Kval till D1 (2014/15)

Gruppspel
Kval till D1 Play Off 1 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-15 16:30 580232001 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 6 - 7 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Olandshallen
2015-03-29 16:30 580232002 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 6 - 6 e.förl. Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson JALAS® Arena 1
Kval till D1 Play Off 1 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-15 12:00 580233001 Klintehamns IK - Lillån IBK D2 2 - 8 Therese Edin, Frida Nilsson Södervärnshallen
2015-03-29 12:00 580233002 Lillån IBK D2 - Klintehamns IK 3 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
Kval till D1 Play Off 1 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-15 12:00 580234001 Kungsängens IF - Nykvarns IF 5 - 4 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Ekhammarshallen
2015-03-29 16:00 580234002 Nykvarns IF - Kungsängens IF 5 - 2 Josefine Hedelind, Michaela Pålsson Björkestahallen
Kval till D1 Play Off 1 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-15 16:30 580230001 Fagerhult Habo IBK - IFK Arboga IBK 1 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Habo Sporthall A-hall
2015-03-29 15:00 580230002 IFK Arboga IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 5 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Vasahallen
Kval till D1 Play Off 1 F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-14 15:00 580235001 Lindås IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 2 Mona Franzon, Frida Lanzaro Salming Arena
2015-03-29 13:00 580235002 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindås IBK 5 - 3 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Oskarshamns Sporthall A-hall
Kval till D1 Play Off 1 G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-14 14:45 580236001 Surte IS IBK - Tvååkers IBK 1 - 6 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Bohushallen
2015-03-29 18:00 580236002 Tvååkers IBK - Surte IS IBK 4 - 2 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Tvååkers Idrottshall
Kval till D1 Play Off 1 H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-15 15:00 580237001 Sävsjö IBK - Röke IBK 5 - 3 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Sävsjö Sporthall
2015-03-29 14:00 580237002 Röke IBK - Sävsjö IBK 7 - 8 Kevin Cardell, Jesper Landén Tyrs Hovs Sportcentra
Kval till D1 Play Off 2C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-05 15:00 580240001 Lillån IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 8 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Mellringehallen - Örebro
2015-04-12 15:00 580240002 Bele Barkarby IF IBF - Lillån IBK 3 - 6 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Jakobsbergs Sporthall
Kval till D1 Play Off 2D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-06 16:00 580241001 Nykvarns IF (D2) - Solfjäderstaden IBK 3 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Björkestahallen
2015-04-12 17:00 580241002 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IF (D2) 0 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Motala Sporthall
Kval till D1 Play Off 2E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-04 13:00 580242001 IFK Arboga IBK - Skoghalls IBK 3 - 5 Andreas Jansson, Henrik Jansson Vasahallen
2015-04-11 13:00 580242002 Skoghalls IBK - IFK Arboga IBK 1 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Hammarö Arena
Kval till D1 Play Off 2F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-04 15:00 580243001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Partille IBS 4 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-04-12 13:30 580243002 Partille IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Ugglumshallen
Kval till D1 Play Off 2G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-06 16:00 580244001 Tvååkers IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 8 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Tvååkers Idrottshall
2015-04-12 19:00 580244002 Åstorp/Kvidinge IBS - Tvååkers IBK 8 - 5 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Åstorps Sporthall
Kval till D1 Play Off 2H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-04 15:00 580245001 Sävsjö IBK - Olofströms IBK 5 - 7 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Sävsjö Sporthall
2015-04-11 14:00 580245002 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 4 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Olofströms Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis