Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby Mats Karlsson em.mats.karlsson@outlook.com 070-6053035 Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sundbybergs IK Hanna Ersson erssonhanna@gmail.com 0761171454 Grön, Vit, Grön
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Annica Ekelund ekelund01@telia.com Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (B) Ann Mari Jönsson Ammi_jonsson@live.se 0708687231 Gul, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 10:30 1 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK Sara Thalén, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-01 11:00 1 IK Frej Täby - Ängby IF (A) Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-10-01 12:30 1 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-02 13:00 1 Täby FC (D) - Täby FC (C) Skarpängskolan B
2016-10-02 18:00 1 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Joakim Levin, Mats Järnmark Stenhamra Bollhall
Omgång 2
2016-10-08 14:00 2 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby Paulina Thunvall, Sara Thalén Hässelbyhallen
2016-10-08 14:00 2 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK Tiffany Saffo, Elliot Saffo Stora Mossen 1
2016-10-09 10:00 2 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) Skarpängskolan B
2016-10-09 11:30 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) Charlie Bohlin, Carl-Ludvig Buske Björkebyhallen
2016-10-09 12:00 2 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK Lars Samuelsson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2016-10-15 10:00 3 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-15 11:00 3 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) David Norman, William Grafström Brotorpshallen
2016-10-15 11:00 3 IK Frej Täby - Täby FC (C) Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen
2016-11-12 14:10 3 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Björkebyhallen
2017-01-22 13:00 3 Täby FC (D) - Ekerö IK (A) Hannes Andersson, Tim Svensson Skarpängskolan B
Omgång 4
2016-10-22 13:00 4 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK Marcus Ackefelt, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-10-22 13:00 4 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) Robert Milerud, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-10-23 10:15 4 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby Paulina Thunvall, Sara Thalén Björkebyhallen
2016-10-23 12:00 4 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK Lucas Edberg, Frida Berg Skarpängskolan B
2016-10-23 13:45 4 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (B) David Solbu, David Norman Tappströms Bollhall
Omgång 5
2016-10-29 09:30 5 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-29 10:15 5 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK Enya Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-10-29 12:00 5 Sundbybergs IK - Täby FC (C) Tony Verho, Stefano Bianque Brotorpshallen
2016-10-29 12:00 5 IK Frej Täby - Ekerö IK (A) Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Vikingavallen
2017-02-05 16:00 5 Töjnan IBK (B) - Täby FC (D) Per Sundvall, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 6
2016-11-12 11:00 6 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2016-11-12 17:00 6 Hässelby SK IBK - Ängby IF (A) Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2016-11-13 10:00 6 Täby FC (D) - IK Frej Täby Armin Shafiei, Daniel Karlsson Skarpängskolan B
2016-11-13 11:00 6 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Sadjad Nima, Sawes Ahmad Skarpängskolan B
2016-11-13 12:00 6 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
Omgång 7
2016-11-19 08:15 7 Rotebro IS IBK - Täby FC (D) Joakim Nothén, Andreas Briselius Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 11:00 7 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) William Grafström, David Norman Brotorpshallen
2016-11-19 11:00 7 IK Frej Täby - Töjnan IBK (B) Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen
2016-11-19 13:00 7 Ängby IF (A) - Täby FC (C) Mats Järnmark, Elliot Saffo Stora Mossen 1
2016-11-19 14:15 7 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Hannes Andersson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2016-11-26 14:00 8 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK Elias Grafström, Jakob Iskander Skarpängskolan B
2016-11-26 15:00 8 Täby FC (D) - Sundbybergs IK Jakob Iskander, Elias Grafström Skarpängskolan B
2016-11-27 08:30 8 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK Madeleine Forslund, Sara Thalén Silverdalshallen
2016-11-27 12:00 8 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) Erik Hellgren, William Albrecht Björkebyhallen
2016-11-27 13:30 8 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) Mats Järnmark, Ida Sandberg Tappströms Bollhall
Omgång 9
2016-12-03 09:00 9 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Brotorpshallen
2016-12-03 10:00 9 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby Patrik Arvinder, Zackarias Bolander Rotebrohallen (Nya)
2016-12-03 10:15 9 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) Ida Nedin, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 13:00 9 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Marina Saxon, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2016-12-03 13:00 9 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) Johannes Ekenberg, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
Omgång 10
2016-12-10 11:00 10 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK William Albrecht, Kent Budell Mälaröhallen
2016-12-10 12:00 10 IK Frej Täby - Sundbybergs IK Oskar Mattsson, Philip Edlund Vikingavallen
2016-12-10 15:00 10 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Paulina Thunvall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-11 11:00 10 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Elias Grafström, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2016-12-11 11:00 10 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) Fredrik Leander, Jesper Roth Björkebyhallen
Omgång 11
2016-12-17 09:00 11 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Brotorpshallen
2016-12-17 09:00 11 Hässelby SK IBK - Täby FC (D) Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2016-12-17 09:15 11 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby Ida Lagerblad, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 13:00 11 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (B) Malin Holm, Sebastian Johansson Stora Mossen 1
2016-12-18 09:00 11 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) Tim Svensson, Carl Kjellstrand Skarpängskolan B
Omgång 12
2017-01-14 09:00 12 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (B) David Solbu, Zackarias Bolander Hässelbyhallen
2017-01-14 10:00 12 Ängby IF (A) - IK Frej Täby Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 2
2017-01-14 14:00 12 Täby FC (C) - Täby FC (D) Frida Berg, Tim Svensson Skarpängskolan B
2017-01-15 09:30 12 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK Ida Lagerblad, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2017-01-15 12:00 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) Kenny Ly, Sara Thalén Björkebyhallen
Omgång 13
2017-01-21 10:00 13 Rotebro IS IBK - Ängby IF (A) Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2017-01-21 11:00 13 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) Imtiaz Karim, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-01-21 12:00 13 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK Lucas Edberg, Ida Nedin Vikingavallen
2017-01-22 10:00 13 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) Oskar Mattsson, Armin Shafiei Skarpängskolan B
2017-01-22 13:30 13 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) Paulina Thunvall, Sara Thalén Silverdalshallen
Omgång 14
2017-01-28 09:00 14 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Daniel Eklund, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-01-28 15:00 14 Täby FC (C) - IK Frej Täby Elias Grafström, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-01-28 16:15 14 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK Tiffany Saffo, Elliot Saffo Riddersvik
2017-01-29 12:00 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (B) Zackarias Bolander, David Solbu Björkebyhallen
2017-01-29 12:30 14 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) Leif Karlsson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 15
2017-02-04 09:00 15 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Nya)
2017-02-04 11:00 15 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-02-04 11:00 15 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF (B) Sadjad Nima, Elias Grafström Vikingavallen
2017-02-05 12:00 15 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK (A) Patrik Arvinder, Viktor Bollvik Karlsson Silverdalshallen
2017-02-05 13:00 15 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Fredrik Sandgren, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2017-02-12 09:00 16 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (B) Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-02-12 10:00 16 Täby FC (C) - Sundbybergs IK Jan Lingemark, Frida Berg Skarpängskolan B
2017-02-12 11:00 16 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) Jan Lingemark, Frida Berg Skarpängskolan B
2017-02-12 11:00 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK Daniel Eklund, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-02-12 16:30 16 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby Mimma Spasic, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
Omgång 17
2017-02-18 08:30 17 Rotebro IS IBK - Ekerö IK (A) Ken Johansson, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 10:00 17 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Brotorpshallen
2017-02-18 11:00 17 IK Frej Täby - Täby FC (D) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vikingavallen
2017-02-18 11:15 17 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Enya Hasselström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-02-18 15:00 17 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK Robert Milerud, Magnus Westerberg Stora Mossen 1
Omgång 18
2017-03-11 08:45 18 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK Daniel Eklund, Ken Johansson Mälaröhallen
2017-03-12 09:00 18 Töjnan IBK (B) - IK Frej Täby David Solbu, Zackarias Bolander Silverdalshallen
2017-03-12 12:00 18 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK Per Sundvall, Mikael Wiklund Skarpängskolan B
2017-03-12 12:00 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) Elliot Saffo, Tiffany Saffo Björkebyhallen
2017-03-12 15:00 18 Täby FC (C) - Ängby IF (A) Mikael Wiklund, Viktor Lindell Skarpängskolan B
Omgång 19
2017-03-11 09:00 19 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (B) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-18 10:00 19 Sundbybergs IK - Täby FC (D) Tobias Ekmark, Björn Landin Brotorpshallen
2017-03-18 10:15 19 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 13:30 19 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Erik Hellgren, Daniel Eklund Hässelbyhallen
2017-03-18 15:00 19 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Stora Mossen 1
Omgång 20
2017-03-25 11:00 20 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Philip Edlund, Patrik Arvinder Vikingavallen
2017-03-25 15:00 20 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK William Grafström, Elias Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-26 10:00 20 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) Niklas Wedin, Per Sundvall Skarpängskolan B
2017-03-26 10:00 20 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK Niklas Forsman, Sara Thalén Björkebyhallen
2017-03-26 15:00 20 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) Mimma Spasic, Robert Milerud Tappströms Bollhall
Omgång 21
2017-04-01 10:00 21 Sundbybergs IK - IK Frej Täby Paulina Thunvall, Jan Lingemark Brotorpshallen
2017-04-01 11:00 21 Ängby IF (A) - Täby FC (D) Stefano Bianque, Roger Nyström Stora Mossen 1
2017-04-01 13:00 21 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Patrik Cullander, Simon Åbom Skarpängskolan B
2017-04-01 15:00 21 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) Carl-Ludvig Buske, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-04-02 15:15 21 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) Ida Lagerblad, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
2017-04-08 12:00 22 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) Elias Grafström, Armin Shafiei Vikingavallen
2017-04-08 16:00 22 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-09 09:00 22 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (A) Clara Hålling, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2017-04-09 09:00 22 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK Hannes Andersson, Armin Shafiei Skarpängskolan B
2017-04-09 12:30 22 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) Edvin Hedenström, Kevin Neemé Tappströms Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis