Spelprogram - Träningsmatcher Dalarnas IBF 22/23

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF P08 Ljusröd Medelsvår Vår A Jimmy Åkerlund aikinnebandyp08@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Svart, Svartgul
Alfta IBK H2 Benny Edvardsson info@alftab.se 070-3331691 Mörklila, Svart, Svart
Bjursås IK Blå div 2 Stefan Karlsson karlsson.dy@gmail.com 0761030329 Grön, Grön, Vit
Björklinge BK F08/09 Div 2 Anders Lundström jakob.dahl@telia.com 070-3542500 Svart, Svart, Svart
Borlänge IBK Grön div 1 Mattias Hinders tootilla77@gmail.com Svart/svart/vit
Borlänge IBK Herr Magnus Timber magnus.timber@ssab.com 070-6630326 Rosa , Vit , Vit
Borlänge IBK p08 Magnus Öst magnus.ost@maserfrakt.se 070 - 591 17 37 Rosa , Vit , Vit
Dalarna DJ17
Dalarna F 16 Emelie Magnusson magnussonemelie@hotmail.se 073 - 670 07 00
Dalarna F15
Dalarna P 16 Monika Tilander monika.tilander@innebandy.se 070-6714832
Dalarna P15
Digers BK Div 4 Herrar Stefan Sund stefan@sundmedia.nu 070 - 329 96 03 Röd, Svart, Svart
Envikens IF Div 3 Herrar Rolf Jansson jansson_rolf@telia.com 0702454018 Grön, Vit, Grön
Envikens IF Pojkar Röd Div 3 Malin Eriksson erikssonmalin@msn.com Grön, Vit, Grön
FBC Bollnäs H1 Jesper Wikberg Jesperwikberg97@hotmail.com 070-5237189 Vit, Svart, Vit
Gävleborg F16 Michael Ericsson michael.ericsson@regiongavleborg.se 073-8057112
Gävleborg P16 Simon Söderström simon.soderstrom@gmail.com
Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 Jan Westerlund jan@nestas.se 0705387394 blå, blå, blå
Hagfors IF Uddeholm F07-09 Röd 2 Jan Westerlund jan@nestas.se 0705387394 blå, blå, blå
Hagunda IF P06/07 Kent Löfberg kent@klbygg.se 0708-84 96 01 Blå, Svart, Blå
Hofors IBK Herr Magnus Hammarlund Magnus.hammarlund@enerco.se Svart, Svart, Svart
Hosjö IBK Anton Mårtensson anton030404@gmail.com 0709573760 Ljusblå, Vit, Vit
Huddinge IBS H2 Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar Joel Nordström nordstromjoel@hotmail.com 0706483142 Röd, svart, svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Mathias Wahlström mathias.wahlstrom@telia.com Röd,svart,svart
IBF Borlänge Div1 Andreas Spång spangandreas@hotmail.com 076-147 36 91 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F07-1 Röd Div2 Jörgen Bertals jorgen.bertals@hotmail.com 070-2533463 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F09 Röd Div 2 Caroline Löhf Caroline.lohf@gmail.com Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge H1 Lennart Elving kansli@ibfborlange.se 070-7785260 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge P13 Blå Grön Div1 Stefan Martinsson stefan_martinsson@hotmail.com 070-757 73 97 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn P08 Lars Fellbrink lars.fellbrink@gmail.com Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling Allsvenskan Birgitta Bortas birgittabortas@hotmail.com 073-5040200 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling Dam DJ Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling F16 Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Gagnef Damer Jörgen Sjuls jorgen.sjuls@ffc.se 070-7664138 Orange, Svart, Svart
IBF Gagnef Div 2 Kennedy Gharabi Ghaken@live.se 0736935006 Orange, Svart, Svart
IBF Gagnef P08 Magnus Isaksson fallmagnus@gmail.com 0706225522 Orange, Svart, Svart
IBF Hedemora D1 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora F 09/10 Pernilla Bergfeldt pbergfeldt@hotmail.com 073-6374312 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora H1 Patrick Streith pstreith@outlook.com 0702560064 Röd, röd, röd
IBF Hedemora H4 Roger Pettersson roggap69@gmail.com 070-2164498 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora P 07/08 Anders Carlsson anderscarlsson1977@gmail.com 0707933600 Röd/Röd/Röd
IBF Ludvika Dam Div 2 Dan Boström-Fors dan.bostrom-fors@hitachienergy.com 070-636 82 42 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 2 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 4 Fredrik Persson fredrik.c.persson@hitachienergy.com 072-5058198 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 5 Lars Lokgård lars.lokgard@gmail.com 070-201 05 58 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Pojkar Blå Div 1 P10-11 Peter Fredriksson peter.fredriksson1973@outlook.com 070-8726463 Svart, Svart, Svart
IBK Hedemora Borg Division 2 Damer Johan Morelius morelius.johan@gmail.com 070-4904338 Gul/svart, Svart, Gul
IBK Runsten lag 2 Mattias Holmgren extr8@hotmail.com 0739816799 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora IF H1 Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF F 09/10 Therese Grudin therese_lundin@msn.com 0708885807 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF Flickor 16 GUD Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF JAS-killar Stefan Glad Gladstefan11@gmail.com 073 - 928 88 94 Röd, Svart, Svart
KFUM Falun Jennie Rosensten Jennie_133@hotmail.com 0704890422 röd, svart, svart
KFUM Falun Dam Helena Lundqvist helena@truehr.se röd, svart, svart
KFUM Falun Herr Mattias Rokka mattias.rokka@innovitaskolan.se 073-6524440 röd, svart, svart
Krylbo AIS Flickor 10-12 Peter Nilsson Svart, Svart, Svart
Krylbo AIS Herr Div.5 Jimmy Hedman jimmyhedman@outlook.com 0735026788 Svart, Svart, Svart
Krylbo AIS Pojkar 07-08 Ingemar Viklund belsimo@gmail.com Svart, Svart, Svart
LI20 Blå 1 Sara Jobs sarajobs87@gmail.com 070-675 70 57 Blå, Svart, Svart
LI20 DJ GUD Blå, Svart, Svart
LI20 IBF H1 Lars Andersson lars@dalaartist.se 070-471 33 26 Blå, Svart, Svart
LI20 Röd Div 1 Christer Sjödin sjodda1970@live.se 0725311315 Blå, Svart, Svart
LI20 Röd Div 2 Christer Sjödin sjodda1970@live.se 0725311315 Blå, Svart, Svart
Långshyttans IBK Herrar Div.4 Felix Ranta felixranta@outlook.com 076-1624527 Mörkgrå, Mörkgrå, Svart
Nås IF P08 Nicklas Engman pear83@hotmail.com 0730395555 Vit, Röd, Vit
Per-Ols IBF D3U Rebecka Stefansson rebecka_99@hotmail.com 0723378896 Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF H2 Pasi Leinonen pasi@psl.nu 070-735 22 46 Röd, Svart, Svart
Rättviks IBF Damlaget Lottie Knutsson Öljegård lottiek_77@hotmail.com 070-646 75 38 mörkblå, mörkblå, vit
Rättviks IBF Herrlag Gustav Jax gura_snura@hotmail.com 073 - 022 52 77 mörkblå, mörkblå, vit
Sala Silverstaden IBK H4 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK Storviks IF D1 Stefan Broman Stbrom69@gmail.com 070-218 02 01 Svart, Svart, Svart
Skogsgymnastikens IBS 11/12 Blå, Blå, Blå
Sundborns GOIF Div 2 damer Mattias Sandmark mattias.sandmark@mavacon.se 070-6116377 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Div 5 herrar Dalarna Simon Granström simongranstrom94@gmail.com 0760876267 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 Mats Stenman mats@mackla.se 0706181877 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Pojkar Röd div 3 Jens Sunnerback jens7650@hotmail.com 0703-401840 Röd, Röd, röd
Surahammars IBF Damer Div 1 Olle Söderbäck olle@sandbergsmaskin.se 072-3153432 Svart, Svart, Gul
Söderbärke Goif Blå Svår 18/19 VIT, BLÅ, VIT
Söderbärke Goif Flickor 11/10/09 röd div 4 Erik Johansson erik.johansson@hiak.se 070-5696589 VIT, BLÅ, VIT
Söderbärke Goif Herrar div 5 Robin Andersson 0738082426 VIT, BLÅ, VIT
Södermanland DJ17
Tillberga IK Roosters Tony Sundblad tony.sundblad@outlook.com 073-4225556 Grön, Svart, Svart
Uppland F16 Johan Gelin johan.gelin@innebandy.se 070-5774404 Orange/svart/svart
Uppland P 16 Johan Carlström johan@tonireklam.se 070 - 8471432 Orange/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-08-13 15:15 1 IBF Hedemora P 07/08 - AIK IBF P08 Ljusröd Medelsvår Vår A 8 - 1 Fagerstahallen
2022-08-14 13:00 1 IBF Borlänge H1 - IBF Ludvika Herr Div 2 0 - 0 Maserhallen
2022-08-20 11:00 1 IBF Borlänge H1 - Huddinge IBS H2 Maserhallen
2022-08-21 14:00 1 IBF Hedemora H1 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 Vasahallen 100
2022-08-26 20:00 1 Krylbo AIS Herr Div.5 - Söderbärke Goif Herrar div 5 Markushallen
2022-08-28 10:30 1 IBF Ludvika Herr Div 4 - IBF Hedemora H4 Ludvika Sporthall
2022-08-28 13:30 1 IBF Ludvika Herr Div 2 - IBF Hedemora H1 Ludvika Sporthall
2022-08-30 19:00 1 LI20 IBF H1 - Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar Leksandshallen A
2022-08-31 19:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 Guide Arena 1
2022-09-02 20:00 1 Krylbo AIS Herr Div.5 - IBK Runsten lag 2 Markushallen
2022-09-03 16:30 1 IBF Hedemora H1 - Tillberga IK Roosters 6 - 6 Vasahallen 130
2022-09-04 11:00 1 LI20 Röd Div 1 - Hagunda IF P06/07 Leksandshallen A
2022-09-04 14:00 1 LI20 Röd Div 1 - Hagunda IF P06/07 Leksandshallen A
2022-09-04 14:00 1 KAIS Mora IF H1 - FBC Bollnäs H1 Idre Fjäll Arena
2022-09-08 19:30 1 LI20 IBF H1 - KAIS Mora IF H1 Leksandshallen A
2022-09-08 20:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar 6 - 1 Guide Arena 1
2022-09-09 20:00 1 Söderbärke Goif Herrar div 5 - Krylbo AIS Herr Div.5 Söderbärke Sporthall
2022-09-10 19:00 1 Långshyttans IBK Herrar Div.4 - Krylbo AIS Herr Div.5 Långshyttans Sporthall
2022-09-10 19:00 1 Långshyttans IBK Herrar Div.4 - Krylbo AIS Herr Div.5
2022-09-11 11:30 1 Dalarna F 16 - IBF Falun Ungdom och Barn P08 5 - 3 Guide Arena 2
2022-09-11 12:00 1 IBF Hedemora D1 - Surahammars IBF Damer Div 1 4 - 8 Vasahallen
2022-09-11 12:30 1 IBF Ludvika Herr Div 2 - Per-Ols IBF H2 Lorensbergaskolan
2022-09-11 13:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - IBF Borlänge H1 Guide Arena 1
2022-09-14 19:15 1 IBF Falun Utveckling F16 - KAIS Mora UIF Flickor 16 GUD 6 - 6 Guide Arena 1
2022-09-16 19:00 1 Rättviks IBF Herrlag - Hosjö IBK 11 - 4 Rättviks Sporthall
2022-09-16 20:00 1 Krylbo AIS Herr Div.5 - Sala Silverstaden IBK H4 Markushallen
2022-09-17 10:00 1 Borlänge IBK Herr - IBF Ludvika Herr Div 5 7 - 9 Paradishallen
2022-09-17 12:00 1 IBK Hedemora Borg Division 2 Damer - Per-Ols IBF D3U 6 - 3 Vasahallen 50
2022-09-17 12:30 1 IBF Borlänge Div1 - KFUM Falun Dam Paradishallen
2022-09-17 15:00 1 Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 - KAIS Mora UIF JAS-killar Lugnet C
2022-09-18 15:00 1 IBF Hedemora D1 - Sandvikens AIK Storviks IF D1 Långshyttans Sporthall
2022-09-19 20:45 1 Sundborns GOIF Div 5 herrar Dalarna - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Lugnet C
2022-09-23 19:00 1 Söderbärke Goif Herrar div 5 - IBF Ludvika Herr Div 5 Söderbärke Sporthall
2022-09-23 20:00 1 Krylbo AIS Herr Div.5 - Långshyttans IBK Herrar Div.4 Markushallen
2022-09-24 10:00 1 Gävleborg P16 - Dalarna P15 Lugnet A
2022-09-24 10:00 1 Dalarna P 16 - Uppland P 16 Lugnet C
2022-09-24 10:00 1 Dalarna F 16 - Gävleborg F16 Lugnet D
2022-09-24 11:20 1 Dalarna P15 - Dalarna P 16 Lugnet A
2022-09-24 11:20 1 Uppland P 16 - Gävleborg P16 Lugnet C
2022-09-24 11:20 1 Gävleborg F16 - Uppland F16 Lugnet D
2022-09-24 13:30 1 Dalarna P15 - Uppland P 16 Lugnet A
2022-09-24 13:30 1 Gävleborg P16 - Dalarna P 16 Lugnet C
2022-09-24 13:30 1 Dalarna F 16 - Uppland F16 Lugnet D
2022-09-24 15:00 1 Dalarna P15 - Dalarna P15 Lugnet C
2022-09-25 10:00 1 LI20 Blå 1 - Bjursås IK Blå div 2 Leksandshallen A
2022-09-25 11:30 1 LI20 Röd Div 2 - Nås IF P08 Leksandshallen A
2022-09-25 16:00 1 Sala Silverstaden IBK H4 - Krylbo AIS Herr Div.5 4 - 2 Sala Idrottshall
2022-09-25 16:30 1 Sundborns GOIF Div 2 damer - IBF Gagnef Damer Envikens Sporthall
2022-09-27 18:30 1 Krylbo AIS Pojkar 07-08 - IBF Hedemora P 07/08 0 - 23 Markushallen
2022-09-27 19:30 1 Envikens IF Div 3 Herrar - Sundborns GOIF Div 5 herrar Dalarna 3 - 2 Envikens Sporthall
2022-09-28 19:50 1 Rättviks IBF Damlaget - Sundborns GOIF Div 2 damer Rättvik Arena
2022-10-01 10:00 1 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - KAIS Mora UIF F 09/10 2 - 5 Paradishallen
2022-10-01 10:15 1 LI20 DJ GUD - IBF Falun Utveckling Dam DJ 7 - 8 Leksandshallen A
2022-10-01 11:00 1 Björklinge BK F08/09 Div 2 - Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 5 - 1 Paradishallen
2022-10-01 11:00 1 KFUM Falun Herr - Hofors IBK Herr Lugnet C
2022-10-01 12:00 1 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 2 - 3 Paradishallen
2022-10-01 12:20 1 Borlänge IBK p08 - IBF Gagnef P08 Ornäs Sporthall
2022-10-01 13:00 1 Björklinge BK F08/09 Div 2 - KAIS Mora UIF F 09/10 5 - 2 Paradishallen
2022-10-01 14:00 1 Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 - KAIS Mora UIF F 09/10 Paradishallen
2022-10-01 15:00 1 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - Björklinge BK F08/09 Div 2 Paradishallen
2022-10-01 16:00 1 IBF Borlänge F07-1 Röd Div2 - Hagfors IF Uddeholm F07-09 Röd 2 Paradishallen
2022-10-02 11:00 1 Envikens IF Pojkar Röd Div 3 - Sundborns GOIF Pojkar Röd div 3 Envikens Sporthall
2022-10-06 18:30 1 Krylbo AIS Flickor 10-12 - Skogsgymnastikens IBS 11/12 1 - 8 Markushallen
2022-10-10 19:30 1 IBF Ludvika Pojkar Blå Div 1 P10-11 - Söderbärke Goif Blå Svår 18/19 Lorensbergaskolan
2022-10-16 13:00 1 Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 - KFUM Falun Sundbornshallen
2022-10-16 14:30 1 Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 - KFUM Falun Sundbornshallen
2022-10-19 18:30 1 IBF Borlänge P13 Blå Grön Div1 - Borlänge IBK Grön div 1 Honefshallen
2022-10-23 10:00 1 Dalarna F 16 - Dalarna F15 Guide Arena 2
2023-01-03 19:00 1 LI20 IBF H1 - IBF Gagnef Div 2 0 - 0 Leksandshallen A
2023-10-15 10:00 1 Söderbärke Goif Flickor 11/10/09 röd div 4 - IBF Hedemora F 09/10 Söderbärke Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis