Fair Play Cup Flickor 12 (2014/15)

Gruppspel
FPC Flickor 12 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 18:00 143601001 Gränna AIS - Jönköpings IK 1 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-10 18:40 143601002 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK 3 - 1 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-10 20:40 143601003 Jönköpings IK - Vetlanda IBF 1 - 1 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson Kålgårdshallen
2015-04-10 21:20 143601004 Bergs IK - Gränna AIS 2 - 2 Zabine Hansson, Emelie Emilsson Kålgårdshallen
2015-04-11 10:00 143601005 Craftstadens IBK - Gränna AIS 5 - 1 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 10:40 143601006 Bergs IK - Jönköpings IK 2 - 5 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 14:20 143601007 Gränna AIS - Vetlanda IBF 0 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-11 14:20 143601008 Craftstadens IBK - Bergs IK 7 - 2 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 19:20 143601009 Jönköpings IK - Craftstadens IBK 0 - 4 Robin Andersson, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 20:00 143601010 Vetlanda IBF - Bergs IK 3 - 1 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF 4 3 1 0 12-3 9 10
2. Craftstadens IBK 4 3 0 1 17-6 11 9
3. Jönköpings IK 4 2 1 1 11-8 3 7
4. Bergs IK 4 0 1 3 7-17 -10 1
5. Gränna AIS 4 0 1 3 4-17 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 143602001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Hovslätts IK 2 - 1 Viktor Abrahamsson, Vilhelm Kannerling Kålgårdshallen
2015-04-10 20:00 143602002 Värnamo IK - Växjö IBK 1 - 2 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson Kålgårdshallen
2015-04-10 22:00 143602003 Hovslätts IK - Värnamo IK 5 - 0 Zabine Hansson, Emelie Emilsson Kålgårdshallen
2015-04-11 08:00 143602004 Färjestadens IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 3 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Kålgårdshallen
2015-04-11 11:20 143602005 Växjö IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 12:00 143602006 Färjestadens IBK - Hovslätts IK 1 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 15:00 143602007 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Värnamo IK 6 - 2 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-11 15:00 143602008 Växjö IBK - Färjestadens IBK 0 - 6 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 19:20 143602009 Hovslätts IK - Växjö IBK 2 - 0 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 20:00 143602010 Värnamo IK - Färjestadens IBK 5 - 2 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 3 0 1 20-8 12 9
2. Hovslätts IK 4 2 1 1 9-3 6 7
3. Färjestadens IBK 4 2 1 1 13-9 4 7
4. Växjö IBK 4 1 0 3 3-18 -15 3
5. Värnamo IK 4 1 0 3 8-15 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-11 11:20 143603001 Husqvarna IK - Skillingaryds IK 0 - 1 Therese Lindquist, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 12:00 143603002 IBF Tranås - Särö IBK 3 - 2 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 14:20 143603003 Husqvarna IK - IBF Tranås 0 - 1 Emelie Emilsson, Zabine Hansson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 15:00 143603004 Skillingaryds IK - Särö IBK 1 - 0 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 19:20 143603005 IBF Tranås - Skillingaryds IK 3 - 2 Leif Johansson, Stefan Lundqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 19:20 143603006 Särö IBK - Husqvarna IK 2 - 4 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 3 3 0 0 7-4 3 9
2. Skillingaryds IK 3 2 0 1 4-3 1 6
3. Husqvarna IK 3 1 0 2 4-4 0 3
4. Särö IBK 3 0 0 3 4-8 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-11 11:20 143604001 Östra SK Jönköping - IBK Husar 2 - 5 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 12:00 143604002 FBC Lerum - Ljungby IB 1 - 1 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 15:40 143604003 Östra SK Jönköping - FBC Lerum 1 - 6 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 16:20 143604004 IBK Husar - Ljungby IB 5 - 6 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 20:00 143604005 FBC Lerum - IBK Husar 7 - 2 Zabine Hansson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 20:00 143604006 Ljungby IB - Östra SK Jönköping 5 - 0 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 3 2 1 0 14-4 10 7
2. Ljungby IB 3 2 1 0 12-6 6 7
3. IBK Husar 3 1 0 2 12-15 -3 3
4. Östra SK Jönköping 3 0 0 3 3-16 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Flickor 12 Bonusmatch
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 11:00 143607001 Gränna AIS - Värnamo IK 2 - 1 Stefan Karlsson, Johan Söderman KFUM Sporthall, Jönköping
Slutspel
FPC Flickor 12 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 09:30 Kvartsfinal 1 143605001 Vetlanda IBF - Skillingaryds IK 3 - 1 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 09:30 Kvartsfinal 2 143605002 FBC Lerum - Hovslätts IK 2 - 3 Emelie Emilsson, Zabine Hansson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-12 10:15 Kvartsfinal 3 143605003 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Ljungby IB 3 - 0 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 10:15 Kvartsfinal 4 143605004 IBF Tranås - Craftstadens IBK 2 - 3 Emelie Emilsson, Zabine Hansson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-12 14:00 Semifinal 1 143605005 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 2 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 14:00 Semifinal 2 143605006 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Craftstadens IBK 5 - 3 Adam Turesson, Max Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 15:45 Final 143605007 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 - 1 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC Flickor 12 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 11:00 Kvartsfinal 1 143606001 Jönköpings IK - Särö IBK 2 - 3 e.str. Michell Rohde, Jesper Grönblad Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-12 11:45 Kvartsfinal 2 143606002 IBK Husar - Växjö IBK 8 - 1 Jesper Grönblad, Michell Rohde Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 3 143606003 Färjestadens IBK - Östra SK Jönköping 5 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-12 13:15 Kvartsfinal 4 143606004 Husqvarna IK - Bergs IK 3 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-12 15:30 Semifinal 1 143606005 Särö IBK - IBK Husar 2 - 3 Viktor Abrahamsson, Vilhelm Kannerling Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-12 16:15 Semifinal 2 143606006 Färjestadens IBK - Husqvarna IK 3 - 1 Viktor Abrahamsson, Vilhelm Kannerling Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-12 18:15 Final 143606007 IBK Husar - Färjestadens IBK 1 - 10 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis