Pojkar Klass 2 P15 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Klass 2 P15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 13:30 123300001 Lillån IBK - Askersunds IBK 18 - 2 Stefan Flyktman, Emil Ekelund Birgittaskolan
2014-10-11 15:30 123300003 WSK Lindesberg - Hovsta IF 9 - 3 Tobias Jäderqvist, Rebecca Kammerland Stadsskogsskolan
2014-10-12 11:00 123300002 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 1 - 7 Håkan Mellblom, Jerry Gray Odenskolans Sporthall
2014-10-17 19:20 123300005 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 8 Jerry Gray, Jacob Tillman Hovstaskolan
2014-10-18 15:00 123300004 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 7 - 3 Mats Eriksson, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2014-10-19 13:30 123300006 KFUM Örebro - Lillån IBK 2 - 6 Adam Palm, Felix Cannesjö Tegelbruket
2014-10-25 19:30 123300008 Lillån IBK - Hovsta IF 8 - 2 Jacob Tillman, Jacob Olausson Lillåns skola
2014-10-26 11:00 123300009 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg 4 - 5 , Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2014-10-26 15:30 123300007 Askersunds IBK - KFUM Örebro 6 - 9 Sandra Carlzon, Ej offentliggjord Närlundahallen
2014-11-14 19:20 123300012 Hovsta IF - KFUM Örebro 3 - 9 Jacob Tillman, Felix Cannesjö Hovstaskolan
2014-11-15 15:00 123300011 WSK Lindesberg - Lillån IBK 3 - 11 Olle Stillnert, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-11-16 11:00 123300010 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Askersunds IBK 13 - 4 Anders Nordlund, Jonas Lindholm Odenskolans Sporthall
2014-11-22 16:45 123300015 Lillån IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 4 - 7 Anders Nordlund, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2014-11-23 15:30 123300013 Askersunds IBK - Hovsta IF 8 - 2 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2014-11-30 16:00 123300014 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 5 - 3 Emil Ekelund, Oscar Söljén Tegelbruket
2014-12-05 19:20 123300018 Hovsta IF - WSK Lindesberg 3 - 5 Ola Lindholm, Emil Ekelund Hovstaskolan
2014-12-07 17:30 123300016 Askersunds IBK - Lillån IBK 1 - 6 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2014-12-13 11:30 123300017 KFUM Örebro - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 4 Johan Marksved, Daniel Kallin Adolfsbergsskolan
2014-12-13 18:00 123300021 Lillån IBK - KFUM Örebro 5 - 0 Filip Ardryd, Anders Nordlund Lillåns skola
2014-12-14 13:00 123300019 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 4 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Närlundahallen
2014-12-14 14:00 123300020 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 8 - 8 Ola Lindholm, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2014-12-20 17:15 123300022 KFUM Örebro - Askersunds IBK 6 - 3 Jerry Gray, Oscar Söljén Tegelbruket
2014-12-21 14:30 123300024 WSK Lindesberg - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 0 - 7 Olle Stillnert, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-02-02 19:30 123300023 Hovsta IF - Lillån IBK 0 - 12 Ola Lindholm, Emil Ekelund Hovstaskolan
2015-01-10 19:30 123300026 Lillån IBK - WSK Lindesberg 10 - 1 Joel Olausson, Anders Nordlund Lillåns skola
2015-01-18 13:30 123300027 KFUM Örebro - Hovsta IF 6 - 6 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Tegelbruket
2015-01-18 14:00 123300025 Askersunds IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 8 Tomas Helgesson, Håkan Mellblom Närlundahallen
2015-01-23 19:00 123300028 Hovsta IF - Askersunds IBK 9 - 5 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Hovstaskolan
2015-01-24 15:00 123300029 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 7 - 1 Olle Stillnert, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2015-01-25 14:30 123300030 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK 4 - 9 Joel Olausson, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2015-01-31 15:30 123300033 WSK Lindesberg - Hovsta IF 8 - 4 Olle Stillnert, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-01-31 19:30 123300031 Lillån IBK - Askersunds IBK 11 - 0 Jacob Tillman, Joel Olausson Lillåns skola
2015-02-01 11:00 123300032 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 0 - 8 Oscar Söljén, Stefan Flyktman Odenskolans Sporthall
2015-02-13 19:20 123300035 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 4 - 6 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Hovstaskolan
2015-02-14 13:00 123300036 KFUM Örebro - Lillån IBK 7 - 12 Jacob Tillman, Johan Marksved Tegelbruket
2015-02-14 15:00 123300034 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 10 - 0 Emelie Moraglio, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-02-22 11:00 123300039 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg 2 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Odenskolans Sporthall
2015-02-24 20:15 123300038 Lillån IBK - Hovsta IF 6 - 1 Felix Cannesjö, Pontus Grönberg Lillåns skola
2015-02-26 18:00 123300037 Askersunds IBK - KFUM Örebro 5 - 8 Ida Sjöholm, Sandra Carlzon Närlundahallen
2015-03-06 19:20 123300042 Hovsta IF - KFUM Örebro 3 - 12 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Hovstaskolan
2015-03-07 15:00 123300041 WSK Lindesberg - Lillån IBK 4 - 6 Emelie Moraglio, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-03-08 11:00 123300040 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Askersunds IBK 10 - 2 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Odenskolans Sporthall
2015-03-15 17:00 123300043 Askersunds IBK - Hovsta IF 12 - 3 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2015-03-16 20:15 123300045 Lillån IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 2 Stefan Flyktman, Filip Ardryd Lillåns skola
2015-03-25 18:00 123300044 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 5 - 3 Jacob Tillman, Ola Lindholm Tegelbruket
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 15 14 0 1 130-36 94 42
2. KFUM Örebro 15 10 1 4 93-67 26 31
3. WSK Lindesberg 15 9 0 6 76-68 8 27
4. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 15 7 1 7 84-78 6 22
5. Askersunds IBK 15 2 0 13 58-126 -68 6
6. Hovsta IF 15 1 2 12 56-122 -66 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis