Spelprogram - Träningsmatcher Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Balrog B/S IK Thony Andersson ordforande@balrog.com Vit/Svart, Vit/Svart, Vita
FBC Nyköping Martin Svensson martin.svensson@fbcnykoping.se 070-4534026 Grön, Svart, Svart
Flens IBF Benny Andersson ynneband@hotmail.com 076-3061464 Röd, Svart, Svart
Galagowear FBC Södertälje Ted Henningsson Tedhenningsson@gmail.com Svart, Svart, Svart
Huddinge IBS Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
IBF Norrköping Blå, Blå, Blå
IBK Hallsta A-lag (H2) Stina Sundqvist stina_sundqvist@msn.com 070-22 56 347 Vit, Svart, Vit
IFK Arboga IBK JAS Blå, Svart, Svart
IFK Gnesta Alexander Johansson lelle_94@hotmail.se 0704931844 Blå/Blå/Blå
IK Standard Mikael Eriksson 070-2230007 Svart, Svart, Svart
Katrineholms IBF Jani Pyykönen janip98@live.se 072-2345340 Vit, Svart, Svart
Katrineholms IBF Jimmie Blomqvist-Rosenberg Jimmie.blomqvist@ventilationsprojekt.se 073-3921567 Vit/svart/svart
KFUM Titans IBK Emil Rejsmar emil.rejsmar@wilssons.se 0709681981 BlåVit, Blå, Vit
Kumla IBK HJ Blå, blå, Blå
Kvarnen IF Stefan Nederhed s.nederhed@hotmail.com 0708-398033 Rosa, Svart, Svart
Lillån IBK Div 1 Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Malmköpings IBF H3 Röd, (Röd/Svart HJ), Vit, (Svart HJ och Flicklag), Vit, (Svart HJ)
Nyfors IK Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023
Nykvarns IF Malin Ångström malin.angstrom@hotmail.com 0731404225 Svart, Svart, Svart
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS H2 Jonas Pettersson jonas.pettersson.onyxinnebandy@gmail.com 070-6469746 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS JAS (HJ-A) Orange, Svart, Svart
Oxelösunds IK
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Salems IF Christian Holm christian.holm@salemsif.se 070-2201832 Lila/blå, Vit, Vit
Strängnäs IBK Jan Lindholm fam-lindholm@telia.com 0706758817 Röd, Röd, Röd
Södermanland P16
Telge IBS Roland Fränzel roland.franzel@supermarket.ica.se 070-971 75 72 Röd, Röd, Vit
Torshälla IBK Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Morgan Lindberg smederna@hotmail.com 070-6338763 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBF svart, svart, svart
Trosa Edanö IBK Helena Persson helena.x.persson@outlook.com 070-6808718 SVART, SVART, SVART
Trosa Edanö IBK JAS SVART, SVART, SVART
Tyresö Trollbäcken IBK Stefan Midenstrand stefan@rackethallen.se 0708-880832 svart/svart, svart, svart
Täby FC Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Värmdö IF Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK Blå, Blå, Blå
Örebro P 16 Christer Olsson christer@exse.se
Östergötland P 16 Dan Leijon dan.leijon@se.storck.com 0706 61 51 40
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-08-15 14:00 1 IK Standard - Flens IBF 8 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Vilsta Sporthall 15
2015-08-15 15:00 1 Telge IBS - Salems IF 5 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Wasa Sporthall
2015-08-15 17:30 1 FBC Nyköping - Torshälla IBK 2 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A 119
2015-08-16 14:00 1 Malmköpings IBF H3 - IBF Norrköping 1 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2015-08-16 14:30 1 Onyx IBS JAS (HJ-A) - Södermanland P16 3 - 6 Sigge Maurer, Mikael Åhlund Rosvalla A 147
2015-08-16 15:00 1 Telge IBS - Trosa Edanö IBK 6 - 5 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2015-08-16 17:00 1 Onyx IBK - Nyfors IK 9 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Rosvalla A 339
2015-08-21 19:30 1 Nyfors IK - Strängnäs IBK 11 - 6 , Mattias Lönnborg Eskilstuna Sporthall
2015-08-22 15:00 1 Strängnäs IBK - Onyx IBK 10 - 6 Thomas Arena
2015-08-22 15:00 1 Telge IBS - Salems IF 10 - 8 Björn Landin, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2015-08-22 18:00 1 Trosa Edanö IBK JAS - Älvsjö AIK 4 - 5 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Hedebyhallen
2015-08-23 15:00 1 Telge IBS - Balrog B/S IK 1 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Västergård Arena A
2015-08-26 19:30 1 Malmköpings IBF H3 - IK Standard 5 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall 75
2015-08-29 14:00 1 FBC Nyköping - Värmdö IF Inst. Rosvalla B
2015-08-30 15:00 1 Onyx IBK - Täby FC 6 - 8 Rosvalla B
2015-09-05 13:00 1 Strängnäs IBK - Lillån IBK Div 1 4 - 4 Thomas Arena
2015-09-05 15:00 1 Onyx IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 5 Rosvalla A 207
2015-09-06 15:00 1 Onyx IBK - Balrog B/S IK 8 - 6 Rosvalla A 352
2015-09-09 19:15 1 Katrineholms IBF - Oxelösunds IK 11 - 0 Duveholmshallen A
2015-09-10 19:00 1 Strängnäs IBK - Huddinge IBS 1 - 7 Thomas Arena
2015-09-12 15:00 1 Onyx IBK - Salems IF 6 - 6 Ej offentliggjord, Henrik Ibjer Rosvalla A 303
2015-09-13 10:00 1 Torshälla IBK - IFK Arboga IBK JAS 2 - 6 Stefan Öberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2015-09-13 12:00 1 IFK Arboga IBK JAS - Onyx IBS JAS (HJ-A) 7 - 3 Stefan Öberg, Fredrik Wernqvist Skjulstahallen A
2015-09-13 14:00 1 Torshälla IBK - Onyx IBS JAS (HJ-A) 4 - 8 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Skjulstahallen A
2015-09-13 15:00 1 Onyx IBS H2 - KFUM Titans IBK 4 - 2 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2015-09-13 18:00 1 Torshälla IBK - FBC Nyköping 4 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Ellfolk Arena
2015-09-16 19:15 1 Katrineholms IBF - FBC Nyköping 5 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2015-09-19 13:00 1 IFK Gnesta - Kvarnen IF 12 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen 105
2015-09-19 14:00 1 Trosa Edanö IBK JAS - Onyx IBS JAS (HJ-A) 8 - 3 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Hedebyhallen 100
2015-09-20 14:00 1 Oxelösunds IK - Torshälla IBK -1 - -1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Ramdalshallen 70
2015-09-21 19:00 1 Katrineholms IBF - Kumla IBK HJ Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Valla Sporthall
2015-09-24 20:30 1 Kvarnen IF - Galagowear FBC Södertälje 9 - 8 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Björkestahallen
2015-09-26 16:00 1 IFK Gnesta - Onyx IBS H2 6 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Frejahallen
2015-10-25 12:00 1 Torshälla IBK - Södermanland P16 1 - 4 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Skjulstahallen A 72
2015-11-30 20:15 1 Trosa Edanö IBF - Södermanland P16 9 - 1 Mathias Lindvall, Jonas Holm Hedebyhallen 125
2015-12-20 18:30 1 Östergötland P 16 - Södermanland P16 3 - 4 Rickard Olsen, Mikael Pettersson Åby Arena 150
2015-12-27 10:30 1 Södermanland P16 - Örebro P 16 9 - 8 Fredrik Wernqvist, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2015-12-29 19:30 1 Nyfors IK - Katrineholms IBF 11 - 4 Peter Palmelius, Christoffer Markovski Eskilstuna Sporthall
2016-03-20 18:00 1 Nyfors IK - IBK Hallsta A-lag (H2) Peter Palmelius, Stefan Öberg Eskilstuna Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis