Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jeanette Karlsson jeanettek48@hotmail.com 0762668656 Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Fredrik Sundin fredrik71sundin@gmail.com Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK Patrik Söderberg patrik.soderberg@jarfallaibk.com 0707-202420 Röd/Röd/Svart
Rotebro IS IBK Linnéa Brehme linneabrehme4@gmail.com 070-543 97 51 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Flickor Röd Michael Södersved sodersved@hotmail.com blå/blå/blå
Täby FC (A) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit/Svart/Vit
Töjnan IBK (A) Tommy Nordin tommy.nordin@bcdtravel.se 070-7354999 Gul/svart/svart
Vaxholms IBF Gustaf Wigren gustaf.wigren@gmail.com 073-6581557 Svart/svart/Svart
Väsby IBK Fredrik Kempendahl kempen@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Ängby IF Tomas Mattsson tomas.mattsson@svenskhandel.se 0706-983940 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 11:00 1 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 0 Simon Åbom, Johan Engvall Smedsgärdshallen 45
2018-09-30 11:00 1 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2018-09-30 11:30 1 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 5 Fredrik Bokström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-09-30 14:30 1 Ängby IF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Sam Robertsson, Mario Mallengren Grimstahallen
2018-09-30 16:45 1 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Philip Edlund, Fredrik Hallenberg Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 2
2018-10-06 16:30 2 Hässelby SK IBK - Väsby IBK 2 - 3 Samuel Oreland, Richard Jonsson Riddersvik
2018-10-07 11:00 2 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 4 - 0 Mimma Spasic, Fabian Magnell Arena Satelliten
2018-10-07 14:15 2 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 4 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2018-10-07 15:15 2 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Täby FC (A) 3 - 5 Anders Haag, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-10-07 16:30 2 Töjnan IBK (A) - Ängby IF 2 - 2 Kevin Neemé, Gustav Frank Silverdalshallen
Omgång 3
2018-10-13 11:30 3 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 10 - 3 Simon Åbom, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-10-20 10:00 3 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2018-10-21 11:00 3 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 4 - 0 Marco Svenström, Tommy Egman Kallhälls sporthall
2018-10-21 11:15 3 Ängby IF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-10-21 13:45 3 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 5 - 3 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Silverdalshallen
Omgång 4
2018-10-27 12:15 4 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 1 - 7 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-10-27 16:45 4 Vaxholms IBF - Väsby IBK 1 - 7 Ken Johansson, Oscar Silverbratt Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-27 17:15 4 Hässelby SK IBK - Ängby IF 3 - 8 Samuel Oreland, Sampo Friberg Riddersvik
2018-10-28 11:15 4 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 6 - 1 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2018-10-28 13:15 4 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Töjnan IBK (A) 1 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
Omgång 5
2018-11-10 10:30 5 Väsby IBK - Järfälla IBK 6 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2018-11-11 10:30 5 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 0 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-11 13:15 5 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Rotebro IS IBK 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Anders Haag Prästängshallen
2018-11-11 14:00 5 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-11-18 17:00 5 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Anton Fritshammar, Johan Eklund Silverdalshallen
Omgång 6
2018-11-24 12:00 6 Rotebro IS IBK - Väsby IBK 2 - 1 Zana Guzel, Sebastian Johansson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-25 10:00 6 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 3 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2018-11-25 11:00 6 Järfälla IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Kallhälls sporthall
2018-11-25 14:30 6 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Alexander Hellström, Kenneth Johansson Björkebyhallen
2018-11-25 16:30 6 Vaxholms IBF - Ängby IF 5 - 5 Fabian Magnell, Jelena Spasic Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 7
2018-12-01 11:30 7 Täby FC (A) - Väsby IBK 6 - 2 Patrik Larsson, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-12-01 16:00 7 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 7 Anton Fritshammar, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2018-12-02 11:30 7 Ängby IF - Järfälla IBK 1 - 1 Johan Eklund, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-12-02 14:15 7 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Jelena Spasic, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-12-03 19:30 7 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 3 - 1 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Silverdalshallen
Omgång 8
2018-12-08 09:00 8 Väsby IBK - Ängby IF 3 - 0 Magnus Vilhelm Eriksson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-12-08 12:15 8 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Fredrik Nensén, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2018-12-09 11:00 8 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2018-12-09 12:30 8 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 2 Theodore Idevall, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-09 15:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 1 Sadjad Nima, Nicklas Sundgren Björkebyhallen
Omgång 9
2018-12-16 13:45 9 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 8 - 2 Theodore Idevall, Lars Sundlöf Herresta Sporthall
2018-12-16 14:15 9 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 1 Johan Eklund, Kerin Maclean Mitchell Grimstahallen
2018-12-16 14:15 9 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Järfälla IBK 0 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-03-04 19:45 9 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK 1 - 3 Elis Erbing, Peter Lassfolk Silverdalshallen
2019-03-09 17:15 9 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 William Wetterud, Håkan Taxén Hässelbyhallen
Omgång 10
2019-01-19 14:30 10 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 3 - 6 Anton Fritshammar, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-01-19 15:15 10 Rotebro IS IBK - Ängby IF 1 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Rotebrohallen (Nya)
2019-01-20 13:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 5 - 3 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-01-20 13:00 10 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Väsby IBK 0 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2019-01-20 17:15 10 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Andreas Theorén, Johan Eklund Silverdalshallen
Omgång 11
2019-01-12 16:30 11 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Mats Järnmark, Mimma Spasic Viksjö Sporthall
2019-01-26 11:15 11 Väsby IBK - Hässelby SK IBK 4 - 1 Fredrik Landin, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2019-01-26 18:45 11 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-27 12:15 11 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 5 - 4 Theodore Idevall, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-01-27 13:45 11 Ängby IF - Töjnan IBK (A) 3 - 5 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Grimstahallen
Omgång 12
2019-02-02 13:30 12 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 5 - 7 Johan Eklund, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-02 15:15 12 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 2 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Riddersvik
2019-02-02 16:30 12 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 2 - 1 Rikard Söderlund, Torbjörn Lundin Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-03 16:15 12 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Ängby IF 2 - 1 Anders Haag, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-02-03 17:15 12 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 2 - 1 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
Omgång 13
2019-02-09 11:00 13 Väsby IBK - Vaxholms IBF 3 - 1 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Smedsgärdshallen
2019-02-09 12:45 13 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-02-10 10:00 13 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 11 - 0 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Kallhälls sporthall
2019-02-10 11:00 13 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 3 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Silverdalshallen
2019-02-10 12:30 13 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 0 Åsa Gustavsson, Rikard Söderlund Grimstahallen
Omgång 14
2019-02-16 12:30 14 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 4 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 19:00 14 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 0 Anton Fritshammar, Leif Karlsson Riddersvik
2019-02-17 12:00 14 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 4 Lucas Edberg, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2019-02-17 15:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 6 - 2 Theodore Idevall, Johnn Wahlgren Herresta Sporthall
2019-02-17 18:15 14 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 2 - 2 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Innebandyhallen Vaxholm 89
Omgång 15
2019-03-09 10:00 15 Väsby IBK - Rotebro IS IBK 2 - 0 Anders Haag, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-03-10 12:00 15 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Hässelby SK IBK 3 - 2 Villiam Lööf, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-10 12:45 15 Täby FC (A) - Järfälla IBK 1 - 3 Zana Guzel, Sabina Åström Grindtorpshallen
2019-03-10 15:15 15 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2019-03-10 16:15 15 Ängby IF - Vaxholms IBF 3 - 7 Samuel Oreland, Mario Mallengren Grimstahallen
Omgång 16
2019-03-16 11:15 16 Väsby IBK - Täby FC (A) 4 - 5 Kevin Neemé, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-03-16 12:15 16 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 0 - 6 Mats Järnmark, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-03-16 18:15 16 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 2 - 1 William Wetterud, Theodore Idevall Björkebyhallen
2019-03-17 11:15 16 Järfälla IBK - Ängby IF 4 - 0 Martin Mårtensson, Åsa Gustavsson Kallhälls sporthall
2019-03-17 13:45 16 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Lars Samuelsson, Oscar Silverbratt Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 17
2019-03-23 11:30 17 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 9 - 0 Tony Verho, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-24 11:00 17 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Mattias Thomasson, Johan Eklund Hässelbyhallen
2019-03-24 12:00 17 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Vaxholms IBF 3 - 4 Villiam Lööf, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-03-24 12:15 17 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 4 - 3 Per Sundvall, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-03-24 13:00 17 Ängby IF - Väsby IBK 2 - 7 Åsa Gustavsson, Roger Nyström Grimstahallen
Omgång 18
2019-03-30 10:15 18 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) 0 - 1 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2019-03-30 11:00 18 Täby FC (A) - Ängby IF 4 - 1 Daniel Mårtensson, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-03-30 17:30 18 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-31 11:00 18 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 2 Martin Mårtensson, Peter Lassfolk Kallhälls sporthall
2019-03-31 16:00 18 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 13 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis