Spelprogram - Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Digers BK Mattias Holmström mattiasbygg@hotmail.com 070-6268998 Röd, Svart, Svart
Forsbacka IK Erik Norin norinerik@hotmail.com 070-760 32 06 Svart/Svart\Svart
Hälsinggårdens AIK Svart, Röd, Röd
IBF Falun Ungdom 2 Mattias Papmehl-Dufay mattias.papmehl@gmail.com 0702435075 Rosa, Svart, Svart
IBF Gagnef Christoffer Lindeberg christoffer.lindeberg@hotmail.com 070-2010166 Orange, Svart, Svart
IBF Lokomotiv Avesta Kenneth Lilja kenneth_lilja@hotmail.com 076-2351793 Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart/svart/svart
IK Sätra 2 Grön, Svart, Grön
KAIS Mora UIF Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
KFUM Falun Mattias Rokka mattias.rokka@ga.pysslingen.se 073-6524440 röd, svart, svart
Storviks IF Mats Sjöstrand mats_1958@hotmail.com 070-544 65 40 Grön/Svart/Svart
Valbo AIF Grön, Svart/Grön, Svart/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-03 20:00 1 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 14 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Mockfjärds Sporthall 89
2017-10-06 19:00 1 Hälsinggårdens AIK - IK Sätra 2 6 - 5 e.förl. Mikael Svenske, Jussi Nissinen Haraldsbo Sporthall 18
2017-10-06 19:30 1 Forsbacka IK - KFUM Falun 13 - 10 , Thomas Sterner Forsbackahallen
2017-10-08 12:00 1 IBF Falun Ungdom 2 - Storviks IF 6 - 14 Mikael Svenske, Andreas Spång Guide Arena 1 48
2017-10-08 16:15 1 Digers BK - Valbo AIF 21 - 3 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Orsa Sporthall
2017-10-08 16:15 1 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Ludvika 9 - 8 e.förl. Per Nordström, Andreas Spång Kopparhallen 132
Omgång 2
2017-10-14 11:00 2 IBF Ludvika - Forsbacka IK 6 - 5 Andreas Spång, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
2017-10-14 14:00 2 IK Sätra 2 - Valbo AIF 23 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Träffen Arena
2017-10-15 13:00 2 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 2 - 7 Mattias Hedberg, Jussi Nissinen Idre Fjäll Arena
2017-10-15 15:30 2 KFUM Falun - IBF Falun Ungdom 2 10 - 3 Per Nordström, Andreas Spång Lugnet A 68
2017-10-15 16:00 2 Storviks IF - Digers BK 10 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen 94
2017-10-15 18:45 2 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Gagnef 6 - 8 Jussi Nissinen, Niklas Stenius Kopparhallen 147
Omgång 3
2017-10-20 19:00 3 Hälsinggårdens AIK - IBF Lokomotiv Avesta 9 - 6 Mikael Svenske, Niklas Stenius Haraldsbo Sporthall
2017-10-20 19:30 3 Storviks IF - KFUM Falun 9 - 4 Karim Boudiaf, Roger Morin Parkhallen 102
2017-10-20 19:30 3 Forsbacka IK - IBF Gagnef 11 - 12 e.förl. Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Forsbackahallen 95
2017-10-20 20:00 3 Valbo AIF - KAIS Mora UIF 8 - 19 Rikard Karlsson, Magnus Undén Nynäshallen 64
2017-10-21 13:30 3 Digers BK - IK Sätra 2 8 - 5 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Orsa Sporthall
2017-10-22 11:30 3 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Ludvika 5 - 9 Per Nordström, Andreas Spång Guide Arena 1 67
Omgång 4
2017-10-26 19:30 4 IBF Ludvika - Storviks IF 6 - 7 e.förl. Daniel Larsson, Jussi Nissinen Ludvika Sporthall 83
2017-10-27 19:30 4 Forsbacka IK - Hälsinggårdens AIK 11 - 12 e.förl. Thomas Sterner, Benny Grönblad Forsbackahallen
2017-10-28 14:30 4 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 2 7 - 8 e.förl. Tonni Boström, Simon Jansson Mockfjärds Sporthall 102
2017-10-28 18:30 4 KAIS Mora UIF - IK Sätra 2 17 - 2 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Idre Fjäll Arena 48
2017-10-29 16:30 4 IBF Lokomotiv Avesta - Valbo AIF 24 - 4 Andreas Spång, Mikael Svenske Kopparhallen 125
2017-10-29 17:30 4 KFUM Falun - Digers BK 7 - 9 Jussi Nissinen, Niklas Stenius Lugnet C 43
Omgång 5
2017-11-04 13:30 5 Digers BK - KAIS Mora UIF 7 - 9 Per Nordström, Mikael Svenske Orsa Sporthall 200
2017-11-04 14:00 5 IK Sätra 2 - IBF Lokomotiv Avesta 7 - 8 Thomas Sterner, Anders Löfgren Träffen Arena
2017-11-04 16:00 5 Storviks IF - IBF Gagnef 8 - 7 e.förl. Magnus Undén, Mattias Furbo Parkhallen 104
2017-11-05 15:30 5 KFUM Falun - IBF Ludvika 6 - 2 Per Nordström, Andreas Spång Lugnet C 75
2017-11-22 20:00 5 Valbo AIF - Forsbacka IK 8 - 16 Anders Löfgren, Thomas Sterner Valbo Sportcenter 101
2018-02-26 20:00 5 IBF Falun Ungdom 2 - Hälsinggårdens AIK 5 - 3 Linus Isberg, Mikael Svenske Guide Arena 1 49
Omgång 6
2017-11-10 19:00 6 IBF Ludvika - Digers BK 2 - 6 Mikael Svenske, Andreas Spång Ludvika Sporthall 67
2017-11-10 19:30 6 Forsbacka IK - IK Sätra 2 9 - 7 Magnus Undén, Rikard Karlsson Forsbackahallen 97
2017-11-11 14:30 6 IBF Gagnef - KFUM Falun 7 - 6 Jussi Nissinen, Niklas Stenius Mockfjärds Sporthall 93
2017-11-11 14:30 6 Hälsinggårdens AIK - Storviks IF 8 - 6 Per Nordström, Mikael Svenske Haraldsbo Sporthall
2017-11-12 18:30 6 IBF Falun Ungdom 2 - Valbo AIF 17 - 6 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Guide Arena 1
2017-11-12 18:45 6 IBF Lokomotiv Avesta - KAIS Mora UIF 8 - 4 Johan Forsström, Andreas Spång Kopparhallen 127
Omgång 7
2017-11-17 19:30 7 Storviks IF - Valbo AIF 17 - 5 Thomas Sterner, Benny Grönblad Parkhallen 104
2017-11-18 13:30 7 Digers BK - IBF Lokomotiv Avesta 9 - 15 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2017-11-18 15:30 7 IK Sätra 2 - IBF Falun Ungdom 2 9 - 8 e.förl. Magnus Nordahl, Pär Hedlund Träffen Arena
2017-11-19 14:30 7 KFUM Falun - Hälsinggårdens AIK 7 - 5 Mikael Svenske, Andreas Spång Lugnet A 65
2017-11-19 16:30 7 IBF Ludvika - IBF Gagnef 7 - 10 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ludvika Sporthall 95
2017-11-19 17:30 7 KAIS Mora UIF - Forsbacka IK 9 - 10 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Idre Fjäll Arena
Omgång 8
2017-11-24 19:30 8 Forsbacka IK - IBF Lokomotiv Avesta 7 - 13 Magnus Undén, Thomas Sterner Forsbackahallen
2017-11-24 19:30 8 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF 8 - 7 Linus Isberg, Mikael Svenske Guide Arena 2 25
2017-11-24 19:30 8 Storviks IF - IK Sätra 2 12 - 2 Tomas Hallenberg, Rikard Karlsson Parkhallen 84
2017-11-25 14:30 8 IBF Gagnef - Digers BK 4 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Mockfjärds Sporthall 57
2017-11-25 17:00 8 Valbo AIF - KFUM Falun 6 - 21 Benny Grönblad, Tomas Hallenberg Nynäshallen 41
2017-11-26 14:30 8 Hälsinggårdens AIK - IBF Ludvika 7 - 6 e.förl. Torbjörn Aspman, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall 28
Omgång 9
2017-12-02 13:30 9 Digers BK - Forsbacka IK 8 - 8 e.förl. Per Nordström, Mikael Svenske Orsa Sporthall
2017-12-02 14:30 9 IBF Gagnef - Hälsinggårdens AIK 8 - 6 Andreas Spång, Tonni Boström Mockfjärds Sporthall 85
2017-12-02 16:00 9 KAIS Mora UIF - Storviks IF 2 - 10 Per Nordström, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena 41
2017-12-03 15:30 9 KFUM Falun - IK Sätra 2 2 - 3 e.förl. Per Nordström, Mikael Svenske Lugnet D 30
2017-12-03 16:15 9 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Falun Ungdom 2 10 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Kopparhallen 115
2017-12-12 19:00 9 IBF Ludvika - Valbo AIF 12 - 5 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ludvika Sporthall 57
Omgång 10
2017-12-09 14:45 10 IK Sätra 2 - IBF Ludvika 9 - 5 Magnus Undén, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2017-12-09 15:30 10 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 10 - 7 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Haraldsbo Sporthall 9
2017-12-09 16:00 10 Storviks IF - IBF Lokomotiv Avesta 11 - 7 Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen 101
2017-12-10 14:00 10 Hälsinggårdens AIK - Digers BK 13 - 11 Per Nordström, Mikael Svenske Haraldsbo Sporthall 29
2017-12-10 14:15 10 Valbo AIF - IBF Gagnef 2 - 23 Magnus Undén, Henrik Öberg Träffen Arena 62
2017-12-10 18:30 10 IBF Falun Ungdom 2 - Forsbacka IK 6 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 1
Omgång 11
2017-12-15 19:00 11 Forsbacka IK - Storviks IF 10 - 12 Magnus Undén, Roger Morin Forsbackahallen 102
2017-12-16 13:30 11 Digers BK - IBF Falun Ungdom 2 10 - 8 Linus Isberg, Mikael Svenske Orsa Sporthall
2017-12-16 13:30 11 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 5 - 4 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ludvika Sporthall 56
2017-12-16 14:30 11 IBF Gagnef - IK Sätra 2 20 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Mockfjärds Sporthall 50
2017-12-17 16:00 11 Hälsinggårdens AIK - Valbo AIF 24 - 8 Linus Isberg, Leo Holmström Haraldsbo Sporthall
2017-12-17 16:15 11 IBF Lokomotiv Avesta - KFUM Falun 3 - 8 Jussi Nissinen, Tomas Pettersson Kopparhallen 100
Omgång 12
2018-01-12 19:30 12 KFUM Falun - Forsbacka IK 14 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Lugnet C 22
2018-01-13 11:00 12 IBF Ludvika - IBF Lokomotiv Avesta 7 - 8 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall 57
2018-01-13 14:15 12 Storviks IF - IBF Falun Ungdom 2 8 - 5 Magnus Undén, Roger Collin Parkhallen 83
2018-01-13 17:00 12 IK Sätra 2 - Hälsinggårdens AIK 7 - 9 Mattias Furbo, Håkan Thunman Träffen Arena
2018-01-14 14:45 12 Valbo AIF - Digers BK 10 - 24 Thomas Sterner, Richard Öhneskog Nynäshallen 62
2018-02-13 20:30 12 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 6 - 8 Peter Wallin, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
Omgång 13
2018-01-19 19:30 13 Forsbacka IK - IBF Ludvika 16 - 7 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Forsbackahallen 52
2018-01-19 20:00 13 Valbo AIF - IK Sätra 2 7 - 19 Erik Lindberg, Pär Hedlund Nynäshallen 62
2018-01-20 13:00 13 IBF Falun Ungdom 2 - KFUM Falun 11 - 9 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Guide Arena 2
2018-01-20 13:30 13 Digers BK - Storviks IF 5 - 6 e.förl. Torbjörn Aspman, Johan Forsström Orsa Sporthall
2018-01-20 14:30 13 IBF Gagnef - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 7 Andreas Spång, Mikael Svenske Mockfjärds Sporthall 100
2018-01-21 14:30 13 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora UIF 4 - 5 e.förl. Tonni Boström, Simon Jansson Haraldsbo Sporthall
Omgång 14
2018-01-27 14:30 14 IK Sätra 2 - Digers BK 8 - 6 Marcus Svedinger, Magnus Undén Träffen Arena 25
2018-01-27 14:30 14 IBF Gagnef - Forsbacka IK 9 - 5 Per Nordström, Mikael Svenske Mockfjärds Sporthall 73
2018-01-28 12:00 14 KAIS Mora UIF - Valbo AIF 19 - 7 Tomas Pettersson, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-01-28 16:00 14 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 2 2 - 0 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall 71
2018-01-28 16:15 14 IBF Lokomotiv Avesta - Hälsinggårdens AIK 9 - 8 e.förl. Torbjörn Aspman, Johan Forsström Kopparhallen 93
2018-01-28 18:30 14 KFUM Falun - Storviks IF 9 - 4 Mattias Hedberg, Andreas Spång Lugnet A 43
Omgång 15
2018-02-03 13:30 15 Digers BK - KFUM Falun 5 - 8 Andreas Spång, Mikael Svenske Orsa Sporthall
2018-02-03 14:30 15 IK Sätra 2 - KAIS Mora UIF 8 - 8 e.förl. Anders Löfgren, Oskar Simryd Träffen Arena
2018-02-04 10:30 15 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Gagnef 10 - 7 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Guide Arena 1 57
2018-02-04 14:30 15 Hälsinggårdens AIK - Forsbacka IK 11 - 7 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall 45
2018-02-04 17:10 15 Valbo AIF - IBF Lokomotiv Avesta 4 - 25 Jimmy Löfgren, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov 47
2018-02-04 17:15 15 Storviks IF - IBF Ludvika 6 - 11 Hampus Andersson, Göran Karlsson Parkhallen 92
Omgång 16
2018-02-09 19:00 16 Forsbacka IK - Valbo AIF 18 - 9 Benny Grönblad, Thomas Sterner Forsbackahallen 230
2018-02-09 19:00 16 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 2 1 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Haraldsbo Sporthall
2018-02-10 14:00 16 KAIS Mora UIF - Digers BK 4 - 3 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Idre Fjäll Arena 95
2018-02-10 14:30 16 IBF Gagnef - Storviks IF 12 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Mockfjärds Sporthall 120
2018-02-11 15:15 16 IBF Ludvika - KFUM Falun 3 - 12 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Ludvika Sporthall 200
2018-02-11 16:15 16 IBF Lokomotiv Avesta - IK Sätra 2 WO (5 - 0) Kopparhallen
Omgång 17
2018-02-17 13:30 17 Digers BK - IBF Ludvika 11 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Orsa Sporthall
2018-02-17 14:30 17 IK Sätra 2 - Forsbacka IK 9 - 6 Rikard Karlsson, Anders Löfgren Träffen Arena
2018-02-18 12:30 17 KFUM Falun - IBF Gagnef 6 - 5 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Lugnet C 69
2018-02-18 15:10 17 Valbo AIF - IBF Falun Ungdom 2 9 - 16 Petter Lundgren, Oskar Simryd Nynäshallen 48
2018-02-18 15:45 17 Storviks IF - Hälsinggårdens AIK 8 - 10 Reine Schröder, Mattias Furbo Parkhallen 65
2018-02-18 16:00 17 KAIS Mora UIF - IBF Lokomotiv Avesta 10 - 8 Johan Forsström, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
Omgång 18
2018-02-23 19:00 18 Hälsinggårdens AIK - KFUM Falun 12 - 6 Andreas Spång, Fredrik Andersson Haraldsbo Sporthall
2018-02-23 19:30 18 Forsbacka IK - KAIS Mora UIF 7 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Forsbackahallen 95
2018-02-23 20:00 18 Valbo AIF - Storviks IF 8 - 30 Magnus Undén, Benny Grönblad Nynäshallen 63
2018-02-24 13:30 18 IBF Falun Ungdom 2 - IK Sätra 2 8 - 5 Andreas Spång, Mikael Svenske Guide Arena 1 57
2018-02-25 11:00 18 IBF Gagnef - IBF Ludvika 10 - 3 Andreas Spång, Mikael Svenske Mockfjärds Sporthall
2018-02-25 16:15 18 IBF Lokomotiv Avesta - Digers BK 8 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Kopparhallen 72
Omgång 19
2018-03-03 10:30 19 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 7 - 11 Niklas Stenius, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena 50
2018-03-03 13:30 19 Digers BK - IBF Gagnef 6 - 10 Mikael Svenske, Fredrik Andersson Orsa Sporthall
2018-03-03 14:30 19 KFUM Falun - Valbo AIF 19 - 8 Per Nordström, Jussi Nissinen Lugnet C 39
2018-03-03 17:00 19 IK Sätra 2 - Storviks IF 2 - 8 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Träffen Arena 50
2018-03-04 16:15 19 IBF Lokomotiv Avesta - Forsbacka IK 15 - 4 Mattias Hedberg, Leo Holmström Kopparhallen 97
2018-03-15 19:30 19 IBF Ludvika - Hälsinggårdens AIK 4 - 10 Andreas Spång, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
Omgång 20
2018-03-09 19:00 20 Hälsinggårdens AIK - IBF Gagnef 6 - 10 Per Nordström, Fredrik Andersson Haraldsbo Sporthall
2018-03-10 10:00 20 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 11 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Guide Arena 1 43
2018-03-10 17:00 20 IK Sätra 2 - KFUM Falun 2 - 4 Petter Lundgren, Oskar Simryd Träffen Arena
2018-03-11 14:00 20 Storviks IF - KAIS Mora UIF 10 - 6 Roger Morin, Henrik Öberg Parkhallen 75
2018-03-11 14:15 20 Valbo AIF - IBF Ludvika 7 - 31 Pontus Grönberg, Karim Boudiaf Träffen Arena 56
2018-03-11 14:30 20 Forsbacka IK - Digers BK 11 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Forsbackahallen 70
Omgång 21
2018-03-16 19:00 21 Digers BK - Hälsinggårdens AIK 3 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Orsa Sporthall
2018-03-16 19:30 21 Forsbacka IK - IBF Falun Ungdom 2 9 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Forsbackahallen 83
2018-03-17 15:00 21 IBF Ludvika - IK Sätra 2 4 - 5 Mikael Svenske, Fredrik Andersson Ludvika Sporthall 157
2018-03-17 16:30 21 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 1 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena 50
2018-03-18 16:15 21 IBF Lokomotiv Avesta - Storviks IF 4 - 7 Mikael Svenske, Fredrik Andersson Kopparhallen 145
2018-03-20 20:00 21 IBF Gagnef - Valbo AIF 18 - 6 Linus Isberg, Leo Holmström Mockfjärds Sporthall 65
Omgång 22
2018-03-23 19:30 22 Storviks IF - Forsbacka IK 8 - 4 Karim Boudiaf, Magnus Undén Parkhallen 98
2018-03-24 15:15 22 IK Sätra 2 - IBF Gagnef 9 - 6 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Novahallen - Gavlehov 74
2018-03-24 17:45 22 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 15 - 3 Mikael Svenske, Andreas Spång Idre Fjäll Arena
2018-03-25 11:30 22 IBF Falun Ungdom 2 - Digers BK 12 - 2 Niklas Stenius, Mattias Hedberg Guide Arena 1 42
2018-03-25 11:30 22 KFUM Falun - IBF Lokomotiv Avesta 9 - 5 Per Nordström, Fredrik Andersson Lugnet C 67
2018-03-25 13:45 22 Valbo AIF - Hälsinggårdens AIK 2 - 22 Anders Löfgren, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov 46

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis