Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Jakobsbergs IBF Gunnela Söderström gunnelasoderstrom@hotmail.com 0735337628 Svart/Svart/Svart
Solna IK Tomas Ek ektomas@yahoo.se 073-9813436 Vit, Vit, Vit
Sundbybergs IK Hanna Ersson erssonhanna@gmail.com 0761171454 Grön, Vit, Grön
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Kim Sillerbacke kim@sillerbacke.se 0736931129 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Per Runesson per.runesson@ericsson.com 0706378156 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 11:00 1 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) Hallonbergshallen
2016-10-01 13:00 1 Täby FC (E) - Töjnan IBK Skarpängskolan B
2016-10-01 14:00 1 Täby FC (C) - Solna IK Skarpängskolan B
Omgång 2
2016-10-08 12:00 2 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) Stora Mossen 1
2016-10-09 11:00 2 Solna IK - Täby FC (A) Ulriksdalshallen
2016-11-20 11:00 2 Töjnan IBK - Täby FC (C) Skarpängskolan B
Omgång 3
2016-10-15 10:00 3 Sundbybergs IK - Solna IK Brotorpshallen
2016-10-15 12:00 3 Täby FC (A) - Töjnan IBK Skarpängskolan B
2016-10-15 14:00 3 Täby FC (C) - Täby FC (E) Skarpängskolan B
2016-11-09 17:30 3 Jakobsbergs IBF - Ängby IF (A) Viksjö Sporthall
Omgång 4
2016-10-22 11:00 4 Töjnan IBK - Sundbybergs IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-23 10:00 4 Solna IK - Åkersberga IBF (B) Ulriksdalshallen
2016-10-23 11:00 4 Täby FC (E) - Täby FC (A) Skarpängskolan B
Omgång 5
2016-10-29 14:00 5 Täby FC (A) - Täby FC (C) Skarpängskolan B
2016-10-30 10:00 5 Jakobsbergs IBF - Solna IK Viksjö Sporthall
2016-10-30 16:00 5 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK Hackstahallen
2017-01-21 09:00 5 Sundbybergs IK - Täby FC (E) Brotorpshallen
Omgång 6
2016-11-12 14:00 6 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan B
2016-11-12 15:00 6 Täby FC (C) - Sundbybergs IK Skarpängskolan B
2016-11-13 13:00 6 Töjnan IBK - Jakobsbergs IBF Silverdalshallen
Omgång 7
2016-11-19 10:00 7 Sundbybergs IK - Täby FC (A) Brotorpshallen
2016-11-20 09:00 7 Ängby IF (A) - Solna IK Hässelbyhallen
2016-11-20 11:00 7 Jakobsbergs IBF - Täby FC (E) Kallhälls sporthall
2016-11-20 18:00 7 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Hackstahallen
Omgång 8
2016-11-26 11:00 8 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan B
2016-11-26 12:00 8 Täby FC (C) - Jakobsbergs IBF Skarpängskolan B
2016-11-27 10:45 8 Töjnan IBK - Ängby IF (A) Silverdalshallen
Omgång 9
2016-12-03 11:00 9 Ängby IF (A) - Täby FC (E) Stora Mossen 1
2016-12-04 11:00 9 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) Kallhälls sporthall
2016-12-04 17:00 9 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK Hackstahallen
Omgång 10
2016-12-10 11:00 10 Sundbybergs IK - Jakobsbergs IBF Brotorpshallen
2016-12-10 13:00 10 Töjnan IBK - Solna IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-10 16:00 10 Täby FC (C) - Ängby IF (A) Skarpängskolan B
Omgång 11
2016-12-17 12:00 11 Ängby IF (A) - Täby FC (A) Stora Mossen 1
2016-12-18 09:00 11 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) Viksjö Sporthall
2016-12-18 10:00 11 Solna IK - Täby FC (E) Ulriksdalshallen
Omgång 12
2017-01-14 12:00 12 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK Stora Mossen 1
2017-01-15 09:00 12 Töjnan IBK - Täby FC (E) Silverdalshallen
2017-01-15 10:15 12 Solna IK - Täby FC (C) Ulriksdalshallen
Omgång 13
2017-01-21 14:00 13 Täby FC (A) - Solna IK Skarpängskolan B
2017-01-21 15:00 13 Täby FC (C) - Töjnan IBK Skarpängskolan B
2017-01-22 17:00 13 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Hackstahallen
Omgång 14
2017-01-28 14:00 14 Täby FC (E) - Täby FC (C) Erikslundshallen
2017-01-28 16:00 14 Töjnan IBK - Täby FC (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-28 17:00 14 Ängby IF (A) - Jakobsbergs IBF Stora Mossen 1
2017-01-29 10:00 14 Solna IK - Sundbybergs IK Ulriksdalshallen
Omgång 15
2017-02-04 10:00 15 Sundbybergs IK - Töjnan IBK Brotorpshallen
2017-02-05 09:00 15 Täby FC (A) - Täby FC (E) Erikslundshallen
2017-02-05 10:00 15 Åkersberga IBF (B) - Solna IK Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2017-02-11 15:00 16 Täby FC (C) - Täby FC (A) Skarpängskolan B
2017-02-11 16:00 16 Täby FC (E) - Sundbybergs IK Skarpängskolan B
2017-02-12 11:00 16 Solna IK - Jakobsbergs IBF Ulriksdalshallen
2017-03-18 10:00 16 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 17
2017-02-18 09:00 17 Sundbybergs IK - Täby FC (C) Brotorpshallen
2017-02-18 09:15 17 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (E) Åkersberga Sporthall A
2017-02-19 10:00 17 Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK Viksjö Sporthall
Omgång 18
2017-03-11 16:00 18 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan B
2017-03-12 10:00 18 Täby FC (A) - Sundbybergs IK Skarpängskolan B
2017-03-12 10:00 18 Solna IK - Ängby IF (A) Ulriksdalshallen
2017-03-12 11:00 18 Täby FC (E) - Jakobsbergs IBF Skarpängskolan B
Omgång 19
2017-03-18 13:00 19 Ängby IF (A) - Töjnan IBK Stora Mossen 1
2017-03-19 11:00 19 Jakobsbergs IBF - Täby FC (C) Kallhälls sporthall
2017-03-19 13:45 19 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Åkersberga Sporthall A
Omgång 20
2017-03-25 10:00 20 Täby FC (E) - Ängby IF (A) Skarpängskolan B
2017-03-25 10:15 20 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) Brotorpshallen
2017-03-25 13:00 20 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Skarpängskolan B
Omgång 21
2017-04-01 09:00 21 Ängby IF (A) - Täby FC (C) Stora Mossen 1
2017-04-02 11:00 21 Jakobsbergs IBF - Sundbybergs IK Viksjö Sporthall
2017-04-02 12:00 21 Solna IK - Töjnan IBK Ulriksdalshallen
Omgång 22
22 Täby FC (A) - Ängby IF (A)
2017-04-08 12:45 22 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Åkersberga Sporthall A
2017-04-08 14:00 22 Täby FC (E) - Solna IK Skarpängskolan B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis