D3 (2010/11)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 11:00 1017230006 IBK Östhammar U - Hagunda IF U 4 - 3 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Frösåkersskolan
2010-09-25 13:40 1017230004 Storvreta IBK U - IS Saga 2 - 4 Oskar Wallin, Anders Leander Vattholma Sporthall
2010-09-25 16:00 1017230003 Arlanda IBF - Enköpings IBK 1 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2010-09-26 16:00 1017230001 Rasbo IK - Valhall IBK 4 - 2 Martin Holm, Jakob Åkerlund Hall 2000
2010-09-27 20:45 1017230005 Alunda IBF U - Almunge IK 2 - 7 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2010-10-02 11:20 1017230009 Almunge IK - Arlanda IBF 7 - 2 Peter Blombergsson, Simon Johansson Almunge Sporthall
2010-10-02 13:00 1017230007 Enköpings IBK - Rasbo IK 6 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2010-10-02 16:00 1017230011 Valhall IBK - Alunda IBF U 8 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2010-10-03 15:45 1017230010 Hagunda IF U - Storvreta IBK U 4 - 5 Pierre Engström, Ronnie Eriksson Gamlishallen
2010-10-03 16:50 1017230008 IS Saga - SK Vide 4 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-10-09 11:15 1017230018 IBK Östhammar U - Almunge IK 1 - 5 Oskar Wallin, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2010-10-09 14:00 1017230017 Alunda IBF U - Hagunda IF U 3 - 6 Johnny Söderqvist, Miodrag Djuric Österby Sim o Sporthall
2010-10-09 15:00 1017230016 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 2 - 2 Per-Olof Svensson, Ken Johansson Vattholma Sporthall
2010-10-10 17:00 1017230015 Arlanda IBF - IS Saga 1 - 6 Jakob Åkerlund, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2010-10-10 19:00 1017230014 SK Vide - Valhall IBK 5 - 0 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2010-10-16 10:40 1017230019 Almunge IK - Rasbo IK 11 - 2 Anders Leander, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2010-10-16 14:40 1017230023 Enköpings IBK - Alunda IBF U 10 - 0 Anders Holm, Jörgen Olsson S:t Ilianshallen
2010-10-16 15:10 1017230024 IS Saga - IBK Östhammar U 6 - 3 Matti Eronen, Anders Leander Allianshallen B
2010-10-16 16:00 1017230021 Valhall IBK - Arlanda IBF 2 - 1 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Fridegårdsskolan
2010-10-17 15:45 1017230020 Hagunda IF U - SK Vide 5 - 5 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Stenhagenskolans Sporthall
2010-10-23 14:00 1017230029 Alunda IBF U - IS Saga 2 - 5 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2010-10-24 15:40 1017230028 Storvreta IBK U - Valhall IBK 5 - 0 Matti Eronen, Jakob Åkerlund Ärentunaskolan
2010-10-24 16:30 1017230025 Rasbo IK - Hagunda IF U 4 - 5 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Hall 2000
2010-10-24 16:50 1017230026 SK Vide - Almunge IK 3 - 2 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Alsike sporthall
2010-11-11 20:15 1017230030 IBK Östhammar U - Enköpings IBK 1 - 4 Johnny Söderqvist, Sarah Ejderskog Frösåkersskolan
2010-10-30 13:00 1017230031 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2010-10-30 15:45 1017230036 Valhall IBK - IBK Östhammar U 6 - 5 Fabian Fahimi, Pierre Engström Fridegårdsskolan
2010-10-31 13:30 1017230033 IS Saga - Rasbo IK 3 - 0 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Allianshallen B
2010-10-31 15:45 1017230032 Hagunda IF U - Arlanda IBF 2 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Stenhagenskolans Sporthall
2010-11-01 19:15 1017230034 Almunge IK - Storvreta IBK U 3 - 6 Martin Gustafsson, Matti Eronen Almunge Sporthall
2010-11-13 12:30 1017230039 IBK Östhammar U - Storvreta IBK U 5 - 6 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Frösåkersskolan
2010-11-13 15:45 1017230040 Valhall IBK - Enköpings IBK 2 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2010-11-14 10:10 1017230042 IS Saga - Hagunda IF U 5 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2010-11-14 12:50 1017230038 SK Vide - Alunda IBF U 6 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Alsike sporthall
2010-11-14 14:40 1017230037 Rasbo IK - Arlanda IBF 3 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hall 2000
2010-11-20 11:45 1017230046 Almunge IK - Valhall IBK 3 - 2 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Almunge Sporthall
2010-11-20 14:40 1017230048 Enköpings IBK - Hagunda IF U 7 - 5 Björn Björkman, Georgios Papadakis S:t Ilianshallen
2010-11-20 15:40 1017230043 Storvreta IBK U - SK Vide 1 - 2 Henrik Isberg, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2010-11-20 16:10 1017230044 Alunda IBF U - Rasbo IK 3 - 3 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Olandshallen
2010-11-20 17:40 1017230045 Arlanda IBF - IBK Östhammar U 3 - 4 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Ekilla Sporthall
2010-11-27 14:00 1017230052 Valhall IBK - IS Saga 4 - 5 Andreas A Karlsson, Mattias Lönnborg Fridegårdsskolan
2010-11-27 15:10 1017230053 Enköpings IBK - Almunge IK 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2010-11-27 16:00 1017230049 Arlanda IBF - Alunda IBF U 5 - 1 Fredrik Holtz, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2010-11-28 16:30 1017230050 Rasbo IK - Storvreta IBK U 2 - 2 Jakob Åkerlund, Martin Holm Hall 2000
2010-11-28 16:40 1017230051 SK Vide - IBK Östhammar U 7 - 3 Christoffer Flemström, Victor Flemström Alsike sporthall
2010-10-25 20:00 1017230056 Storvreta IBK U - Arlanda IBF 7 - 10 Johannes Widén, Martin Gustafsson Allianshallen C
2010-12-04 12:30 1017230057 IBK Östhammar U - Alunda IBF U 8 - 3 Ingemar Bodin, Ken Johansson Frösåkersskolan
2010-12-04 19:20 1017230059 IS Saga - Enköpings IBK 4 - 2 Jonas Nordqvist, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-12-05 12:45 1017230055 SK Vide - Rasbo IK 8 - 1 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Alsike sporthall
2010-12-05 15:45 1017230060 Hagunda IF U - Almunge IK 3 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Stenhagenskolans Sporthall
2010-12-11 11:40 1017230066 Almunge IK - IS Saga 2 - 6 Peter Ottehall, Peter Blombergsson Almunge Sporthall
2010-12-11 14:00 1017230064 Valhall IBK - Hagunda IF U 3 - 5 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2010-12-11 16:00 1017230062 Arlanda IBF - SK Vide 1 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2010-12-12 13:50 1017230061 Rasbo IK - IBK Östhammar U 6 - 5 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Hall 2000
2010-12-12 14:00 1017230063 Alunda IBF U - Storvreta IBK U 4 - 2 Fabian Fahimi, Jakob Åkerlund Olandshallen
2010-12-14 18:30 1017230070 IS Saga - Storvreta IBK U 4 - 5 Ingemar Bodin, Simon Andrén Gamla Uppsala Sporthall
2010-12-18 13:00 1017230069 Enköpings IBK - Arlanda IBF 5 - 5 Pierre Engström, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2010-12-18 13:30 1017230071 Almunge IK - Alunda IBF U 6 - 1 Lars Karlsson, Anders Leander Almunge Sporthall
2010-12-18 16:00 1017230067 Valhall IBK - Rasbo IK 6 - 5 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Fridegårdsskolan
2010-12-19 16:10 1017230072 Hagunda IF U - IBK Östhammar U 3 - 6 Simon Andrén, Fredrik Holtz Stenhagenskolans Sporthall
2011-01-08 14:30 1017230076 Storvreta IBK U - Hagunda IF U 8 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Vattholma Sporthall
2011-01-08 16:00 1017230075 Arlanda IBF - Almunge IK 5 - 4 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2011-01-09 13:30 1017230077 Alunda IBF U - Valhall IBK 5 - 5 Lars-Olov Englund, Ken Johansson Olandshallen
2011-01-09 13:50 1017230074 SK Vide - IS Saga 4 - 2 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Alsike sporthall
2011-01-09 16:30 1017230073 Rasbo IK - Enköpings IBK 1 - 5 Per-Olof Svensson, Anders Leander Hall 2000
2011-01-15 13:30 1017230084 Almunge IK - IBK Östhammar U 6 - 2 Ingemar Bodin, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2011-01-15 14:40 1017230082 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 4 - 6 Pierre Engström, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2011-01-15 16:45 1017230080 Valhall IBK - SK Vide 1 - 5 Niklas Forsman, Mattias Lönnborg Fridegårdsskolan
2011-01-16 15:45 1017230083 Hagunda IF U - Alunda IBF U 4 - 7 Ken Johansson, Per-Olof Svensson Stenhagenskolans Sporthall
2011-01-16 18:30 1017230081 IS Saga - Arlanda IBF 6 - 0 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2011-01-22 15:30 1017230090 IBK Östhammar U - IS Saga 3 - 5 Anders Leander, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2011-01-22 16:00 1017230087 Arlanda IBF - Valhall IBK 2 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2011-01-22 16:00 1017230089 Alunda IBF U - Enköpings IBK 1 - 7 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Österby Sim o Sporthall
2011-01-22 17:30 1017230085 Rasbo IK - Almunge IK 0 - 5 Sarah Ejderskog, Ronnie Eriksson Hall 2000
2011-01-23 18:50 1017230086 SK Vide - Hagunda IF U 8 - 1 Anders Ståhlberg, Ramin Navaee Alsike sporthall
2011-01-29 13:00 1017230096 Enköpings IBK - IBK Östhammar U 8 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2011-01-29 13:30 1017230092 Almunge IK - SK Vide 3 - 4 Pierre Engström, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2011-01-29 16:00 1017230094 Valhall IBK - Storvreta IBK U 3 - 5 Ken Johansson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2011-01-30 10:10 1017230095 IS Saga - Alunda IBF U 4 - 0 Johannes Widén, Martin Gustafsson Allianshallen B
2011-01-30 16:10 1017230091 Hagunda IF U - Rasbo IK 6 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2011-02-05 11:15 1017230102 IBK Östhammar U - Valhall IBK 1 - 5 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Frösåkersskolan
2011-02-05 18:20 1017230100 Storvreta IBK U - Almunge IK 3 - 7 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2011-02-06 13:50 1017230097 SK Vide - Enköpings IBK 3 - 1 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2011-02-06 16:30 1017230099 Rasbo IK - IS Saga 3 - 5 Johnny Söderqvist, Miodrag Djuric Hall 2000
2011-02-06 18:10 1017230098 Arlanda IBF - Hagunda IF U 2 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2011-02-10 19:20 1017230108 Hagunda IF U - IS Saga 6 - 2 Simon Andrén, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-02-12 12:30 1017230105 Storvreta IBK U - IBK Östhammar U 3 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2011-02-12 14:00 1017230106 Enköpings IBK - Valhall IBK 5 - 3 Andreas A Karlsson, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2011-02-12 16:00 1017230103 Arlanda IBF - Rasbo IK 2 - 2 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2011-02-13 16:00 1017230104 Alunda IBF U - SK Vide 1 - 2 Ken Johansson, Oskar Wallin Olandshallen
2011-02-19 16:00 1017230112 Valhall IBK - Almunge IK 6 - 7 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2011-02-20 14:30 1017230111 IBK Östhammar U - Arlanda IBF 7 - 4 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Frösåkersskolan
2011-02-20 15:45 1017230114 Hagunda IF U - Enköpings IBK 4 - 10 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Stenhagenskolans Sporthall
2011-02-20 16:30 1017230110 Rasbo IK - Alunda IBF U 3 - 4 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Hall 2000
2011-02-20 17:10 1017230109 SK Vide - Storvreta IBK U 8 - 4 Anders Ståhlberg, Pierre Engström Alsike sporthall
2011-03-05 12:15 1017230117 IBK Östhammar U - SK Vide 0 - 4 Miodrag Djuric, Ramin Navaee Frösåkersskolan
2011-03-05 15:30 1017230119 Almunge IK - Enköpings IBK 5 - 1 Ian Engblom, Matti Eronen Almunge Sporthall
2011-03-05 16:00 1017230115 Alunda IBF U - Arlanda IBF 6 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Olandshallen
2011-03-05 18:30 1017230118 IS Saga - Valhall IBK 5 - 2 Lars-Olov Englund, Georgios Papadakis Allianshallen B
2011-03-06 15:40 1017230116 Storvreta IBK U - Rasbo IK 7 - 2 Lars-Olov Englund, Christer Andersson Ärentunaskolan
2011-03-12 14:40 1017230125 Enköpings IBK - IS Saga 8 - 7 Niklas Forsman, Mattias Lönnborg S:t Ilianshallen
2011-03-12 15:20 1017230126 Almunge IK - Hagunda IF U 10 - 5 Christoffer Flemström, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2011-03-12 16:00 1017230122 Arlanda IBF - Storvreta IBK U 7 - 9 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2011-03-12 16:00 1017230123 Alunda IBF U - IBK Östhammar U 3 - 3 Arvid Englund, Lars Gustafsson Österby Sim o Sporthall
2011-03-12 16:30 1017230121 Rasbo IK - SK Vide 2 - 8 Sarah Ejderskog, Peter Blombergsson Hall 2000
2011-03-19 11:15 1017230127 IBK Östhammar U - Rasbo IK 7 - 0 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2011-03-19 11:50 1017230132 IS Saga - Almunge IK 3 - 5 Ronnie Eriksson, Simon Johansson Allianshallen B
2011-03-19 17:00 1017230130 Hagunda IF U - Valhall IBK 3 - 4 Anders Ståhlberg, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2011-03-19 17:20 1017230129 Storvreta IBK U - Alunda IBF U 6 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Vattholma Sporthall
2011-03-20 13:50 1017230128 SK Vide - Arlanda IBF 7 - 4 Christoffer Flemström, Victor Flemström Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Vide 20 17 1 2 101-42 59 52
2. IS Saga 20 15 0 5 91-58 33 45
3. Enköpings IBK 20 14 2 4 106-59 47 44
4. Almunge IK 20 13 1 6 104-61 43 40
5. Storvreta IBK U 20 11 2 7 94-81 13 35
6. IBK Östhammar U 20 7 1 12 74-90 -16 22
7. Hagunda IF U 20 6 2 12 83-105 -22 20
8. Valhall IBK 20 6 1 13 64-87 -23 19
9. Arlanda IBF 20 5 3 12 67-92 -25 18
10. Alunda IBF U 20 4 3 13 51-103 -52 15
11. Rasbo IK 20 2 4 14 46-103 -57 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis