Spelprogram - Pantamera Pojkar Division 1 A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ankarsvik BK P02/03 Mats Strömberg strumpan67@gmail.com 070-3262626 Svart/Svart/Svart
IBK Härnösand P02/03 Mikael Hamrin hamrin69@gmail.com 070-691 63 29 Mörkblå, Mörkblå, Vit
IBK Sundsvall U P03 Nord Thomas Rosdahl thomas.e.rosdahl@gmail.com 076-7675808 Vit/Blå/Vit
IBK Sundsvall Ungdom P02 Linda Pettersson linda.pettersson@sundsvall.se 070-3338370 Vit/blå
Jemtland Innebandy P02/03 Pär Malmrot malmrot@icloud.com 076-7806326 Blå/svart, Svart, Svart
Sundsvall City IBC U P02 Zara Jonsson zara.jonsson71@gmail.com 0705249576 Orange/svart/orange
Timrå IBC P01-03 Erik Borgh borgh789@gmail.com 070-5937051 Röd/svart/svart
Vattjoms IK P02 Torbjörn Wallin torbjorn.wallin@telia.com 070-2461338 Svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-15 13:00 1 Timrå IBC P01-03 - Vattjoms IK P02 7 - 4 Fredrik Strese, Markus Helsing Timrå Sporthall
2017-10-15 14:30 1 Sundsvall City IBC U P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 15 Teodor Lundgren, Peterson Lugero Höglunda
2017-10-15 17:30 1 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2017-10-25 18:15 1 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Ankarsvik BK P02/03 2 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
Omgång 2
2017-10-28 10:30 2 IBK Härnösand P02/03 - Vattjoms IK P02 1 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2017-10-28 12:30 2 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 2 Tomas Lindberg, Anders Johansson Hagahallen
2017-10-28 17:30 2 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P02/03 4 - 11 Jan Lindberg, Tomas Lindberg Hagahallen
2017-10-28 18:30 2 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 0 - 8 Per Pålsson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
Omgång 3
2017-11-17 18:00 3 Timrå IBC P01-03 - Ankarsvik BK P02/03 3 - 6 Peterson Lugero, Emil Hedlund Timrå Sporthall 43
2017-11-19 14:00 3 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Vattjoms IK P02 3 - 2 Alexander Bergman, Andreas Bjurman Höglunda
2017-11-19 16:00 3 IBK Härnösand P02/03 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 8 Jan Lindberg, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-11-19 17:30 3 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 7 - 14 Arvid Larsson, Fredrik Strese Hagahallen
Omgång 4
2017-11-25 11:30 4 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Härnösand P02/03 2 - 6 Jesper Doherty, Andreas Larsson Hagahallen
2017-11-25 11:30 4 Jemtland Innebandy P02/03 - Timrå IBC P01-03 6 - 6 Torvallaskolans sporthall 46
2017-11-25 12:30 4 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Matfors Sporthall 72
2017-12-11 18:15 4 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Sundsvall Ungdom P02 0 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
Omgång 5
2017-12-03 09:30 5 IBK Härnösand P02/03 - Timrå IBC P01-03 4 - 4 Isak Rönkä, Göran Norberg Öbacka SC 60
2017-12-03 12:00 5 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Sundsvall City IBC U P02 5 - 8 Teodor Lundgren, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2017-12-03 16:30 5 Ankarsvik BK P02/03 - Jemtland Innebandy P02/03 5 - 3 Alexander Bergman, Jan Lindberg Hagahallen 53
2017-12-03 18:30 5 IBK Sundsvall U P03 Nord - Vattjoms IK P02 7 - 5 Alexander Bergman, Peter Palander Hagahallen
Omgång 6
2017-12-09 09:00 6 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 2 - 6 Arvid Larsson, Jan Lindberg Timrå Sporthall
2017-12-09 12:30 6 Vattjoms IK P02 - Ankarsvik BK P02/03 6 - 4 Arvid Larsson, Jan Lindberg Matfors Sporthall
2017-12-09 14:00 6 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 9 - 8 Börre Andreassen, Robert Olofsson Östersunds sporthall 30
2017-12-09 14:30 6 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Härnösand P02/03 3 - 5 Peterson Lugero, Jesper Doherty Hagahallen
Omgång 7
2017-12-10 16:30 7 Jemtland Innebandy P02/03 - Vattjoms IK P02 8 - 4 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall 32
2017-12-15 19:00 7 Sundsvall City IBC U P02 - Timrå IBC P01-03 3 - 7 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2017-12-15 19:00 7 IBK Sundsvall U P03 Nord - Ankarsvik BK P02/03 4 - 13 Thomas Eriksson, Patrik Sjöberg Hagahallen
2017-12-16 09:30 7 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 6 Göran Edlund, Jonas Hägglund Öbacka SC
Omgång 8
2018-01-14 15:30 8 Vattjoms IK P02 - Timrå IBC P01-03 7 - 3 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-01-14 15:30 8 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Härnösand P02/03 10 - 0 Tomas Lindberg, Arvid Larsson Hagahallen 60
2018-01-14 15:30 8 Jemtland Innebandy P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 15 - 2 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall 42
2018-01-14 19:00 8 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 4 Per Backlin, Fredrik Strese Höglunda
Omgång 9
2018-01-27 12:30 9 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P02/03 7 - 3 Per Pålsson, Thomas Eriksson Matfors Sporthall 84
2018-01-27 14:00 9 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 3 Urban Larsson, Lars Nyström Fyrvallahallen
2018-01-27 15:30 9 Ankarsvik BK P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Peterson Lugero, Fredrik Strese Hagahallen 73
2018-01-27 17:30 9 IBK Sundsvall U P03 Nord - Timrå IBC P01-03 10 - 8 Peterson Lugero, Fredrik Strese Hagahallen
Omgång 10
2018-02-09 18:15 10 Ankarsvik BK P02/03 - Timrå IBC P01-03 7 - 10 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen 34
2018-02-09 19:30 10 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 5 - 13 Alexander Bergman, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2018-03-18 14:30 10 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Härnösand P02/03 7 - 5 Robert Olofsson, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
2018-03-18 16:30 10 IBK Sundsvall U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P02 9 - 5 Jörgen Grundström, Teodor Lundgren Hagahallen
Omgång 11
2018-02-10 11:30 11 IBK Härnösand P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 1 - 12 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Öbacka SC
2018-02-10 14:30 11 Sundsvall City IBC U P02 - Vattjoms IK P02 4 - 12 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-02-10 15:30 11 IBK Sundsvall Ungdom P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 11 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Skönsbergshallen
2018-02-11 12:30 11 Timrå IBC P01-03 - Jemtland Innebandy P02/03 6 - 5 Jan Lindberg, Jesper Doherty Timrå Sporthall
Omgång 12
2018-02-17 14:30 12 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 6 - 4 Anders Johansson, Jesper Doherty Matfors Sporthall 74
2018-02-19 19:30 12 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 9 Patrick Cederblad, Peter Palander Höglunda
2018-02-25 10:30 12 Jemtland Innebandy P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 10 - 5 Torvallaskolans sporthall
2018-02-25 15:30 12 Timrå IBC P01-03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 4 Arvid Larsson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
Omgång 13
2018-03-03 13:30 13 IBK Sundsvall U P03 Nord - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 3 Jörgen Grundström, William Sjöström Hagahallen
2018-03-03 14:30 13 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Timrå IBC P01-03 11 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-03-04 13 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 2 - 1 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Öbacka SC
2018-03-28 18:45 13 Ankarsvik BK P02/03 - Vattjoms IK P02 13 - 4 Teodor Lundgren, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
Omgång 14
2018-03-23 18:45 14 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 12 - 2 Per Pålsson, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2018-03-23 19:00 14 Vattjoms IK P02 - Jemtland Innebandy P02/03 4 - 8 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-03-24 09:30 14 IBK Sundsvall Ungdom P02 - IBK Härnösand P02/03 14 - 2 Arvid Larsson, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-26 20:00 14 Timrå IBC P01-03 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 3 Thomas Eriksson, Per Pålsson Timrå Sporthall 67

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis