Spelprogram - Juniorallsvenskan G

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Lerum Markku Karajalainen 030235814@telia.com 076-1048255 Röd/röd/vit
IBF Göteborg Svart, Svart, Svart
IBF Älvstranden Vit, Svart, Svart
IK Zenith Daniel Skoog dskoog69@hotmail.com 0707-584646 Grön/Vit/Grön
Marstrands IBK röd, svart, svart
Partille IBS Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se rödvit/röd/röd
Stenungsunds IBK Blå/Svart, Svart, Svart
Sävedalens IBK Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-27 15:00 1 IK Zenith - Stenungsunds IBK 4 - 10 Kevin Prahl, Jim Olausson Björlanda Idrottshall
2014-09-28 13:30 1 IBF Älvstranden - FBC Lerum 1 - 6 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2014-09-28 15:00 1 IBF Göteborg - Partille IBS 0 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen 97
2014-09-28 19:00 1 Marstrands IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen 96
Omgång 2
2014-10-01 20:00 2 Partille IBS - IK Zenith 12 - 3 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Ugglumshallen
2014-10-02 19:30 2 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK 2 - 1 Carl Otterström, Jim Olausson Stenungsund Arena
2014-10-03 20:00 2 Pixbo Wallenstam IBF - Sävedalens IBK 11 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen 94
2014-10-03 20:00 2 FBC Lerum - IBF Göteborg 3 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen 110
Omgång 3
2014-10-11 15:00 3 IK Zenith - FBC Lerum 1 - 4 Tony Cederholm, Johan Pedersen Björlanda Idrottshall
2014-10-11 18:15 3 Sävedalens IBK - Marstrands IBK 1 - 8 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Vallhamra Sportcenter 77
2014-10-12 13:30 3 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2014-10-12 18:30 3 Stenungsunds IBK - Partille IBS 3 - 8 , Jim Olausson Stenungsund Arena
Omgång 4
2014-10-17 20:00 4 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 6 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2014-10-17 20:20 4 Marstrands IBK - Partille IBS 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Munkegärdehallen 64
2014-10-18 20:00 4 Sävedalens IBK - IBF Älvstranden 3 - 6 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Vallhamra Sportcenter
2014-11-17 20:15 4 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Göteborg 3 - 9 Linus Backlund, Johan Pedersen Wallenstamhallen
Omgång 5
2014-11-08 15:00 5 IBF Göteborg - Sävedalens IBK 14 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen 56
2014-11-08 15:00 5 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 4 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2014-11-09 11:30 5 Partille IBS - FBC Lerum 18 - 0 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Vallhamra Sportcenter 119
2014-11-15 12:00 5 IBF Älvstranden - Marstrands IBK 5 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 1 32
Omgång 6
2014-11-14 20:00 6 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 6 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Wallenstamhallen 74
2014-11-14 20:20 6 Marstrands IBK - FBC Lerum 4 - 2 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Munkegärdehallen 50
2014-11-15 20:00 6 Sävedalens IBK - IK Zenith 1 - 7 Linus Backlund, Johan Pedersen Ugglumshallen
2014-11-23 18:30 6 IBF Älvstranden - IBF Göteborg 1 - 8 Roger Zahnér, Kim Nielsen Lundbystrand 3
Omgång 7
2014-11-23 13:30 7 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 4 Gustav Glansén, Adam Kruse Ugglumshallen 123
2014-11-29 15:00 7 IK Zenith - IBF Älvstranden 4 - 2 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2014-11-30 19:00 7 Stenungsunds IBK - Sävedalens IBK 14 - 0 Bo Olsson, Björn Svensson Stenungsund Arena
2014-12-05 19:30 7 IBF Göteborg - Marstrands IBK 4 - 1 Robin Boqvist, Magnus Persson Torpahallen
Omgång 8
2015-01-10 15:00 8 IBF Göteborg - IK Zenith 8 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen 63
2015-01-10 20:15 8 Sävedalens IBK - Partille IBS 3 - 13 Kim Nielsen, Roger Zahnér Ugglumshallen
2015-01-11 11:00 8 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 10 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen 44
2015-01-11 13:30 8 IBF Älvstranden - Stenungsunds IBK 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
Omgång 9
2014-12-05 19:20 9 Partille IBS - IBF Älvstranden 11 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ugglumshallen
2015-01-15 19:30 9 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg 3 - 7 Jim Olausson, Carl Otterström Stenungsund Arena
2015-01-16 20:00 9 FBC Lerum - Sävedalens IBK 6 - 2 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2015-01-17 15:00 9 IK Zenith - Marstrands IBK 8 - 0 Adnan Tongur, Kim Nielsen Björlanda Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis