Damer Division 3 (2009/10)

Gruppspel
Damer Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 14:00 0914231005 Hovslätts IK - Husqvarna IK B 2 - 5 Johan Ferm, Anton Stuchly Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-03 15:00 0914231003 Forserums IF - Jönköpings IK B 5 - 6 Mattias Tokic, Andreas Svensson Forserums Sporthall
2009-10-04 13:00 0914231004 IBF Tranås - Vetlanda IBF 2 - 3 Michael Johansson, Aldin Imamovic Tranås Idrottshall
2009-10-25 12:30 0914231002 Nässjö IBF - Mariannelunds AIS 1 - 9 Katharina Andersson, Magnus Andersson Handskerydshallen
2009-10-09 19:30 0914231010 Mariannelunds AIS - IBK Husar 12 - 3 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Furulundshallen
2009-10-10 15:45 0914231009 Jönköpings IK B - Nässjö IBF 8 - 1 Fredrik Billemark, Johan Lundman Jönköpings Idrottshus C-hall
2009-10-11 11:45 0914231008 Vetlanda IBF - Forserums IF 4 - 1 Johan Söderman, Patrik Trofast Norrgårdshallen
2009-10-11 17:30 0914231007 Husqvarna IK B - IBF Tranås 1 - 3 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Huskvarna Sporthall A
2009-10-16 20:00 0914231012 IBK Husar - Jönköpings IK B 3 - 10 Fredrik Billemark, Johan Lundman Prästängshallen
2009-10-16 20:00 0914231013 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 2 - 15 Aldin Imamovic, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2009-10-17 17:00 0914231014 Forserums IF - Husqvarna IK B 7 - 2 Johan Söderman, Patrik Trofast Forserums Sporthall
2009-10-18 14:00 0914231015 Hovslätts IK - IBF Tranås 1 - 3 Johan Ferm, Emma Jacobsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-24 12:30 0914231018 IBF Tranås - Mariannelunds AIS 4 - 1 Stefan Persson, Jessica Persson Tranås Idrottshall
2009-10-24 13:00 0914231017 Forserums IF - IBK Husar 5 - 2 Gustav Jarnegren, Magnus Widlund Forserums Sporthall
2009-10-25 14:00 0914231019 Hovslätts IK - Jönköpings IK B 2 - 9 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-25 16:30 0914231020 Husqvarna IK B - Vetlanda IBF 1 - 3 Johan Ferm, Daniel Popa Huskvarna Sporthall A
2009-10-30 20:00 0914231021 IBK Husar - Nässjö IBF 7 - 0 Katharina Andersson, Emma Jacobsson Prästängshallen
2009-10-31 13:00 0914231023 Jönköpings IK B - IBF Tranås 2 - 1 Daniel Popa, Jens Axelsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2009-11-01 15:15 0914231022 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 8 - 1 Patrik Andersson, Bjarne Olsen Norrgårdshallen
2009-12-11 19:30 0914231024 Mariannelunds AIS - Forserums IF 5 - 5 Magnus Larsson, Stefan Lundqvist Furulundshallen
2009-11-14 15:00 0914231030 Vetlanda IBF - Jönköpings IK B 5 - 4 Alen Osmic, Daniel Popa Norrgårdshallen
2009-11-14 15:30 0914231029 Husqvarna IK B - Mariannelunds AIS 1 - 3 Patrik Andersson, Michael Holmberg Huskvarna Sporthall A
2009-11-15 14:00 0914231028 Hovslätts IK - IBK Husar 2 - 3 Nexhat Shabani, Reshat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-18 20:00 0914231027 IBF Tranås - Nässjö IBF 17 - 0 Katharina Andersson, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2009-11-20 20:00 0914231031 IBK Husar - IBF Tranås 1 - 8 Alen Osmic, Daniel Popa Prästängshallen
2009-11-20 20:00 0914231032 Nässjö IBF - Forserums IF 3 - 4 Patrik Andersson, Frida Thalin Nässjö Sporthall
2009-11-22 15:30 0914231033 Jönköpings IK B - Husqvarna IK B 7 - 2 Magnus Widlund, Stefan Persson Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-02-03 19:30 0914231034 Mariannelunds AIS - Hovslätts IK 9 - 4 Mikael Jacobsson, Dawan Mofak Furulundshallen
2009-11-27 20:30 0914231038 Husqvarna IK B - Nässjö IBF 6 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Huskvarna Sporthall A
2009-11-28 14:00 0914231037 Hovslätts IK - Forserums IF 6 - 2 Anders Freijd, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-28 17:00 0914231040 Jönköpings IK B - Mariannelunds AIS 2 - 4 Anders Freijd, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-29 15:15 0914231039 Vetlanda IBF - IBK Husar 2 - 0 Frida Thalin, Bjarne Olsen Norrgårdshallen
2009-12-04 20:00 0914231041 IBK Husar - Husqvarna IK B 1 - 2 Emma Jacobsson, Katharina Andersson Prästängshallen
2009-12-05 13:00 0914231043 Forserums IF - IBF Tranås 1 - 1 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Forserums Sporthall
2009-12-05 15:15 0914231042 Nässjö IBF - Hovslätts IK 5 - 5 Johan Lundman, Mattias Tokic Handskerydshallen
2009-12-16 19:30 0914231044 Mariannelunds AIS - Vetlanda IBF 4 - 5 Dawan Mofak, Roger Svensson Furulundshallen
2009-12-13 14:00 0914231048 Jönköpings IK B - Forserums IF 6 - 1 Anton Stuchly, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-18 19:30 0914231049 Mariannelunds AIS - Nässjö IBF 15 - 2 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Furulundshallen
2009-12-19 12:30 0914231046 Husqvarna IK B - Hovslätts IK 2 - 3 Robert Bejdén, Jessica Persson Huskvarna Sporthall A
2010-02-11 20:00 0914231047 Vetlanda IBF - IBF Tranås 4 - 2 Alen Osmic, Daniel Popa Norrgårdshallen
2010-01-08 20:00 0914231051 IBK Husar - Mariannelunds AIS 3 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Prästängshallen
2010-01-08 20:00 0914231052 Nässjö IBF - Jönköpings IK B 0 - 14 Aldin Imamovic, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2010-01-10 13:30 0914231054 IBF Tranås - Husqvarna IK B 10 - 1 Andreas Svensson, Anton Stuchly Tranås Idrottshall
2010-01-19 20:00 0914231053 Forserums IF - Vetlanda IBF 3 - 6 Aldin Imamovic, Fredrik Billemark Forserums Sporthall
2010-01-16 14:00 0914231059 Jönköpings IK B - IBK Husar 10 - 0 Frida Thalin, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-17 12:30 0914231058 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 15 - 0 Claes Juto, Leif Johansson Norrgårdshallen
2010-01-17 13:30 0914231056 IBF Tranås - Hovslätts IK 6 - 1 Anders Freijd, Brian Tetrault Tranås Idrottshall
2010-01-17 16:30 0914231057 Husqvarna IK B - Forserums IF 3 - 1 Anton Stuchly, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2010-01-22 19:30 0914231064 Mariannelunds AIS - IBF Tranås 2 - 3 Dawan Mofak, Thomas Andersson Furulundshallen
2010-01-22 20:00 0914231061 IBK Husar - Forserums IF 3 - 3 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Prästängshallen
2010-01-24 11:30 0914231063 Jönköpings IK B - Hovslätts IK 14 - 3 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-01-24 12:30 0914231062 Vetlanda IBF - Husqvarna IK B 7 - 0 Dennis Pettersson, Gerhardt Borkowski Ekenäs Sporthall
2010-01-29 20:00 0914231066 Nässjö IBF - IBK Husar 2 - 3 Andreas Svensson, Magnus Widlund Handskerydshallen
2010-01-30 15:00 0914231067 Forserums IF - Mariannelunds AIS 3 - 3 Alen Osmic, Brian Tetrault Forserums Sporthall
2010-01-30 17:00 0914231069 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 3 - 3 Claes Axelsson, Stefan Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-02-12 19:00 0914231068 IBF Tranås - Jönköpings IK B 11 - 0 Tobias Lindgren, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2010-02-05 20:00 0914231071 IBK Husar - Hovslätts IK 4 - 5 Anton Stuchly, Stefan Persson Prästängshallen
2010-02-05 20:00 0914231072 Nässjö IBF - IBF Tranås 1 - 9 Alen Osmic, Fredrik Fältskog Nässjö Sporthall
2010-02-06 12:45 0914231073 Jönköpings IK B - Vetlanda IBF 0 - 3 Fredrik Billemark, Johan Lundman Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-02-28 12:30 0914231074 Mariannelunds AIS - Husqvarna IK B 8 - 2 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Furulundshallen
2010-02-13 14:00 0914231078 Hovslätts IK - Mariannelunds AIS 4 - 9 Michael Holmberg, Gerhardt Borkowski Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-02-14 14:00 0914231079 Husqvarna IK B - Jönköpings IK B 2 - 5 Brian Tetrault, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2010-02-14 17:45 0914231077 IBF Tranås - IBK Husar 6 - 0 Fredrik Billemark, Johan Lundman Tranås Idrottshall
2010-02-24 20:00 0914231076 Forserums IF - Nässjö IBF 13 - 4 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Forserums Sporthall
2010-02-27 12:00 0914231083 Forserums IF - Hovslätts IK 3 - 5 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2010-02-27 14:00 0914231081 IBK Husar - Vetlanda IBF 0 - 4 Brian Tetrault, Aldin Imamovic Prästängshallen
2010-02-28 17:00 0914231082 Nässjö IBF - Husqvarna IK B 3 - 4 Frida Thalin, Michael Holmberg Handskerydshallen
2010-03-01 19:30 0914231084 Mariannelunds AIS - Jönköpings IK B OW (0 - 5) Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Furulundshallen
2010-03-05 19:30 0914231086 IBF Tranås - Forserums IF 11 - 0 Dennis Pettersson, Andreas Söderman Tranås Idrottshall
2010-03-06 15:30 0914231088 Husqvarna IK B - IBK Husar 5 - 6 Dennis Pettersson, Johan Söderman Huskvarna Sporthall A
2010-03-06 17:00 0914231087 Hovslätts IK - Nässjö IBF 9 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-03-06 17:00 0914231089 Vetlanda IBF - Mariannelunds AIS 3 - 5 Andreas Svensson, Michael Johansson Norrgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF 16 14 1 1 90-28 62 43
2. IBF Tranås 16 12 1 3 97-19 78 37
3. Jönköpings IK B 15 11 0 4 97-43 54 33
4. Mariannelunds AIS 15 10 2 3 96-45 51 32
5. Hovslätts IK 16 5 2 9 56-87 -31 17
6. Forserums IF 16 4 4 8 57-70 -13 16
7. Husqvarna IK B 16 5 0 11 39-70 -31 15
8. IBK Husar 16 4 1 11 39-83 -44 13
9. Nässjö IBF 16 0 1 15 27-153 -126 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-01 19:50 0914232005 Teleborg IBF - Hovmantorps GOIF 2 - 4 Jan-Eric Rydberg, Mattias Franzén Norregårdskolan
2009-10-02 19:00 0914232002 Väckelsångs IK - Lyckeby GoIS 6 - 4 Per Bratt, Kimmo Mårtensson Väckelsångs Idrottshall
2009-10-03 14:00 0914232001 Slätafly/SK IBK - Ryds SK 2 - 2 Juan Fernandez, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2009-10-04 12:30 0914232003 KaRo IBF - IBK Vöikers 1 - 7 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Kallinge Sporthall
2009-10-04 14:00 0914232004 SS Öjaby Sport - Olofströms IBK B 5 - 4 Anders Blomqvist, Robin Änghede Öjabyskolan
2009-10-09 19:30 0914232008 Olofströms IBK B - IBK Vöikers 7 - 8 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2009-10-10 13:00 0914232009 KaRo IBF - Väckelsångs IK 0 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2009-10-10 14:00 0914232006 Ryds SK - Teleborg IBF 10 - 0 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Ryds Sporthall
2009-10-11 16:30 0914232010 Lyckeby GoIS - Slätafly/SK IBK 1 - 1 Kenneth Johansson, Hanna Nilsson Vedeby Sporthall
2009-10-14 19:30 0914232007 Hovmantorps GOIF - SS Öjaby Sport 5 - 7 Kjell Persson, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2009-10-13 20:15 0914232015 Teleborg IBF - SS Öjaby Sport 0 - 3 Jan-Eric Rydberg, Emelie Lindkvist Hovshaga Sporthall
2009-10-16 19:00 0914232013 Väckelsångs IK - Olofströms IBK B 4 - 5 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2009-10-17 14:00 0914232012 Slätafly/SK IBK - KaRo IBF 2 - 1 Viktor Georgsson, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2009-10-18 17:15 0914232011 Ryds SK - Lyckeby GoIS 4 - 2 Hanna Nilsson, Kenneth Johansson Ryds Sporthall
2009-10-21 20:45 0914232014 IBK Vöikers - Hovmantorps GOIF 7 - 1 Anders Jonasson, Christian Jonasson Teleborgshallen
2009-10-22 19:50 0914232019 Teleborg IBF - KaRo IBF 4 - 6 Anders Blomqvist, Simon Ydefjäll Norregårdskolan
2009-10-23 19:00 0914232016 Väckelsångs IK - Ryds SK 8 - 0 Eddy Olsson, Roger Gardell Väckelsångs Idrottshall
2009-10-25 14:00 0914232018 SS Öjaby Sport - Lyckeby GoIS 3 - 4 Claes Juto, Leif Johansson Öjabyskolan
2009-10-25 15:00 0914232020 Hovmantorps GOIF - Olofströms IBK B 3 - 7 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2009-10-25 16:30 0914232017 IBK Vöikers - Slätafly/SK IBK 3 - 2 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Teleborgshallen
2009-10-31 14:00 0914232023 KaRo IBF - SS Öjaby Sport 1 - 10 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2009-11-01 14:00 0914232025 Ryds SK - Hovmantorps GOIF 9 - 7 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Ryds Sporthall
2009-11-01 14:30 0914232021 Slätafly/SK IBK - Väckelsångs IK 1 - 3 Jonas Widenstedt, Ulf Åberg Torsås Sporthall
2009-11-03 17:45 0914232022 Olofströms IBK B - Teleborg IBF 8 - 0 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2009-11-05 19:45 0914232024 Lyckeby GoIS - IBK Vöikers 2 - 3 Kenneth Johansson, Kimmo Mårtensson Vedeby Sporthall
2009-11-13 19:30 0914232030 Olofströms IBK B - KaRo IBF 6 - 2 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Olofströms Sporthall
2009-11-15 14:00 0914232027 SS Öjaby Sport - Väckelsångs IK 4 - 5 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Öjabyskolan
2009-11-15 14:00 0914232028 Teleborg IBF - Slätafly/SK IBK 1 - 0 Kjell Persson, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2009-11-15 16:30 0914232026 IBK Vöikers - Ryds SK 11 - 0 Jack Falkenström, Johan Magnusson Teleborgshallen
2010-01-03 14:00 0914232029 Hovmantorps GOIF - Lyckeby GoIS 5 - 10 Johan Andersson, Marcus Petersson Allhallen, Hovmantorp
2009-11-20 19:00 0914232032 Väckelsångs IK - IBK Vöikers 3 - 3 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2009-11-21 15:00 0914232033 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF 7 - 3 Conny Andersson, Kimmo Mårtensson Kallinge Sporthall
2009-11-21 16:30 0914232034 Lyckeby GoIS - Teleborg IBF 13 - 4 Mikael Lundin, Mikael Malmqvist Vedeby Sporthall
2009-11-22 14:00 0914232035 Ryds SK - Olofströms IBK B 2 - 3 Jonas Nilsson, Kimmo Mårtensson Ryds Sporthall
2009-12-12 14:00 0914232031 Slätafly/SK IBK - SS Öjaby Sport 2 - 5 Stefan Karlsson, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
2009-11-24 20:15 0914232037 Teleborg IBF - IBK Vöikers 3 - 7 Emelie Lindkvist, Anders Blomqvist Hovshaga Sporthall
2009-11-28 14:00 0914232040 KaRo IBF - Lyckeby GoIS 4 - 3 Dragan Zaharijev, Hanna Nilsson Kallinge Sporthall
2009-11-28 15:00 0914232039 Olofströms IBK B - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Domartillsättare Blekinge Domare, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2009-11-28 16:00 0914232038 Hovmantorps GOIF - Väckelsångs IK 1 - 9 Marcus Petersson, Safet Hasanbegovic Allhallen, Hovmantorp
2009-11-29 14:00 0914232036 SS Öjaby Sport - Ryds SK 9 - 2 Marcus Ingolf, Kjell Persson Öjabyskolan
2009-12-04 19:00 0914232042 Väckelsångs IK - Teleborg IBF 4 - 1 Kimmo Mårtensson, Conny Andersson Väckelsångs Idrottshall
2009-12-04 19:30 0914232045 Ryds SK - KaRo IBF 8 - 1 Jonas Nilsson, Karl Gunnar Thomasson Ryds Sporthall
2009-12-04 20:00 0914232043 IBK Vöikers - SS Öjaby Sport 5 - 5 Leif Johansson, Claes Juto Teleborgshallen
2009-12-05 15:30 0914232044 Lyckeby GoIS - Olofströms IBK B 4 - 1 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2009-12-06 14:30 0914232041 Slätafly/SK IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 1 Anton Rosenblad, Jimmie Nilsson Torsås Sporthall
2009-12-13 15:45 0914232050 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 7 - 4 Kimmo Mårtensson, Hanna Nilsson Ryds Sporthall
2009-12-18 19:00 0914232046 Hovmantorps GOIF - Teleborg IBF 8 - 2 Dan Johansson, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2009-12-18 19:30 0914232047 Olofströms IBK B - SS Öjaby Sport 6 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2009-12-20 13:00 0914232049 Lyckeby GoIS - Väckelsångs IK 1 - 8 Mikael Lundin, Kenneth Johansson Vedeby Sporthall
2010-01-13 20:45 0914232048 IBK Vöikers - KaRo IBF 12 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Teleborgshallen
2010-01-08 19:00 0914232052 Väckelsångs IK - KaRo IBF 7 - 2 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2010-01-09 13:00 0914232053 IBK Vöikers - Olofströms IBK B 2 - 3 Simon Ydefjäll, Dan Runberg Teleborgshallen
2010-01-10 14:00 0914232051 Slätafly/SK IBK - Lyckeby GoIS 3 - 3 Viktor Georgsson, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2010-01-10 14:00 0914232054 SS Öjaby Sport - Hovmantorps GOIF 8 - 3 Kjell Persson, Anders Jonasson Öjabyskolan
2010-01-14 19:50 0914232055 Teleborg IBF - Ryds SK 2 - 8 Kjell Persson, Anders Jonasson Norregårdskolan
2010-01-15 19:30 0914232058 Olofströms IBK B - Väckelsångs IK 1 - 3 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2010-01-16 13:00 0914232059 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK 7 - 2 Conny Andersson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2010-01-16 17:30 0914232060 Lyckeby GoIS - Ryds SK 7 - 5 Hanna Nilsson, Mikael Lundin Vedeby Sporthall
2010-01-17 14:00 0914232056 SS Öjaby Sport - Teleborg IBF 13 - 4 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Öjabyskolan
2010-01-17 16:00 0914232057 Hovmantorps GOIF - IBK Vöikers 2 - 12 Dan Johansson, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2010-01-22 19:00 0914232063 KaRo IBF - Teleborg IBF 10 - 3 Hanna Nilsson, Kimmo Mårtensson Kallinge Sporthall
2010-01-23 14:00 0914232064 Lyckeby GoIS - SS Öjaby Sport 7 - 2 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Vedeby Sporthall
2010-01-23 14:00 0914232065 Ryds SK - Väckelsångs IK 1 - 2 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Ryds Sporthall
2010-01-30 16:00 0914232062 Olofströms IBK B - Hovmantorps GOIF 14 - 1 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Olofströms Sporthall
2010-02-04 19:30 0914232061 Slätafly/SK IBK - IBK Vöikers 0 - 4 Hanna Nilsson, Nikolina Bolander Torsås Sporthall
2010-01-26 20:15 0914232069 Teleborg IBF - Olofströms IBK B 2 - 3 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Hovshaga Sporthall
2010-01-30 12:00 0914232066 Väckelsångs IK - Slätafly/SK IBK 1 - 1 Kimmo Mårtensson, Conny Ekdahl Väckelsångs Idrottshall
2010-01-31 14:00 0914232068 SS Öjaby Sport - KaRo IBF 6 - 2 Mattias Franzén, Martin Carlsson Öjabyskolan
2010-01-31 16:00 0914232070 Hovmantorps GOIF - Ryds SK 1 - 5 Anders Jonasson, Christian Jonasson Allhallen, Hovmantorp
2010-02-28 16:30 0914232067 IBK Vöikers - Lyckeby GoIS 11 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Hovshaga Sporthall
2010-02-05 19:00 0914232072 Väckelsångs IK - SS Öjaby Sport 3 - 2 Conny Ekdahl, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2010-02-06 14:00 0914232073 KaRo IBF - Olofströms IBK B 4 - 4 Hanna Nilsson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2010-02-06 16:00 0914232074 Lyckeby GoIS - Hovmantorps GOIF 3 - 0 Mikael Malmqvist, Kimmo Mårtensson Vedeby Sporthall
2010-02-07 14:00 0914232075 Ryds SK - IBK Vöikers 4 - 6 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ryds Sporthall
2010-02-07 16:00 0914232071 Slätafly/SK IBK - Teleborg IBF 5 - 1 Viktor Georgsson, Henrik Carlsson Torsås Sporthall
2010-02-11 19:50 0914232078 Teleborg IBF - Lyckeby GoIS 4 - 3 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Norregårdskolan
2010-02-12 19:30 0914232080 Olofströms IBK B - Ryds SK 7 - 4 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Olofströms Sporthall
2010-02-12 20:00 0914232076 IBK Vöikers - Väckelsångs IK 2 - 1 Anders Blomqvist, Roger Weiderfelt Teleborgshallen
2010-02-13 15:00 0914232079 Hovmantorps GOIF - KaRo IBF 3 - 2 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Allhallen, Hovmantorp
2010-02-14 14:00 0914232077 SS Öjaby Sport - Slätafly/SK IBK 5 - 1 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Öjabyskolan
2010-02-27 15:30 0914232083 IBK Vöikers - Teleborg IBF 7 - 6 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Teleborgshallen
2010-02-27 16:30 0914232084 Lyckeby GoIS - KaRo IBF 10 - 3 Hanna Nilsson, Kimmo Mårtensson Vedeby Sporthall
2010-02-28 14:00 0914232081 Slätafly/SK IBK - Olofströms IBK B 2 - 4 Anders Stenberg, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2010-02-28 16:00 0914232085 Ryds SK - SS Öjaby Sport 1 - 1 Conny Ekdahl, Patrik Lundberg Ryds Sporthall
2010-03-01 17:30 0914232082 Väckelsångs IK - Hovmantorps GOIF 12 - 1 Kimmo Mårtensson, Per Bratt Väckelsångs Idrottshall
2010-03-06 11:00 0914232088 Hovmantorps GOIF - Slätafly/SK IBK 2 - 4 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Allhallen, Hovmantorp
2010-03-06 17:00 0914232086 SS Öjaby Sport - IBK Vöikers 7 - 6 Jack Falkenström, Johan Magnusson Öjabyskolan
2010-03-06 17:00 0914232087 Teleborg IBF - Väckelsångs IK 3 - 12 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Hovshaga Sporthall
2010-03-06 17:00 0914232089 Olofströms IBK B - Lyckeby GoIS 6 - 2 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Olofströms Sporthall
2010-03-06 17:00 0914232090 KaRo IBF - Ryds SK 1 - 11 Conny Andersson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 18 14 2 2 116-51 65 44
2. Väckelsångs IK 18 14 2 2 97-33 64 44
3. Olofströms IBK B 18 12 2 4 94-58 36 38
4. SS Öjaby Sport 18 11 3 4 101-61 40 36
5. Ryds SK 18 8 2 8 83-74 9 26
6. Lyckeby GoIS 18 8 2 8 81-73 8 26
7. Slätafly/ SK IBK 18 4 4 10 41-56 -15 16
8. KaRo IBF 18 5 1 12 56-107 -51 16
9. Hovmantorps GOIF 18 3 0 15 51-125 -74 9
10. Teleborg IBF 18 2 0 16 42-124 -82 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 12:00 0914233003 Bodafors IBS - Rottne IF 3 - 3 Mattias Tokic, Andreas Svensson Bodafors Sporthall
2009-10-04 13:30 0914233001 Ljungby IB - Alvesta IBK 7 - 2 Leif Johansson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2009-10-06 19:00 0914233004 Westbo IBK - Forsheda IF 5 - 1 Nexhat Shabani, Frida Thalin Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-10-09 19:45 0914233005 Alvesta IBK - Forsheda IF 6 - 6 Simon Ydefjäll, Martin Ovesson Alvesta Sporthall
2009-10-10 13:00 0914233007 Skillingaryds IK - Bodafors IBS 5 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2009-10-11 13:00 0914233006 Rottne IF - Westbo IBK 4 - 6 Martin Ovesson, Simon Anderjon Rottne Sporthall
2009-10-17 14:30 0914233010 Bodafors IBS - Ljungby IB 1 - 5 Fredrik Billemark, Mikael Andersén Bodafors Sporthall
2009-10-18 12:00 0914233011 Westbo IBK - Skillingaryds IK 2 - 5 Fredrik Fältskog, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-10-18 17:00 0914233012 Forsheda IF - Rottne IF 1 - 5 Mattias Tokic, Magnus Widlund Forsheda Sporthall
2009-10-23 19:30 0914233013 Alvesta IBK - Rottne IF 2 - 2 Simon Anderjon, Martin Ovesson Alvesta Sporthall
2009-10-24 13:00 0914233014 Skillingaryds IK - Forsheda IF 11 - 2 Johan Ferm, Frida Thalin Skillingaryds Arena
2009-10-24 16:30 0914233016 Ljungby IB - Westbo IBK 9 - 1 Roger Weiderfelt, Mattias Franzén Sunnerbohallen
2009-10-30 19:45 0914233017 Bodafors IBS - Alvesta IBK 10 - 3 Sebastian Henriksson, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2009-11-01 13:00 0914233019 Rottne IF - Skillingaryds IK 5 - 1 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Rottne Sporthall
2009-11-04 19:45 0914233018 Forsheda IF - Ljungby IB 3 - 6 Mattias Tokic, Jessica Persson Forsheda Sporthall
2009-11-06 19:45 0914233021 Alvesta IBK - Skillingaryds IK 3 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2009-11-07 14:00 0914233024 Bodafors IBS - Westbo IBK 9 - 2 Dennis Pettersson, Martin Aspegren Bodafors Sporthall
2009-11-08 10:00 0914233022 Ljungby IB - Rottne IF 9 - 4 Martin Ovesson, Simon Anderjon Sunnerbohallen
2009-11-14 13:00 0914233028 Skillingaryds IK - Ljungby IB 2 - 4 Gustav Jarnegren, Jessica Persson Skillingaryds Arena
2009-11-14 16:00 0914233025 Westbo IBK - Alvesta IBK 1 - 2 Magnus Widlund, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-11-15 17:00 0914233026 Forsheda IF - Bodafors IBS 4 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Forsheda Sporthall
2009-11-22 13:00 0914233031 Rottne IF - Bodafors IBS 3 - 4 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Rottne Sporthall
2009-11-22 17:00 0914233029 Alvesta IBK - Ljungby IB 2 - 2 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Alvesta Sporthall
2009-11-22 17:00 0914233032 Forsheda IF - Westbo IBK 3 - 5 Marcus Frisk, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2009-11-28 13:00 0914233034 Westbo IBK - Rottne IF 3 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-11-28 13:00 0914233035 Bodafors IBS - Skillingaryds IK 7 - 3 Michael Johansson, Sebastian Henriksson Bodafors Sporthall
2009-11-29 17:00 0914233033 Forsheda IF - Alvesta IBK 2 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2009-12-06 13:00 0914233040 Rottne IF - Forsheda IF 7 - 2 Emelie Lindkvist, Mattias Franzén Rottne Sporthall
2010-01-24 13:00 0914233039 Skillingaryds IK - Westbo IBK 3 - 3 Alen Osmic, Brian Tetrault Skillingaryds Arena
2010-02-14 14:00 0914233038 Ljungby IB - Bodafors IBS 8 - 1 Kjell Persson, Leif Johansson Sunnerbohallen
2009-12-11 19:00 0914233042 Forsheda IF - Skillingaryds IK 2 - 6 Fredrik Billemark, Johan Lundman Forsheda Sporthall
2009-12-12 13:30 0914233041 Rottne IF - Alvesta IBK 4 - 1 Emelie Lindkvist, Jessica Persson Rottne Sporthall
2009-12-13 16:00 0914233043 Westbo IBK - Ljungby IB 1 - 3 Nexhat Shabani, Reshat Shabani Gislaveds Sporthall A/B-hall
2009-12-19 13:00 0914233048 Skillingaryds IK - Rottne IF 8 - 3 Brian Tetrault, Fredrik Fältskog Skillingaryds Arena
2009-12-20 12:00 0914233047 Ljungby IB - Forsheda IF 5 - 2 Stefan Holmgren, Martin Carlsson Sunnerbohallen
2009-12-20 17:00 0914233045 Alvesta IBK - Bodafors IBS 3 - 3 Jan-Eric Rydberg, Marcus Ingolf Alvesta Sporthall
2010-01-09 13:00 0914233049 Skillingaryds IK - Alvesta IBK 6 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2010-01-09 14:00 0914233050 Rottne IF - Ljungby IB 3 - 1 Kjell Persson, Leif Johansson Rottne Sporthall
2010-01-09 15:00 0914233052 Westbo IBK - Bodafors IBS 7 - 5 Marcus Frisk, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-01-15 19:45 0914233054 Bodafors IBS - Forsheda IF 11 - 3 Johan Söderman, Anders Freijd Bodafors Sporthall
2010-01-17 14:00 0914233056 Ljungby IB - Skillingaryds IK 2 - 1 Martin Carlsson, Jan-Eric Rydberg Sunnerbohallen
2010-01-17 16:00 0914233053 Alvesta IBK - Westbo IBK 8 - 2 Kjell Persson, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2010-01-23 10:00 0914233057 Ljungby IB - Alvesta IBK 6 - 3 Roger Weiderfelt, Henrik Fransson Sunnerbohallen
2010-01-23 10:00 0914233060 Westbo IBK - Forsheda IF 6 - 5 Alen Osmic, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-01-23 11:00 0914233059 Bodafors IBS - Rottne IF 3 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Bodafors Sporthall
2010-01-29 19:45 0914233062 Alvesta IBK - Forsheda IF 5 - 6 Martin Ovesson, Simon Anderjon Alvesta Sporthall
2010-01-30 13:00 0914233063 Skillingaryds IK - Bodafors IBS 9 - 3 Andreas Svensson, Robert Bejdén Skillingaryds Arena
2010-01-30 15:00 0914233061 Rottne IF - Westbo IBK 4 - 1 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Rottne Sporthall
2010-02-05 19:45 0914233066 Bodafors IBS - Ljungby IB 1 - 3 Anders Freijd, Jessica Persson Bodafors Sporthall
2010-02-06 15:00 0914233067 Westbo IBK - Skillingaryds IK 2 - 11 Brian Tetrault, Jessica Persson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-02-07 17:00 0914233068 Forsheda IF - Rottne IF 4 - 3 Alen Osmic, Daniel Popa Forsheda Sporthall
2010-02-12 19:30 0914233069 Alvesta IBK - Rottne IF 2 - 3 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Alvesta Sporthall
2010-02-13 13:00 0914233070 Skillingaryds IK - Forsheda IF 3 - 3 Mikael Andersén, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2010-02-17 19:45 0914233072 Ljungby IB - Westbo IBK 5 - 3 Marcus Ingolf, David Cederlund Sunnerbohallen
2010-02-20 16:30 0914233076 Rottne IF - Skillingaryds IK 0 - 0 Martin Carlsson, Mattias Franzén Rottne Sporthall
2010-02-21 13:30 0914233074 Bodafors IBS - Alvesta IBK OW (0 - 5) Johan Ferm, Magnus Widlund Bodafors Sporthall
2010-02-21 17:00 0914233075 Forsheda IF - Ljungby IB 4 - 5 Alen Osmic, Daniel Popa Forsheda Sporthall
2010-02-26 19:45 0914233080 Bodafors IBS - Westbo IBK OW (0 - 5) Fredrik Billemark, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2010-02-28 14:00 0914233078 Ljungby IB - Rottne IF 1 - 2 Leif Johansson, Stefan Holmgren Sunnerbohallen
2010-02-28 18:00 0914233077 Alvesta IBK - Skillingaryds IK 5 - 5 Jan-Eric Rydberg, Emelie Lindkvist Alvesta Sporthall
2010-03-07 17:00 0914233081 Westbo IBK - Alvesta IBK 6 - 3 Nexhat Shabani, Ivan Martic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-03-07 17:00 0914233082 Forsheda IF - Bodafors IBS 7 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2010-03-07 17:00 0914233084 Skillingaryds IK - Ljungby IB 3 - 3 Brian Tetrault, Alen Osmic Skillingaryds Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IB 18 14 2 2 84-39 45 44
2. Skillingaryds IK 18 8 6 4 86-57 29 30
3. Rottne IF 18 8 3 7 58-52 6 27
4. Bodafors IBS 16 7 4 5 80-70 10 25
5. Westbo IBK 17 7 1 9 56-81 -25 22
6. Alvesta IBK 17 3 5 9 57-75 -18 14
7. Forsheda IF 18 2 3 13 60-107 -47 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:30 0914234001 Kalmar IBK - Nybro IBK 2 - 3 Tomas Jagodzinski, Nikolina Bolander Kalmar Sporthall D-hall
2009-10-02 19:45 0914234002 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK O-hamn 9 - 3 Per Elofsson, Viktor Georgsson
2009-10-02 20:00 0914234003 Sandbäckshults IBK - IBK Svala 7 - 4 Thomas Andersson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2009-10-02 20:00 0914234004 Borgholms IBK - Färjestadens IBK 3 - 4 Domartillsättare Ostkusten Domare, Philip Österbo Borgholms Sporthall
2009-10-09 20:00 0914234008 Färjestadens IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 2 Lennart Wilmert, Jonas Hellberg Färjehallen
2009-10-11 13:00 0914234007 Westerviks IBK - Borgholms IBK 4 - 3 Muhidin Bahtanovic, Roger Svensson Bökensved Sporthall
2009-10-11 13:00 0914234010 Craftstadens IBK O-hamn - Kalmar IBK 6 - 4 Magnus Larsson, Robin Ekstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-10-11 16:00 0914234009 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 9 Henrik Carlsson, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2009-10-15 19:30 0914234013 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK 5 - 2 Bengt Andersson, Anders Stenberg
2009-10-16 20:00 0914234014 Sandbäckshults IBK - Westerviks IBK 4 - 3 Magnus Larsson, Robin Ekstam Krungårdshallen
2009-10-17 15:00 0914234012 Kalmar IBK - IBK Svala 7 - 5 Juan Fernandez, Marcus Karlström Kalmar Sporthall D-hall
2009-10-17 16:00 0914234011 Nybro IBK - Craftstadens IBK O-hamn 11 - 5 Patrik Ideström, Philip Österbo OG-Hallen
2009-10-23 20:00 0914234017 Sandbäckshults IBK - Kalmar IBK 8 - 1 Lennart Wilmert, Marcus Karlström Krungårdshallen
2009-10-23 20:00 0914234018 Borgholms IBK - Craftstadens IBK O-hamn 7 - 1 Viktor Georgsson, Tomas Jagodzinski Borgholms Sporthall
2009-10-24 16:00 0914234016 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK 3 - 4 Lennart Wilmert, Jonas Hellberg
2009-10-25 13:00 0914234020 Westerviks IBK - Färjestadens IBK 9 - 5 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2009-10-30 19:30 0914234021 Kalmar IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 9 Leffe Henryson, Patrik Ideström Kalmar Sporthall D-hall
2009-10-31 16:00 0914234025 Nybro IBK - Westerviks IBK 2 - 4 Nikolina Bolander, Anders Stenberg OG-Hallen
2009-11-01 15:00 0914234024 Craftstadens IBK O-hamn - Sandbäckshults IBK 2 - 2 Thomas Andersson, Robin Ekstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-11-01 16:00 0914234023 IBK Svala - Borgholms IBK 4 - 4 Stefan Lundqvist, Juan Fernandez Mörlunda Sporthall
2009-11-13 20:00 0914234026 Sandbäckshults IBK - Nybro IBK 6 - 1 Philip Österbo, Daniel Gyllander Krungårdshallen
2009-11-14 18:00 0914234027 Borgholms IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 4 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Borgholms Sporthall
2009-11-15 13:00 0914234029 Westerviks IBK - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 3 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2009-11-15 17:00 0914234030 Färjestadens IBK - IBK Svala 6 - 4 Leffe Henryson, Juan Fernandez Färjehallen
2009-11-20 19:30 0914234031 Kalmar IBK - Borgholms IBK 2 - 3 Henrik Carlsson, Philip Österbo Kalmar Sporthall D-hall
2009-11-21 12:00 0914234032 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 1 - 3 Juan Fernandez, Bengt Andersson
2009-11-21 16:00 0914234035 Nybro IBK - Färjestadens IBK 1 - 6 Juan Fernandez, Bengt Andersson OG-Hallen
2009-11-22 16:00 0914234033 IBK Svala - Westerviks IBK 1 - 4 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Mörlunda Sporthall
2009-11-28 13:45 0914234039 Färjestadens IBK - Kalmar IBK 3 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2009-11-28 18:00 0914234036 Borgholms IBK - Nybro IBK 3 - 4 Philip Österbo, Leffe Henryson Borgholms Sporthall
2009-11-29 13:00 0914234038 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 5 Stefan Lundqvist, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2009-11-29 16:00 0914234040 IBK Svala - Craftstadens IBK O-hamn 11 - 4 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Mörlunda Sporthall
2009-12-05 16:00 0914234045 Nybro IBK - IBK Svala 6 - 3 Patrik Ideström, Marcus Karlström OG-Hallen
2009-12-06 13:00 0914234044 Craftstadens IBK O-hamn - Färjestadens IBK 2 - 12 Stefan Lundqvist, Robin Ekstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-12-06 14:00 0914234043 Sandbäckshults IBK - Borgholms IBK 4 - 5 Joacim Olofsson, Viktor Georgsson Krungårdshallen
2009-12-06 15:30 0914234041 Kalmar IBK - Westerviks IBK 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Bengt Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2009-12-18 20:00 0914234047 Färjestadens IBK - Borgholms IBK 2 - 1 Juan Fernandez, Marcus Karlström Färjehallen
2009-12-19 16:00 0914234050 Nybro IBK - Kalmar IBK 4 - 2 Anders Jonasson, Christian Jonasson OG-Hallen
2009-12-20 16:00 0914234048 IBK Svala - Sandbäckshults IBK 3 - 2 Mikael Jacobsson, Dawan Mofak Mörlunda Sporthall
2009-12-20 17:00 0914234049 Craftstadens IBK O-hamn - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 11 Daniel Gyllander, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-01-08 20:00 0914234053 Sandbäckshults IBK - Färjestadens IBK 2 - 1 Nikolina Bolander, Jonas Hellberg Krungårdshallen
2010-01-09 13:00 0914234052 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 6 - 0 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson
2010-01-09 14:30 0914234051 Kalmar IBK - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 4 Nikolina Bolander, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall D-hall
2010-01-16 14:00 0914234054 Borgholms IBK - Westerviks IBK 0 - 7 Per Bratt, Jonas Nilsson Borgholms Sporthall
2009-12-13 13:00 0914234057 Westerviks IBK - Sandbäckshults IBK 3 - 0 Muhidin Bahtanovic, Thomas Andersson Bökensved Sporthall
2010-01-17 11:00 0914234060 Craftstadens IBK O-hamn - Nybro IBK 2 - 4 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-01-17 16:00 0914234059 IBK Svala - Kalmar IBK 8 - 6 Joacim Olofsson, Marcus Karlström Mörlunda Sporthall
2010-01-17 17:00 0914234058 Färjestadens IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 2 Thomas Andersson, Lennart Wilmert Färjehallen
2010-01-22 19:30 0914234061 Kalmar IBK - Sandbäckshults IBK 3 - 5 Marcus Karlström, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall D-hall
2010-01-23 16:00 0914234065 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson OG-Hallen
2010-01-24 15:00 0914234064 Craftstadens IBK O-hamn - Borgholms IBK 5 - 9 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-01-24 17:00 0914234062 Färjestadens IBK - Westerviks IBK 3 - 3 Nikolina Bolander, Juan Fernandez Färjehallen
2010-01-28 19:00 0914234066 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Kalmar IBK 5 - 4 Philip Österbo, Leffe Henryson
2010-01-30 17:00 0914234067 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK O-hamn 11 - 3 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Krungårdshallen
2010-01-31 13:00 0914234070 Westerviks IBK - Nybro IBK 3 - 0 Muhidin Bahtanovic, Håkan Andersson Bökensved Sporthall
2010-01-31 15:00 0914234068 Borgholms IBK - IBK Svala 2 - 2 Daniel Gyllander, Marcus Karlström Borgholms Sporthall
2010-02-05 19:45 0914234072 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Borgholms IBK 6 - 3 Joacim Olofsson, Marcus Karlström
2010-02-06 16:00 0914234075 Nybro IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 3 Marcus Karlström, Daniel Gyllander OG-Hallen
2010-02-07 11:00 0914234074 Craftstadens IBK O-hamn - Westerviks IBK 3 - 10 Nikolina Bolander, Jimmie Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-02-07 16:00 0914234073 IBK Svala - Färjestadens IBK 4 - 5 Stefan Lundqvist, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2010-02-12 20:00 0914234077 Borgholms IBK - Kalmar IBK 4 - 3 Nikolina Bolander, Lennart Wilmert Borgholms Sporthall
2010-02-13 13:00 0914234079 Westerviks IBK - IBK Svala 3 - 1 Claes Waernholm, Robin Ekstam Bökensved Sporthall
2010-02-13 17:00 0914234080 Färjestadens IBK - Nybro IBK 3 - 2 Viktor Georgsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2010-02-14 14:00 0914234076 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 2 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Krungårdshallen
2010-02-27 13:00 0914234082 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 1 - 2 Anders Stenberg, Viktor Georgsson
2010-02-27 14:30 0914234081 Kalmar IBK - Färjestadens IBK 4 - 8 Juan Fernandez, Patrik Ideström Kalmar Sporthall D-hall
2010-02-27 16:00 0914234085 Nybro IBK - Borgholms IBK 1 - 4 Lennart Wilmert, Marcus Karlström OG-Hallen
2010-02-28 11:00 0914234084 Craftstadens IBK O-hamn - IBK Svala 3 - 8 Magnus Larsson, Thomas Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-03-07 17:00 0914234086 Borgholms IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 3 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Borgholms Sporthall
2010-03-07 17:00 0914234088 Westerviks IBK - Kalmar IBK 9 - 1 Dawan Mofak, Mikael Jacobsson Bökensved Sporthall
2010-03-07 17:00 0914234089 Färjestadens IBK - Craftstadens IBK O-hamn 17 - 4 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Färjehallen
2010-03-07 17:00 0914234090 IBK Svala - Nybro IBK 5 - 4 Juan Fernandez, Marcus Karlström Mörlunda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 16 13 2 1 80-33 47 41
2. Färjestadens IBK 16 11 2 3 84-50 34 35
3. Sandbäckshults IBK 16 11 2 3 65-38 27 35
4. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 16 9 2 5 84-47 37 29
5. Borgholms IBK 16 6 3 7 57-56 1 21
6. Nybro IBK 16 7 0 9 51-60 -9 21
7. IBK Svala 16 5 2 9 66-78 -12 17
8. Craftstadens IBK O-hamn 16 2 1 13 53-135 -82 7
9. Kalmar IBK 16 1 0 15 46-89 -43 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis