Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge (B) Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange, Svart, Svart
Huddinge IK Ann-Christine Jönsson ankijonsson@telia.com 073-6528472 röd, röd, röd
Nacka Wallenstam IBK Vit, Svart, Vit
Nynäshamns IBK Blå, Blå, Vit
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Sköndals IK (A) Mathias Björkman matbjo73@gmail.com 0709966476 Blå/Blå/Blå
Tyresö Trollbäcken IBK Jens Thorell jens.thorell@gmail.com 070-6215038 svart/svart, svart, svart
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (A) Petra Johansson petra.johansson@telia.com 0762364713 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 11:15 1 Nynäshamns IBK - Täby FC (C) 0 - 8 Johan Ståhl, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-10-01 12:15 1 Huddinge IK - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2017-10-01 13:15 1 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Simon Righarts, Erik Nyman Skogsängshallen
2017-10-01 13:15 1 Värmdö IF (A) - Sköndals IK (A) 6 - 5 Oscar Forstadius, Jonas Robertson Värmdö sporthall
Omgång 2
2017-10-08 09:00 2 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 2 - 12 Marcus Blomqvist, Håkan Augustsson Ormingehallen
2017-10-08 12:00 2 Sköndals IK (A) - Nynäshamns IBK 2 - 3 Jonas Robertson, Petra Dynesius Sköndalshallen
2017-10-08 15:15 2 Täby FC (C) - Salems IF 2 - 3 Niklas Wedin, Arne Brovig Grindtorpshallen
2017-10-08 18:30 2 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 5 - 4 Marco Svenström, Tim Sandström Tullingehallen
Omgång 3
2017-10-14 11:45 3 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Arne Brovig, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2017-10-15 12:30 3 Värmdö IF (A) - Huddinge IK 2 - 6 Niclas Andersson, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2017-10-15 16:00 3 Salems IF - Sköndals IK (A) 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-11-19 10:30 3 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 0 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Strandhallen - Tyresö
Omgång 4
2017-10-21 10:45 4 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 0 Håkan Taxén, Torbjörn Lundin Grindtorpshallen
2017-10-21 15:15 4 FBI Tullinge (B) - Salems IF 5 - 2 My Källström Lyly, Heimo Lyly Tullingehallen
2017-10-21 15:30 4 Huddinge IK - Nynäshamns IBK 6 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2017-10-22 15:30 4 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) 2 - 6 Leif Karlsson, Kevin Helly Ormingehallen
Omgång 5
2017-10-28 11:15 5 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (A) 0 - 0 Kenneth Johansson, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2017-10-28 12:15 5 Salems IF - Huddinge IK 2 - 6 Gustav Frank, Kim Svedberg Skogsängshallen
2017-10-28 12:30 5 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 0 Hannes Andersson, Emil Kirchner Grindtorpshallen 68
2017-10-29 11:45 5 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK (A) 5 - 2 Leif Karlsson, Svedje Ohlson Tyresöhallen
Omgång 6
2017-11-11 12:15 6 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Heimo Lyly, My Källström Lyly Tullingehallen
2017-11-12 13:15 6 Sköndals IK (A) - Täby FC (C) 2 - 5 Daniel Kölborn, Manne Jahnsson Sköndalshallen
2017-11-12 14:15 6 Nacka Wallenstam IBK - Nynäshamns IBK 4 - 6 Jessika Forsberg, Jonas Robertson Ormingehallen
2017-11-12 17:00 6 Värmdö IF (A) - Salems IF 3 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Värmdö sporthall
Omgång 7
2017-11-25 10:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK 0 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2017-11-25 10:15 7 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-11-25 18:00 7 Salems IF - Nynäshamns IBK 3 - 1 Sezgin Youmer, Marco Svenström Skogsängshallen
2017-11-26 12:00 7 Sköndals IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 1 Gustav Frank, Kevin Helly Sköndalshallen
Omgång 8
2017-12-02 13:15 8 Huddinge IK - Täby FC (C) 5 - 4 Aarre Hietanen, Jessika Forsberg Kvarnbergshallen
2017-12-02 15:15 8 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (A) 6 - 1 Jonas Robertson, Gustav Frank Tullingehallen
2017-12-02 16:30 8 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 3 - 2 Didrik Axen, William Hilmersson Myrsjöskolan
2017-12-03 16:30 8 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 4 Tobias Sonesson, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 9
2017-12-09 10:15 9 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) 4 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-12-09 11:15 9 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Tullingehallen
2017-12-10 12:45 9 Sköndals IK (A) - Huddinge IK 0 - 14 Erik Adolfsson, Gabriel Nääs Sköndalshallen
2017-12-10 17:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 4 - 0 Björn Landin, Roland Nester Tyresöhallen
Omgång 10
2017-12-16 11:30 10 Täby FC (C) - Nynäshamns IBK 5 - 1 Per Sundvall, Simon Åbom Grindtorpshallen
2017-12-16 15:45 10 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK 3 - 3 Osama Abaied, Gustav Frank Tullingehallen
2017-12-17 12:30 10 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 2 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Tyresöhallen
2017-12-17 15:15 10 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (A) 2 - 0 Leo Odell/Johansson, Petra Dynesius Sköndalshallen
Omgång 11
2018-01-13 13:15 11 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 13 - 1 Kent Kastell, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-01-13 18:00 11 Salems IF - Täby FC (C) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Skogsängshallen
2018-01-14 15:15 11 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-02-08 18:45 11 Nynäshamns IBK - Sköndals IK (A) 1 - 5 Jonas Jatko, Adrian Hiram Kvarnängshallen 40
Omgång 12
2018-01-27 14:30 12 Huddinge IK - Värmdö IF (A) 4 - 0 Fabian Magnell, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-01-27 14:45 12 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 2 - 4 Daniel Wiberg, William Rennerfelt Tullingehallen
2018-01-27 16:30 12 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 0 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-01-28 17:00 12 Sköndals IK (A) - Salems IF 2 - 4 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sköndalshallen
Omgång 13
2018-02-10 12:00 13 Salems IF - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Kent Budell, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-02-10 12:00 13 Nynäshamns IBK - Huddinge IK 2 - 4 Kenneth Johansson, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2018-02-10 15:15 13 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 1 - 3 Kari Malmros, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2018-02-10 16:45 13 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Fabian Magnell, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 14
2018-02-17 17:30 14 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (C) 0 - 8 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2018-02-18 13:30 14 Huddinge IK - Salems IF 4 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnbergshallen
2018-03-11 08:45 14 Sköndals IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Leif Karlsson, Oscar Olsson Berglund Sköndalshallen
2018-03-24 16:30 14 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 1 Adam Lindell, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 15
2018-03-10 11:30 15 Täby FC (C) - Sköndals IK (A) 7 - 1 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-10 12:30 15 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 1 Anton Forsell, Morgan Nordh Kvarnängshallen 70
2018-03-10 15:15 15 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (B) 1 - 5 Svedje Ohlson, Jessika Forsberg Strandhallen - Tyresö
2018-03-10 18:30 15 Salems IF - Värmdö IF (A) 2 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
Omgång 16
2018-03-17 12:15 16 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 0 - 2 Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Tullingehallen
2018-03-17 16:30 16 Nynäshamns IBK - Salems IF 3 - 1 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen 50
2018-03-18 10:30 16 Huddinge IK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Johan Hessing, Simon Righarts Kvarnbergshallen
2018-03-18 14:00 16 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK (A) 3 - 3 Noah Hulin, Kevin Helly Ormingehallen
Omgång 17
2018-03-25 09:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (A) 2 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2018-03-25 14:15 17 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 0 Jan Lingemark, Arne Brovig Skogsängshallen
2018-03-25 14:30 17 Sköndals IK (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Adam Milestad, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2018-03-25 18:30 17 Täby FC (C) - Huddinge IK 2 - 2 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
Omgång 18
2018-02-18 18:15 18 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) 2 - 4 Erik Nyman, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2018-04-07 12:15 18 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Nicholas Lindgren, Kenneth Johansson Kvarnängshallen 60
2018-04-07 15:30 18 Huddinge IK - Sköndals IK (A) 5 - 2 Jonas Robertson, Jessika Forsberg Kvarnbergshallen
2018-04-07 16:30 18 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (B) 2 - 9 Leif Karlsson, Felix Fernström Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis