Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-24 20:30 150001005 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS 6 - 3 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Bodals Bollhall
2015-09-25 19:00 150001004 Rosersbergs IK - Hammarbyhöjden IBK 12 - 1 Patric Terelius, Shari Tingman Rosershallen
2015-09-25 20:15 150001006 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 4 - 4 Fabian Fahimi, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2015-09-26 16:00 150001002 Ekerö IK - Boo KFUM IA 12 - 4 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2015-09-26 16:15 150001003 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF 5 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2015-09-27 14:15 150001001 Huddinge IBS Ungdom - Älta IF 5 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Huddingehallen
2015-10-03 13:15 150001011 Boo KFUM IA - Huddinge IBS Ungdom 4 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Ormingehallen
2015-10-03 13:45 150001012 Älta IF - Ingarö IF 9 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Järla Sporthall
2015-10-04 11:15 150001008 Råsunda IS - Rosersbergs IK 8 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2015-10-04 13:00 150001007 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Tobias Berger, David Berger Tyresöhallen
2015-10-04 18:45 150001009 Hammarbyhöjden IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 10 Shari Tingman, Mattias Lönnborg Västertorpshallen
2015-10-04 20:30 150001010 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK 8 - 6 David Berger, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall
2015-10-08 20:30 150001017 IBF Offensiv Lidingö - Ingarö IF 4 - 8 Peter Eriksson, Madelene Westerberg Bodals Bollhall
2015-10-09 19:15 150001016 Rosersbergs IK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 9 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Rosershallen
2015-10-10 15:30 150001018 Boo KFUM IA - Älta IF 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2015-10-10 16:00 150001014 Ekerö IK - Hammarbyhöjden IBK 8 - 8 Elis Erbing, Tobias Berger Tappströms Bollhall
2015-10-10 16:15 150001015 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS 9 - 4 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Björkebyhallen
2015-10-11 12:45 150001013 Huddinge IBS Ungdom - Jakobsbergs IBF 1 - 8 Tobias Berger, Mattias Lönnborg Huddingehallen
2015-10-16 20:15 150001019 Ingarö IF - Rosersbergs IK 5 - 14 Peter Eriksson, Kari Karke Ingarö Sporthall
2015-10-17 13:45 150001024 Älta IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Christian Högberg, Roland Nester Järla Sporthall
2015-10-18 12:15 150001021 Råsunda IS - Ekerö IK 7 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Christoffer Markovski Råstaparkhallen
2015-10-18 13:00 150001020 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 Thomas Wargkelius, Peter Eriksson Tyresöhallen
2015-10-18 17:00 150001023 Jakobsbergs IBF - Boo KFUM IA 6 - 2 Shari Tingman, Tobias Ekmark Jakobsbergs Sporthall
2015-10-18 19:30 150001022 Hammarbyhöjden IBK - Huddinge IBS Ungdom 5 - 3 Martin Johansson, Jesper Wahlund Västertorpshallen
2015-10-23 19:00 150001028 Rosersbergs IK - IBF Offensiv Lidingö 14 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Rosershallen
2015-10-24 16:00 150001026 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 12 - 7 Fabian Fahimi, Thomas Wargkelius Tappströms Bollhall
2015-10-24 16:15 150001027 Bele Barkarby IF IBF - Ingarö IF 5 - 4 Ken Johansson, Tobias Ekmark Björkebyhallen
2015-10-25 15:50 150001025 Huddinge IBS Ungdom - Råsunda IS 4 - 6 Elis Erbing, Fabian Fahimi Huddingehallen
2015-10-25 16:15 150001030 Boo KFUM IA - Hammarbyhöjden IBK 1 - 5 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Ormingehallen
2015-10-25 17:10 150001029 Jakobsbergs IBF - Älta IF 6 - 7 Tobias Berger, Madelene Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2015-10-29 20:45 150001031 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Bodals Bollhall
2015-10-30 20:15 150001032 Ingarö IF - Ekerö IK 11 - 9 Peter Eriksson, Madelene Westerberg Ingarö Sporthall
2015-10-31 13:45 150001036 Älta IF - Rosersbergs IK 8 - 12 Kari Malmros, Roland Nester Järla Sporthall
2015-11-01 13:45 150001033 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Huddinge IBS Ungdom 3 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Tyresöhallen
2015-11-01 18:45 150001034 Råsunda IS - Boo KFUM IA 10 - 5 Mats Korpi, Tobias Ekmark Råstaparkhallen
2015-11-01 19:30 150001035 Hammarbyhöjden IBK - Jakobsbergs IBF 6 - 9 Martin Johansson, Tobias Berger Västertorpshallen
2015-11-07 16:15 150001038 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 3 Leif Borglund, Anders Asp Tappströms Bollhall
2015-11-07 16:15 150001039 Bele Barkarby IF IBF - Rosersbergs IK 5 - 7 Tobias Berger, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2015-11-08 13:00 150001037 Huddinge IBS Ungdom - Ingarö IF 3 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huddingehallen
2015-11-08 17:15 150001042 Boo KFUM IA - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 1 - 12 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Ormingehallen
2015-11-08 18:45 150001040 Hammarbyhöjden IBK - Älta IF 6 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-11-15 17:10 150001041 Jakobsbergs IBF - Råsunda IS 3 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall
2015-11-19 20:45 150001044 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS Ungdom 8 - 3 Jacob Leijon, Tobias Berger Bodals Bollhall
2015-11-20 19:00 150001043 Rosersbergs IK - Ekerö IK 15 - 6 Jacob Leijon, Tobias Berger Rosershallen
2015-11-20 20:15 150001045 Ingarö IF - Boo KFUM IA 9 - 4 Madelene Westerberg, Patric Terelius Ingarö Sporthall
2015-11-21 13:45 150001048 Älta IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 Roland Nester, Christian Högberg Järla Sporthall
2015-11-22 12:15 150001046 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Jakobsbergs IBF 7 - 7 Mattias Lönnborg, Christoffer Markovski Tyresöhallen
2015-11-22 13:00 150001047 Råsunda IS - Hammarbyhöjden IBK 10 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Råstaparkhallen
2015-11-28 16:00 150001050 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 9 - 8 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tappströms Bollhall
2015-11-29 12:15 150001051 Råsunda IS - Älta IF 13 - 4 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Råstaparkhallen
2015-11-29 12:30 150001049 Huddinge IBS Ungdom - Rosersbergs IK 4 - 13 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Huddingehallen
2015-11-29 13:15 150001054 Boo KFUM IA - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2015-11-29 17:10 150001053 Jakobsbergs IBF - Ingarö IF 4 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Jakobsbergs Sporthall
2015-11-29 19:00 150001052 Hammarbyhöjden IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 8 - 13 Tobias Berger, Tobias Ekmark Västertorpshallen
2015-12-03 20:45 150001057 IBF Offensiv Lidingö - Jakobsbergs IBF 5 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Bodals Bollhall
2015-12-04 19:15 150001056 Rosersbergs IK - Boo KFUM IA 11 - 7 Tobias Berger, Christoffer Markovski Rosershallen
2015-12-04 20:15 150001058 Ingarö IF - Hammarbyhöjden IBK 8 - 2 Aarre Hietanen, Shari Tingman Ingarö Sporthall
2015-12-05 11:00 150001059 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Råsunda IS 2 - 11 Martin Johansson, Elis Erbing Tyresöhallen
2015-12-05 13:45 150001060 Älta IF - Ekerö IK 7 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Järla Sporthall
2015-12-05 16:15 150001055 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Ungdom 15 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Björkebyhallen
2015-12-12 17:00 150001066 Boo KFUM IA - Bele Barkarby IF IBF 4 - 14 Kari Karke, Elis Erbing Ormingehallen
2015-12-13 12:45 150001063 Råsunda IS - Ingarö IF 7 - 4 Linus Warrenstein, Tobias Ekmark Råstaparkhallen
2015-12-13 13:00 150001061 Huddinge IBS Ungdom - Ekerö IK 5 - 13 Fredrik Berglund Sonesson, Anders Westerberg Huddingehallen
2015-12-13 13:15 150001062 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Älta IF 6 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tyresöhallen
2015-12-13 17:30 150001065 Jakobsbergs IBF - Rosersbergs IK 3 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Jakobsbergs Sporthall
2015-12-13 18:45 150001064 Hammarbyhöjden IBK - IBF Offensiv Lidingö 8 - 9 Tobias Berger, Patric Terelius Västertorpshallen
2015-12-19 13:45 150001072 Älta IF - Huddinge IBS Ungdom 10 - 4 Anders Asp, Per Rosén Järla Sporthall
2015-12-20 13:15 150001071 Boo KFUM IA - Ekerö IK 5 - 9 Elis Erbing, Martin Johansson Ormingehallen
2015-12-20 14:15 150001067 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Ingarö IF 3 - 2 Mats Korpi, Tobias Ekmark Tyresöhallen
2015-12-20 14:30 150001068 Råsunda IS - IBF Offensiv Lidingö 7 - 3 Mattias Nordlund, Emilia Tuomela Råstaparkhallen
2015-12-20 17:45 150001070 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Christian Högberg, Fabian Fahimi Jakobsbergs Sporthall
2015-12-20 19:00 150001069 Hammarbyhöjden IBK - Rosersbergs IK 6 - 7 Christoffer Markovski, Tobias Berger Västertorpshallen
2016-01-08 19:00 150001076 Rosersbergs IK - Råsunda IS 2 - 2 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Rosershallen
2016-01-08 20:15 150001078 Ingarö IF - Älta IF 6 - 4 Kari Malmros, Thomas Wargkelius Ingarö Sporthall
2016-01-09 16:15 150001074 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF 8 - 2 Thomas Wargkelius, Bjarne Hekkelstrand Tappströms Bollhall
2016-01-09 16:15 150001075 Bele Barkarby IF IBF - Hammarbyhöjden IBK 6 - 1 Fadi Saffo, Tobias Ekmark Björkebyhallen
2016-01-09 19:00 150001077 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 10 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bodals Bollhall
2016-01-10 12:45 150001073 Huddinge IBS Ungdom - Boo KFUM IA 6 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Huddingehallen
2016-01-15 20:15 150001079 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 10 Aarre Hietanen, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2016-01-16 13:45 150001084 Älta IF - Boo KFUM IA 5 - 5 Martin Johansson, Elis Erbing Järla Sporthall
2016-01-17 12:15 150001080 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Rosersbergs IK 5 - 10 Christian Högberg, Tobias Ekmark Tyresöhallen
2016-01-17 13:45 150001081 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF 6 - 10 Thomas Wargkelius, Tobias Berger Råstaparkhallen
2016-01-17 14:15 150001083 Jakobsbergs IBF - Huddinge IBS Ungdom 9 - 5 Emilia Tuomela, Mattias Nordlund Jakobsbergs Sporthall
2016-01-17 19:00 150001082 Hammarbyhöjden IBK - Ekerö IK 5 - 6 Mikael Andersson, Leif Borglund Västertorpshallen
2016-01-28 20:45 150001089 IBF Offensiv Lidingö - Älta IF 4 - 5 Tobias Berger, David Berger Bodals Bollhall
2016-01-29 19:00 150001088 Rosersbergs IK - Ingarö IF 11 - 5 Fadi Saffo, Roland Nester Rosershallen
2016-01-30 16:00 150001086 Ekerö IK - Råsunda IS 14 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tappströms Bollhall
2016-01-30 16:15 150001087 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 5 - 6 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Björkebyhallen
2016-01-31 13:00 150001085 Huddinge IBS Ungdom - Hammarbyhöjden IBK 3 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Huddingehallen
2016-01-31 13:00 150001090 Boo KFUM IA - Jakobsbergs IBF 10 - 8 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Ormingehallen
2016-02-04 20:45 150001091 IBF Offensiv Lidingö - Rosersbergs IK 3 - 10 Peter Kirch, Tobias Ekmark Bodals Bollhall
2016-02-05 20:15 150001092 Ingarö IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 6 Roland Nester, Christian Högberg Ingarö Sporthall
2016-02-06 13:45 150001096 Älta IF - Jakobsbergs IBF 3 - 12 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Järla Sporthall
2016-02-07 12:45 150001094 Råsunda IS - Huddinge IBS Ungdom 10 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Råstaparkhallen
2016-02-07 13:00 150001093 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Ekerö IK 5 - 14 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Tyresöhallen
2016-02-07 18:45 150001095 Hammarbyhöjden IBK - Boo KFUM IA 4 - 2 Martin Johansson, Elis Erbing Västertorpshallen
2016-02-12 19:15 150001100 Rosersbergs IK - Älta IF 4 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Rosershallen
2016-02-13 16:00 150001098 Ekerö IK - Ingarö IF 6 - 4 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Tappströms Bollhall
2016-02-13 16:15 150001099 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 14 - 3 Roland Nester, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2016-02-14 15:00 150001102 Boo KFUM IA - Råsunda IS 6 - 11 Tobias Ekmark, Shari Tingman Ormingehallen
2016-02-14 15:50 150001097 Huddinge IBS Ungdom - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 6 - 11 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2016-02-14 17:10 150001101 Jakobsbergs IBF - Hammarbyhöjden IBK 8 - 8 Elis Erbing, Martin Johansson Jakobsbergs Sporthall
2016-02-18 20:45 150001104 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK 12 - 11 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Bodals Bollhall
2016-02-19 19:15 150001103 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Tobias Berger, David Berger Rosershallen
2016-02-19 20:15 150001105 Ingarö IF - Huddinge IBS Ungdom 8 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2016-02-20 13:45 150001108 Älta IF - Hammarbyhöjden IBK 6 - 8 Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Järla Sporthall
2016-02-21 12:45 150001107 Råsunda IS - Jakobsbergs IBF 7 - 5 Thomas Wargkelius, Madelene Westerberg Råstaparkhallen
2016-02-21 15:15 150001106 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Boo KFUM IA 6 - 9 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Tyresöhallen
2016-02-27 16:00 150001110 Ekerö IK - Rosersbergs IK 11 - 7 Fabian Fahimi, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2016-02-27 16:15 150001111 Bele Barkarby IF IBF - Älta IF 9 - 3 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2016-02-28 13:00 150001109 Huddinge IBS Ungdom - IBF Offensiv Lidingö 2 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Huddingehallen
2016-02-28 14:15 150001114 Boo KFUM IA - Ingarö IF 4 - 4 Mattias Lönnborg, Aarre Hietanen Ormingehallen
2016-02-28 17:10 150001113 Jakobsbergs IBF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 15 - 4 Fabian Fahimi, Michael Selg Jakobsbergs Sporthall
2016-02-28 19:00 150001112 Hammarbyhöjden IBK - Råsunda IS 8 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2016-03-03 20:45 150001117 IBF Offensiv Lidingö - Boo KFUM IA 7 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Bodals Bollhall
2016-03-04 19:00 150001116 Rosersbergs IK - Huddinge IBS Ungdom 10 - 7 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Rosershallen
2016-03-04 20:15 150001118 Ingarö IF - Jakobsbergs IBF 5 - 7 Tobias Berger, David Berger Ingarö Sporthall
2016-03-05 13:45 150001120 Älta IF - Råsunda IS 6 - 6 Roland Nester, Christian Högberg Järla Sporthall
2016-03-05 16:15 150001115 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 11 - 4 Elis Erbing, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2016-03-06 10:15 150001119 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Hammarbyhöjden IBK 9 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tyresöhallen
2016-03-12 15:30 150001126 Boo KFUM IA - Rosersbergs IK 2 - 15 Fabian Fahimi, Mattias Nordlund Ormingehallen
2016-03-12 17:30 150001122 Ekerö IK - Älta IF 7 - 6 Peter Kirch, Christoffer Markovski Tappströms Bollhall
2016-03-13 12:45 150001121 Huddinge IBS Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 11 - 20 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2016-03-13 14:15 150001123 Råsunda IS - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 9 - 5 Elis Erbing, Christian Högberg Råstaparkhallen
2016-03-13 14:15 150001125 Jakobsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Fabian Fahimi, Michael Selg Jakobsbergs Sporthall
2016-03-13 19:00 150001124 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF 10 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Västertorpshallen
2016-03-19 17:30 150001127 Ekerö IK - Huddinge IBS Ungdom 18 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2016-03-19 17:30 150001128 Bele Barkarby IF IBF - Boo KFUM IA 19 - 6 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Björkebyhallen
2016-03-19 17:30 150001129 Rosersbergs IK - Jakobsbergs IBF 5 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Rosershallen
2016-03-19 17:30 150001130 IBF Offensiv Lidingö - Hammarbyhöjden IBK 3 - 5 Niklas Forsman, Christoffer Markovski Bodals Bollhall
2016-03-19 17:30 150001131 Ingarö IF - Råsunda IS 12 - 11 Peter Kirch, Mats Korpi Ingarö Sporthall
2016-03-19 17:30 150001132 Älta IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 3 - 4 Kari Malmros, Tero Airaksinen Järla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rosersbergs IK 22 18 3 1 207-105 102 57
2. Bele Barkarby IF IBF 22 18 0 4 199-103 96 54
3. Ekerö IK 22 14 1 7 201-152 49 43
4. Råsunda IS 22 13 3 6 162-128 34 42
5. Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 22 10 2 10 131-158 -27 32
6. Jakobsbergs IBF 22 9 4 9 141-119 22 31
7. Ingarö IF 22 9 2 11 135-143 -8 29
8. Hammarbyhöjden IBK 22 9 2 11 121-143 -22 29
9. IBF Offensiv Lidingö 22 8 2 12 117-142 -25 26
10. Älta IF 22 7 2 13 112-143 -31 23
11. Boo KFUM IA 22 3 5 14 101-185 -84 14
12. Huddinge IBS Ungdom 22 0 2 20 96-202 -106 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis