Pojkar 14 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar 14 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-29 09:00 1313521001 Bjärreds IBK - Malmhaug KFUM IBF 1 4 - 3 Bjärehovhallen
2013-09-29 15:00 1313521003 Emmaljunga GOIF - Röke IBK 2 - 9 Vittsjö Idrottshall
2013-09-30 19:15 1313521002 IK SödraDal - Lugi IBK 2 2 - 2 Nyvångsskolan
2013-10-02 19:45 1313521004 FC Helsingborg 1 - FC Helsingborg 2 5 - 4 Högastenshallen
2013-10-05 13:00 1313521009 FBC Engelholm A - Emmaljunga GOIF 7 - 3 Kungsgårdshallen
2013-10-06 09:30 1313521008 FC Helsingborg 2 - IK SödraDal 4 - 4 Högastenshallen
2013-10-06 15:30 1313521007 Röke IBK - Bjärreds IBK 8 - 6 T4 Sporthall
2013-10-09 20:15 1313521010 IBK Landskrona - FC Helsingborg 1 1 - 3 Semmehallen
2013-10-11 19:15 1313521013 Bjärreds IBK - Lugi IBK 2 6 - 1 Bjärehovhallen
2013-10-12 11:00 1313521016 FC Helsingborg 1 - Röke IBK 5 - 2 Högastenshallen
2013-10-12 16:00 1313521014 IK SödraDal - Malmhaug KFUM IBF 1 8 - 4 Killebäckshallen
2013-10-13 15:00 1313521015 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg 2 1 - 6 Vittsjö Idrottshall
2013-10-19 10:30 1313521020 IBK Landskrona - IK SödraDal 5 - 4 Semmehallen
2013-10-20 10:00 1313521022 Lugi IBK 2 - FC Helsingborg 1 4 - 9 Vipeholmshallen
2013-10-20 12:00 1313521021 Malmhaug KFUM IBF 1 - Emmaljunga GOIF 12 - 3 Kulladals Sporthall
2013-10-20 13:00 1313521019 FBC Engelholm A - Bjärreds IBK 9 - 1 Ängelholms Idrottshall
2013-10-23 19:45 1313521028 FC Helsingborg 1 - Malmhaug KFUM IBF 1 5 - 4 Högastenshallen
2013-10-26 17:30 1313521026 IK SödraDal - FBC Engelholm A 2 - 4 Nyvångsskolan
2013-10-27 12:00 1313521025 Bjärreds IBK - IBK Landskrona 2 - 3 Bjärehovhallen
2013-10-27 13:00 1313521027 Emmaljunga GOIF - Lugi IBK 2 3 - 9 Vittsjö Idrottshall
2013-11-09 14:30 1313521032 IBK Landskrona - Emmaljunga GOIF 9 - 2 Landskrona Idrottshall
2013-11-10 11:00 1313521033 FC Helsingborg 2 - Bjärreds IBK 6 - 5 Norrehedshallen
2013-11-10 13:00 1313521034 FBC Engelholm A - FC Helsingborg 1 2 - 4 Ängelholms Idrottshall
2013-11-22 19:15 1313521031 Röke IBK - IK SödraDal 3 - 5 T4 Sporthall
2013-11-16 13:30 1313521040 Malmhaug KFUM IBF 1 - Röke IBK 5 - 4 Kulladals Sporthall
2013-11-17 09:30 1313521042 FC Helsingborg 2 - IBK Landskrona 5 - 6 Norrehedshallen
2013-11-17 10:00 1313521041 Lugi IBK 2 - FBC Engelholm A 0 - 5 Vipeholmshallen
2013-11-17 13:30 1313521037 Bjärreds IBK - Emmaljunga GOIF 8 - 2 Bjärehovhallen
2013-11-17 14:30 1313521043 FC Helsingborg 1 - IK SödraDal 5 - 4 Rönnowska Skolan
2013-11-24 13:00 1313521046 FBC Engelholm A - Malmhaug KFUM IBF 1 6 - 1 Ängelholms Idrottshall
2013-11-24 13:30 1313521048 Röke IBK - IBK Landskrona 1 - 4 Tyrs Hovs Sportcentra
2013-11-26 19:20 1313521047 Lugi IBK 2 - FC Helsingborg 2 5 - 5 Vipeholmshallen
2013-11-30 11:45 1313521053 Röke IBK - FBC Engelholm A 3 - 3 Tyrs Hovs Sportcentra
2013-12-01 10:30 1313521050 Bjärreds IBK - FC Helsingborg 1 2 - 6 Bjärehovhallen
2013-12-01 12:00 1313521052 Malmhaug KFUM IBF 1 - FC Helsingborg 2 9 - 3 Kulladals Sporthall
2013-12-01 12:00 1313521054 IBK Landskrona - Lugi IBK 2 3 - 4 Landskrona Idrottshall
1313521056 FC Helsingborg 1 - Emmaljunga GOIF WW (-5 - -5)
2013-12-07 10:30 1313521055 IK SödraDal - Bjärreds IBK 2 - 5 Killebäckshallen
2013-12-08 12:00 1313521060 IBK Landskrona - FBC Engelholm A 2 - 5 Semmehallen
2013-12-08 16:00 1313521059 FC Helsingborg 2 - Röke IBK 3 - 6 Helsingborg Arena C
2013-12-08 16:30 1313521058 Lugi IBK 2 - Malmhaug KFUM IBF 1 1 - 4 Vipeholmshallen
2013-12-13 19:15 1313521065 Röke IBK - Lugi IBK 2 6 - 5 T4 Sporthall
2013-12-15 09:30 1313521064 Malmhaug KFUM IBF 1 - IBK Landskrona 3 - 7 Kulladals Sporthall
2013-12-15 13:00 1313521066 FBC Engelholm A - FC Helsingborg 2 6 - 1 Ängelholms Idrottshall
2013-12-15 14:00 1313521062 Emmaljunga GOIF - IK SödraDal 2 - 7 Vittsjö Idrottshall
2013-12-06 19:25 1313521068 Lugi IBK 2 - IK SödraDal 3 - 7 Tunahallen, Lund
2013-12-18 19:30 1313521070 FC Helsingborg 2 - FC Helsingborg 1 5 - 6 Högastenshallen
2013-12-20 19:00 1313521069 Röke IBK - Emmaljunga GOIF 8 - 5 T4 Sporthall
2013-12-22 12:30 1313521067 Malmhaug KFUM IBF 1 - Bjärreds IBK 5 - 3 Sundsbrohallen
2014-01-11 15:15 1313521074 IK SödraDal - FC Helsingborg 2 5 - 5 Nyvångsskolan
2014-01-12 09:30 1313521076 FC Helsingborg 1 - IBK Landskrona 5 - 3 Helsingborg Arena C
2014-01-12 13:30 1313521073 Bjärreds IBK - Röke IBK 1 - 1 Bjärehovhallen
2014-01-12 15:00 1313521075 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm A 1 - 11 Vittsjö Idrottshall
2014-01-19 10:00 1313521079 Lugi IBK 2 - Bjärreds IBK 2 - 2 Vipeholmshallen
2014-01-19 11:30 1313521081 FC Helsingborg 2 - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Helsingborg Arena C
2014-01-19 11:30 1313521082 Röke IBK - FC Helsingborg 1 4 - 2 Tyrs Hovs Sportcentra
2014-01-19 12:00 1313521080 Malmhaug KFUM IBF 1 - IK SödraDal 10 - 0 Kulladals Sporthall
2014-01-26 11:30 1313521085 Bjärreds IBK - FBC Engelholm A 5 - 5 Bjärehovhallen
2014-01-26 15:00 1313521087 Emmaljunga GOIF - Malmhaug KFUM IBF 1 9 - 9 Vittsjö Idrottshall
2014-02-07 19:30 1313521088 FC Helsingborg 1 - Lugi IBK 2 4 - 2 Helsingborg Arena C
2014-03-07 19:30 1313521086 IK SödraDal - IBK Landskrona 0 - 2 Tunahallen, Lund
2014-02-01 13:00 1313521092 FBC Engelholm A - IK SödraDal 7 - 2 Ängelholms Idrottshall
2014-02-01 14:00 1313521091 IBK Landskrona - Bjärreds IBK 6 - 4 Landskrona Idrottshall
2014-02-02 12:00 1313521093 Lugi IBK 2 - Emmaljunga GOIF 6 - 4 Vipeholmshallen
2014-02-02 13:30 1313521094 Malmhaug KFUM IBF 1 - FC Helsingborg 1 5 - 2 Kulladals Sporthall
2014-02-09 09:30 1313521100 FC Helsingborg 1 - FBC Engelholm A 4 - 4 Helsingborg Arena B
2014-02-09 11:30 1313521099 Bjärreds IBK - FC Helsingborg 2 9 - 2 Bjärehovhallen
2014-02-09 14:00 1313521098 Emmaljunga GOIF - IBK Landskrona 1 - 13 Vittsjö Idrottshall
2014-03-21 19:20 1313521097 IK SödraDal - Röke IBK 3 - 1 Tunahallen, Lund
2014-02-01 12:45 1313521106 Röke IBK - Malmhaug KFUM IBF 1 4 - 4 T4 Sporthall
2014-02-08 16:30 1313521103 Emmaljunga GOIF - Bjärreds IBK 5 - 7 Vittsjö Idrottshall
2014-03-19 20:00 1313521108 IBK Landskrona - FC Helsingborg 2 4 - 3 Semmehallen
2014-03-21 20:00 1313521107 FBC Engelholm A - Lugi IBK 2 3 - 3 Kungsgårdshallen
2014-03-01 12:00 1313521114 IBK Landskrona - Röke IBK 4 - 6 Landskrona Idrottshall
2014-03-12 19:20 1313521113 FC Helsingborg 2 - Lugi IBK 2 4 - 3 Helsingborg Arena B
2014-03-17 19:15 1313521109 IK SödraDal - FC Helsingborg 1 0 - 4 Nyvångsskolan
2014-03-17 20:15 1313521112 Malmhaug KFUM IBF 1 - FBC Engelholm A 2 - 5 Kulladals Sporthall
2014-03-08 10:00 1313521118 FC Helsingborg 2 - Malmhaug KFUM IBF 1 5 - 4 Helsingborg Arena B
2014-03-08 14:30 1313521119 FBC Engelholm A - Röke IBK 3 - 3 Strövelstorpshallen
2014-03-09 09:00 1313521120 Lugi IBK 2 - IBK Landskrona 2 - 3 Vipeholmshallen
2014-03-09 10:00 1313521116 FC Helsingborg 1 - Bjärreds IBK 6 - 4 Helsingborg Arena B
2014-03-11 19:30 1313521125 Röke IBK - FC Helsingborg 2 1 - 3 T4 Sporthall
2014-03-15 13:00 1313521126 FBC Engelholm A - IBK Landskrona 5 - 8 Ängelholms Idrottshall
2014-03-15 15:00 1313521122 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg 1 2 - 7 Vittsjö Idrottshall
2014-03-16 10:30 1313521124 Malmhaug KFUM IBF 1 - Lugi IBK 2 3 - 5 Kulladals Sporthall
2014-03-16 12:00 1313521121 Bjärreds IBK - IK SödraDal 5 - 2 Bjärehovhallen
2014-03-22 12:30 1313521130 IBK Landskrona - Malmhaug KFUM IBF 1 13 - 2 Landskrona Idrottshall
2014-03-22 16:00 1313521128 IK SödraDal - Emmaljunga GOIF 5 - 1 Killebäckshallen
2014-03-23 09:30 1313521132 FC Helsingborg 2 - FBC Engelholm A 3 - 6 Helsingborg Arena B
2014-03-23 12:00 1313521131 Lugi IBK 2 - Röke IBK 3 - 8 Vipeholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg 1 17 14 1 2 82-52 30 43
2. IBK Landskrona 18 13 0 5 96-57 39 39
3. FBC Engelholm A 18 11 5 2 96-48 48 38
4. Röke IBK 18 8 4 6 78-66 12 28
5. Bjärreds IBK 18 7 3 8 79-74 5 24
6. Malmhaug KFUM IBF 1 18 7 2 9 89-87 2 23
7. IK SödraDal 18 6 3 9 62-72 -10 21
8. FC Helsingborg 2 18 6 3 9 73-88 -15 21
9. Lugi IBK 2 18 4 4 10 60-81 -21 16
10. Emmaljunga GOIF 17 0 1 16 49-139 -90 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 14 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 18:00 1313522002 Genarps IBK - IK Stanstad 1 - 11 Genarps Idrottshall
2013-09-28 15:30 1313522003 Lugi IBK 1 - Malmö FBC 1 - 7 Vipeholmshallen
2013-09-29 11:45 1313522001 Palmstaden IK - Gårdarike IBK 2 - 10 Liljeborgsskolan
2013-10-20 14:15 1313522004 FBC Engelholm 1 - Malmhaug KFUM IBF 2 5 - 5 Ängelholms Idrottshall
2013-10-05 11:30 1313522007 Malmö FBC - Palmstaden IK 6 - 1 Kirsebergs Sporthall
2013-10-05 16:00 1313522010 FBC Ystad - FBC Engelholm 1 2 - 18 Gamla Sporthallen
2013-10-06 12:30 1313522008 Malmhaug KFUM IBF 2 - Genarps IBK 13 - 1 Kulladals Sporthall
2013-10-08 19:30 1313522009 Skurups IBK - Lugi IBK 1 7 - 3 Skurups Sparbank Arena
2013-10-12 12:30 1313522015 Lugi IBK 1 - Malmhaug KFUM IBF 2 1 - 4 Vipeholmshallen
2013-10-13 13:30 1313522013 Palmstaden IK - IK Stanstad 2 - 4 Liljeborgsskolan
2014-03-09 15:30 1313522016 FBC Engelholm 1 - Malmö FBC 4 - 5 Ängelholms Idrottshall
2014-03-13 19:30 1313522014 Genarps IBK - Gårdarike IBK 4 - 9 Genarps Idrottshall
2013-10-19 16:00 1313522020 FBC Ystad - Genarps IBK 9 - 5 Gamla Sporthallen
2013-10-20 15:00 1313522021 Gårdarike IBK - Lugi IBK 1 6 - 5 Vellinge Sporthall
2013-10-20 16:00 1313522022 IK Stanstad - FBC Engelholm 1 2 - 5 Bråhögshallen
2013-10-20 17:00 1313522019 Skurups IBK - Palmstaden IK 6 - 2 Skurups Sparbank Arena
2013-10-26 11:00 1313522028 FBC Engelholm 1 - Gårdarike IBK 6 - 4 Kungsgårdshallen
2013-10-26 15:30 1313522027 Lugi IBK 1 - IK Stanstad 5 - 3 Vipeholmshallen
2013-10-27 16:00 1313522026 Genarps IBK - Skurups IBK 0 - 20 Genarps Idrottshall
2013-11-24 14:00 1313522025 Palmstaden IK - FBC Ystad 11 - 5 Liljeborgsskolan
2013-11-09 12:00 1313522031 Malmö FBC - Genarps IBK 13 - 0 Kirsebergs Sporthall
2013-11-09 16:00 1313522032 FBC Ystad - Lugi IBK 1 3 - 17 Gamla Sporthallen
2013-11-10 13:00 1313522033 Malmhaug KFUM IBF 2 - Palmstaden IK 3 - 4 Kulladals Sporthall
2013-11-10 17:00 1313522034 Skurups IBK - FBC Engelholm 1 3 - 5 Skurups Sparbank Arena
2013-11-16 16:00 1313522041 IK Stanstad - Skurups IBK 2 - 1 Bråhögshallen
2013-11-17 11:45 1313522037 Palmstaden IK - Lugi IBK 1 4 - 6 Liljeborgsskolan
2013-11-17 13:00 1313522040 Gårdarike IBK - Malmö FBC 2 - 15 Vellinge Sporthall
2013-11-17 13:00 1313522042 Malmhaug KFUM IBF 2 - FBC Ystad 11 - 0 Kulladals Sporthall
2013-11-10 15:40 1313522048 Malmö FBC - FBC Ystad 11 - 3 Kirsebergs Sporthall
2013-11-20 19:30 1313522047 IK Stanstad - Malmhaug KFUM IBF 2 5 - 7 Staffanshallen
2013-11-23 14:00 1313522046 Skurups IBK - Gårdarike IBK 9 - 5 Skurups Sparbank Arena
2013-11-24 14:30 1313522043 FBC Engelholm 1 - Genarps IBK 15 - 1 Ängelholms Idrottshall
2013-11-29 18:30 1313522053 Malmö FBC - Skurups IBK 4 - 2 Kirsebergs Sporthall
2013-11-30 16:00 1313522054 FBC Ystad - IK Stanstad 2 - 5 Gamla Sporthallen
2013-12-01 13:30 1313522050 Palmstaden IK - FBC Engelholm 1 6 - 7 Liljeborgsskolan
2013-12-01 15:00 1313522052 Gårdarike IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 7 - 11 Vellinge Sporthall
2013-12-07 13:30 1313522059 Malmhaug KFUM IBF 2 - Malmö FBC 3 - 7 Kulladals Sporthall
2013-12-07 16:00 1313522056 FBC Engelholm 1 - Lugi IBK 1 4 - 2 Ängelholms Idrottshall
2013-12-07 16:00 1313522060 FBC Ystad - Skurups IBK 5 - 9 Gamla Sporthallen
2013-12-08 16:00 1313522055 Genarps IBK - Palmstaden IK 4 - 8 Genarps Idrottshall
2013-12-08 17:30 1313522058 IK Stanstad - Gårdarike IBK 7 - 4 Bråhögshallen
2013-12-14 12:00 1313522065 Malmö FBC - IK Stanstad 5 - 4 Kirsebergs Sporthall
2013-12-15 14:00 1313522066 Skurups IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 6 - 3 Skurups Sparbank Arena
2013-12-17 19:30 1313522062 Lugi IBK 1 - Genarps IBK 7 - 5 Östratornhallen
2014-01-03 18:30 1313522064 Gårdarike IBK - FBC Ystad 8 - 5 Vellinge Sporthall
2013-12-18 19:30 1313522068 IK Stanstad - Genarps IBK 10 - 2 Staffanshallen
2013-12-21 11:30 1313522069 Malmö FBC - Lugi IBK 1 11 - 1 Kirsebergs Sporthall
2013-12-22 15:30 1313522070 Malmhaug KFUM IBF 2 - FBC Engelholm 1 7 - 8 Sundsbrohallen
2014-03-19 18:00 1313522067 Gårdarike IBK - Palmstaden IK 2 - 6 Vellinge Sporthall
2014-01-12 10:00 1313522073 Palmstaden IK - Malmö FBC 2 - 8 Liljeborgsskolan
2014-01-12 14:00 1313522074 Genarps IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 2 - 10 Genarps Idrottshall
2014-01-12 14:15 1313522076 FBC Engelholm 1 - FBC Ystad 15 - 2 Ängelholms Idrottshall
2014-03-11 19:30 1313522075 Lugi IBK 1 - Skurups IBK 0 - 4 Östratornhallen
2014-01-17 20:00 1313522082 Malmö FBC - FBC Engelholm 1 3 - 4 Kirsebergs Sporthall
2014-01-18 15:00 1313522080 Gårdarike IBK - Genarps IBK 7 - 4 Vellinge Sporthall
2014-01-19 09:00 1313522081 Malmhaug KFUM IBF 2 - Lugi IBK 1 5 - 3 Kulladals Sporthall
2014-01-19 13:30 1313522079 IK Stanstad - Palmstaden IK 4 - 1 Bråhögshallen
2014-01-25 14:30 1313522087 Lugi IBK 1 - Gårdarike IBK 7 - 2 Vipeholmshallen
2014-01-26 13:30 1313522085 Palmstaden IK - Skurups IBK 3 - 4 Liljeborgsskolan
2014-01-26 15:30 1313522088 FBC Engelholm 1 - IK Stanstad 4 - 2 Ängelholms Idrottshall
2014-01-26 16:00 1313522086 Genarps IBK - FBC Ystad 6 - 4 Genarps Idrottshall
2014-02-01 16:00 1313522091 FBC Ystad - Palmstaden IK 4 - 5 Gamla Sporthallen
2014-02-02 15:00 1313522094 Gårdarike IBK - FBC Engelholm 1 2 - 13 Vellinge Sporthall
2014-02-25 19:30 1313522092 Skurups IBK - Genarps IBK 10 - 3 Skurups Sparbank Arena
2014-03-12 19:30 1313522093 IK Stanstad - Lugi IBK 1 OW (0 - 5) Staffanshallen
2014-02-08 14:00 1313522097 Genarps IBK - Malmö FBC 1 - 11 Genarps Idrottshall
2014-02-08 16:00 1313522100 FBC Engelholm 1 - Skurups IBK 8 - 4 Ängelholms Idrottshall
2014-02-09 13:30 1313522099 Palmstaden IK - Malmhaug KFUM IBF 2 3 - 2 Liljeborgsskolan
2014-03-18 19:30 1313522098 Lugi IBK 1 - FBC Ystad 11 - 6 Östratornhallen
2014-02-11 19:30 1313522103 Lugi IBK 1 - Palmstaden IK 1 - 8 Östratornhallen
2014-02-12 18:45 1313522107 Skurups IBK - IK Stanstad 1 - 2 Skurups Sparbank Arena
2014-02-14 18:30 1313522106 Malmö FBC - Gårdarike IBK 14 - 0 Kirsebergs Sporthall
2014-02-15 16:00 1313522108 FBC Ystad - Malmhaug KFUM IBF 2 5 - 14 Gamla Sporthallen
2014-03-01 16:00 1313522114 FBC Ystad - Malmö FBC 4 - 12 Gamla Sporthallen
2014-03-02 09:00 1313522113 Malmhaug KFUM IBF 2 - IK Stanstad 6 - 2 Kulladals Sporthall
2014-03-02 13:00 1313522112 Gårdarike IBK - Skurups IBK 1 - 10 Vellinge Sporthall
2014-03-02 16:00 1313522109 Genarps IBK - FBC Engelholm 1 2 - 7 Genarps Idrottshall
2014-03-05 19:00 1313522119 Skurups IBK - Malmö FBC 3 - 6 Skurups Sparbank Arena
2014-03-08 13:00 1313522120 IK Stanstad - FBC Ystad 12 - 1 Bråhögshallen
2014-03-08 16:00 1313522116 FBC Engelholm 1 - Palmstaden IK OW (0 - 5) Strövelstorpshallen
2014-03-09 12:30 1313522118 Malmhaug KFUM IBF 2 - Gårdarike IBK 11 - 2 Kulladals Sporthall
2014-03-14 19:30 1313522125 Malmö FBC - Malmhaug KFUM IBF 2 7 - 2 Kirsebergs Sporthall
2014-03-15 15:30 1313522122 Lugi IBK 1 - FBC Engelholm 1 2 - 8 Vipeholmshallen
2014-03-16 12:30 1313522126 Skurups IBK - FBC Ystad 21 - 3 Skurups Sparbank Arena
2014-03-16 15:00 1313522124 Gårdarike IBK - IK Stanstad 3 - 3 Vellinge Sporthall
2014-03-17 19:45 1313522121 Palmstaden IK - Genarps IBK 9 - 3 Serresjöskolan
2014-03-22 13:00 1313522131 IK Stanstad - Malmö FBC 2 - 10 Bråhögshallen
2014-03-22 16:00 1313522130 FBC Ystad - Gårdarike IBK 6 - 4 Gamla Sporthallen
2014-03-23 11:30 1313522132 Malmhaug KFUM IBF 2 - Skurups IBK 4 - 6 Kulladals Sporthall
2014-03-23 14:00 1313522128 Genarps IBK - Lugi IBK 1 2 - 7 Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC 18 17 0 1 155-39 116 51
2. FBC Engelholm 1 17 15 1 1 136-54 82 46
3. Skurups IBK 18 12 0 6 126-59 67 36
4. Malmhaug KFUM IBF 2 18 10 1 7 121-74 47 31
5. IK Stanstad 17 9 1 7 80-60 20 28
6. Palmstaden IK 17 8 0 9 77-79 -2 24
7. Lugi IBK 1 17 7 0 10 79-89 -10 21
8. Gårdarike IBK 18 5 1 12 78-138 -60 16
9. FBC Ystad 18 2 0 16 69-195 -126 6
10. Genarps IBK 18 1 0 17 46-180 -134 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis