Röd Pojkar (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-22 19:30 110300002 IBK Luleå 1/2 (Röd) - Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 8 - 9 e.förl. Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Örnäsets Sp
2015-12-13 09:45 110300005 Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 (Röd) 8 - 6 Simon Olofsson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wibax Patriot IBK Piteå/ WIBF 1/ 2 2 1 1 0 17-14 3 5
2. IBK Luleå 1/ 2 (Röd) 2 0 1 1 14-17 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 18:30 110309001 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 4 - 5 Martin Hallén Almroth, Mikael Jaldeby Björklunda Sp
2015-10-02 18:30 110309002 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 4 - 1 Alvar Grenvall, Simon Olofsson Hortlax Sp
2015-11-13 18:30 110309004 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 7 - 2 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2015-11-15 10:00 110309003 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 7 - 9 Johan Degerfalk, Juha Pasma Luleå Energi Arena B-hall
2015-11-27 19:45 110309005 Sunderby SK 9/10 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 4 - 2 Alexander Viklund, Juha Pasma Sunderby Sp
2015-11-29 12:30 110309006 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 5 - 8 Mikael Jaldeby, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-12-20 12:00 110309008 Sunderby SK 9/10 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 2 - 6 Gustaf Vallgren, Juha Pasma Sunderby Sp
2015-12-20 14:30 110309007 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 6 - 3 Juha Pasma, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena B-hall
2016-01-08 18:30 110309009 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 2 - 10 Fredric Fjellström, Johan Svanold Björklunda Sp
2016-01-10 12:00 110309010 Sunderby SK 9/10 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 4 - 14 Jörgen Eriksson, Jan Drugge Sunderby Sp
2016-01-24 14:00 110309011 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 11 - 1 Jörgen Eriksson, Felix Roos Luleå Energi Arena B-hall
2016-01-25 19:30 110309012 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 7 - 2 Fredric Fjellström, Johan Svanold Hortlax Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 9/ 10 (Röd) 6 4 0 2 43-24 19 12
2. IBK Luleå 10/ 11 (Röd) 6 4 0 2 41-23 18 12
3. Öjebyns IBF Pröd 10/ 11 (Röd) 6 3 0 3 28-35 -7 9
4. Sunderby SK 9/ 10 (Röd) 6 1 0 5 14-44 -30 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-11 14:30 110312002 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 6 - 11 Magnus Grahn, Felix Roos Björklunda Sp
2015-10-24 13:00 110312004 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 9 - 3 Therese Edin, Emilia Holmberg Rakethallen Kiruna
2015-11-06 20:15 110312005 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 4 - 10 Juha Pasma, Pasi Ronkainen Boden Arena
2016-03-05 13:00 110312008 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) WO (5 - 0) Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Rakethallen Kiruna
2015-12-12 09:30 110312010 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 3 - 12 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Boden Arena
2015-12-12 13:00 110312009 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - IBK Luleå 10/11 (Röd) 6 - 8 Simon Olofsson, Anton Håkansson Rakethallen Kiruna
2016-01-12 19:00 110312012 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) 9 - 1 Felix Roos, Johan Svanold Hertsö Sp
2016-02-07 12:30 110312014 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 4 - 5 Alexander Viklund, Magnus Grahn Hortlax Sp
2016-02-09 19:00 110312015 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) 12 - 4 Simon Olofsson, Tony Karlsson Hertsö Sp
2015-12-19 13:00 110312018 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 5 - 10 Gustaf Vallgren, Simon Olofsson Boden Arena
2016-02-21 14:40 110312019 IBK Luleå 10/11 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 4 - 9 Juha Pasma, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2016-03-12 17:00 110312020 Öjebyns IBF Pröd 10/11 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) 6 - 8 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå 10/ 11 (Röd) 6 5 0 1 54-30 24 15
2. Kiruna AIF 11/ 12 (Röd) 6 5 0 1 44-24 20 15
3. Öjebyns IBF Pröd 10/ 11 (Röd) 6 1 0 5 32-45 -13 3
4. Team Boden IBF 11/ 12 (Röd) 6 1 0 5 24-55 -31 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 13:00 110310001 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 8 - 3 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2015-10-04 14:30 110310003 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) 3 - 9 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Boden Arena
2015-11-14 12:00 110310005 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 3 - 2 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2015-11-15 14:30 110310004 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 2 - 10 Jan Drugge, Juha Pasma Bergskolan
2015-11-28 11:00 110310008 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) 3 - 6 Alexander Viklund, Juha Pasma Bergskolan
2015-11-28 13:00 110310007 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) 11 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Rakethallen Kiruna
2015-12-19 16:30 110310010 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 4 - 20 Gustaf Vallgren, Alexander Viklund Boden Arena
2015-12-19 17:00 110310012 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 6 - 8 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2016-01-09 11:30 110310014 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 1 - 9 Tony Karlsson, Juha Pasma Boden Arena
2016-02-13 10:30 110310015 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 4 - 5 Alexander Viklund, Kurt-Lennart Wass Gammelstad Sp
2015-11-15 11:00 110310016 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 4 - 9 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2016-02-06 16:30 110310018 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) 7 - 4 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Gammelstad Sp
2016-02-06 13:00 110310019 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 11 - 3 Johan Krispinsson, Pär Wårell Rakethallen Kiruna
2016-02-07 10:00 110310020 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) 5 - 7 Lars Ejnestrand, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-02-21 09:30 110310023 Team Boden IBF 11/12 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 3 - 6 Tony Karlsson, Jörgen Eriksson Boden Arena
2016-02-28 12:00 110310022 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Kiruna AIF 11/12 (Röd) 11 - 9 Alexander Milovanovic, Dick Sandberg Gammelstad Sp
2016-03-05 11:00 110310025 Kiruna AIF 11/12 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) WO (5 - 0) Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2016-03-05 11:00 110310027 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 1 - 9 Anton Håkansson, Simon Olofsson Bergskolan
2016-03-13 14:00 110310029 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Team Boden IBF 11/12 (Röd) 9 - 8 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2016-03-13 17:00 110310030 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) 2 - 6 Alvar Grenvall, Magnus Grahn Bergskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kiruna AIF 11/ 12 (Röd) 8 7 0 1 83-35 48 21
2. Gammelstads IF 12/ 13 (Röd) 8 6 0 2 55-41 14 18
3. Team Kalix IBK 12/ 13 (Röd) 8 3 0 5 47-45 2 9
4. Bergnäsets AIK 12/ 13 (Röd) 8 3 0 5 30-55 -25 9
5. Team Boden IBF 11/ 12 (Röd) 8 1 0 7 29-68 -39 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:00 110311001 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 7 - 7 Kurt-Lennart Wass, Gustaf Vallgren Bergskolan
2015-10-24 16:00 110311002 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) WO (5 - 0) Alvar Grenvall Sportcity Kalix
2016-01-31 11:45 110311003 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 8 - 5 Kurt-Lennart Wass, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2015-11-22 16:00 110311004 Team Kalix IBK 12/13 (Röd) - Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) 10 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2015-12-13 12:00 110311005 Gammelstads IF 12/13 (Röd) - Team Kalix IBK 12/13 (Röd) 9 - 8 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Gammelstad Sp
2016-01-16 14:00 110311006 Bergnäsets AIK 12/13 (Röd) - Gammelstads IF 12/13 (Röd) 9 - 5 Jan Drugge, Johan Degerfalk Bergskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK 12/ 13 (Röd) 4 2 1 1 30-21 9 7
2. Gammelstads IF 12/ 13 (Röd) 4 2 0 2 22-27 -5 6
3. Bergnäsets AIK 12/ 13 (Röd) 4 1 1 2 26-30 -4 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-01 19:30 110301001 IBK Luleå 1/2 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 6 - 3 Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp
2015-11-13 19:45 110301003 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 9 - 5 Tobias Forsberg, Gustaf Vallgren Sunderby Sp
2015-11-24 20:00 110301004 IBK Luleå 1/2 (Röd) - Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 2 - 7 Gustaf Vallgren, Dick Sandberg Hälsans hus
2015-12-04 19:00 110301006 Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 - Sunderby SK 2/3 (Röd) 8 - 5 Martin Hallén Almroth, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2015-12-18 18:30 110301008 IBK Luleå 1/2 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 15 - 4 Tony Karlsson, Johan Krispinsson Hälsans hus
2016-01-09 12:00 110301010 Luleå SK 2/3 (Röd) - Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 8 - 13 Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Hertsö Sp
2016-01-22 19:45 110301011 Sunderby SK 2/3 (Röd) - IBK Luleå 1/2 (Röd) 8 - 12 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Sunderby Sp
2016-02-06 10:00 110301014 Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 (Röd) 11 - 2 Jörgen Eriksson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2016-02-06 12:00 110301013 Luleå SK 2/3 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 8 - 14 Gustaf Vallgren, Kurt-Lennart Wass Hertsö Sp
2016-02-12 19:45 110301016 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 5 - 12 Gustaf Vallgren, Dick Sandberg Sunderby Sp
2016-02-17 20:00 110301018 Luleå SK 2/3 (Röd) - IBK Luleå 1/2 (Röd) 4 - 5 e.förl. Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Hertsö Sp
2016-03-04 19:00 110301020 Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 - Luleå SK 2/3 (Röd) 15 - 4 Martin Hallén Almroth, Alexander Milovanovic Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wibax Patriot IBK Piteå/ WIBF 1/ 2 6 6 0 0 66-26 40 18
2. IBK Luleå 1/ 2 (Röd) 6 3 1 2 42-37 5 11
3. Sunderby SK 2/ 3 (Röd) 6 2 0 4 44-51 -7 6
4. Luleå SK 2/ 3 (Röd) 6 0 1 5 33-71 -38 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:00 110302001 Luleå SK 2/3 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 20 - 2 Urban Svanberg, Simon Olofsson Hertsö Sp
2015-10-23 19:00 110302002 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 11 - 21 Juha Pasma, Jan Drugge Sportcity Kalix
2015-11-08 12:00 110302003 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 8 - 7 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Sunderby Sp
2015-11-18 19:00 110302004 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 2 - 9 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2015-12-12 14:00 110302005 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 18 - 2 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sunderby Sp
2016-01-15 17:00 110302006 Luleå SK 2/3 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 7 - 10 Gustaf Vallgren, Johan Nyström Hertsö Sp
2016-01-27 20:00 110302007 Luleå SK 2/3 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 10 - 4 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Hertsö Sp
2016-02-14 17:30 110302008 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 2 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-02-26 19:45 110302009 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 9 - 3 Jörgen Eriksson, Lars Ejnestrand Sunderby Sp
2016-03-11 19:00 110302010 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Luleå SK 2/3 (Röd) 2 - 11 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-02-28 15:00 110302011 Sunderby SK 2/3 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) WO (5 - 0) Lars Ejnestrand, Jörgen Eriksson Sunderby Sp
2016-03-20 14:00 110302012 Luleå SK 2/3 (Röd) - Sunderby SK 2/3 (Röd) 4 - 14 Jörgen Eriksson, Tobias Skogsberg Hertsö Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sunderby SK 2/ 3 (Röd) 8 8 0 0 93-36 57 24
2. Luleå SK 2/ 3 (Röd) 8 4 0 4 71-51 20 12
3. Team Kalix IBK 3/ 4 (Röd) 8 0 0 8 25-102 -77 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 17:00 110303002 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 11 - 2 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Boden Arena
2015-12-09 19:20 110303001 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 8 - 11 Martin Hallén Almroth, Mikael Jaldeby Hortlax Sp
2015-11-13 20:15 110303004 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 4 - 1 Simon Olofsson, Alexander Viklund Björklunda Sp
2015-11-15 12:00 110303003 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 9 - 7 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2015-11-27 20:15 110303006 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 2 - 9 Tobias Forsberg, Gustaf Vallgren Boden Arena
2015-11-29 16:30 110303005 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 4 - 6 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2015-12-15 19:00 110303008 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 1 - 12 Juha Pasma, Jan Drugge Sportcity Kalix
2015-12-20 12:00 110303007 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 5 - 6 Conny Björnfot, Mikael Jaldeby Norrmalmia Sph
2016-01-09 09:30 110303009 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 1 - 6 Tony Karlsson, Juha Pasma Boden Arena
2016-01-09 17:00 110303010 Team Kalix IBK 3/4 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 2 - 12 Jan Drugge, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
2016-01-23 10:15 110303011 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Team Kalix IBK 3/4 (Röd) 8 - 2 Magnus Grahn, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2016-01-24 16:00 110303012 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 10 - 7 Alexander Viklund, Magnus Grahn Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 4/ 5 (Röd) 6 5 0 1 49-28 21 15
2. Långskatans IF 4/ 5 (Röd) 6 5 0 1 45-28 17 15
3. Team Boden IBF 4/ 5 (Röd) 6 2 0 4 40-37 3 6
4. Team Kalix IBK 3/ 4 (Röd) 6 0 0 6 12-53 -41 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 13:00 110304001 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 5 - 5 Alvar Grenvall, Jan Drugge Björklunda Sp
2015-10-10 16:45 110304002 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 5 - 1 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Boden Arena
2015-10-11 16:30 110304003 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 6 - 1 Magnus Grahn, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2015-10-23 18:30 110304005 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 3 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2015-10-25 16:30 110304015 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 4 - 5 Simon Olofsson, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-03-18 19:00 110304006 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 10 - 4 Anton Håkansson, Simon Olofsson Hortlax Sp
2015-11-05 19:30 110304009 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 4 - 8 Simon Olofsson, Magnus Grahn Älvsby Sp
2015-11-06 18:30 110304007 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 2 - 1 Conny Björnfot, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-11-08 13:15 110304008 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 2 - 5 Juha Pasma, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2015-11-14 16:30 110304012 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 8 - 4 Simon Olofsson, Anton Håkansson Älvsby Sp
2015-11-20 18:30 110304010 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 2 - 4 Magnus Grahn, Simon Olofsson Björklunda Sp
2015-11-20 20:15 110304011 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 5 - 0 Alexander Viklund, Tony Karlsson Boden Arena
2015-12-12 11:00 110304004 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 6 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2015-12-12 11:00 110304014 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 9 - 4 Martin Hallén Almroth, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2015-12-13 11:00 110304013 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 9 - 2 Anton Håkansson, Mikael Jaldeby Björklunda Sp
2016-01-14 19:30 110304016 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 3 - 3 Simon Olofsson, Magnus Grahn Älvsby Sp
2016-01-16 14:00 110304017 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 3 - 5 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Idrottshuset Haparanda
2016-01-17 10:30 110304018 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 2 - 7 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-01-30 14:45 110304021 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 5 - 5 Jörgen Eriksson, Johan Degerfalk Boden Arena
2016-01-30 15:00 110304019 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 14 - 4 Alexander Viklund, Mikael Jaldeby Hortlax Sp
2016-02-11 19:30 110304020 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 7 - 5 Alexander Viklund, Magnus Grahn Älvsby Sp
2016-02-12 18:30 110304022 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 2 - 5 Alexander Viklund, Martin Hallén Almroth Norrmalmia Sph
2016-02-13 11:45 110304024 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 7 - 2 Jan Drugge, Juha Pasma Boden Arena
2016-02-20 17:30 110304023 Långskatans IF 4/5 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 9 - 2 Jörgen Eriksson, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2016-02-26 19:00 110304026 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Team Boden IBF 4/5 (Röd) 5 - 4 Magnus Grahn, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2016-02-28 12:00 110304025 Öjebyns IBF 4/5 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 5 - 3 Simon Olofsson, Anton Håkansson Björklunda Sp
2016-02-28 14:30 110304027 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 7 - 2 Alvar Grenvall, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2016-03-10 19:30 110304029 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Långskatans IF 4/5 (Röd) 1 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Älvsby Sp
2016-03-13 14:00 110304030 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 7 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2016-03-13 16:30 110304028 Team Boden IBF 4/5 (Röd) - Öjebyns IBF 4/5 (Röd) 1 - 3 Tony Karlsson, Johan Degerfalk Boden Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 4/ 5 (Röd) 10 8 2 0 60-29 31 26
2. Långskatans IF 4/ 5 (Röd) 10 7 1 2 60-30 30 22
3. Team Boden IBF 4/ 5 (Röd) 10 5 1 4 46-42 4 16
4. Tväråselets AIF 5/ 6 (Röd) 10 3 2 5 40-55 -15 11
5. Haparanda AIK 5/ 6 (Röd) 10 3 0 7 41-65 -24 9
6. Wibax IBF Piteå 5/ 6 (Röd) 10 1 0 9 26-52 -26 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-01 19:30 110305003 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 3 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Älvsby Sp
2015-10-03 12:00 110305001 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 8 - 2 Alvar Grenvall, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2015-10-04 13:00 110305002 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 5 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2015-11-14 13:30 110305006 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 3 - 1 Anton Håkansson, Simon Olofsson Älvsby Sp
2015-11-15 12:30 110305005 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 4 - 2 Jörgen Eriksson, Simon Olofsson Hortlax Sp
2015-11-15 14:00 110305004 Luleå SK 6/7 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 8 - 3 Johan Degerfalk, Gustaf Vallgren Hertsö Sp
2015-11-23 19:00 110305008 Luleå SK 6/7 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 6 - 6 Gustaf Vallgren, Alvar Grenvall Hertsö Sp
2015-11-27 18:30 110305007 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 4 - 5 Magnus Grahn, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2015-11-28 17:00 110305009 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 4 - 4 Lars Ejnestrand, Alexander Milovanovic Arjeplog Sporthall
2015-12-17 19:30 110305010 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 3 - 4 Magnus Grahn, Per-Anders Blind Älvsby Sp
2015-12-20 12:00 110305011 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 4 - 5 Jörgen Eriksson, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2015-12-20 13:00 110305012 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 7 - 3 Alvar Grenvall, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2016-01-09 13:30 110305014 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 8 - 1 Johan Degerfalk, Alexander Viklund Älvsby Sp
2016-01-09 16:30 110305015 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 5 - 1 Mikael Jaldeby, Felix Roos Björklunda Sp
2016-01-09 17:15 110305013 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 5 - 5 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-01-22 18:30 110305018 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 8 - 4 Magnus Grahn, Martin Hallén Almroth Björklunda Sp
2016-01-23 12:00 110305017 Luleå SK 6/7 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 6 - 6 Gustaf Vallgren, Dick Sandberg Hertsö Sp
2016-01-23 13:00 110305016 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 8 - 6 Johan Degerfalk, Alvar Grenvall Arjeplog Sporthall
2016-02-05 18:30 110305019 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 4 - 4 Conny Björnfot, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2016-02-06 13:00 110305020 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 3 - 1 Alexander Viklund, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2016-02-28 11:00 110305021 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 3 - 6 Alvar Grenvall, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2016-02-18 19:30 110305023 Tväråselets AIF 5/6 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 4 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Älvsby Sp
2016-02-19 18:30 110305022 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 7 - 4 Magnus Grahn, Simon Olofsson Björklunda Sp
2016-02-21 13:00 110305024 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 4 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2016-01-31 00:00 110305027 Luleå SK 6/7 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 4 - 7 Hertsö Sp
2016-03-04 19:00 110305025 Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 2 - 6 Simon Olofsson, Magnus Grahn Hortlax Sp
2016-03-06 14:00 110305026 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Haparanda AIK 5/6 (Röd) 6 - 4 Magnus Grahn, Anton Håkansson Björklunda Sp
2015-12-19 12:00 110305029 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Tväråselets AIF 5/6 (Röd) 0 - 6 Per-Anders Blind, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2016-03-13 11:00 110305028 Haparanda AIK 5/6 (Röd) - Wibax IBF Piteå 5/6 (Röd) 4 - 6 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2016-03-19 14:00 110305030 Luleå SK 6/7 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 3 - 4 Simon Olofsson, Felix Roos Hertsö Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 6/ 7 (Röd) 10 9 0 1 49-32 17 27
2. Tväråselets AIF 5/ 6 (Röd) 10 5 2 3 49-33 16 17
3. IBF Argentum 91 6/ 7 (Röd) 10 5 1 4 41-48 -7 16
4. Wibax IBF Piteå 5/ 6 (Röd) 10 3 2 5 46-52 -6 11
5. Luleå SK 6/ 7 (Röd) 10 2 4 4 46-51 -5 10
6. Haparanda AIK 5/ 6 (Röd) 10 0 3 7 40-55 -15 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-05 19:00 110306002 Luleå SK 6/7 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 4 - 4 Gustaf Vallgren, Dick Sandberg Hertsö Sp
2015-10-10 11:00 110306001 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 6 - 3 Jan Drugge, Alvar Grenvall Björklunda Sp
2015-10-10 12:00 110306003 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 7 - 2 Rolf Sundstén, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2015-10-22 19:30 110306004 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 6 - 11 Alexander Viklund, Magnus Grahn Bergskolan
2015-10-23 20:15 110306005 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 4 - 13 Gustaf Vallgren, Alexander Viklund Gammelstad Sp
2015-12-20 00:00 110306006 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 7 - 3 Arjeplog Sporthall
2015-11-07 11:00 110306009 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 4 - 2 Simon Olofsson, Alvar Grenvall Norrmalmia Sph
2015-11-08 14:00 110306008 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 6 - 3 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Bergskolan
2016-02-21 11:00 110306007 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 8 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Hortlax Sp
2015-11-18 19:00 110306011 Luleå SK 6/7 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 5 - 7 Felix Roos, Johan Svanold Hertsö Sp
2015-11-21 10:45 110306012 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 4 - 2 Simon Olofsson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-11-21 13:00 110306010 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 9 - 4 Johan Degerfalk, Alvar Grenvall Arjeplog Sporthall
2015-12-11 20:15 110306015 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 6 - 5 Lars Ejnestrand, Johan Degerfalk Gammelstad Sp
2015-12-13 11:00 110306014 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 5 - 8 Alvar Grenvall, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2016-01-17 19:30 110306013 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 7 - 3 Magnus Grahn, Anton Håkansson Hortlax Sp
2016-01-14 19:30 110306017 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 4 - 9 Jörgen Eriksson, Johan Krispinsson Bergskolan
2016-01-15 18:00 110306016 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 4 - 6 Simon Olofsson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2016-01-16 13:00 110306018 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 4 - 3 Felix Roos, Johan Svanold Gammelstad Sp
2016-01-29 18:30 110306020 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 3 - 2 Mikael Jaldeby, Simon Olofsson Hortlax Sp
2016-01-30 12:00 110306021 Luleå SK 6/7 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 4 - 7 Jörgen Eriksson, Juha Pasma Hertsö Sp
2016-01-30 13:00 110306019 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 8 - 5 Alexander Viklund, Mikael Jaldeby Hortlax Sp
110306024 Luleå SK 6/7 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) Hertsö Sp
2016-02-13 11:00 110306023 IBF Argentum 91 6/7 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 4 - 4 Gustaf Vallgren, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
2016-02-14 10:15 110306022 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 4 - 8 Kurt-Lennart Wass, Alexander Viklund Gammelstad Sp
2016-02-23 19:30 110306027 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 3 - 7 Dick Sandberg, Johan Krispinsson Bergskolan
2016-02-28 14:00 110306025 Öjebyns IBF 6/7 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 13 - 0 Anton Håkansson, Simon Olofsson Björklunda Sp
2016-03-18 19:15 110306026 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Luleå SK 6/7 (Röd) 8 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Gammelstad Sp
2016-03-12 12:45 110306029 Långskatans IF 7/8 (Röd) - IBF Argentum 91 6/7 (Röd) 7 - 6 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-03-12 14:00 110306030 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 8 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Bergskolan
2016-03-19 00:00 110306028 Luleå SK 6/7 (Röd) - Öjebyns IBF 6/7 (Röd) 3 - 4 Hertsö Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 6/ 7 (Röd) 10 9 0 1 75-41 34 27
2. Långskatans IF 7/ 8 (Röd) 9 7 0 2 53-36 17 21
3. IBF Argentum 91 6/ 7 (Röd) 10 4 1 5 51-55 -4 13
4. Gammelstads IF 7/ 8 (Röd) 10 3 1 6 45-68 -23 10
5. Bergnäsets AIK 7/ 8 (Röd) 10 2 2 6 47-60 -13 8
6. Luleå SK 6/ 7 (Röd) 9 1 2 6 41-52 -11 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 10:00 110307001 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 7 - 2 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Gammelstad Sp
2015-11-01 10:30 110307003 Långskatans IF 7/8 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 5 - 1 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Norrmalmia Sph
2015-11-13 19:00 110307005 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 7 - 3 Anton Håkansson, Johan Degerfalk Luleå Energi Arena B-hall
2015-11-15 14:30 110307006 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 6 - 3 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2015-11-28 11:30 110307009 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 1 - 4 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Boden Arena
2015-11-28 16:00 110307007 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 6 - 2 Juha Pasma, Tobias Forsberg Gammelstad Sp
2015-12-15 19:30 110307011 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 5 - 7 Johan Svanold, Simon Olofsson Bergskolan
2015-12-18 18:00 110307010 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 6 - 5 Magnus Grahn, Tobias Levin Norrmalmia Sph
2016-01-09 10:00 110307013 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 2 - 9 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Gammelstad Sp
2016-01-10 10:45 110307014 Långskatans IF 7/8 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 16 - 2 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-01-22 19:00 110307018 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 4 - 10 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Luleå Energi Arena B-hall
2016-01-22 20:00 110307016 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 6 - 4 Gustaf Vallgren, Tony Karlsson Boden Arena
2016-02-05 20:00 110307020 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 3 - 7 Jörgen Eriksson, Tony Karlsson Boden Arena
2016-02-11 19:30 110307021 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 5 - 4 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Bergskolan
2016-02-19 19:00 110307022 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 4 - 17 Fredric Fjellström, Alexander Viklund Luleå Energi Arena B-hall
2016-02-21 14:00 110307024 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 4 - 5 Tobias Forsberg, Tobias Skogsberg Bergskolan
2016-03-11 18:30 110307026 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) 3 - 4 Alvar Grenvall, Dick Sandberg Hälsans hus
2016-03-11 19:00 110307025 Gammelstads IF 7/8 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 3 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Gammelstad Sp
2016-03-20 09:00 110307028 Bergnäsets AIK 7/8 (Röd) - Gammelstads IF 7/8 (Röd) 6 - 6 Felix Roos, Johan Svanold Bergskolan
2016-03-23 19:30 110307029 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - Långskatans IF 7/8 (Röd) 6 - 4 , Alexander Viklund Träffpunkten Sävast
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Långskatans IF 7/ 8 (Röd) 8 6 0 2 56-29 27 18
2. Bergnäsets AIK 7/ 8 (Röd) 8 4 1 3 40-34 6 13
3. Gammelstads IF 7/ 8 (Röd) 8 3 1 4 50-40 10 10
4. IBK Luleå 8/ 9 (Röd) 8 3 0 5 35-53 -18 9
5. Team Boden IBF 8/ 9 (Röd) 8 3 0 5 28-53 -25 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 14:30 110308001 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 7 - 4 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Boden Arena
2015-10-24 14:30 110308004 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 4 - 3 Anton Håkansson, Magnus Grahn Boden Arena
2015-10-25 11:45 110308003 Sunderby SK 9/10 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 3 - 10 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Sunderby Sp
2015-11-06 19:00 110308006 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 17 - 2 Johan Nyström, Martin Hallén Almroth Luleå Energi Arena B-hall
2015-11-21 14:30 110308008 Team Boden IBF 8/9 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 6 - 3 Kurt-Lennart Wass, Dick Sandberg Boden Arena
2015-12-11 18:30 110308010 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 4 - 6 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2016-01-16 12:00 110308011 Sunderby SK 9/10 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 1 - 6 Johan Degerfalk, Jan Drugge Sunderby Sp
2016-01-29 19:00 110308014 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 7 - 7 Alexander Viklund, Johan Svanold Luleå Energi Arena B-hall
2016-01-30 11:00 110308013 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - Sunderby SK 9/10 (Röd) 3 - 3 Johan Svanold, Fredric Fjellström Hortlax Sp
2016-02-13 12:00 110308016 Sunderby SK 9/10 (Röd) - IBK Luleå 8/9 (Röd) 2 - 11 Kurt-Lennart Wass, Alexander Viklund Sunderby Sp
2016-02-26 19:00 110308018 Öjebyns IBF 9/10 (Röd) - Team Boden IBF 8/9 (Röd) 9 - 4 Johan Svanold, Fredric Fjellström Björklunda Sp
2016-03-12 14:00 110308020 IBK Luleå 8/9 (Röd) - Öjebyns IBF 9/10 (Röd) 4 - 3 Alvar Grenvall, Johan Degerfalk Luleå Energi Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå 8/ 9 (Röd) 6 4 1 1 48-22 26 13
2. Team Boden IBF 8/ 9 (Röd) 6 4 1 1 34-27 7 13
3. Öjebyns IBF 9/ 10 (Röd) 6 2 1 3 32-26 6 7
4. Sunderby SK 9/ 10 (Röd) 6 0 1 5 15-54 -39 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-29 09:30 110313001 Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 (Röd) - Sunderby SK 4/5 (Röd) 7 - 8 Conny Björnfot, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2015-11-29 12:15 110313002 Sunderby SK 4/5 (Röd) - IBK Luleå P Röd 1/2 (Röd) 7 - 12 Alexander Viklund, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2015-11-29 15:00 110313003 IBK Luleå P Röd 1/2 (Röd) - Wibax Patriot IBK Piteå/WIBF 1/2 (Röd) 7 - 6 Magnus Grahn, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå P Röd 1/ 2 (Röd) 2 2 0 0 19-13 6 6
2. Sunderby SK 4/ 5 (Röd) 2 1 0 1 15-19 -4 3
3. Wibax Patriot IBK Piteå/ WIBF 1/ 2 (Röd) 2 0 0 2 13-15 -2 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis