Flickor Röd Serie 3 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 3 Västra F14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 13:00 184400002 Skoghalls IBK 1 - Dotteviks IF 9 - 1 Oskar Sundin, Oscar Ryen Hammarö Arena
2015-10-04 15:00 184400005 SK Sifhälla - Eda IF/Åmotsfors IF 5 - 2 Gustav Jonsson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2015-10-24 14:00 184400003 Sunne IBK - Grums IBK/BK Vålberg 2 - 2 Sparbankshallen
2015-11-29 10:00 184400004 Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 0 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2015-10-10 11:00 184400007 Eda IF/Åmotsfors IF - Åmåls IBK 4 - 0 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2015-10-10 17:30 184400009 Grums IBK/BK Vålberg - Skoghalls IBK 1 1 - 4 Mikael Kolleryd, Albin Genberg Grums Sporthall
2015-12-20 10:30 184400008 Karlstad IBF Ungdom 1 - Sunne IBK 2 - 3 Robert Andersson, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-17 16:00 184400013 Skoghalls IBK 1 - Karlstad IBF Ungdom 1 3 - 2 Oskar Sundin, Oscar Ryen Hammarö Arena
2015-10-17 18:00 184400014 Sunne IBK - Eda IF/Åmotsfors IF 6 - 5 Sparbankshallen
2015-10-18 14:00 184400015 SK Sifhälla - Åmåls IBK 8 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2015-10-31 12:00 184400020 Eda IF/Åmotsfors IF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 5 , Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2015-10-31 12:15 184400018 Åmåls IBK - Dotteviks IF 8 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2015-11-01 15:00 184400019 SK Sifhälla - Grums IBK/BK Vålberg 2 - 3 , Olof Olsson Tegnérhallen
2015-11-06 18:30 184400023 Grums IBK/BK Vålberg - Åmåls IBK 6 - 1 Gustav Jonsson, Weine Dahlén Vålbergs Sporthall
2015-11-07 11:30 184400022 Karlstad IBF Ungdom 1 - SK Sifhälla 0 - 2 Alex Åkesson, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-07 14:00 184400024 Dotteviks IF - Sunne IBK 1 - 7 Ludvig Furtemark, Fredric Westberg Strandhallen
2015-11-14 11:00 184400029 Eda IF/Åmotsfors IF - Dotteviks IF 4 - 2 Peter Berntsson, Josefine Holmqvist-Göthberg Gärdeshallen
2015-11-14 15:00 184400027 Åmåls IBK - Skoghalls IBK 1 0 - 7 Karlbergshallen Åmål
2015-11-15 10:00 184400030 Karlstad IBF Ungdom 1 - Grums IBK/BK Vålberg 2 - 10 Gustav Jonsson, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-21 15:30 184400034 Dotteviks IF - SK Sifhälla 2 - 7 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2015-11-21 16:30 184400033 Grums IBK/BK Vålberg - Eda IF/Åmotsfors IF 4 - 2 Tomas Hane, Jari Marjetta Grums Sporthall
2015-11-22 10:00 184400032 Skoghalls IBK 1 - Sunne IBK 2 - 3 Tomas Hane, Jari Marjetta Hammarö Arena
2015-12-03 19:00 184400037 SK Sifhälla - Sunne IBK 2 - 2 Olof Olsson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2015-12-04 18:30 184400038 Eda IF/Åmotsfors IF - Skoghalls IBK 1 1 - 6 Peter Berntsson, Josefine Holmqvist-Göthberg Gärdeshallen
2015-12-09 18:00 184400040 Grums IBK/BK Vålberg - Dotteviks IF 7 - 0 Mikael Kolleryd, Gustav Jonsson Grums Sporthall
2015-12-12 15:00 184400042 Skoghalls IBK 1 - SK Sifhälla 3 - 1 Henrik Eklund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2015-12-12 17:00 184400043 Sunne IBK - Åmåls IBK 4 - 2 Sparbankshallen
2015-12-13 16:30 184400044 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 4 Fredric Westberg, Bosse Andersson Strandhallen
2015-12-19 10:30 184400046 Eda IF/Åmotsfors IF - SK Sifhälla 5 - 3 Josefine Holmqvist-Göthberg, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2015-12-19 13:30 184400049 Dotteviks IF - Skoghalls IBK 1 0 - 8 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2015-12-19 14:45 184400047 Karlstad IBF Ungdom 1 - Åmåls IBK 6 - 1 Jacob Osbrink, Albin Genberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-19 15:00 184400048 Grums IBK/BK Vålberg - Sunne IBK 4 - 4 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
2016-01-08 19:30 184400052 Skoghalls IBK 1 - Grums IBK/BK Vålberg 6 - 1 Christoffer Risberg, Adam Haglund Hammarö Arena B
2016-01-09 17:00 184400053 Sunne IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 4 - 1 Sparbankshallen
2016-03-06 11:30 184400054 Åmåls IBK - Eda IF/Åmotsfors IF 3 - 2 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2016-01-16 12:00 184400057 Eda IF/Åmotsfors IF - Sunne IBK 0 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Gunnarsbyhallen
2016-01-17 12:30 184400056 Åmåls IBK - SK Sifhälla 2 - 2 Gustav Jonsson, Mikael Kolleryd Karlbergshallen Åmål
2016-01-17 14:45 184400058 Karlstad IBF Ungdom 1 - Skoghalls IBK 1 1 - 4 Christoffer Risberg, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-23 16:00 184400063 Grums IBK/BK Vålberg - SK Sifhälla 1 - 4 Leif Pettersson, Bosse Andersson Grums Sporthall
2016-01-24 13:30 184400064 Dotteviks IF - Åmåls IBK 1 - 3 Joel Olsson, Bosse Andersson Strandhallen
2016-02-13 11:00 184400062 Karlstad IBF Ungdom 1 - Eda IF/Åmotsfors IF 3 - 5 Christoffer Risberg, Adam Haglund Klubbhuset Arena
2016-01-22 19:00 184400068 Åmåls IBK - Grums IBK/BK Vålberg 0 - 4 Leif Pettersson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2016-01-29 19:00 184400069 SK Sifhälla - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 0 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2016-01-30 12:00 184400067 Sunne IBK - Dotteviks IF 3 - 2 Sparbankshallen
2016-02-06 16:00 184400073 Grums IBK/BK Vålberg - Karlstad IBF Ungdom 1 9 - 0 Olof Olsson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2016-02-07 12:00 184400074 Dotteviks IF - Eda IF/Åmotsfors IF 2 - 7 Fredric Westberg, Peter Berntsson Strandhallen
2016-02-07 17:00 184400072 Skoghalls IBK 1 - Åmåls IBK 8 - 1 Alfred Särnehed, Henrik Eklund Hammarö Arena
2016-02-20 11:00 184400079 Eda IF/Åmotsfors IF - Grums IBK/BK Vålberg 2 - 4 Peter Berntsson, Josefine Holmqvist-Göthberg Gärdeshallen
2016-02-20 13:00 184400076 Sunne IBK - Skoghalls IBK 1 3 - 6 Sparbankshallen
2016-03-17 19:00 184400078 SK Sifhälla - Dotteviks IF 7 - 0 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2016-02-28 15:00 184400082 Skoghalls IBK 1 - Eda IF/Åmotsfors IF 11 - 1 Amanda Törner, Adam Haglund Hammarö Arena
2016-03-06 13:30 184400084 Dotteviks IF - Grums IBK/BK Vålberg 2 - 1 Peter Berntsson, Bosse Andersson Strandhallen
2016-03-11 18:30 184400083 Sunne IBK - SK Sifhälla 1 - 5 Sparbankshallen
2016-03-13 14:00 184400089 Karlstad IBF Ungdom 1 - Dotteviks IF 9 - 1 Erik Ejerfeldt, Oskar Sundin Klubbhuset Arena
2016-03-13 15:00 184400087 SK Sifhälla - Skoghalls IBK 1 3 - 5 Anders Nilsson, Adrian Blomquist Tegnérhallen
2016-03-13 17:00 184400086 Åmåls IBK - Sunne IBK 3 - 3 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 1 14 13 0 1 82-19 63 39
2. Sunne IBK 14 8 4 2 50-37 13 28
3. SK Sifhälla 14 8 2 4 56-27 29 26
4. Grums IBK/ BK Vålberg 14 8 2 4 57-31 26 26
5. Karlstad IBF Ungdom 1 14 5 0 9 36-49 -13 15
6. Eda IF/ Åmotsfors IF 14 5 0 9 41-59 -18 15
7. Åmåls IBK 14 3 2 9 25-57 -32 11
8. Dotteviks IF 14 1 0 13 16-84 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 3 Östra F14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 10:00 184401002 Karlstad IBF Ungdom 2 - BKI Sunnanå 3 - 3 Anton Treviranus, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2015-10-04 11:00 184401004 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK 2 3 - 2 Erik Norin, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2015-10-04 12:45 184401005 Hagfors IF Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK 6 - 1 Tim Sandström, Rebecka Fagrell Uddeholm Arena
2015-10-13 18:30 184401003 Edebäck IBF - SK Örnen 6 - 2 Jörgen Grändefors, Rebecka Fagrell Ekshärads Sporthall
2015-10-03 13:00 184401007 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 2 Moa Kangasvieri, Mark Morén Spångbergshallen
2015-10-10 12:30 184401009 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 4 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-10-10 14:30 184401010 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 2 - 2 Andreas Norberg, David Andersson Sannerudshallen
2015-10-11 12:30 184401008 Skoghalls IBK 2 - Edebäck IBF 2 - 2 Albin Genberg, Alex Åkesson Hammarö Arena
2015-10-24 10:00 184401015 Hagfors IF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 3 - 4 Rebecka Fagrell, Ludvik Hansen Uddeholm Arena
2015-10-24 11:45 184401013 Karlstad IBF Ungdom 2 - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Alfred Särnehed, Jari Marjetta Colorama Arena
2015-10-25 16:00 184401014 Edebäck IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 3 - 1 Albin Ekelund-Carlsson, Rebecka Fagrell Ekshärads Sporthall
2015-11-03 18:30 184401012 GS 86 AIF - SK Örnen 5 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
2015-10-31 10:00 184401020 Lesjöfors/Filipstad IBK - Skoghalls IBK 2 2 - 6 Jörgen Grändefors, David Granström Spångbergshallen
2015-11-01 10:00 184401019 Hagfors IF Ungdom - SK Örnen 6 - 0 Isak Norberg, Ali Halaoui Uddeholm Arena
2015-11-01 17:45 184401018 IBF Örebro Ungdom - BKI Sunnanå 3 - 2 Pontus Grönberg, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-11-24 18:30 184401017 Edebäck IBF - GS 86 AIF 4 - 5 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2015-11-07 10:00 184401021 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 2 , Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2015-11-07 13:45 184401024 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 5 - 4 Gustav Jonsson, Oscar Ryen Sannerudshallen
2015-11-08 16:00 184401022 Skoghalls IBK 2 - Hagfors IF Ungdom 6 - 4 Henrik Eklund, Oscar Ryen Hammarö Arena
2015-11-14 13:15 184401023 SK Örnen - IBF Örebro Ungdom 3 - 1 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Molkoms Sporthall
2015-11-15 11:00 184401028 Hagfors IF Ungdom - GS 86 AIF 7 - 5 Tim Sandström, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2015-11-15 12:00 184401030 Skoghalls IBK 2 - SK Örnen 6 - 0 Henrik Eklund, Gustav Jonsson Hammarö Arena
2015-11-15 12:15 184401029 Lesjöfors/Filipstad IBK - BKI Sunnanå 2 - 2 Johnny Mizser, Mark Morén Spångbergshallen
2015-11-15 12:30 184401027 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 0 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Birgittaskolan
2015-11-21 11:00 184401033 SK Örnen - Lesjöfors/Filipstad IBK 7 - 5 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-11-21 14:30 184401034 BKI Sunnanå - Hagfors IF Ungdom 4 - 8 Jörgen Grändefors, Andreas Norberg Sannerudshallen
2015-11-22 13:00 184401031 GS 86 AIF - IBF Örebro Ungdom 2 - 1 Jörgen Grändefors, Albin Jakobsson Forshaga Sporthall
2016-02-13 11:00 184401032 Karlstad IBF Ungdom 2 - Edebäck IBF 0 - 3 Andreas Brohm, Erik Ejerfeldt Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-05 11:00 184401040 SK Örnen - BKI Sunnanå 2 - 6 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-12-05 16:30 184401038 Lesjöfors/Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 3 Mark Morén, Lars Larsson Spångbergshallen
2015-12-05 17:30 184401039 Skoghalls IBK 2 - GS 86 AIF 4 - 2 Mikael Kolleryd, Henrik Eklund Hammarö Arena
2015-12-06 12:00 184401037 Hagfors IF Ungdom - Edebäck IBF 3 - 2 Robin Särén, Albin Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2015-10-24 15:00 184401043 Edebäck IBF - IBF Örebro Ungdom 1 - 3 Albin Ekelund-Carlsson, Isak Norberg Ekshärads Sporthall
2015-12-12 11:30 184401042 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hagfors IF Ungdom 1 - 3 Mikael Kolleryd, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-12 12:00 184401044 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2015-12-12 13:00 184401041 GS 86 AIF - Lesjöfors/Filipstad IBK 4 - 3 Lucas Nilsson, David Andersson Forshaga Sporthall
2015-12-19 13:30 184401047 Skoghalls IBK 2 - IBF Örebro Ungdom 8 - 1 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2015-12-20 14:00 184401046 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IF Ungdom 0 - 5 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2015-12-20 16:00 184401049 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 2 6 - 5 , Christoffer Frykestam Sannerudshallen
2016-01-12 19:30 184401048 SK Örnen - Edebäck IBF 2 - 7 Mikael Kolleryd, Victor Kristensson-Olsson Molkoms Sporthall
2016-01-10 09:00 184401051 GS 86 AIF - BKI Sunnanå 7 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Grossbolshallen
2016-01-10 10:30 184401054 IBF Örebro Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK 3 - 1 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Birgittaskolan
2016-01-16 18:00 184401053 Edebäck IBF - Skoghalls IBK 2 3 - 1 Leif Andersson, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2016-02-07 15:00 184401052 Karlstad IBF Ungdom 2 - SK Örnen 2 - 5 Adrian Blomquist, Raimon Strömberg Fröding Arena
2016-01-15 19:30 184401057 Lesjöfors/Filipstad IBK - Edebäck IBF 1 - 5 , Pierre Strand Spångbergshallen
2016-01-16 10:00 184401059 SK Örnen - GS 86 AIF 2 - 1 Gustav Jonsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2016-01-17 16:00 184401056 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IF Ungdom 3 - 2 Gabriel Gunnarsson, Hampus Nilsson Birgittaskolan
2016-02-18 17:30 184401058 Skoghalls IBK 2 - Karlstad IBF Ungdom 2 9 - 3 Robert Andersson, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2016-01-22 18:30 184401063 SK Örnen - Hagfors IF Ungdom 4 - 4 Tim Sandström, Ej offentliggjord Molkoms Sporthall
2016-01-23 15:00 184401064 BKI Sunnanå - IBF Örebro Ungdom 4 - 4 , Markus Efraimsson Sannerudshallen
2016-01-24 11:00 184401062 Skoghalls IBK 2 - Lesjöfors/Filipstad IBK 2 - 3 Henrik Eklund, Oscar Ryen Hammarö Arena
2016-02-02 18:40 184401061 GS 86 AIF - Edebäck IBF 5 - 1 Alfred Särnehed, Adam Haglund Forshaga Sporthall
2015-11-21 12:15 184401066 Karlstad IBF Ungdom 2 - GS 86 AIF 1 - 3 Nicklas Johansson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-31 12:15 184401068 IBF Örebro Ungdom - SK Örnen 5 - 4 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Birgittaskolan
2016-01-31 14:00 184401069 Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 2 1 - 6 Albin Ekelund-Carlsson, Isak Norberg Uddeholm Arena
2016-03-28 16:00 184401067 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 6 - 2 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-01-23 10:15 184401072 Karlstad IBF Ungdom 2 - IBF Örebro Ungdom 4 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Väse Sporthall
2016-02-06 11:00 184401073 SK Örnen - Skoghalls IBK 2 1 - 2 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Molkoms Sporthall
2016-02-07 12:00 184401071 GS 86 AIF - Hagfors IF Ungdom 4 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
2016-03-23 19:30 184401074 BKI Sunnanå - Lesjöfors/Filipstad IBK 2 - 3 Lucas Nilsson, Nicklas Johansson Sannerudshallen
2016-02-20 13:00 184401076 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 7 - 1 Leif Andersson, Amanda Engh Ekshärads Sporthall
2016-02-20 14:00 184401079 Lesjöfors/Filipstad IBK - SK Örnen 2 - 4 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2016-02-20 18:00 184401077 IBF Örebro Ungdom - GS 86 AIF 1 - 2 Anders Nordlund, Ej offentliggjord Birgittaskolan
2016-02-21 11:45 184401078 Hagfors IF Ungdom - BKI Sunnanå 3 - 4 Tim Sandström, Ludvik Hansen Uddeholm Arena
2016-01-30 10:00 184401082 Karlstad IBF Ungdom 2 - Lesjöfors/Filipstad IBK 0 - 2 Robert Andersson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-05 13:00 184401083 Edebäck IBF - Hagfors IF Ungdom 2 - 1 Amanda Engh, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2016-03-10 20:00 184401081 GS 86 AIF - Skoghalls IBK 2 3 - 3 Christoffer Risberg, Gabriel Gunnarsson Forshaga Sporthall
2016-04-05 19:00 184401084 BKI Sunnanå - SK Örnen 2 - 5 Andreas Norberg, Adrian Blomquist Sannerudshallen
2016-03-11 19:30 184401088 Lesjöfors/Filipstad IBK - GS 86 AIF 1 - 6 Thomas Fridell, Mark Morén Spångbergshallen
2016-03-12 11:30 184401087 Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 2 Isak Norberg, Ali Halaoui Uddeholm Arena
2016-03-13 12:15 184401086 IBF Örebro Ungdom - Edebäck IBF 1 - 7 Nicklas Johansson, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2016-03-13 17:00 184401089 Skoghalls IBK 2 - BKI Sunnanå 1 - 1 Gabriel Gunnarsson, Oscar Ryen Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 16 11 2 3 61-36 25 35
2. Skoghalls IBK 2 16 10 3 3 62-31 31 33
3. Edebäck IBF 16 10 1 5 63-35 28 31
4. IBF Örebro Ungdom 16 8 2 6 39-47 -8 26
5. Hagfors IF Ungdom 16 8 1 7 62-48 14 25
6. SK Örnen 16 7 1 8 48-64 -16 22
7. BKI Sunnanå 16 4 5 7 47-60 -13 17
8. Lesjöfors/ Filipstad IBK 16 3 2 11 31-60 -29 11
9. Karlstad IBF Ungdom 2 16 2 1 13 32-64 -32 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis