Omgång 12
2016-01-16 09:30 12 Pålsboda IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 1 5 - 5 Alléhallen, Hallsberg
2016-01-16 11:30 12 KFUM Örebro (PKC) - Åsbro GOIF P04-05 8 - 5 Adolfsbergsskolan
2016-01-17 13:00 12 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro SK Ungdomsklubb P05 6 - 4 Odenskolans Sporthall
2016-01-17 13:00 12 Askersunds IBK - Ekeby IF Vit 5 - 6 Närlundahallen
Omgång 13
2016-01-23 13:30 13 Ekeby IF Svart - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 4 - 7 Skogstorpskolan
2016-01-23 13:30 13 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Nora IBK P-04/05 1 - 6 Navets skola
2016-01-23 15:00 13 Ekeby IF Vit - Pålsboda IBF 8 - 8 Skogstorpskolan
2016-01-23 16:00 13 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - KFUM Örebro (PKC) 3 - 6 Navets skola
Omgång 14
2016-02-06 11:00 14 Pålsboda IBF - Ekeby IF Svart Alléhallen, Hallsberg
2016-02-06 11:30 14 KFUM Örebro (PKC) - Ekeby IF Vit 15 - 0 Adolfsbergsskolan
2016-02-06 12:00 14 Nora IBK P-04/05 - Örebro SK Ungdomsklubb P05 4 - 2 Idrottshuset, Nora
2016-02-07 15:00 14 Askersunds IBK - Åsbro GOIF P04-05 0 - 36 Närlundahallen
Omgång 15
2016-02-20 11:30 15 Åsbro GOIF P04-05 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 9 - 19 Åsbrohallen
2016-02-20 12:00 15 Ekeby IF Vit - Nora IBK P-04/05 1 - 12 Skogstorpskolan
2016-02-20 13:30 15 Ekeby IF Svart - KFUM Örebro (PKC) 0 - 17 Skogstorpskolan
2016-03-20 09:45 15 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Askersunds IBK 3 - 0 Navets skola
Omgång 16
2015-11-08 15:00 16 Askersunds IBK - Ekeby IF Svart 11 - 7 Närlundahallen
2016-02-18 19:20 16 Pålsboda IBF - Örebro SK Ungdomsklubb P05 1 - 6 Alléhallen, Hallsberg
2016-02-28 13:00 16 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Ekeby IF Vit 11 - 3 Odenskolans Sporthall
2016-03-10 18:00 16 KFUM Örebro (PKC) - Örebro SK Ungdomsklubb 1 10 - 1 Adolfsbergsskolan
2016-03-20 13:00 16 Nora IBK P-04/05 - Åsbro GOIF P04-05 8 - 2 Idrottshuset, Nora
Omgång 17
2016-03-12 08:30 17 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Askersunds IBK Navets skola
2016-03-12 12:00 17 Ekeby IF Svart - Nora IBK P-04/05 2 - 8 Skogstorpskolan
2016-03-12 18:50 17 Örebro SK Ungdomsklubb 1 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 7 Navets skola
2016-04-03 16:30 17 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF P04-05 5 - 9 Åsbrohallen
Omgång 18
2016-03-18 18:30 18 Åsbro GOIF P04-05 - Örebro SK Ungdomsklubb 1 8 - 6 Åsbrohallen
Omgång 19
2016-03-19 12:00 19 Ekeby IF Vit - Örebro SK Ungdomsklubb P05 2 - 10 Skogstorpskolan
Omgång 20
20 Ekeby IF Svart - Nora IBK P-04/05
2016-03-31 19:15 20 Pålsboda IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 8 Bollhallen, Hallsberg
2016-04-02 11:30 20 KFUM Örebro (PKC) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Adolfsbergsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis