Herrar Utveckling (2013/14)

Gruppspel
Herrar Utveckling Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-05 14:15 1314191002 Jönköpings IK - Sportklubben Beduinerna 9 - 6 Andreas Söderman, Nematullah Sadoughi Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-10-05 17:45 1314191003 Nässjö IBF - Malmbäcks IF 17 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Nässjö Sporthall
2013-10-06 12:00 1314191001 Gränna AIS - Bodafors IBS 14 - 0 Håkan Söderman, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2013-10-06 12:30 1314191005 Sävsjö IBK Jun. - Bankeryds Skid o MK 5 - 3 Suvad Kaltak, Nematullah Sadoughi Hofgårdshallen
2013-10-06 14:30 1314191004 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 6 - 5 Oliver Hillerström, Henrik Haglund Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-10-09 20:00 1314191006 Bodafors IBS - Sävsjö IBK Jun. 2 - 8 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Bodafors Sporthall
2013-10-11 20:20 1314191010 Sportklubben Beduinerna - Gränna AIS 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2013-10-12 14:00 1314191009 Malmbäcks IF - Jönköpings IK 7 - 10 Viktor Bringstam, Nematullah Sadoughi Malmbäcks Sporthall
2013-10-12 15:15 1314191007 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK 1 - 11 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-10-13 10:30 1314191008 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 9 - 4 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Norrgårdshallen
2013-10-18 20:00 1314191012 Gränna AIS - Malmbäcks IF 9 - 1 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Ribbahallen A-hall
2013-10-19 14:15 1314191013 Jönköpings IK - Vetlanda IBF 2 - 9 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-10-19 15:00 1314191011 Bodafors IBS - Sportklubben Beduinerna 6 - 9 Erik Lewin, Kewin Viberg Bodafors Sporthall
2013-10-19 17:45 1314191014 Nässjö IBF - Bankeryds Skid o MK 17 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Nässjö Sporthall
2013-11-24 13:00 1314191015 Sävsjö IBK Jun. - Hovslätts IK 6 - 3 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Sävsjö Sporthall
2013-10-25 19:30 1314191020 Bankeryds Skid o MK - Vetlanda IBF 3 - 10 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-10-26 10:15 1314191018 Hovslätts IK - Sportklubben Beduinerna 7 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2013-10-27 11:45 1314191016 Jönköpings IK - Bodafors IBS 13 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-10-27 14:45 1314191019 Sävsjö IBK Jun. - Malmbäcks IF 4 - 3 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Sävsjö Sporthall
2013-10-27 18:15 1314191017 Nässjö IBF - Gränna AIS 4 - 3 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Nässjö Sporthall
2013-11-08 20:00 1314191021 Gränna AIS - Jönköpings IK 4 - 4 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Ribbahallen A-hall
2013-11-08 20:20 1314191024 Sportklubben Beduinerna - Nässjö IBF 7 - 10 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Tenhults Sporthall
2013-11-09 09:30 1314191022 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK Jun. 3 - 2 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Norrgårdshallen
2013-11-09 14:00 1314191023 Malmbäcks IF - Hovslätts IK 9 - 10 Aron Frejd, Jesper Rygert Malmbäcks Sporthall
2013-11-10 15:00 1314191025 Bodafors IBS - Bankeryds Skid o MK 9 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Bodafors Sporthall
2013-11-16 09:30 1314191030 Vetlanda IBF - Malmbäcks IF 12 - 9 Karl-Anders Bringfeldt, Michael Johansson Norrgårdshallen
2013-11-16 17:00 1314191029 Bankeryds Skid o MK - Sportklubben Beduinerna 2 - 17 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-11-17 14:00 1314191027 Hovslätts IK - Jönköpings IK 3 - 10 Suvad Kaltak, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-11-17 14:00 1314191028 Sävsjö IBK Jun. - Gränna AIS 6 - 4 Karl-Anders Bringfeldt, Daniel Pettersson Sävsjö Sporthall
2013-11-17 18:45 1314191026 Nässjö IBF - Bodafors IBS 8 - 4 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Nässjö Sporthall
2013-11-20 20:00 1314191035 Bodafors IBS - Vetlanda IBF 5 - 9 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2013-11-22 20:00 1314191031 Gränna AIS - Hovslätts IK 5 - 6 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Ribbahallen A-hall
2013-11-22 20:20 1314191034 Sportklubben Beduinerna - Sävsjö IBK Jun. 7 - 7 Viktor Bringstam, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2013-11-23 14:00 1314191033 Malmbäcks IF - Bankeryds Skid o MK 30 - 4 Erik Lewin, Kewin Viberg Malmbäcks Sporthall
2013-11-23 17:15 1314191032 Jönköpings IK - Nässjö IBF 5 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-11-29 19:15 1314191038 Bankeryds Skid o MK - Jönköpings IK 4 - 13 Karl-Anders Bringfeldt, Oliver Hillerström Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-11-30 14:00 1314191040 Malmbäcks IF - Sportklubben Beduinerna 6 - 13 Gerhardt Borkowski, Nematullah Sadoughi Malmbäcks Sporthall
2013-11-30 15:30 1314191037 Sävsjö IBK Jun. - Nässjö IBF 8 - 2 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Sävsjö Sporthall
2013-12-01 10:00 1314191039 Vetlanda IBF - Gränna AIS 5 - 4 Gerhardt Borkowski, Aron Frejd Norrgårdshallen
2013-12-01 10:30 1314191036 Hovslätts IK - Bodafors IBS 20 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2013-12-04 20:00 1314191045 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 7 - 7 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Bodafors Sporthall
2013-12-07 12:00 1314191041 Gränna AIS - Bankeryds Skid o MK 8 - 3 Erik Lewin, Kewin Viberg Ribbahallen A-hall
2013-12-07 13:15 1314191042 Jönköpings IK - Sävsjö IBK Jun. 4 - 5 Johan Nero Wikstrand, Aron Frejd Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-12-16 20:20 1314191044 Sportklubben Beduinerna - Vetlanda IBF 5 - 9 Ingemar Rygert, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2014-01-11 11:15 1314191043 Nässjö IBF - Hovslätts IK 3 - 5 Johan Ferm, Daniel Pettersson Nässjö Sporthall
2013-12-11 20:15 1314191046 Bankeryds Skid o MK - Sävsjö IBK Jun. 2 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-12-13 20:20 1314191049 Sportklubben Beduinerna - Jönköpings IK 9 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2013-12-14 10:30 1314191047 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 10 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Ekenäs Sporthall
2013-12-14 14:00 1314191048 Malmbäcks IF - Nässjö IBF 12 - 16 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Malmbäcks Sporthall
2013-12-15 15:00 1314191050 Bodafors IBS - Gränna AIS 3 - 7 Harman Haurami, Jesper Rygert Bodafors Sporthall
2014-01-11 12:00 1314191051 Gränna AIS - Sportklubben Beduinerna 2 - 3 Henrik Haglund, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2014-01-11 14:00 1314191055 Sävsjö IBK Jun. - Bodafors IBS 10 - 5 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Hofgårdshallen
2014-01-11 15:15 1314191052 Jönköpings IK - Malmbäcks IF 12 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-01-12 11:00 1314191054 Hovslätts IK - Bankeryds Skid o MK 14 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-01-12 18:45 1314191053 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 3 - 7 Stefan Persson, Brian Tetrault Nässjö Sporthall
2014-01-17 20:20 1314191060 Sportklubben Beduinerna - Bodafors IBS 12 - 3 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Tenhults Sporthall
2014-01-18 11:30 1314191058 Vetlanda IBF - Jönköpings IK 9 - 2 Fluturim Bisevic, Nematullah Sadoughi Norrgårdshallen
2014-01-18 14:00 1314191056 Hovslätts IK - Sävsjö IBK Jun. 19 - 1 Oliver Hillerström, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-01-18 14:00 1314191059 Malmbäcks IF - Gränna AIS 2 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Malmbäcks Sporthall
2014-01-18 17:00 1314191057 Bankeryds Skid o MK - Nässjö IBF 8 - 11 Erik Lewin, Kewin Viberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-01-24 20:20 1314191064 Sportklubben Beduinerna - Hovslätts IK 5 - 13 Harman Haurami, Ingemar Rygert Tenhults Sporthall
2014-01-25 12:00 1314191061 Gränna AIS - Nässjö IBF 8 - 3 Fredrik Billemark, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2014-01-25 14:00 1314191063 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK Jun. 4 - 10 Fluturim Bisevic, Nematullah Sadoughi Malmbäcks Sporthall
2014-01-26 15:00 1314191065 Bodafors IBS - Jönköpings IK 13 - 10 Harman Haurami, Jesper Rygert Bodafors Sporthall
2014-03-03 20:15 1314191062 Vetlanda IBF - Bankeryds Skid o MK 8 - 6 Stefan Lundqvist, Johan Palm Ekenäs Sporthall
2014-02-06 20:15 1314191070 Bankeryds Skid o MK - Bodafors IBS 9 - 6 Johan Ferm, Harman Haurami Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-02-07 19:15 1314191067 Nässjö IBF - Sportklubben Beduinerna 8 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Handskerydshallen
2014-02-08 11:00 1314191069 Sävsjö IBK Jun. - Vetlanda IBF 5 - 4 Bjarne Olsen, Hampus Hartvigsson Hofgårdshallen
2014-02-08 13:15 1314191066 Jönköpings IK - Gränna AIS 6 - 13 Erik Lewin, Kewin Viberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-09 12:00 1314191068 Hovslätts IK - Malmbäcks IF 9 - 7 Anders A Nilsson, Aron Frejd Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-12 20:00 1314191075 Bodafors IBS - Nässjö IBF 7 - 10 Fredrik Billemark, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2014-02-14 20:00 1314191071 Gränna AIS - Sävsjö IBK Jun. 6 - 3 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Ribbahallen A-hall
2014-02-14 20:20 1314191074 Sportklubben Beduinerna - Bankeryds Skid o MK 15 - 6 Karl-Anders Bringfeldt, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2014-02-15 14:00 1314191073 Malmbäcks IF - Vetlanda IBF 7 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Malmbäcks Sporthall
2014-02-15 15:45 1314191072 Jönköpings IK - Hovslätts IK 2 - 8 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-02-21 19:15 1314191079 Bankeryds Skid o MK - Malmbäcks IF 14 - 4 Aron Frejd, Jesper Rygert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-02-22 13:00 1314191078 Sävsjö IBK Jun. - Sportklubben Beduinerna 7 - 5 Erik Lewin, Kewin Viberg Hofgårdshallen
2014-02-22 16:00 1314191080 Vetlanda IBF - Bodafors IBS 10 - 6 Stefan Persson, Bjarne Olsen Norrgårdshallen
2014-02-22 17:15 1314191076 Nässjö IBF - Jönköpings IK 9 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Handskerydshallen
2014-02-23 10:00 1314191077 Hovslätts IK - Gränna AIS 7 - 4 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-28 20:20 1314191084 Sportklubben Beduinerna - Malmbäcks IF 13 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tenhults Sporthall
2014-03-01 12:00 1314191081 Gränna AIS - Vetlanda IBF 5 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2014-03-02 11:15 1314191082 Jönköpings IK - Bankeryds Skid o MK 10 - 3 Bjarne Olsen, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2014-03-02 15:15 1314191083 Nässjö IBF - Sävsjö IBK Jun. 3 - 7 Simon Fennsjö, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2014-03-04 19:30 1314191085 Bodafors IBS - Hovslätts IK 3 - 12 Harman Haurami, Johan Ferm Bodafors Sporthall
2014-03-07 19:15 1314191088 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS 8 - 12 Harman Haurami, Jesper Rygert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-03-08 10:15 1314191086 Hovslätts IK - Nässjö IBF 22 - 3 Fredrik Billemark, Michael Johansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-03-08 14:00 1314191089 Vetlanda IBF - Sportklubben Beduinerna 5 - 6 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Norrgårdshallen
2014-03-08 14:00 1314191090 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 5 - 3 Jesper Rygert, Fredrik Billemark Malmbäcks Sporthall
2014-03-09 15:00 1314191087 Sävsjö IBK Jun. - Jönköpings IK 7 - 5 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 18 14 1 3 179-88 91 43
2. Vetlanda IBF 18 14 1 3 138-84 54 43
3. Sävsjö IBK Jun. 18 14 1 3 111-84 27 43
4. Sportklubben Beduinerna 18 9 4 5 152-112 40 31
5. Gränna AIS 18 9 3 6 119-74 45 30
6. Nässjö IBF 18 9 1 8 135-130 5 28
7. Jönköpings IK 18 8 1 9 126-122 4 25
8. Malmbäcks IF 18 2 1 15 125-178 -53 7
9. Bodafors IBS 18 2 1 15 89-179 -90 7
10. Bankeryds Skid o MK 18 2 0 16 87-210 -123 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-28 13:00 1314192003 Gnosjö IBK - Värnamo IK 1 - 7 Viktor Bringstam, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2013-09-29 17:00 1314192004 Hestra Skid O SK - Älmhults IBK ÄIBK 6 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2013-10-06 14:00 1314192005 Rottne IF - Älmhults IBK ÄIBK 8 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Rottne Sporthall
2013-10-06 17:30 1314192007 Moheda IBK - Gnosjö IBK 10 - 2 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Alvesta Sporthall
2013-10-08 20:00 1314192006 Värnamo IK - Hestra Skid O SK 6 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tinas Ö
2013-10-12 15:00 1314192011 Hestra Skid O SK - Moheda IBK 4 - 2 Stefan Persson, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2013-10-13 11:30 1314192012 Älmhults IBK ÄIBK - Värnamo IK 10 - 2 Jonas Nilsson, Ari Ojala Haganäshallen
2013-10-20 14:00 1314192013 Rottne IF - Värnamo IK 4 - 3 Alen Osmic, Oskar Hoff Rottne Sporthall
2013-10-20 17:15 1314192014 Moheda IBK - Älmhults IBK ÄIBK 6 - 4 Kim Lindberg Alvesta Sporthall
2013-10-25 19:30 1314192017 Gnosjö IBK - Rottne IF 0 - 4 Jesper Rygert, Harman Haurami Töllstorpshallen
2013-10-27 15:30 1314192019 Värnamo IK - Moheda IBK 4 - 1 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Värnamo Sporthall
2013-11-02 13:00 1314192021 Rottne IF - Moheda IBK 3 - 6 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Rottne Sporthall
2013-11-03 18:30 1314192024 Gnosjö IBK - Hestra Skid O SK 4 - 7 Henrik Haglund, Harman Haurami Töllstorpshallen
2013-11-09 15:00 1314192025 Hestra Skid O SK - Rottne IF 5 - 5 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Hestra Sporthall
2013-11-10 14:30 1314192026 Älmhults IBK ÄIBK - Gnosjö IBK 14 - 4 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Haganäshallen
2013-11-16 10:00 1314192031 Värnamo IK - Gnosjö IBK 4 - 1 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Värnamo Sporthall
2013-11-17 14:30 1314192032 Älmhults IBK ÄIBK - Hestra Skid O SK 7 - 7 Marcus Ingolf, Leif Johansson Haganäshallen
2013-11-24 14:00 1314192033 Älmhults IBK ÄIBK - Rottne IF 7 - 3 Jonas Nilsson, Ari Ojala Haganäshallen
2013-11-24 15:00 1314192035 Gnosjö IBK - Moheda IBK 4 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Töllstorpshallen
2013-11-24 17:00 1314192034 Hestra Skid O SK - Värnamo IK 8 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hestra Sporthall
2013-12-01 12:00 1314192040 Värnamo IK - Älmhults IBK ÄIBK 2 - 11 Daniel Pettersson, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2013-12-01 15:15 1314192039 Moheda IBK - Hestra Skid O SK 7 - 3 Oskar Hoff, Alen Osmic Alvesta Sporthall
2013-12-07 11:30 1314192041 Värnamo IK - Rottne IF 2 - 3 Linnéa Widlund, Magnus Widlund Tinas Ö
2013-12-08 14:00 1314192042 Älmhults IBK ÄIBK - Moheda IBK 10 - 5 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Haganäshallen
2013-12-15 14:00 1314192045 Rottne IF - Gnosjö IBK 7 - 3 Anders Jonasson, Kjell Persson Rottne Sporthall
2013-12-16 20:00 1314192048 Moheda IBK - Värnamo IK 8 - 2 Leif Johansson, Kim Lindberg Alvesta Sporthall
2014-01-12 10:00 1314192049 Moheda IBK - Rottne IF 5 - 11 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Alvesta Sporthall
2014-01-12 17:00 1314192052 Hestra Skid O SK - Gnosjö IBK 3 - 4 Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Hestra Sporthall
2014-01-18 13:00 1314192054 Gnosjö IBK - Älmhults IBK ÄIBK 1 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Töllstorpshallen
2014-01-19 14:00 1314192053 Rottne IF - Hestra Skid O SK 9 - 6 Marcus Petersson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2014-01-26 15:00 1314192059 Gnosjö IBK - Värnamo IK 2 - 5 Simon Fennsjö, Hampus Hartvigsson Töllstorpshallen
2014-01-26 17:00 1314192060 Hestra Skid O SK - Älmhults IBK ÄIBK 2 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2014-01-31 19:45 1314192063 Moheda IBK - Gnosjö IBK 5 - 1 Anders Jonasson, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2014-02-02 14:00 1314192061 Värnamo IK - Hestra Skid O SK 5 - 8 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2014-02-02 14:00 1314192062 Rottne IF - Älmhults IBK ÄIBK 7 - 7 Safet Hasanbegovic, Christian Jonasson Rottne Sporthall
2014-02-07 19:30 1314192067 Hestra Skid O SK - Moheda IBK 5 - 4 Stefan Persson, Brian Tetrault Hestra Sporthall
2014-02-09 17:00 1314192068 Älmhults IBK ÄIBK - Värnamo IK 9 - 1 Simon Lydigh, Johan Magnusson Haganäshallen
2014-02-16 10:30 1314192070 Moheda IBK - Älmhults IBK ÄIBK 5 - 9 Leif Johansson, Kim Lindberg Alvesta Sporthall
2014-02-16 14:00 1314192069 Rottne IF - Värnamo IK 7 - 9 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2014-03-01 12:30 1314192076 Värnamo IK - Moheda IBK 10 - 6 Stefan Persson, Brian Tetrault Värnamo Sporthall
2014-03-05 20:00 1314192074 Gnosjö IBK - Rottne IF 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2014-03-07 19:30 1314192080 Gnosjö IBK - Hestra Skid O SK 1 - 2 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Töllstorpshallen
2014-03-09 14:00 1314192077 Rottne IF - Moheda IBK 12 - 3 Leif Johansson, Oskar Hoff Rottne Sporthall
2014-03-16 14:30 1314192082 Älmhults IBK ÄIBK - Gnosjö IBK 8 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Haganäshallen
2014-03-16 17:00 1314192081 Hestra Skid O SK - Rottne IF 5 - 6 Linnéa Widlund, Magnus Widlund Hestra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rottne IF 15 9 3 3 94-71 23 30
2. Älmhults IBK ÄIBK 15 9 2 4 113-63 50 29
3. Hestra Skid O SK 15 9 2 4 78-69 9 29
4. Moheda IBK 15 7 0 8 78-84 -6 21
5. Värnamo IK 15 6 0 9 65-86 -21 18
6. Gnosjö IBK 15 1 1 13 37-92 -55 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 18:25 1314193004 Färjestadens IBK - Gantesbo IBK 11 - 2 Christer Jonsson, Mathias Linde Färjehallen
2013-09-28 10:00 1314193001 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK 4 - 3 Viktor Georgsson, Bengt Bolander Trekantens Sporthall
2013-10-05 12:00 1314193008 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 5 - 1 Bengt Bolander, Daniel Gyllander Trekantens Sporthall
2013-10-06 12:00 1314193005 Slätafly/SK IBK - Gantesbo IBK 5 - 2 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torsås Sporthall
2013-10-08 20:00 1314193006 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK 2 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl
2013-10-12 15:30 1314193009 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 4 Magnus Larsson, Fredrik Svensson Krungårdshallen
2013-10-13 16:00 1314193012 Gantesbo IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF OW (0 - 5) Tomas Akthagen, Joacim Olofsson Emmaboda Sporthall
2013-10-19 12:30 1314193016 Ljungbyholms GOIF - Färjestadens IBK 6 - 3 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Trekantens Sporthall
2013-10-19 13:00 1314193013 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2013-10-25 20:00 1314193020 Färjestadens IBK - Sandbäckshults IBK 6 - 1 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2013-10-27 16:00 1314193018 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 2 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Emmaboda Sporthall
2013-11-02 12:00 1314193022 Ljungbyholms GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 9 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Trekantens Sporthall
2013-11-03 12:00 1314193023 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 3 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Krungårdshallen
2013-11-11 20:00 1314193025 Färjestadens IBK - Slätafly/SK IBK 7 - 2 Mathias Linde, Anders Lundell Färjehallen
2013-11-19 20:00 1314193027 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Mikael Fransson, Christer Jonsson
2013-11-17 14:30 1314193029 Slätafly/SK IBK - Ljungbyholms GOIF 4 - 4 Michéll Borgström, Kenneth Johansson Torsås Sporthall
2013-11-17 18:30 1314193032 Gantesbo IBK - Färjestadens IBK 2 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2013-11-21 18:00 1314193033 Gantesbo IBK - Slätafly/SK IBK 1 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Alsbohallen Johansfors
2013-11-23 12:30 1314193036 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 4 Mikael Fransson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2013-11-25 20:00 1314193034 Färjestadens IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 6 Juan Fernandez, Rolf Vatvedt Färjehallen
2013-11-30 13:00 1314193037 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 3 - 2 Robin Brunell, Rasmus Pettersson Torsås Sporthall
2013-12-01 16:00 1314193040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Gantesbo IBK 6 - 6 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt
2013-12-06 20:00 1314193043 Färjestadens IBK - Ljungbyholms GOIF 5 - 3 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2013-12-08 16:00 1314193041 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 2 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl
2013-12-14 14:00 1314193046 Sandbäckshults IBK - Färjestadens IBK 6 - 6 Daniel Gyllander, Mikael Fransson Krungårdshallen
2013-12-15 12:00 1314193047 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 3 - 6 Viktor Georgsson, Rasmus Wirstam Trekantens Sporthall
2014-01-12 14:00 1314193051 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 7 Christer Jonsson, Joacim Olofsson Emmaboda Sporthall
2014-01-12 16:00 1314193050 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ljungbyholms GOIF 8 - 1 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt
2014-01-17 19:30 1314193053 Slätafly/SK IBK - Färjestadens IBK 5 - 8 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Torsås Sporthall
2014-02-17 19:30 1314193055 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 - 0 Magnus Larsson, Mikael Fransson Krungårdshallen
2014-01-25 12:00 1314193057 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK 6 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Trekantens Sporthall
2014-02-16 12:30 1314193060 Färjestadens IBK - Gantesbo IBK 6 - 5 Mathias Linde, Jimmie Nilsson Färjehallen
2014-02-01 12:00 1314193064 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 2 - 9 Christer Jonsson, Emil Jonsson Trekantens Sporthall
2014-02-02 14:00 1314193062 Slätafly/SK IBK - Gantesbo IBK 6 - 3 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2014-02-11 20:00 1314193061 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK 4 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl
2014-02-08 17:30 1314193065 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 7 - 4 Kjell Persson, Johan Magnusson Krungårdshallen
2014-02-12 19:30 1314193068 Gantesbo IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 6 Per Elofsson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2014-02-15 12:00 1314193072 Ljungbyholms GOIF - Färjestadens IBK 5 - 8 Magnus Larsson, Rolf Vatvedt Trekantens Sporthall
2014-02-16 14:00 1314193069 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 4 Roger Gardell, Kenneth Johansson Torsås Sporthall
2014-03-02 16:00 1314193075 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 4 - 1 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2014-03-03 20:00 1314193073 Färjestadens IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 5 Christer Jonsson, Emil Jonsson Färjehallen
2014-03-08 12:00 1314193078 Ljungbyholms GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 5 Tomas Akthagen, Niklas Rosberg Trekantens Sporthall
2014-03-08 12:00 1314193079 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 14 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Krungårdshallen
2014-03-16 12:30 1314193081 Färjestadens IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 3 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2014-03-18 19:30 1314193083 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 5 - 8 Henrik Carlsson, Marcus Karlström
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Färjestadens IBK 15 10 3 2 88-57 31 33
2. Sandbäckshults IBK 15 8 3 4 87-61 26 27
3. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 7 3 4 71-62 9 24
4. Slätafly/ SK IBK 15 4 4 7 55-65 -10 16
5. Ljungbyholms GOIF 15 4 2 9 51-78 -27 14
6. Gantesbo IBK 14 2 3 9 46-75 -29 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis