Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jeanette Karlsson jeanettek48@hotmail.com 0762668656 Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge (A) Petter Fred petter.giraff@gmail.com Orange, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Mathias Emilsson mathias.emilsson@hskinnebandy.se Röd, Svart, Svart
Högdalens AIS Svart, Svart, Svart
Sköndals IK (C) Blå, Svart, Svart
Täby FC (B) Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Anna Ljungdahl sportvagen24@hotmail.com 070-6677410 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Värmdö IF (B) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 11:45 1 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2017-09-30 17:45 1 Sköndals IK (C) - Vallentuna IBK (B) 2 - 2 Theodore Hurtig, Svedje Ohlson Farstahallen 1
2017-10-01 10:00 1 Töjnan IBK - Värmdö IF (B) 1 - 3 Jonatan Svahn, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2017-10-01 16:30 1 Täby FC (B) - Högdalens AIS 6 - 2 Simon Righarts, Daniel Skantze Grindtorpshallen
Omgång 2
2017-10-07 10:30 2 Högdalens AIS - Sköndals IK (C) 1 - 5 Hampus Viking, Theodore Hurtig Högdalshallen
2017-10-07 14:30 2 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK 5 - 2 Ida Nedin, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-10-08 17:15 2 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 3 - 1 Magnus Berg, Daniel Eklund Björkebyhallen
2017-10-08 17:15 2 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) 0 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 3
2017-10-14 10:15 3 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 1 Lucas Edberg, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-10-14 17:30 3 Högdalens AIS - Vallentuna IBK (B) 1 - 4 Johan Ståhl, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2017-10-15 14:15 3 Sköndals IK (C) - Värmdö IF (B) 2 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sköndalshallen
2018-02-03 16:45 3 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK 1 - 1 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tullingehallen
Omgång 4
2017-10-21 14:30 4 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 2 - 4 Ken Johansson, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-10-21 17:30 4 Vallentuna IBK (B) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2017-10-22 12:15 4 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS 5 - 2 Theodore Hurtig, Tommy Egman Värmdö sporthall
2017-10-22 15:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Sköndals IK (C) 2 - 0 Stefano Bianque, Lars Sundlöf Björkebyhallen
Omgång 5
2017-10-28 10:30 5 Högdalens AIS - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Aldin Imamovic, Gustav Levin Högdalshallen
2017-11-18 12:00 5 Värmdö IF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 1 Joacim Hansson, Martin Johansson Värmdö sporthall
2017-11-18 18:30 5 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 3 - 1 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2018-01-20 08:00 5 Töjnan IBK - FBI Tullinge (A) 1 - 0 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Sollentuna sim och sporthall
Omgång 6
2017-11-11 13:00 6 Hässelby SK IBK - Sköndals IK (C) 6 - 4 Erik Hellgren, William Wetterud Hässelbyhallen
2017-11-11 13:30 6 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 1 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2017-11-11 13:30 6 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 4 Simon Åbom, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2017-11-12 13:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) 4 - 3 Totte Hallgren, Joacim Hansson Björkebyhallen
Omgång 7
2017-11-25 09:00 7 Täby FC (B) - Töjnan IBK 3 - 0 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-11-25 13:15 7 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 1 - 7 Leo Odell/Johansson, Fredrik Hallenberg Farstahallen 3
2017-11-26 13:15 7 Sköndals IK (C) - FBI Tullinge (A) 2 - 0 Gustav Frank, Kevin Helly Sköndalshallen
2017-11-26 17:45 7 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) 4 - 1 Tim Sandström, Robin Särén Björkebyhallen
Omgång 8
2017-11-25 15:30 8 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 0 - 5 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2017-12-02 13:00 8 Hässelby SK IBK - Värmdö IF (B) 1 - 5 William Wetterud, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-12-02 14:00 8 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS 4 - 1 Jonas Robertson, Gustav Frank Tullingehallen
2017-12-03 13:45 8 Töjnan IBK - Sköndals IK (C) 2 - 3 Madeleine Forslund, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 9
2017-12-04 18:15 9 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 1 - 1 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2017-12-09 10:30 9 Högdalens AIS - Töjnan IBK 2 - 5 Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Högdalshallen
2017-12-09 17:15 9 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (A) 7 - 1 Johan Ståhl, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2017-12-10 11:30 9 Sköndals IK (C) - Täby FC (B) 2 - 7 Gabriel Nääs, Erik Adolfsson Sköndalshallen
Omgång 10
2017-12-16 11:30 10 Högdalens AIS - Täby FC (B) 1 - 13 Daniel Eklund, Mats Andersson Farstahallen 3
2017-12-16 12:00 10 Vallentuna IBK (B) - Sköndals IK (C) 5 - 2 Johan Engvall, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-12-16 12:15 10 Värmdö IF (B) - Töjnan IBK 4 - 2 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Värmdö sporthall
2017-12-17 16:15 10 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (A) 3 - 0 Daniel Bäckner, Mourice Åkerblom Björkebyhallen
Omgång 11
2018-01-13 10:15 11 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Grindtorpshallen
2018-01-13 18:00 11 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (B) 3 - 1 Sebastian Johansson, Mats Järnmark Riddersvik
2018-02-04 16:15 11 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Fredrik Nensén, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-02-04 16:45 11 Sköndals IK (C) - Högdalens AIS 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Sköndalshallen
Omgång 12
2018-01-20 15:15 12 Vallentuna IBK (B) - Högdalens AIS 4 - 4 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2018-01-27 13:00 12 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (A) 2 - 0 Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-01-28 13:15 12 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (C) 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Värmdö sporthall
2018-01-28 14:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 5 - 2 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Björkebyhallen
Omgång 13
2018-02-10 11:45 13 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) 3 - 6 Adam Milestad, William Rennerfelt Högdalshallen
2018-02-10 19:00 13 FBI Tullinge (A) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tullingehallen
2018-02-11 13:15 13 Sköndals IK (C) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Gustaf Reimer Sköndalshallen
2018-02-12 20:00 13 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 1 - 4 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Silverdalshallen
Omgång 14
2018-02-04 18:00 14 Vallentuna IBK (B) - Värmdö IF (B) 1 - 2 Oskar Mattsson, Philip Edlund Hammarbackens Sporthall
2018-02-17 13:00 14 FBI Tullinge (A) - Töjnan IBK 1 - 2 Simon Righarts, Sezgin Youmer Tullingehallen
2018-02-17 17:00 14 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 5 - 4 Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-02-18 15:15 14 Bele Barkarby IF IBF - Högdalens AIS 8 - 1 Hektor Byfors, Ricky Bagge Björkebyhallen
Omgång 15
2018-03-10 12:45 15 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) 7 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2018-03-10 15:15 15 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Kevin Helly, Mats Andersson Värmdö sporthall
2018-03-11 16:15 15 Sköndals IK (C) - Hässelby SK IBK 2 - 3 Erik Hellgren, Kenneth Johansson Sköndalshallen
2018-03-11 17:45 15 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) 1 - 2 Per Sundvall, Lars Sundlöf Arena Satelliten
Omgång 16
2018-03-17 12:15 16 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 2 - 2 Fabian Magnell, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2018-03-17 13:30 16 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK (C) 2 - 3 Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Tullingehallen
2018-03-18 12:00 16 Töjnan IBK - Täby FC (B) 3 - 6 Gustav Helge, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-03-18 18:00 16 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Fredrik Sandgren, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
Omgång 17
2018-03-25 15:45 17 Sköndals IK (C) - Töjnan IBK 1 - 4 Shabbir Ahmed, Gustav Frank Sköndalshallen
2018-03-25 19:15 17 Högdalens AIS - FBI Tullinge (A) 2 - 2 Marco Svenström, Theodore Hurtig Högdalshallen 53
2018-03-25 19:45 17 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2018-03-29 19:15 17 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK 2 - 2 Kevin Helly, Martin Johansson Grantomtahallen
Omgång 18
2018-01-19 19:30 18 Täby FC (B) - Sköndals IK (C) 3 - 2 Oskar Mattsson, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-03-19 20:00 18 Töjnan IBK - Högdalens AIS 3 - 0 Sampo Friberg, Johan Ståhl Silverdalshallen
2018-04-06 20:00 18 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 9 Ricky Bagge, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2018-04-07 14:00 18 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (B) 1 - 2 Eskil Simonsen, Gustav Frank Tullingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis