Spelprogram - Herrar Division 2 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ersboda SK Jonas Eliasson lovenelis@gmail.com 070-6370014 Röd, Svart, Röd
Gimonäs Umeå IBF Daniel Lundgren danlun00@gmail.com 072-577 37 55 Svart, Svart, Svart
Holmsund City IBC Johan Edin johan.edin82@gmail.com 0793-59 70 96 Svart/svart/svart
Hörnefors IF Marcus Königsson marcus.konigsson@gmail.com Röd, Röd, Röd
Obbola IK Håkan Wirtala hakan.wirtala@gmail.com 070-5399777 grön/svart/svart
Spöland Vännäs IF Henrik Persson henrik.persson73@hotmail.se 0739853406 Svart, SVART, SVART
Vindelns IF Jan-Erik Jonsson jan-erik.jonsson@vindeln.net 070-330 21 06 gul/svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-09-30 11:30 1 Gimonäs Umeå IBF - Hörnefors IF 1 - 10 Sjöfruhallen
2023-10-01 11:30 1 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 2 - 9 Olasjöhallen
2023-10-01 14:00 1 Holmsund City IBC - Vindelns IF 7 - 5 Storsjöhallen
Omgång 2
2023-10-06 19:00 2 Hörnefors IF - Ersboda SK 10 - 0 Bråvallahallen
2023-10-08 15:00 2 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 1 Hammarhallen Vännäs
2023-10-12 19:30 2 Vindelns IF - Obbola IK 8 - 5 FC Vindeln
Omgång 3
2023-10-13 19:00 3 Holmsund City IBC - Ersboda SK 13 - 9 Storsjöhallen 106
2023-10-14 11:00 3 Gimonäs Umeå IBF - Vindelns IF 4 - 12 Sjöfruhallen
2023-10-15 11:30 3 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 12 - 4 Bråvallahallen 135
Omgång 4
2023-10-20 19:00 4 Holmsund City IBC - Obbola IK 10 - 6 Storsjöhallen 143
2023-10-21 14:00 4 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 5 - 10 Ersängshallen 65
2023-10-21 15:00 4 Vindelns IF - Hörnefors IF 6 - 2 FC Vindeln
Omgång 5
2023-10-24 20:30 5 Obbola IK - Ersboda SK 11 - 3 Olasjöhallen
2023-10-24 20:30 5 Gimonäs Umeå IBF - Holmsund City IBC 3 - 10 Vildmannahallen
2023-10-26 19:30 5 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 3 - 13 Hammarhallen Vännäs
Omgång 6
2023-10-28 11:30 6 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 5 - 9 Storsjöhallen
2023-10-28 15:00 6 Obbola IK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 5 Olasjöhallen 100
2023-10-29 15:00 6 Ersboda SK - Vindelns IF 2 - 12 Ersängshallen 97
Omgång 7
2023-11-03 19:00 7 Gimonäs Umeå IBF - Ersboda SK 7 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2023-11-04 15:00 7 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 14 Hammarhallen Vännäs
2023-11-05 13:00 7 Hörnefors IF - Obbola IK 11 - 0 Bråvallahallen 139
Omgång 8
2023-11-11 11:30 8 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBS 0 - 8 Sjöfruhallen
2023-11-12 11:30 8 Obbola IK - FBC Moröbacke 11 - 4 Olasjöhallen 75
2023-11-12 14:00 8 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 16 Storsjöhallen
2023-11-12 15:00 8 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 5 - 14 Umeå Energi Arena Öst
2023-12-03 17:00 8 Thorengruppen IBK - Vindelns IF 3 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2024-01-14 14:30 8 Ersboda SK - IBS Dalen 4 - 21 Umeå Energi Arena Öst
Omgång 9
2023-11-17 19:00 9 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 16 - 2 Musköten 1 60
2023-11-18 11:30 9 Täfteå IK - Ersboda SK 20 - 5 Ersängshallen
2023-11-18 12:00 9 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 9 - 13 FC Vindeln 120
2023-11-19 13:00 9 Skellefteå IBS - Obbola IK 9 - 1 Balderhallen A
2023-11-19 15:00 9 Spöland Vännäs IF - Thorengruppen IBK 3 - 8 Hammarhallen Vännäs
2023-11-19 16:00 9 FBC Moröbacke - Holmsund City IBC 5 - 17 Morö Backe A
Omgång 10
2023-11-24 19:00 10 Sandåkerns SK - Vindelns IF 11 - 7 Musköten 1
2023-11-25 11:00 10 Gimonäs Umeå IBF - Täfteå IK 4 - 17 Sjöfruhallen 42
2023-11-25 11:30 10 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 3 - 8 Storsjöhallen
2023-11-25 14:00 10 Thorengruppen IBK - Hörnefors IF 5 - 8 Thoren Arena
2023-11-25 14:00 10 Obbola IK - IBS Dalen 4 - 10 Olasjöhallen 75
2023-11-26 11:30 10 Ersboda SK - FBC Moröbacke 10 - 7 Ersängshallen 50
2023-11-26 14:00 10 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 18 - 3 Ersängshallen 30
Omgång 11
2023-12-01 19:00 11 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 10 - 6 Bråvallahallen 127
2023-12-02 14:00 11 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 7 - 3 Hammarhallen Vännäs
2023-12-02 16:00 11 Skellefteå IBS - Ersboda SK 10 - 1 Balderhallen A
2023-12-03 11:30 11 Täfteå IK - Obbola IK 13 - 4 Ersängshallen
2023-12-03 14:00 11 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 4 Musköten 1 60
2023-12-03 16:00 11 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 Morö Backe A
Omgång 12
2023-12-09 11:30 12 Gimonäs Umeå IBF - IBK Umeå Norr 9 - 27 Sjöfruhallen 25
2023-12-09 13:00 12 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 8 Ersängshallen
2023-12-09 15:00 12 IBS Dalen - Vindelns IF 19 - 4 Musköten 1
2023-12-10 13:00 12 Obbola IK - Thorengruppen IBK 4 - 4 Olasjöhallen
2023-12-10 16:00 12 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 3 - 26 Morö Backe A 17
2024-02-10 10:00 12 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Balderhallen A 39
Omgång 13
2023-12-15 19:00 13 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IBF 5 - 3 Thoren Arena
2023-12-15 19:00 13 IBK Umeå Norr - Ersboda SK 30 - 1 Ersängshallen 19
2023-12-16 11:30 13 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 5 - 9 Musköten 1
2023-12-17 15:00 13 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 5 - 6 Bråvallahallen 167
2023-12-17 15:00 13 Vindelns IF - Täfteå IK 10 - 15 FC Vindeln 111
2024-02-29 20:00 13 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen Hammarhallen Vännäs
Omgång 14
2024-01-12 19:00 14 Vindelns IF - Holmsund City IBC 4 - 7 FC Vindeln 109
2024-01-12 19:00 14 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IBF 12 - 2 Bråvallahallen 175
2024-01-13 11:30 14 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 10 - 3 Hammarhallen Vännäs
Omgång 15
2024-01-19 19:00 15 Ersboda SK - Hörnefors IF 2 - 16 Ersängshallen 139
2024-01-19 19:00 15 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 5 - 6 Sjöfruhallen
2024-01-21 13:00 15 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 6 Olasjöhallen
Omgång 16
2024-01-27 11:30 16 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IBF 8 - 5 FC Vindeln 72
2024-01-27 14:30 16 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 9 Hammarhallen Vännäs
2024-01-27 15:00 16 Ersboda SK - Holmsund City IBC 4 - 15 Ersängshallen
Omgång 17
2024-02-02 19:00 17 Hörnefors IF - Vindelns IF 9 - 2 Bråvallahallen 150
2024-02-02 19:00 17 Obbola IK - Holmsund City IBC 5 - 10 Olasjöhallen
2024-02-03 15:00 17 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 14 - 5 Hammarhallen Vännäs
Omgång 18
2024-02-06 20:00 18 Ersboda SK - Obbola IK 4 - 10 Ersängshallen 67
2024-02-07 20:00 18 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IBF 5 - 5 Storsjöhallen
2024-02-08 19:30 18 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 3 - 6 FC Vindeln 135
Omgång 19
2024-02-11 11:30 19 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 4 - 6 Sjöfruhallen
2024-02-11 14:00 19 Vindelns IF - Ersboda SK 20 - 5 FC Vindeln 90
2024-02-11 16:00 19 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 13 - 5 Bråvallahallen 170
Omgång 20
2024-02-17 11:30 20 Obbola IK - Hörnefors IF 2 - 11 Olasjöhallen
2024-02-17 14:00 20 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 5 - 4 Storsjöhallen
2024-02-18 14:00 20 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 8 Ersängshallen 46
Omgång 21
2024-02-23 19:00 21 Ersboda SK - Thorengruppen IBK 2 - 11 Ersängshallen 58
2024-02-23 19:00 21 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 5 - 7 Storsjöhallen
2024-02-24 11:30 21 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Ersängshallen
2024-02-24 16:00 21 IBS Dalen - Hörnefors IF 4 - 2 Musköten 1
2024-02-25 13:00 21 Obbola IK - Sandåkerns SK 8 - 8 Olasjöhallen
2024-02-25 17:00 21 FBC Moröbacke - Vindelns IF 2 - 17 Morö Backe A
Omgång 22
2024-03-02 12:00 22 Hörnefors IF - Täfteå IK Bråvallahallen
2024-03-02 12:00 22 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke Hammarhallen Vännäs
2024-03-02 12:00 22 Vindelns IF - Skellefteå IBS FC Vindeln
2024-03-02 15:00 22 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IBF Musköten 1
2024-03-16 10:30 22 IBK Umeå Norr - Obbola IK Ersängshallen
2024-03-16 15:00 22 Thorengruppen IBK - Holmsund City IBC Thoren Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis