Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svårlätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Sollentuna (A) Fredrik Orre fredrikorre@hotmail.com 0703277645 LjusBlå, MörkBlå, Mörkblå
FBC Sollentuna (B) Åsa Thunqvist asa.thunqvist@gmail.com 073-551 52 90 LjusBlå, MörkBlå, Mörkblå
Hässelby SK IBK Joel Ek Kanslätt joelofsweden@hotmail.com Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK (B) Ulf Winberg winberg81@hotmail.com 0735180143 Gul, Svart, Gul
Täby FC Johan Dovärn Johan.dovarn@gmail.com 0707875577 Vit, Mörkblå, Vit
Vallentuna IBK Rebecka Bäcklin Backlin@live.com Svart, Svart, Svart
Väsby AIK Stefan Zingmark stefan.zingmark@gmail.com 070 - 241 26 48 Röd, Röd, Vit+Röd
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Ängby IF (B) Johan Wejdmark wejdmark@gmail.com 0702644405 Grön, Svart, Grön
Ängby IF (D) Johan Jentell johan@jentell.se 0735938007 Grön, Svart, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-09-30 10:00 1 Väsby AIK - Ängby IF (B) Sadjad Nima, Johan Hessing Väsby skolan
2023-10-01 12:00 1 FBC Sollentuna (B) - Vallentuna IBK Linn Eberle, Selin Jang Rotebrohallen (Nya)
2023-11-12 12:00 1 Åkersberga IBF - Täby FC Svante Ehn, Johanna Bäckström Österåkers Multiarena 1
Omgång 2
2023-10-07 10:30 2 IK Frej Täby IBK (B) - Åkersberga IBF Fredrik Åhlund, Nora Wagner Nottberg Vikingavallen
2023-10-07 13:15 2 Hässelby SK IBK - FBC Sollentuna (B) Ludvig Finnhammar, Oliver Hallgren Riddersvik
2023-10-08 11:00 2 Ängby IF (B) - FBC Sollentuna (A) Muhsin Bashir Ali, Viktoria Larsson Grimstahallen
2023-10-08 14:00 2 Täby FC - Väsby AIK Melker Vallen, Kevin Lenstad Grindtorpshallen
Omgång 3
2023-10-14 11:00 3 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK (B) Elizabeth Chandler, Johannes Forslin Väsby skolan
2023-10-14 13:00 3 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Robin Johansson, Filip Rylander Österåkers Multiarena 2
2023-11-25 10:30 3 FBC Sollentuna (A) - Täby FC Svante Ehn, Malte Jonson Grindtorpshallen
Omgång 4
2023-10-21   Uppskj. 4 IK Frej Täby IBK (B) - FBC Sollentuna (A) Vikingavallen
2023-10-21 14:00 4 Täby FC - Ängby IF (B) Emmie Helleday, Filip Rylander Grindtorpshallen
2023-10-22 09:00 4 FBC Sollentuna (B) - Ängby IF (D) Johanna Bäckström, Johannes Forslin Rotebrohallen (Nya)
2023-10-22 11:00 4 Vallentuna IBK - Väsby AIK Albin Bergström, William Edgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-22 12:30 4 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF Emma Dahlgren, Sonja Lagerberg Hässelbyhallen
Omgång 5
2023-10-28 13:00 5 Väsby AIK - Hässelby SK IBK Johannes Forslin, Fredrik Nensén Väsby skolan
2023-10-29 11:00 5 Ängby IF (B) - IK Frej Täby IBK (B) Nova-Lee Ekelund, Steffanie Bramer Grimstahallen
2023-10-29 13:30 5 FBC Sollentuna (A) - Vallentuna IBK Alexander Saverstam, Hugo Nilsson Töjnahallen
Omgång 7
7 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK Grimstahallen
2023-11-11 10:00 7 Täby FC - Vallentuna IBK Erik Peters, Petter Bruzelius Grindtorpshallen
2023-11-11 15:00 7 Väsby AIK - FBC Sollentuna (B) Selin Jang, Linn Eberle Väsby skolan
Omgång 8
2023-11-19 09:00 8 FBC Sollentuna (B) - FBC Sollentuna (A) Adrian Åström, Ludvig Rasmusson Rotebrohallen (Nya)
2023-11-19 09:00 8 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK (B) Hannes Hovmöller, Elias Schön Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-19 10:00 8 Hässelby SK IBK - Täby FC Ariana Javadi, Casper Tholin Hässelbyhallen
Omgång 9
2023-11-25 12:30 9 Väsby AIK - Åkersberga IBF Filip Rylander, Fabian Gunnarsson Väsby skolan
2023-11-25 14:15 9 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK Linnea Abrante, Matilda Sällström Vikingavallen
2023-11-26 11:00 9 Ängby IF (B) - FBC Sollentuna (B) Max Mårtensson, Oliver Magnusson Grimstahallen
Omgång 10
2023-12-02 13:00 10 Åkersberga IBF - FBC Sollentuna (A) Robin Johansson, Nova-Lee Ekelund Österåkers Multiarena 2
2023-12-03 12:00 10 FBC Sollentuna (B) - Täby FC Oliver Magnusson, Max Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2023-12-03 14:00 10 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK Emelie Ekhammer, Lova Ros Hässelbyhallen
Omgång 11
2023-12-09   Uppskj. 11 IK Frej Täby IBK (B) - FBC Sollentuna (B) Vikingavallen
2023-12-10 10:45 11 FBC Sollentuna (A) - Väsby AIK Alexander Saverstam, Emma Theorén Töjnahallen
2023-12-10 11:45 11 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF Hugo Cleve, Ture Bengtsson Grimstahallen
2023-12-10 13:45 11 Hässelby SK IBK - Ängby IF (D) Elizabeth Chandler, Emma Browall Hässelbyhallen
Omgång 12
2023-12-16 11:00 12 Täby FC - Åkersberga IBF Edvin Carlsson, Dante Perra Grindtorpshallen
2023-12-17 12:00 12 Vallentuna IBK - FBC Sollentuna (B) Fabian Gunnarsson, Adam Robertsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-17 12:00 12 Ängby IF (B) - Väsby AIK Rasmus Bolk, Wilmer Riisgaard Grimstahallen
2023-12-17 12:45 12 FBC Sollentuna (A) - Ängby IF (D) Neo Näsström, Alexander Saverstam Töjnahallen
Omgång 14
2024-01-13 11:30 14 IK Frej Täby IBK (B) - Väsby AIK Edvin Carlsson, Dante Perra Vikingavallen
2024-01-14 10:15 14 Ängby IF (D) - Ängby IF (B) Wilma Sundnäs, William Wallgren Sala Grimstahallen
2024-01-14 10:45 14 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF Lars Reuterhagen, Meija Isaksson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-14 13:00 14 Täby FC - FBC Sollentuna (A) Nellie Wåhlin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
Omgång 15
2024-01-20 10:00 15 FBC Sollentuna (B) - Ängby IF (D) Magdalena Eklund-Sporre, Hanna Löfgren Rotebrohallen (Nya)
2024-01-20 10:15 15 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Samiolah Nori, Johannes Forslin Österåkers Multiarena 1
2024-01-20 12:30 15 Ängby IF (B) - Täby FC Isak Lampa Halling, Joel Forssell Stora Mossen 1
2024-01-20 13:30 15 Väsby AIK - Vallentuna IBK Lucas Jansson, David Jansson Väsby skolan
2024-01-21 12:00 15 FBC Sollentuna (A) - IK Frej Täby IBK (B) Magdalena Eklund-Sporre, Elin Ståhl Sponton Töjnahallen
Omgång 16
2024-01-27 14:45 16 IK Frej Täby IBK (B) - Ängby IF (B) Nora Wagner Nottberg, Fabian Gunnarsson Vikingavallen
2024-01-28 10:00 16 Ängby IF (D) - Täby FC Alvin Aronsson, Arvid Klomark Grimstahallen
2024-01-28 10:45 16 Vallentuna IBK - FBC Sollentuna (A) Filip Rylander, Nova-Lee Ekelund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-28 11:15 16 Hässelby SK IBK - Väsby AIK Muhsin Bashir Ali, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
Omgång 17
2024-02-03 15:30 17 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK Carl Theorén, Oliver Magnusson Stora Mossen 1
2024-02-04 10:15 17 Åkersberga IBF - FBC Sollentuna (B) Robin Johansson, Rebecca Johansson Österåkers Multiarena 1
2024-02-04 14:00 17 FBC Sollentuna (A) - Hässelby SK IBK Carl Theorén, Elin Ståhl Sponton Töjnahallen
2024-02-04 18:00 17 Täby FC - IK Frej Täby IBK (B) Teodor Elf, Linnea Abrante Grindtorpshallen
Omgång 18
2024-02-10 10:45 18 FBC Sollentuna (B) - Väsby AIK Adrian Åström, Ludvig Rasmusson Silverdalshallen
2024-02-10   Uppskj. 18 IK Frej Täby IBK (B) - Ängby IF (D) Vikingavallen
2024-02-11 10:45 18 Vallentuna IBK - Täby FC Gustav Olsen, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-11 11:00 18 Hässelby SK IBK - Ängby IF (B) Sadjad Nima, Alfred Staby Hässelbyhallen
Omgång 19
2024-02-17 11:00 19 Åkersberga IBF - Ängby IF (D) Ebba Bramberg, Magnus Berg Österåkers Multiarena 1
2024-02-17 11:15 19 IK Frej Täby IBK (B) - Vallentuna IBK Malte Jonson, Svante Ehn Vikingavallen
2024-02-18 10:00 19 FBC Sollentuna (A) - FBC Sollentuna (B) Felix Liljenberg, Pontus Häägg Töjnahallen
2024-02-18 12:00 19 Täby FC - Hässelby SK IBK William Edgren, Teodor Elf Grindtorpshallen
Omgång 20
2024-03-09 09:30 20 FBC Sollentuna (B) - Ängby IF (B) Adam Robertsson, Fabian Gunnarsson Rotebrohallen (Nya)
2024-03-09 11:00 20 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK (B) Wilma Sundnäs, Albin Forsman Hässelbyhallen
2024-03-09 13:30 20 Ängby IF (D) - Vallentuna IBK Ej offentliggjord, Sam Robertsson Stora Mossen 2
2024-03-10 11:30 20 Åkersberga IBF - Väsby AIK Ej offentliggjord, Nellie Wåhlin Österåkers Multiarena 1
Omgång 21
2024-03-17 11:00 21 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK Esther Wagner, Josefine Ericson Rosendalsskolan Södra Sporthall
2024-03-17 12:30 21 Väsby AIK - Ängby IF (D) Thea Augustinsson, Emmie Helleday Väsby skolan
2024-03-17 15:00 21 FBC Sollentuna (A) - Åkersberga IBF Oliver Magnusson, Max Mårtensson Töjnahallen
2024-03-17 18:15 21 Täby FC - FBC Sollentuna (B) Teodor Elf, Oskar Abelsson Grindtorpshallen
Omgång 22
2024-03-23 11:30 22 Åkersberga IBF - Ängby IF (B) , Elias Schön Österåkers Multiarena 2
2024-03-23 12:45 22 FBC Sollentuna (B) - IK Frej Täby IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2024-03-23 14:15 22 Väsby AIK - FBC Sollentuna (A) Oliver Locke, Alexander Balfe Panič Väsby skolan
2024-03-23 14:30 22 Ängby IF (D) - Hässelby SK IBK Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Riddersvik

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis