Fair Play Cup Flickor 14 (2015/16)

Gruppspel
FPC Flickor 14 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:40 143401001 Fröjereds IF 1 - Tenhults IF 2 - 0 Joe Larsson, Erik Norin Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 09:20 143401002 Solfjäderstaden IBK - Täby FC Angels 0 - 3 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 13:00 143401003 Fröjereds IF 1 - Solfjäderstaden IBK 5 - 1 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 13:00 143401004 Tenhults IF - Täby FC Angels 1 - 11 Per Elofsson, Ulf Åberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 16:20 143401005 Solfjäderstaden IBK - Tenhults IF 0 - 0 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 16:20 143401006 Täby FC Angels - Fröjereds IF 1 5 - 1 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC Angels 3 3 0 0 19-2 17 9
2. Fröjereds IF 1 3 2 0 1 8-6 2 6
3. Solfjäderstaden IBK 3 0 1 2 1-8 -7 1
4. Tenhults IF 3 0 1 2 1-13 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 14 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:40 143402001 Karlstad IBF U - Ljungby IB 1 - 1 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 09:20 143402002 Vetlanda IBF - Fagerhult Habo IBK 2 - 2 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 13:00 143402003 Karlstad IBF U - Vetlanda IBF 0 - 2 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 13:00 143402004 Ljungby IB - Fagerhult Habo IBK 1 - 1 Paul Arnebert, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 16:20 143402005 Vetlanda IBF - Ljungby IB 2 - 2 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 16:20 143402006 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF U 3 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF 3 1 2 0 6-4 2 5
2. Fagerhult Habo IBK 3 1 2 0 6-5 1 5
3. Ljungby IB 3 0 3 0 4-4 0 3
4. Karlstad IBF U 3 0 1 2 3-6 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 14 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:40 143403001 IBK Lockerud Mariestad - IF Ariel 3 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 09:20 143403002 S/W 2010 - Åkarps IBK 1 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 13:00 143403003 IBK Lockerud Mariestad - S/W 2010 7 - 2 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 13:00 143403004 IF Ariel - Åkarps IBK 1 - 3 Johan Thaning, Sebastian Åberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 17:00 143403005 S/W 2010 - IF Ariel 4 - 2 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 17:00 143403006 Åkarps IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 3 3 0 0 14-5 9 9
2. Åkarps IBK 3 2 0 1 10-6 4 6
3. S/ W 2010 3 1 0 2 7-14 -7 3
4. IF Ariel 3 0 0 3 4-10 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 14 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:40 143404001 Hovslätts IK - IBK Köping Ung 1 - 1 Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 09:20 143404002 Fröjereds IF 2 - Väckelsångs IK 7 - 0 Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 13:40 143404003 Hovslätts IK - Fröjereds IF 2 1 - 1 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 13:40 143404004 IBK Köping Ung - Väckelsångs IK 4 - 1 Johan Thaning, Sebastian Åberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 17:00 143404005 Fröjereds IF 2 - IBK Köping Ung 3 - 1 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 17:00 143404006 Väckelsångs IK - Hovslätts IK 2 - 3 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 2 3 2 1 0 11-2 9 7
2. Hovslätts IK 3 1 2 0 5-4 1 5
3. IBK Köping Ung 3 1 1 1 6-5 1 4
4. Väckelsångs IK 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC Flickor 14 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 08:00 Kvartsfinal 1 143405001 Täby FC Angels - Åkarps IBK 2 - 0 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 08:00 Kvartsfinal 2 143405002 Fröjereds IF 2 - Fagerhult Habo IBK 7 - 2 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 08:45 Kvartsfinal 3 143405003 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 1 - 4 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 08:45 Kvartsfinal 4 143405004 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 1 2 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 13:15 Semifinal 1 143405005 Täby FC Angels - Fröjereds IF 2 4 - 3 Erik Norin, Joe Larsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 13:15 Semifinal 2 143405006 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 15:45 Final 143405007 Täby FC Angels - IBK Lockerud Mariestad 7 - 2 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC Flickor 14 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 08:00 Kvartsfinal 1 143406001 Solfjäderstaden IBK - IF Ariel 0 - 3 Felix Ekholm, Christian Jarl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 08:45 Kvartsfinal 2 143406002 IBK Köping Ung - Karlstad IBF U 3 - 0 Felix Ekholm, Christian Jarl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 09:30 Kvartsfinal 3 143406003 Ljungby IB - Väckelsångs IK 4 - 1 Felix Ekholm, Christian Jarl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 10:15 Kvartsfinal 4 143406004 S/W 2010 - Tenhults IF 2 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 13:15 Semifinal 1 143406005 IF Ariel - IBK Köping Ung 4 - 3 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 14:00 Semifinal 2 143406006 Ljungby IB - Tenhults IF 4 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 16:15 Final 143406007 IF Ariel - Ljungby IB 1 - 0 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis