Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Tomas Jörneblad tomas.jorneblad@bredband.net 070-5091890 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (B) Ann Mari Jönsson Ammi_jonsson@live.se 0708687231 Gul, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 10:30 1 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK Sara Thalén, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-01 11:00 1 IK Frej Täby - Ängby IF (A) Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-10-01 12:30 1 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-02 13:00 1 Täby FC (D) - Täby FC (C) Skarpängskolan B
2016-10-02 18:00 1 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Mats Järnmark, Joakim Levin Stenhamra Bollhall
Omgång 2
2016-10-08 14:00 2 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby Paulina Thunvall, Sara Thalén Hässelbyhallen
2016-10-08 14:00 2 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK Tiffany Saffo, Elliot Saffo Stora Mossen 1
2016-10-09 10:00 2 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) Skarpängskolan B
2016-10-09 11:30 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) Charlie Bohlin, Carl-Ludvig Buske Björkebyhallen
2016-10-09 12:00 2 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK Lars Samuelsson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2016-10-15 10:00 3 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-15 11:00 3 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) David Norman, William Grafström Brotorpshallen
2016-10-15 11:00 3 IK Frej Täby - Täby FC (C) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vikingavallen
2016-11-12 14:10 3 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Björkebyhallen
2017-01-22 13:00 3 Täby FC (D) - Ekerö IK (A) Hannes Andersson, Tim Svensson Skarpängskolan B
Omgång 4
2016-10-22 13:00 4 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK Erik Hellgren, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2016-10-22 13:00 4 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) Marina Saxon, Robert Milerud Stora Mossen 1
2016-10-23 10:15 4 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby Sara Thalén, Paulina Thunvall Björkebyhallen
2016-10-23 12:00 4 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK Lucas Edberg, Frida Berg Skarpängskolan B
2016-10-23 13:45 4 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (B) David Norman, David Solbu Tappströms Bollhall
Omgång 5
2016-10-29 09:30 5 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-29 10:15 5 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK Frida Berg, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-10-29 12:00 5 Sundbybergs IK - Täby FC (C) Stefano Bianque, Tony Verho Brotorpshallen
2016-10-29 12:00 5 IK Frej Täby - Ekerö IK (A) Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Vikingavallen
2017-02-05 16:00 5 Töjnan IBK (B) - Täby FC (D) Per Sundvall, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 6
2016-11-12 11:00 6 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2016-11-12 17:00 6 Hässelby SK IBK - Ängby IF (A) Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2016-11-13 10:00 6 Täby FC (D) - IK Frej Täby Armin Shafiei, Daniel Karlsson Skarpängskolan B
2016-11-13 11:00 6 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Sawes Ahmad, Sadjad Nima Skarpängskolan B
2016-11-13 12:00 6 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
Omgång 7
2016-11-19 08:15 7 Rotebro IS IBK - Täby FC (D) Andreas Briselius, Joakim Nothén Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 11:00 7 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) David Norman, William Grafström Brotorpshallen
2016-11-19 11:00 7 IK Frej Täby - Töjnan IBK (B) Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen
2016-11-19 13:00 7 Ängby IF (A) - Täby FC (C) Mats Järnmark, Elliot Saffo Stora Mossen 1
2016-11-19 14:15 7 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Hannes Andersson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2016-11-26 14:00 8 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK Jakob Iskander, Elias Grafström Skarpängskolan B
2016-11-26 15:00 8 Täby FC (D) - Sundbybergs IK Jakob Iskander, Elias Grafström Skarpängskolan B
2016-11-27 08:30 8 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK Sara Thalén, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2016-11-27 12:00 8 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) William Albrecht, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-11-27 13:30 8 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) Ida Sandberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 9
2016-12-03 09:00 9 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Brotorpshallen
2016-12-03 10:00 9 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby Zackarias Bolander, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2016-12-03 10:15 9 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) Ida Lagerblad, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 13:00 9 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Marina Saxon, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2016-12-03 13:00 9 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) Johannes Ekenberg, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
Omgång 10
2016-12-10 11:00 10 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK William Albrecht, Kent Budell Mälaröhallen
2016-12-10 12:00 10 IK Frej Täby - Sundbybergs IK Philip Edlund, Oskar Mattsson Vikingavallen
2016-12-10 15:00 10 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Paulina Thunvall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-11 11:00 10 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Lucas Edberg, Elias Grafström Skarpängskolan B
2016-12-11 11:00 10 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) Fredrik Leander, Jesper Roth Björkebyhallen
Omgång 11
2016-12-17 09:00 11 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Brotorpshallen
2016-12-17 09:00 11 Hässelby SK IBK - Täby FC (D) Erik Åkerlund, Carl-Ludvig Buske Hässelbyhallen
2016-12-17 09:15 11 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby Hannes Andersson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 13:00 11 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (B) Sebastian Johansson, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-12-18 09:00 11 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) Tim Svensson, Carl Kjellstrand Skarpängskolan B
Omgång 12
2017-01-14 09:00 12 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (B) Zackarias Bolander, David Solbu Hässelbyhallen
2017-01-14 10:00 12 Ängby IF (A) - IK Frej Täby Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Stora Mossen 2
2017-01-14 14:00 12 Täby FC (C) - Täby FC (D) Frida Berg, Tim Svensson Skarpängskolan B
2017-01-15 09:30 12 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK Jan Lingemark, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-15 12:00 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) Kenny Ly, Sara Thalén Björkebyhallen
Omgång 13
2017-01-21 10:00 13 Rotebro IS IBK - Ängby IF (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Rotebrohallen (Nya)
2017-01-21 11:00 13 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) Paulina Thunvall, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-01-21 12:00 13 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK Ida Nedin, Lucas Edberg Vikingavallen
2017-01-22 10:00 13 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) Armin Shafiei, Oskar Mattsson Skarpängskolan B
2017-01-22 13:30 13 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
Omgång 14
2017-01-28 09:00 14 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Stefano Bianque, Daniel Eklund Hässelbyhallen
2017-01-28 15:00 14 Täby FC (C) - IK Frej Täby Elias Grafström, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-01-28 16:15 14 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK Elliot Saffo, Tiffany Saffo Riddersvik
2017-01-29 12:00 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (B) Zackarias Bolander, David Solbu Björkebyhallen
2017-01-29 12:30 14 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) Leif Karlsson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 15
2017-02-04 09:00 15 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Nya)
2017-02-04 11:00 15 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-02-04 11:00 15 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF (B) Elias Grafström, Sadjad Nima Vikingavallen
2017-02-05 12:00 15 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK (A) Patrik Arvinder, Viktor Bollvik Karlsson Silverdalshallen
2017-02-05 13:00 15 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Roland Nester, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2017-02-12 09:00 16 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (B) Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-02-12 10:00 16 Täby FC (C) - Sundbybergs IK Frida Berg, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2017-02-12 11:00 16 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) Frida Berg, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2017-02-12 11:00 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK Lucas Edberg, Daniel Eklund Björkebyhallen
2017-02-12 16:30 16 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby Mimma Spasic, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
Omgång 17
2017-02-18 08:30 17 Rotebro IS IBK - Ekerö IK (A) Fredrik Sandgren, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 10:00 17 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Brotorpshallen
2017-02-18 11:00 17 IK Frej Täby - Täby FC (D) Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen
2017-02-18 11:15 17 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Jakob Iskander, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-02-18 15:00 17 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK Robert Milerud, Magnus Westerberg Stora Mossen 1
Omgång 18
2017-03-11 08:45 18 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK Ken Johansson, Daniel Eklund Mälaröhallen
2017-03-12 09:00 18 Töjnan IBK (B) - IK Frej Täby Zackarias Bolander, David Solbu Silverdalshallen
2017-03-12 12:00 18 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK Per Sundvall, Mikael Wiklund Skarpängskolan B
2017-03-12 12:00 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) Tiffany Saffo, Elliot Saffo Björkebyhallen
2017-03-12 15:00 18 Täby FC (C) - Ängby IF (A) Viktor Lindell, Mikael Wiklund Skarpängskolan B
Omgång 19
2017-03-11 09:00 19 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (B) Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-18 10:00 19 Sundbybergs IK - Täby FC (D) Tobias Ekmark, Björn Landin Brotorpshallen
2017-03-18 10:15 19 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 13:30 19 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Daniel Eklund, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-03-18 15:00 19 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Linnea Westerlund, Ida Sandberg Stora Mossen 1
Omgång 20
2017-03-25 11:00 20 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Philip Edlund, Patrik Arvinder Vikingavallen
2017-03-25 15:00 20 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK Elias Grafström, William Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-26 10:00 20 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) Per Sundvall, Niklas Wedin Skarpängskolan B
2017-03-26 10:00 20 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK Sara Thalén, Niklas Forsman Björkebyhallen
2017-03-26 15:00 20 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) Robert Milerud, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 21
2017-04-01 10:00 21 Sundbybergs IK - IK Frej Täby Jan Lingemark, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-04-01 11:00 21 Ängby IF (A) - Täby FC (D) Roger Nyström, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2017-04-01 13:00 21 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Patrik Cullander, Simon Åbom Skarpängskolan B
2017-04-01 15:00 21 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) Carl-Ludvig Buske, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-04-02 15:15 21 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) Lars Reuterhagen, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
2017-04-08 12:00 22 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) Armin Shafiei, Elias Grafström Vikingavallen
2017-04-08 16:00 22 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-09 09:00 22 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (A) Madeleine Forslund, Clara Hålling Silverdalshallen
2017-04-09 09:00 22 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK Hannes Andersson, Armin Shafiei Skarpängskolan B
2017-04-09 12:30 22 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) Edvin Hedenström, Kevin Neemé Tappströms Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis