Spelprogram - Juniorallsvenskan I Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Aspen/Floda IBK Röd, Röd, Vita
Herrestads AIF/Vänersborg IBK Svart, Svart, Svart
IBF Göteborg/Sävedalens IBK Svart, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad Roger Karlsson enasahedas@hotmail.se 070-6587753 Röd/Röd/Röd
Kärra IBK Fredrik Gander fredrik.gander@glc.se 0702-714071 Svart/Svart/Svart
Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS röd, svart, svart
Partille IBS Svart, Svart, Svarta
Stenungsunds IBK blå/svart, Svart, Svart
Vara IBK Lennie Garyd lennie.garyd@gmail.com 0706-460097 Rosa/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-24 13:30 1 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 2 - 6 Sebastian Ohlsson, Matilda Svenblad Stenab arena
2016-09-24 17:30 1 FBC Aspen/Floda IBK - Kärra IBK 9 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-09-25 18:00 1 Stenungsunds IBK - Partille IBS 4 - 3 Jim Olausson, Carl Otterström Stenungsund Arena 114
2016-10-02 13:00 1 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen 121
Omgång 2
2016-09-28 19:30 2 IBK Lockerud Mariestad - FBC Aspen/Floda IBK 5 - 3 Pedram Koublani, Mikael Magnusson ICA-kvantum hallen, Mariestad 127
2016-09-30 20:30 2 Kärra IBK - Stenungsunds IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall 83
2016-10-01 17:00 2 Partille IBS - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 7 - 2 Magnus Persson, Adnan Tongur Ugglumshallen 89
2016-10-02 13:30 2 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Vara IBK 4 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Munkegärdehallen
Omgång 3
2016-10-04 19:45 3 Vara IBK - Partille IBS 3 - 5 Conny Hjelm, Pedram Koublani Levene Arena, Stora Levene
2016-10-05 19:00 3 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Kärra IBK 8 - 2 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg 71
2016-10-07 20:00 3 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - FBC Aspen/Floda IBK 2 - 11 Kevin Larsson, Oliver Engström Torpahallen
2016-10-09 18:00 3 Stenungsunds IBK - IBK Lockerud Mariestad 0 - 5 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenungsund Arena 86
Omgång 4
2016-10-14 20:00 4 FBC Aspen/Floda IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 4 - 7 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2016-10-14 20:00 4 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Partille IBS 2 - 12 Adam Kruse, Oliver Engström Torpahallen 97
2016-10-15 12:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Kärra IBK 10 - 2 Per Johansson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad 98
2016-10-16 10:00 4 Stenungsunds IBK - Vara IBK 5 - 5 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Kyrkenorumsskolan 52
Omgång 5
2016-10-18 19:30 5 Vara IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 9 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Levene Arena, Stora Levene 81
2016-10-19 18:00 5 Partille IBS - FBC Aspen/Floda IBK 6 - 3 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Ugglumshallen 93
2016-10-19 20:00 5 Kärra IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 8 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall 42
2016-10-19 20:40 5 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Stenungsunds IBK 2 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Munkegärdehallen
Omgång 6
2016-10-21 20:00 6 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Vara IBK 3 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Torpahallen
2016-10-21 20:30 6 Kärra IBK - Partille IBS 2 - 8 Fredrik Sävestrand, Adam Kruse Kärra Sporthall 84
2016-10-22 17:30 6 FBC Aspen/Floda IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-10-24 20:00 6 IBK Lockerud Mariestad - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 10 - 5 Kronoslav Kis, Linus Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad 141
Omgång 7
2016-10-30 13:30 7 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Stenungsunds IBK 1 - 7 Björn Svensson, Bo Olsson Stenab arena
2016-11-09 21:00 7 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Munkegärdehallen
2016-11-18 19:00 7 Partille IBS - IBK Lockerud Mariestad 8 - 1 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Ugglumshallen 143
2016-11-29 19:30 7 Vara IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 5 Sven Persson, Kenth Lindquist Levene Arena, Stora Levene 81
Omgång 8
2016-11-11 20:30 8 Kärra IBK - Vara IBK 4 - 10 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Kärra Sporthall 53
2016-11-13 13:30 8 IBK Lockerud Mariestad - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 5 Kronoslav Kis, Alen Turcinhodzic LF-hallen, Mariestad
2016-11-25 20:00 8 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Stenungsunds IBK 3 - 6 Andreas Rolén, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2017-01-20 20:30 8 Partille IBS - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 6 - 3 Fredrik Sävestrand, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter 138
Omgång 9
2016-11-14 19:45 9 Vara IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 2 Sven Persson, Kenth Lindquist Alléhallen, Vara
2016-11-15 20:00 9 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 7 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg 55
2016-11-18 18:10 9 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Kärra IBK 9 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kastellegårdshallen
2016-11-20 19:30 9 Stenungsunds IBK - FBC Aspen/Floda IBK 3 - 3 Bo Olsson, Jim Olausson Stenungsund Arena 87
Omgång 10
2016-12-02 20:30 10 Kärra IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall 71
2016-12-03 15:00 10 Partille IBS - Stenungsunds IBK 7 - 1 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ugglumshallen 129
2016-12-03 16:00 10 IBK Lockerud Mariestad - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 13 - 3 Håkan Karlsson, Linus Svensson LF-hallen, Mariestad 56
2017-01-18 21:00 10 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 10 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
Omgång 11
2016-12-09 20:00 11 FBC Aspen/Floda IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Henrik Lord Johansson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2016-12-10 18:00 11 Stenungsunds IBK - Kärra IBK 6 - 4 Apilou Dragin, Martin Larsson Stenungsund Arena 71
2016-12-11 12:00 11 Vara IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 1 - 5 Kenth Lindquist, Sven Persson Alléhallen, Vara
2016-12-11 13:30 11 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Partille IBS 0 - 4 Apilou Dragin, Mikael Molldén Stenab arena
Omgång 12
2016-12-14 18:30 12 Partille IBS - Vara IBK 14 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson Ugglumshallen 107
2016-12-16 20:00 12 FBC Aspen/Floda IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 7 - 1 Oliver Engström, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2016-12-16 20:30 12 Kärra IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall 47
2016-12-18 13:00 12 IBK Lockerud Mariestad - Stenungsunds IBK 3 - 2 Eino Vuoluterä, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad 82
Omgång 13
2017-01-10 19:45 13 Vara IBK - Stenungsunds IBK 6 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Levene Arena, Stora Levene 61
2017-01-11 18:10 13 Partille IBS - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 5 Peter Novakovic, Hajrudin Begic Ugglumshallen 106
2017-01-13 20:30 13 Kärra IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Kärra Sporthall 83
2017-01-14 17:30 13 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
Omgång 14
2017-01-24 20:00 14 FBC Aspen/Floda IBK - Partille IBS 5 - 5 Hajrudin Begic, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen 99
2017-01-25 19:00 14 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Vara IBK 1 - 7 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Idrottshuset, Vänersborg
2017-01-25 19:30 14 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 3 - 4 Carl Otterström, Jim Olausson Stenungsund Arena 155
2017-01-25 20:00 14 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Kärra IBK 5 - 14 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Torpahallen
Omgång 15
2017-01-28 13:30 15 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Stenab arena
2017-01-29 15:00 15 Partille IBS - Kärra IBK 8 - 5 Henrik Lord Johansson, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter 79
2017-01-31 19:45 15 Vara IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK WO (5 - 0) Levene Arena, Stora Levene
2017-02-06 19:30 15 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Kastellegårdshallen
Omgång 16
2017-02-04 13:15 16 IBK Lockerud Mariestad - Partille IBS 5 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2017-02-10 20:00 16 FBC Aspen/Floda IBK - Vara IBK 4 - 9 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-02-10 20:00 16 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 5 - 8 Fredrik Sävestrand, Oliver Engström Torpahallen
2017-02-12 20:30 16 Stenungsunds IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 3 - 3 Matilda Svenblad, Anna Soovik Stenungsund Arena 106
Omgång 17
2017-02-03 20:00 17 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 11 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Idrottshuset, Vänersborg 108
2017-02-18 16:00 17 Vara IBK - Kärra IBK 8 - 2 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Levene Arena, Stora Levene
2017-02-19 18:00 17 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 4 Apilou Dragin, Martin Larsson Stenungsund Arena 87
2017-02-22 21:00 17 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Partille IBS 3 - 6 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Munkegärdehallen
Omgång 18
2017-02-08 19:00 18 IBK Lockerud Mariestad - Vara IBK 5 - 3 Mikael Magnusson, Iza Hederdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad 167
2017-02-24 20:00 18 FBC Aspen/Floda IBK - Stenungsunds IBK 5 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2017-02-24 20:00 18 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 7 Oliver Engström, Hajrudin Begic Torpahallen
2017-02-24 20:30 18 Kärra IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 4 - 7 Jesper Axelsson, Adam Kruse Kärra Sporthall 59

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis