Spelprogram - Pantamera Pojkar blå 3 grupp 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF P13-14 Blå Mattias Walenius Mattias.walenius@gmail.com Blå, Svart, Svart
Björklinge BK P14 Stephanie Sellén-Frisk Stephanie.sellen@hotmail.com Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala P13/14 Vit Sara Ekvall sara.ekvall@outlook.com 0704937475 Svart, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Maria Harning Maria.harning@bylero.se Röd, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Maria Harning Maria.harning@bylero.se Röd, Svart, Svart
IFK Dannemora/Ö P14 Gustaf Engberg Gustaf.Engberg@engbergsmaleri.se 0702192280 Vit, Blå, Vit
SK Vide P14 Andreas Karlsson Leksäther Apdkarlsson@gmail.com 0704656662 Marinblå , Marinblå , Marinblå
Stenhagens KK P13/14 röd Josefine Monaco josefine.monaco@hotmail.com 0739959860 Röd, Svart, Svart
Storvreta Ungdom IBK P14 Oscar Anfält oscar.anfalt@gmail.com Röd, Svart, Röd
Tierp IBK P14 Emma Söderholm emma.soderholm@lm.se 0703678390 Svart, Svart, Svart
Tobo/Örbyhus FF P13/14 Jonas Sundholm jonas-sundholm@hotmail.com 076-8001498 Gul, Svart, svart
Vaksala SK P 2014 Svart 1 Jesper Berggren jesper.berggren@statistikakademin.se 0709950680 Svart/Gul, Svart, Gul
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-10-14 09:30 1 SK Vide P14 - Tierp IBK P14 Valter Engdahl, Markus Lundquist CIK A
2023-10-14 11:00 1 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Vaksala SK P 2014 Svart 1 , Lars Karlsson Sportcentrum
2023-10-14 12:15 1 Alunda IBF P13-14 Blå - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Erica Jansson, Wilhelmina Åström Gimo Sporthall
2023-10-14 12:20 1 IFK Dannemora/Ö P14 - FBC Uppsala P13/14 Vit , Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2023-10-14 14:00 1 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - Storvreta Ungdom IBK P14 Ronnie Eriksson, Lars Halvarsson Örbyhus Sporthall
Omgång 2
2023-10-21 11:00 2 IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart - SK Vide P14 Johan Hällström, Andreas Pettersson Sportcentrum
2023-10-21 12:00 2 IFK Dannemora/Ö P14 - Alunda IBF P13-14 Blå Britta Uhlander, Agnes Morell Österby Sim o Sporthall
2023-10-21 17:00 2 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 Smilla Appelgren, Agnes Erling IFU Arena Upplands Energi
2023-10-21 18:15 2 FBC Uppsala P13/14 Vit - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Smilla Appelgren, Agnes Erling IFU Arena Upplands Energi
2023-10-22 10:40 2 Storvreta Ungdom IBK P14 - Björklinge BK P14 Mathilda Gustafsson, Anton Lundqvist Storvreta IBK Sporthall
Omgång 3
2023-10-28 11:00 3 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Alunda IBF P13-14 Blå Rohnny Åhman Sportcentrum
2023-10-28 11:30 3 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - FBC Uppsala P13/14 Vit Mimma Spasic Örbyhus Sporthall
2023-10-28 12:00 3 SK Vide P14 - IFK Dannemora/Ö P14 Felicia Bergström, Valter Engdahl CIK A
2023-10-28 12:45 3 Björklinge BK P14 - Tierp IBK P14 William Björnström, Maia Björnström Björklinge Sporthall
2023-10-28 13:30 3 Storvreta Ungdom IBK P14 - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Hannes Ahlborg, Elina Söderberg Ärentunaskolan
Omgång 4
2023-11-11 10:15 4 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - Björklinge BK P14 Smilla Appelgren, Agnes Erling IFU Arena Upplands Energi
2023-11-11 11:30 4 FBC Uppsala P13/14 Vit - Storvreta Ungdom IBK P14 Smilla Appelgren, Agnes Erling IFU Arena Upplands Energi
2023-11-11 12:00 4 IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart - Tierp IBK P14 , Lars Karlsson Sportcentrum
2023-11-11 14:15 4 IFK Dannemora/Ö P14 - Stenhagens KK P13/14 röd Agnes Morell, Britta Uhlander Österby Sim o Sporthall
2023-11-11 17:45 4 Alunda IBF P13-14 Blå - Tobo/Örbyhus FF P13/14 Felicia Svensk, Linnea Hjortsberg Gimo Sporthall
2024-02-17 13:30 4 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - SK Vide P14 Markus Lundquist, Lars Karlsson Sportcentrum
Omgång 5
2023-11-18 09:00 5 Björklinge BK P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Noelia Tornberg, William Björnström Björklinge Sporthall
2023-11-18 10:00 5 Tierp IBK P14 - IFK Dannemora/Ö P14 Georgios Papadakis, Thomas Larsson Aspenhallen
2023-11-18 12:00 5 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - SK Vide P14 Lovisa Alseryd, Kristoffer Höög Örbyhus Sporthall
2023-11-18 14:30 5 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - FBC Uppsala P13/14 Vit Maya Strengbom, Line Billefjord IFU Arena Upplands Energi
2023-11-19 11:20 5 Stenhagens KK P13/14 röd - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Werner Trost, Issa Sawah Stenhagenskolans Sporthall
2023-11-19 12:00 5 Storvreta Ungdom IBK P14 - Alunda IBF P13-14 Blå Maia Björnström, Olivia Rosenvald Ärentunaskolan
Omgång 6
2023-11-25 09:00 6 SK Vide P14 - Storvreta Ungdom IBK P14 Victor Flemström, Emil Gustafsson Alsike sporthall
2023-11-25 10:00 6 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Tierp IBK P14 Lars Karlsson, Julius Bergström Sportcentrum
2023-11-25 10:15 6 FBC Uppsala P13/14 Vit - Björklinge BK P14 Vendela Gäreskog, Elsa Brodén IFU Arena Upplands Energi
2023-11-25 12:00 6 IFK Dannemora/Ö P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart , Agnes Morell Österby Sim o Sporthall
2023-11-25 14:00 6 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - Stenhagens KK P13/14 röd , Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2023-11-25 17:30 6 Alunda IBF P13-14 Blå - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Lukas Wiklund, Emil Gunnarsson Gimo Sporthall
Omgång 7
2023-12-02 10:00 7 Tierp IBK P14 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2023-12-02 11:35 7 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Stenhagens KK P13/14 röd Lars Karlsson Sportcentrum
2023-12-02 14:15 7 Björklinge BK P14 - IFK Dannemora/Ö P14 Molly Ekström, Hannes Ahlborg Björklinge Sporthall
2023-12-02 15:15 7 FBC Uppsala P13/14 Vit - Alunda IBF P13-14 Blå Signe Wennberg Thelin, Elvira Lindeman IFU Arena Upplands Energi
2023-12-03 09:00 7 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - SK Vide P14 Hanna Stenson, Hedvig Ehrengren IFU Arena Upplands Energi
2023-12-03 09:20 7 Storvreta Ungdom IBK P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Fredrik Fundell, Ludwig Gustafsson Ärentunaskolan
Omgång 8
2023-12-16 09:30 8 SK Vide P14 - FBC Uppsala P13/14 Vit Valter Engdahl, Mimma Spasic CIK A
2023-12-16 10:00 8 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - IFK Dannemora/Ö P14 Lars Karlsson, Markus Lundquist Sportcentrum
2023-12-16 11:30 8 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Fredrik Longgren, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2023-12-16 17:30 8 Alunda IBF P13-14 Blå - Björklinge BK P14 Erica Jansson, Noel Tranblom Gimo Sporthall
2023-12-17 11:20 8 Stenhagens KK P13/14 röd - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Hanna Haglund, Felicia Bergström Stenhagenskolans Sporthall
2023-12-17 12:50 8 Storvreta Ungdom IBK P14 - Tierp IBK P14 Mathilda Gustafsson, Hannes Ahlborg Ärentunaskolan
Omgång 9
2024-01-13 10:00 9 IFK Dannemora/Ö P14 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 Maja Loklint, Markus Lundquist Österby Sim o Sporthall
2024-01-13 12:15 9 Björklinge BK P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Maia Björnström, William Björnström Björklinge Sporthall
2024-01-13 17:30 9 Alunda IBF P13-14 Blå - SK Vide P14 Linnea Hjortsberg, Clara Fredriksson Gimo Sporthall
2024-01-14 11:20 9 Stenhagens KK P13/14 röd - FBC Uppsala P13/14 Vit Fredrik Longgren, Max Nordhall Stenhagenskolans Sporthall
2024-01-14 13:20 9 Storvreta Ungdom IBK P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Hannes Ahlborg, Stella Krohn Ärentunaskolan
2024-01-14 14:00 9 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - Tierp IBK P14 Esther Hedrén, Milly Engström IFU Arena Upplands Energi
Omgång 10
2024-01-20 10:00 10 Tierp IBK P14 - FBC Uppsala P13/14 Vit Isabelle Johansson, Anders Åsell Aspenhallen
2024-01-20 11:30 10 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Ronnie Eriksson, Jan Tuominen Örbyhus Sporthall
2024-01-20 12:45 10 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Mabel Jonasson, Ronja Espinola IFU Arena Upplands Energi
2024-01-20 13:00 10 SK Vide P14 - Björklinge BK P14 Molly Andernell, Valter Engdahl CIK A
2024-01-20 13:30 10 Storvreta Ungdom IBK P14 - IFK Dannemora/Ö P14 Fredrik Fundell, Ludwig Gustafsson Ärentunaskolan
2024-01-21 15:30 10 Stenhagens KK P13/14 röd - Alunda IBF P13-14 Blå Felicia Bergström, Elsa Öhrn Stenhagenskolans Sporthall
Omgång 11
2024-02-03 10:15 11 Alunda IBF P13-14 Blå - Tierp IBK P14 Lukas Wiklund, Emil Gunnarsson Olandshallen
2024-02-03 10:30 11 IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart - FBC Uppsala P13/14 Vit Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Sportcentrum
2024-02-03 11:45 11 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Storvreta Ungdom IBK P14 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Sportcentrum
2024-02-03 12:15 11 Björklinge BK P14 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 William Björnström, Maia Björnström Björklinge Sporthall
2024-02-03 12:30 11 IFK Dannemora/Ö P14 - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Mathilda Gustafsson, Agnes Morell Gimo Sporthall
2024-02-03 15:00 11 SK Vide P14 - Stenhagens KK P13/14 röd Anders Åsell, Felicia Bergström CIK A
Omgång 12
2024-02-10 10:00 12 Tierp IBK P14 - SK Vide P14 Anders Åsell, Markus Lundquist Aspenhallen
2024-02-10 10:15 12 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Linus Malmberg, Emil Alm IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-10 11:30 12 FBC Uppsala P13/14 Vit - IFK Dannemora/Ö P14 Molly Ekström, Line Billefjord IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-10 12:20 12 Storvreta Ungdom IBK P14 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 Viktor Bergman, Elina Söderberg Ärentunaskolan
2024-02-10 12:30 12 IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart - Alunda IBF P13-14 Blå Julius Bergström Sportcentrum
2024-02-10 17:15 12 Björklinge BK P14 - Stenhagens KK P13/14 röd Noelia Tornberg, Astrid Andersson Björklinge Sporthall
Omgång 13
2024-03-02 11:00 13 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - FBC Uppsala P13/14 Vit Ej offentliggjord Sportcentrum
2024-03-02 12:00 13 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Hannes Ahlborg Örbyhus Sporthall
2024-03-02 13:30 13 SK Vide P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart CIK B
2024-03-02 15:45 13 Alunda IBF P13-14 Blå - IFK Dannemora/Ö P14 Gimo Sporthall
2024-03-02 17:15 13 Björklinge BK P14 - Storvreta Ungdom IBK P14 Björklinge Sporthall
2024-03-03 11:20 13 Stenhagens KK P13/14 röd - Tierp IBK P14 , Lydia Törnfeldt Stenhagenskolans Sporthall
Omgång 14
2024-03-09 10:00 14 Tierp IBK P14 - Björklinge BK P14 Ej offentliggjord, Mimma Spasic Aspenhallen
2024-03-09 10:15 14 Vaksala SK P 2014 Svart 1 - Storvreta Ungdom IBK P14 IFU Arena Upplands Energi
2024-03-09 10:30 14 IFK Dannemora/Ö P14 - SK Vide P14 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Österby Sim o Sporthall
2024-03-09 15:00 14 Alunda IBF P13-14 Blå - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Gimo Sporthall
2024-03-09 16:30 14 FBC Uppsala P13/14 Vit - Tobo/Örbyhus FF P13/14 IFU Arena Upplands Energi
2024-03-10 11:20 14 Stenhagens KK P13/14 röd - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Stenhagenskolans Sporthall
Omgång 15
2024-03-16 09:30 15 SK Vide P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd Victor Flemström, Felicia Bergström CIK A
2024-03-16 11:30 15 Tierp IBK P14 - IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart Aspenhallen
2024-03-16 11:30 15 Tobo/Örbyhus FF P13/14 - Alunda IBF P13-14 Blå Örbyhus Sporthall
2024-03-16 18:30 15 Björklinge BK P14 - Vaksala SK P 2014 Svart 1 Björklinge Sporthall
2024-03-17 00:00 15 Stenhagens KK P13/14 röd - IFK Dannemora/Ö P14 Stenhagenskolans Sporthall
2024-03-17 11:40 15 Storvreta Ungdom IBK P14 - FBC Uppsala P13/14 Vit Ärentunaskolan
Omgång 16
2024-03-23 09:00 16 IBF Roslagsalliansen P14Ne Röd - Stenhagens KK P13/14 röd Sportcentrum
2024-03-23 10:30 16 IBF Roslagsalliansen P14Ne Svart - Björklinge BK P14 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sportcentrum
2024-03-23 10:30 16 IFK Dannemora/Ö P14 - Tierp IBK P14 Österby Sim o Sporthall
2024-03-23 12:00 16 SK Vide P14 - Tobo/Örbyhus FF P13/14 CIK A
2024-03-23 15:15 16 Alunda IBF P13-14 Blå - Storvreta Ungdom IBK P14 Gimo Sporthall
2024-03-24 12:45 16 FBC Uppsala P13/14 Vit - Vaksala SK P 2014 Svart 1 IFU Arena Upplands Energi

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis