Slutspel Pojkar (2014/15)

Övriga matcher
Förkval 1 Herrjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 10:00 150212001 Haninge FBC (Juniorer Herrar) - Nynäshamns IBK HJ (Juniorer Herrar) 6 - 4 Tobias Berger, David Berger Prästängshallen
2015-03-29 11:40 150212002 Rotebro IS IBK (Juniorer Herrar) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 8 - 3 Tobias Berger, David Berger Prästängshallen
2015-03-29 13:20 150212005 FBI Tullinge HJ (Juniorer Herrar) - Ekerö IK HJ (Juniorer Herrar) 3 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Fredrik Berglund Sonesson Prästängshallen
2015-03-29 15:00 150212004 Storvreta IBK (Juniorer Herrar) - Vallentuna IBK (Juniorer Herrar) 14 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Fredrik Berglund Sonesson Prästängshallen
Förkval 1 P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 10:00 150219001 FBI Tullinge P00 (Pojkar 14) - Hanvikens SK P00 (Pojkar 14) 5 - 0 Per Calmén, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2015-03-28 11:10 150219002 Danderyds SK (Pojkar 14) - Järfälla IBK P00 (Pojkar 14) 7 - 1 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-03-28 12:20 150219003 Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 14) - Erikslunds KF (Pojkar 14) 5 - 3 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-03-28 13:30 150219004 Rosersbergs IK (Pojkar 14) - Hammarby IF IBF (Pojkar 14) 9 - 2 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
Förkval 1 P15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 14:40 150216001 Bro IK (Pojkar 15) - Järfälla IBK P99 (Pojkar 15) 9 - 0 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hammarbackens Sporthall
2015-03-28 15:50 150216002 Nynäshamns IBK P-99 (Pojkar 15) - Vallentuna IBK (Pojkar 15) 4 - 0 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hammarbackens Sporthall
2015-03-28 17:00 150216003 Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 15) - Tungelsta IF (Pojkar 15) 1 - 5 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hammarbackens Sporthall
Förkval 2 Herrjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-11 10:00 150214001 Älvsjö AIK (Juniorer Herrar) - Storvreta IBK (Juniorer Herrar) 5 - 1 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2015-04-11 11:40 150214002 Farsta IBK (A) HJ (Juniorer Herrar) - Ekerö IK HJ (Juniorer Herrar) 7 - 1 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2015-04-11 13:20 150214003 Huddinge IBS (Juniorer Herrar) - Rotebro IS IBK (Juniorer Herrar) 9 - 10 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
2015-04-11 15:00 150214004 Värmdö IF (Juniorer Herrar) - Haninge FBC (Juniorer Herrar) 6 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
Förkval 2 P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 14:20 150220001 Jakobsbergs IBF (Pojkar 14) - Rosersbergs IK (Pojkar 14) 5 - 1 Christian Högberg, Roland Nester Sjöstadshallen
2015-03-29 15:30 150220002 Västerhaninge IBK P-00 (Pojkar 14) - Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 14) 5 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Sjöstadshallen
2015-03-29 16:40 150220003 Huddinge IBS (Pojkar 14) - Danderyds SK (Pojkar 14) 1 - 4 Björn Larsson, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2015-03-29 17:50 150220004 AIK IBF (Pojkar 14) - FBI Tullinge P00 (Pojkar 14) 2 - 1 e.förl. Björn Larsson, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
Förkval 2 P15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 16:00 150217001 FBI Tullinge P99 (Pojkar 15) - Tungelsta IF (Pojkar 15) 3 - 1 Adam Nikolausson, Kari Malmros Sköndalshallen
2015-03-29 17:10 150217002 AIK IBF (Pojkar 15) - Nynäshamns IBK P-99 (Pojkar 15) 5 - 4 Adam Nikolausson, Kari Malmros Sköndalshallen
2015-03-29 18:20 150217003 IK Frej Täby (Pojkar 15) - Bro IK (Pojkar 15) 1 - 9 Adam Nikolausson, Kari Malmros Sköndalshallen
Förkval P13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 150222003 6:a P132 1:a poängkvot - 1:a P134 4:a poängkvot Skogsängshallen
2015-03-28 150222004 6:a P132 2:a poängkvot - 1:a P134 3:a poängkvot Skogsängshallen
2015-03-28 150222001 5:a P132 1:a poängkvot - 1:a P134 6:a poängkvot Skogsängshallen
2015-03-28 150222002 5:a P132 2:a poängkvot - 1:a P134 5:a poängkvot Skogsängshallen
2015-03-28 15:50 150222006 Hässelby SK IBK P01 Div 2 (Pojkar 13) - Tungelsta IF (Pojkar 13) 6 - 4 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Skogsängshallen
2015-03-28 17:00 150222007 Farsta IBK (A) P13 (Pojkar 13) - Järfälla IBK P01 (Pojkar 13) 10 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Kölborn Skogsängshallen
2015-03-28 18:10 150222008 Töjnan IBK (Pojkar 13) - Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar 13) 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Kölborn Skogsängshallen
Förkval P16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 12:30 150202001 Täby FC (Pojkar 16) - Värmdö IF (Pojkar 16) 4 - 0 Elis Erbing, Martin Johansson Sköndalshallen
2015-03-29 13:40 150202002 FBI Tullinge P98 (Pojkar 16) - Rotebro IS IBK (Pojkar 16) 0 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson Sköndalshallen
2015-03-29 14:50 150202003 Älvsjö AIK (Pojkar 16) - Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 16) 2 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Sköndalshallen
Slutspel
Slutspel Herrjuniorer
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 13:40 Kvartsfinal 4 150232004 Tyresö Trollbäcken IBK (Juniorer Herrar) - Värmdö IF (Juniorer Herrar) 9 - 5 Tobias Berger, David Berger Kungsängens Sporthall
2015-04-12 15:20 Kvartsfinal 1 150232001 Salems IF (Juniorer Herrar) - Rotebro IS IBK (Juniorer Herrar) 5 - 6 Tobias Berger, David Berger Kungsängens Sporthall
2015-04-12 17:00 Kvartsfinal 2 150232002 Täby FC (Juniorer Herrar) - Farsta IBK (A) HJ (Juniorer Herrar) 8 - 3 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Kungsängens Sporthall
2015-04-12 18:40 Kvartsfinal 3 150232003 Järfälla IBK Hj Elit (Juniorer Herrar) - Älvsjö AIK (Juniorer Herrar) 2 - 7 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Kungsängens Sporthall
2015-04-19 13:20 Semifinal 2 150232006 Tyresö Trollbäcken IBK (Juniorer Herrar) - Älvsjö AIK (Juniorer Herrar) 5 - 6 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2015-04-19 15:00 Semifinal 1 150232005 Rotebro IS IBK (Juniorer Herrar) - Täby FC (Juniorer Herrar) 3 - 4 e.str. Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2015-04-26 17:30 Final 150232007 Älvsjö AIK (Juniorer Herrar) - Täby FC (Juniorer Herrar) 3 - 4 e.förl. Tobias Berger, David Berger Tyresöhallen
Slutspel P12
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 10:00 1/8-final 1 150230001 Vendelsö IK (Pojkar 12) - Mariebergs SK (Pojkar 12) 14 - 0 Fadi Saffo, Roland Nester Hässelbyhallen
2015-03-28 11:10 1/8-final 6 150230006 Täby FC (Pojkar 12) - Huddinge IBS (Pojkar 12) 3 - 4 e.förl. Fadi Saffo, Roland Nester Hässelbyhallen
2015-03-28 12:20 1/8-final 8 150230008 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 12) - IBF Offensiv Lidingö (Pojkar 12) 3 - 1 Per-Ove Duvert, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-28 13:30 1/8-final 4 150230004 Ingarö IF (Pojkar 12) - Hässelby SK IBK P02A (Pojkar 12) 6 - 5 e.förl. Per-Ove Duvert, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-28 14:40 1/8-final 3 150230003 Åkersberga IBF (Pojkar 12) - Djurö-Vindö IF (P-02) (Pojkar 12) 8 - 0 Per-Ove Duvert, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-28 15:50 1/8-final 7 150230007 Tumba GOIF (Pojkar 12) - Älvsjö AIK (Pojkar 12) 3 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2015-03-28 17:00 1/8-final 5 150230005 Ekerö IK P02 (Pojkar 12) - Hässelby SK IBK P02B (Pojkar 12) 4 - 5 Niklas Forsman, Thomas Gjutarenäfve Hässelbyhallen
2015-03-28 18:10 1/8-final 2 150230002 Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 12) - IK Frej Täby (Pojkar 12) 1 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2015-04-11 10:00 Kvartsfinal 1 150230009 Vendelsö IK (Pojkar 12) - IK Frej Täby (Pojkar 12) 3 - 1 Ej offentliggjord, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 11:10 Kvartsfinal 3 150230011 Huddinge IBS (Pojkar 12) - Hässelby SK IBK P02B (Pojkar 12) 1 - 6 Ej offentliggjord, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 12:20 Kvartsfinal 4 150230012 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 12) - Tumba GOIF (Pojkar 12) 3 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 13:30 Kvartsfinal 2 150230010 Ingarö IF (Pojkar 12) - Åkersberga IBF (Pojkar 12) 0 - 6 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-04-19 12:20 Semifinal 1 150230013 Vendelsö IK (Pojkar 12) - Åkersberga IBF (Pojkar 12) 1 - 6 Markus Almén, Anton Hemström Sköndalshallen
2015-04-19 13:30 Semifinal 2 150230014 Hässelby SK IBK P02B (Pojkar 12) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 12) 5 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Sköndalshallen
2015-04-25 10:00 Final 150230015 Åkersberga IBF (Pojkar 12) - Hässelby SK IBK P02B (Pojkar 12) 6 - 0 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tyresöhallen
Slutspel P13
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 10:00 1/8-final 1 150231001 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 13) - Töjnan IBK (Pojkar 13) 4 - 1 Dennis Svensson, Martin Svensson Ormingehallen
2015-03-29 11:10 1/8-final 6 150231006 Ingarö IF (Pojkar 13) - Farsta IBK (A) P13 (Pojkar 13) 3 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Ormingehallen
2015-03-29 12:20 1/8-final 8 150231008 Ekerö IK P01 (Pojkar 13) - Hässelby SK IBK P01 Div 2 (Pojkar 13) 5 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-03-29 13:30 1/8-final 4 150231004 Salems IF (Pojkar 13) - Västerhaninge IBK (Pojkar 13) 8 - 0 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-03-29 14:40 1/8-final 3 150231003 Kungsängens IF P01 (Pojkar 13) - Täby FC (Pojkar 13) 8 - 1 Dennis Svensson, Martin Svensson Ormingehallen
2015-03-29 15:50 1/8-final 7 150231007 Älta IF (Pojkar 13) - Huddinge IBS (Pojkar 13) 5 - 0 Dennis Svensson, Martin Svensson Ormingehallen
2015-03-29 17:00 1/8-final 5 150231005 Åkersberga IBF (Pojkar 13) - Vendelsö IK (Pojkar 13) 5 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-03-29 18:10 1/8-final 2 150231002 Tumba GOIF (Pojkar 13) - Vallentuna IBK (Pojkar 13) 6 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-04-12 14:40 Kvartsfinal 1 150231009 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 13) - Vallentuna IBK (Pojkar 13) 9 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Hässelbyhallen
2015-04-12 15:50 Kvartsfinal 3 150231011 Ingarö IF (Pojkar 13) - Åkersberga IBF (Pojkar 13) 8 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Hässelbyhallen
2015-04-12 17:00 Kvartsfinal 4 150231012 Ekerö IK P01 (Pojkar 13) - Älta IF (Pojkar 13) 2 - 3 e.str. Marcus Jansson, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2015-04-12 18:10 Kvartsfinal 2 150231010 Salems IF (Pojkar 13) - Kungsängens IF P01 (Pojkar 13) 3 - 5 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2015-04-19 10:00 Semifinal 1 150231013 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 13) - Kungsängens IF P01 (Pojkar 13) 9 - 3 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Värmdö sporthall
2015-04-19 11:10 Semifinal 2 150231014 Ingarö IF (Pojkar 13) - Älta IF (Pojkar 13) 5 - 2 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Värmdö sporthall
2015-04-25 13:00 Final 150231015 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 13) - Ingarö IF (Pojkar 13) 4 - 3 e.förl. Marcus Jansson, Rasmus Jansson Tyresöhallen
Slutspel P14
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 09:00 Kvartsfinal 1 150221001 Salems IF (Pojkar 14) - AIK IBF (Pojkar 14) 5 - 2 Fadi Saffo, Roland Nester Ekhammarshallen
2015-04-12 10:10 Kvartsfinal 4 150221004 Täby FC (Pojkar 14) - Danderyds SK (Pojkar 14) 4 - 1 Fadi Saffo, Roland Nester Ekhammarshallen
2015-04-12 11:20 Kvartsfinal 3 150221003 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 14) - Västerhaninge IBK P-00 (Pojkar 14) 7 - 6 Roger Nyström, Christoffer Markovski Ekhammarshallen
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 2 150221002 Älvsjö AIK (Pojkar 14) - Jakobsbergs IBF (Pojkar 14) 2 - 1 Christoffer Markovski, Roger Nyström Ekhammarshallen
2015-04-19 12:20 Semifinal 1 150221005 Salems IF (Pojkar 14) - Älvsjö AIK (Pojkar 14) 1 - 2 e.str. Björn Larsson, Daniel Kölborn Viksjö Sporthall
2015-04-19 13:30 Semifinal 2 150221006 Täby FC (Pojkar 14) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar 14) 3 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Viksjö Sporthall
2015-04-26 11:30 Final 150221007 Älvsjö AIK (Pojkar 14) - Täby FC (Pojkar 14) 2 - 1 Björn Larsson, Daniel Kölborn Tyresöhallen
Slutspel P15
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 14:40 Kvartsfinal 1 150218001 Åkersberga IBF (Pojkar 15) - Bro IK (Pojkar 15) 3 - 0 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Torvalla Sporthall
2015-04-12 15:50 Kvartsfinal 4 150218004 Älvsjö AIK (Pojkar 15) - AIK IBF (Pojkar 15) 5 - 2 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Torvalla Sporthall
2015-04-12 17:00 Kvartsfinal 3 150218003 Täby FC (Pojkar 15) - FBI Tullinge P99 (Pojkar 15) 5 - 1 Juha Tammerström, Malte Tammerström Torvalla Sporthall
2015-04-12 18:10 Kvartsfinal 2 150218002 Huddinge IBS (Pojkar 15) - Jakobsbergs IBF (Pojkar 15) 3 - 4 e.förl. Juha Tammerström, Malte Tammerström Torvalla Sporthall
2015-04-19 16:00 Semifinal 1 150218005 Åkersberga IBF (Pojkar 15) - Jakobsbergs IBF (Pojkar 15) 2 - 1 e.str. Juha Tammerström, Malte Tammerström Sjöstadshallen
2015-04-19 17:10 Semifinal 2 150218006 Älvsjö AIK (Pojkar 15) - Täby FC (Pojkar 15) 2 - 3 e.förl. Juha Tammerström, Malte Tammerström Sjöstadshallen
2015-04-25 16:00 Final 150218007 Åkersberga IBF (Pojkar 15) - Täby FC (Pojkar 15) 2 - 1 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tyresöhallen
Slutspel P16
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 10:00 Kvartsfinal 1 150213001 Farsta IBK (A) P16 (Pojkar 16) - Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 16) 3 - 4 Tobias Ekmark, Ken Johansson Västertorpshallen
2015-04-12 11:10 Kvartsfinal 4 150213004 Järfälla IBK P98 (Pojkar 16) - Rotebro IS IBK (Pojkar 16) 5 - 1 Tobias Ekmark, Ken Johansson Västertorpshallen
2015-04-12 12:20 Kvartsfinal 3 150213003 Huddinge IBS (Pojkar 16) - Täby FC (Pojkar 16) 3 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-04-12 13:30 Kvartsfinal 2 150213002 Hässelby SK IBK P98 Div 1 (Pojkar 16) - Åkersberga IBF (Pojkar 16) 5 - 8 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-04-19 14:40 Semifinal 1 150213005 Nacka Wallenstam IBK (Pojkar 16) - Åkersberga IBF (Pojkar 16) 1 - 2 e.str. Elis Erbing, Martin Johansson Värmdö sporthall
2015-04-19 15:50 Semifinal 2 150213006 Järfälla IBK P98 (Pojkar 16) - Täby FC (Pojkar 16) 6 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Värmdö sporthall
2015-04-26 14:30 Final 150213007 Åkersberga IBF (Pojkar 16) - Järfälla IBK P98 (Pojkar 16) 2 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis