Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Svart, Svart, Svart
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Charlotta Sköldemyr charlotta_skoldemyr@hotmail.com gul/svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Väsby IBK Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Ängby IF (B) Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 12:30 1 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Roger Nyström, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2016-10-01 13:00 1 Täby FC (B) - Vallentuna IBK Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2016-10-01 13:30 1 Töjnan IBK (A) - Bro IK Patrik Arvinder, Fabian Magnell Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-02 11:00 1 Täby FC (A) - Ängby IF (B) Skarpängskolan B
2016-10-02 12:15 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby IBK Charlie Bohlin, Erik Åkerlund Björkebyhallen
Omgång 2
2016-10-08 11:45 2 Väsby IBK - Vaxholms IBF Fredrik Nensén, Daniel Eklund Smedsgärdshallen
2016-10-09 10:30 2 Ängby IF (B) - Töjnan IBK (A) Stefano Bianque, Patrik Arvinder Stora Mossen 2
2016-10-09 11:00 2 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Prästängshallen
2016-10-09 15:30 2 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) Frida Berg, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-10-23 13:00 2 Bro IK - Täby FC (B) Mimma Spasic, Fredrik Nensén Bro Sporthall
Omgång 3
2016-10-15 09:00 3 Täby FC (B) - Ängby IF (B) Tim Svensson, Axel Göthberg Skarpängskolan A
2016-10-15 10:00 3 Åkersberga IBF (A) - Bro IK Jakob Iskander, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 10:00 3 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2016-10-16 10:00 3 Täby FC (A) - Väsby IBK Anna Skantz, Tilde Levinson Skarpängskolan B
2016-10-16 13:00 3 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) Daniel Skantze, Jacob Almefelt Vaxholm innebandyhallen
Omgång 4
2016-10-22 12:00 4 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (A) Robert Milerud, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-10-22 14:00 4 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) Fredrik Nensén, David Berger Smedsgärdshallen
2016-10-22 17:15 4 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-10-23 11:15 4 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) Paulina Thunvall, Sara Thalén Björkebyhallen
2016-10-23 15:15 4 Bro IK - Vallentuna IBK Fredrik Nensén, Sebastian Johansson Bro Sporthall
Omgång 5
2016-10-29 09:15 5 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK Enya Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-10-29 10:45 5 Vallentuna IBK - Ängby IF (B) Daniel Eklund, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-10-29 15:00 5 Täby FC (B) - Väsby IBK Fabian Magnell, Carl-Ludvig Buske Skarpängskolan A
2016-10-30 10:00 5 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Skarpängskolan B
2016-11-19 10:00 5 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Patrik Arvinder, Mimma Spasic Arena Satelliten
Omgång 6
2016-11-12 09:00 6 Väsby IBK - Åkersberga IBF (A) Mimma Spasic, Tiffany Saffo Smedsgärdshallen
2016-11-12 11:30 6 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) Lars Samuelsson, Carl Kjellstrand Vaxholm innebandyhallen
2016-11-12 12:00 6 Ängby IF (B) - Bro IK Gustav Helge, Axel Göthberg Stora Mossen 1
2016-11-13 12:00 6 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-13 13:00 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) Patrik Arvinder, Mats Järnmark Björkebyhallen
Omgång 7
2016-11-19 13:00 7 Vallentuna IBK - Väsby IBK Ida Nedin, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2016-11-19 15:00 7 Täby FC (B) - Vaxholms IBF Elias Grafström, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2016-11-19 15:00 7 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) Charlie Bohlin, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-11-19 19:00 7 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Frida Berg, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 16:15 7 Bro IK - Sigtuna IF IBK Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
Omgång 8
2016-11-26 15:00 8 Väsby IBK - Bro IK Jonas Laurell, Fredrik Dahl Väsby skolan
2016-11-26 16:00 8 Täby FC (A) - Täby FC (B) Jakob Iskander, Carl Kjellstrand Skarpängskolan B
2016-11-27 09:00 8 Sigtuna IF IBK - Ängby IF (B) Jan Lingemark, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-11-27 11:00 8 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK Erik Hellgren, William Albrecht Björkebyhallen
2016-11-27 13:00 8 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Mimma Spasic, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 9
2016-12-03 10:45 9 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Hammarbackens Sporthall
2016-12-03 11:00 9 Täby FC (B) - Töjnan IBK (A) , Armin Shafiei Skarpängskolan A
2016-12-03 11:15 9 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Ida Nedin, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 14:00 9 Ängby IF (B) - Väsby IBK Patrik Arvinder, Johannes Ekenberg Stora Mossen 1
2016-12-04 15:15 9 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (A) Stefano Bianque, Mario Mallengren Bro Sporthall
Omgång 10
2016-12-10 10:00 10 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK Ken Johansson, Jan Lingemark Smedsgärdshallen 42
2016-12-10 14:00 10 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Paulina Thunvall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-10 16:45 10 Vaxholms IBF - Bro IK Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vaxholm innebandyhallen
2016-12-11 10:00 10 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Lucas Edberg, Elias Grafström Skarpängskolan B
2016-12-11 10:00 10 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (B) Jesper Roth, Fredrik Leander Björkebyhallen
Omgång 11
2016-12-17 11:45 11 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2016-12-17 14:00 11 Ängby IF (B) - Vaxholms IBF Malin Holm, Sebastian Johansson Stora Mossen 1
2016-12-18 09:00 11 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-18 10:15 11 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Enya Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 16:15 11 Bro IK - Täby FC (A) Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
Omgång 12
2017-01-14 09:00 12 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Jonatan Svahn, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-01-14 09:00 12 Ängby IF (B) - Täby FC (A) Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 2
2017-01-14 14:00 12 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-01-15 12:00 12 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-01-15 15:15 12 Bro IK - Töjnan IBK (A) Sebastian Johansson, Daniel Eklund Bro Sporthall
Omgång 13
2017-01-21 10:15 13 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK Ida Lagerblad, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2017-01-22 10:00 13 Täby FC (B) - Bro IK Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2017-01-22 11:00 13 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Hannes Andersson, Tim Svensson Skarpängskolan B
2017-01-22 14:00 13 Vaxholms IBF - Väsby IBK Fredrik Sandgren, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2017-01-22 14:30 13 Töjnan IBK (A) - Ängby IF (B) Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
Omgång 14
2017-01-28 09:45 14 Väsby IBK - Täby FC (A) Jonatan Svahn, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2017-01-28 15:15 14 Ängby IF (B) - Täby FC (B) Tiffany Saffo, Elliot Saffo Riddersvik
2017-01-29 11:00 14 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vaxholms IBF Zackarias Bolander, David Solbu Björkebyhallen
2017-01-29 11:00 14 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-01-29 15:45 14 Bro IK - Åkersberga IBF (A) Fabian Fahimi, Per Calmén Bro Sporthall
Omgång 15
2017-02-04 14:00 15 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK Oskar Mattsson, Philip Edlund Erikslundshallen
2017-02-04 15:00 15 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Oskar Mattsson, Philip Edlund Erikslundshallen
2017-02-04 15:00 15 Vallentuna IBK - Bro IK Roger Nyström, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-02-05 11:00 15 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK Viktor Bollvik Karlsson, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-02-05 12:00 15 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (B) Roland Nester, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2017-02-11 09:00 16 Väsby IBK - Täby FC (B) Fredrik Nensén, Linda Forslund Smedsgärdshallen
2017-02-11 11:00 16 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 1
2017-02-12 09:00 16 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-02-12 10:00 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Töjnan IBK (A) Daniel Eklund, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-02-12 15:45 16 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Per Sundvall, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 17
2017-02-18 10:15 17 Åkersberga IBF (A) - Väsby IBK Jakob Iskander, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-02-18 12:00 17 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Anna Skantz, Tilde Levinson Skarpängskolan A
2017-02-18 13:45 17 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2017-02-19 10:45 17 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF Fabian Magnell, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-02-19 16:15 17 Bro IK - Ängby IF (B) Fredrik Dahl, Jonas Laurell Bro Sporthall
Omgång 18
2017-03-11 09:00 18 Väsby IBK - Vallentuna IBK Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2017-03-11 11:30 18 Vaxholms IBF - Täby FC (B) Ken Johansson, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2017-03-12 11:00 18 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) Tiffany Saffo, Elliot Saffo Björkebyhallen
2017-03-12 13:00 18 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) Per Sundvall, Mikael Wiklund Skarpängskolan B
2017-03-12 14:00 18 Sigtuna IF IBK - Bro IK Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 19
2017-03-18 09:15 19 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 11:45 19 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-03-18 16:00 19 Ängby IF (B) - Sigtuna IF IBK Linnea Westerlund, Ida Sandberg Stora Mossen 1
2017-03-19 09:00 19 Täby FC (B) - Täby FC (A) Lucas Edberg, Per Sundvall Skarpängskolan A
2017-03-19 17:15 19 Bro IK - Väsby IBK Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Bro Sporthall
Omgång 20
2017-03-25 10:30 20 Väsby IBK - Ängby IF (B) Roger Nyström, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2017-03-25 11:30 20 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Lars Samuelsson, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2017-03-25 14:00 20 Töjnan IBK (A) - Täby FC (B) William Grafström, Elias Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-26 09:00 20 Bele Barkarby IF IBF (A) - Bro IK Sara Thalén, Niklas Forsman Björkebyhallen
2017-03-26 11:00 20 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Niklas Wedin, Per Sundvall Skarpängskolan B
Omgång 21
2017-04-01 12:00 21 Ängby IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Stefano Bianque, Roger Nyström Stora Mossen 1
2017-04-01 12:00 21 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Mimma Spasic, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2017-04-02 11:00 21 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK Viktor Strömberg, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-04-02 14:15 21 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) Lars Reuterhagen, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 15:15 21 Bro IK - Vaxholms IBF Sebastian Johansson, Mats Järnmark Bro Sporthall
Omgång 22
2017-03-18 15:00 22 Täby FC (A) - Bro IK Oskar Mattsson, Armin Shafiei Skarpängskolan B
2017-04-03 17:10 22 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF IBK Imtiaz Karim, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-04-08 11:00 22 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Tim Svensson, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2017-04-08 12:30 22 Vaxholms IBF - Ängby IF (B) Lars Samuelsson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2017-04-08 15:00 22 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis