Herrar Junior Bredd (2015/16)

Gruppspel
Herrar Junior Bredd
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 15:00 211018002 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 9 - 6 Lars-Göran Eklund, Linus Andersson Sala Idrottshall
2015-10-10 16:30 211018004 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 7 Daniel Östling, Anders Hedman Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-11 14:00 211018003 MIK Västerås (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Rasmus Zarins, Pontus Zarins Wenströmska Skolan
2015-10-17 11:00 211018006 Lillån IBK (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 9 - 8 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2015-10-17 13:15 211018009 Skälby IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 12 - 0 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-17 16:00 211018008 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 7 - 6 Tommy Nordin, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-24 16:00 211018015 MIK Västerås (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 1 - 4 Jakob Flodell, Kevin Holmberg Moreno Wenströmska Skolan
2015-10-25 15:00 211018011 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 3 - 3 Mikael Åman Vasahallen
2015-10-25 17:15 211018012 Lillån IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 2 Tommy Nordin, Erik Norin Birgittaskolan
2015-09-26 12:00 Orsak: Krockar med DM för HJ Örebro Län.
Stefan Ok:a
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211018016 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 2 - 12 Robin Johansson, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2015-11-05 18:45 211018020 MIK Västerås (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 7 - 5 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Wenströmska Skolan
2015-11-08 16:00 211018017 Skälby IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 15 - 6 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-14 11:00 211018024 Lillån IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 3 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-11-14 16:30 211018021 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 5 - 8 Mikael Åman Vasahallen
2015-11-14 18:45 211018023 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 3 - 4 Oscar Carlsvärd, Felix Cannesjö Tegelbruket
2015-11-21 10:00 211018027 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 7 - 8 William Ringkvist, Marcus Karppinen Kristiansborgshallen
2015-11-21 14:00 211018029 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-11-21 16:00 211018028 MIK Västerås (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 10 Rasmus Zarins, Kevin Holmberg Moreno Wenströmska Skolan
2015-11-26 19:30 211018033 Skälby IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 14 - 7 William Ringkvist, Rasmus Zarins Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-29 13:30 211018035 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 4 - 3 Oscar Söljén, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-11-29 16:30 211018031 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 8 - 7 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2015-12-01 18:30 211018036 MIK Västerås (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 9 - 8 Peter Pettersson, Jakob Flodell Wenströmska Skolan
2015-12-06 12:30 211018037 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 3 - 5 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-12-06 13:30 211018040 KFUM Örebro (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 5 Berndt Swärd Tegelbruket
2015-12-20 18:00 211018039 Lillån IBK (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 4 - 12 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-12-12 16:30 211018043 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 2 - 7 Rasmus Zarins, Kevin Holmberg Moreno Wenströmska Skolan
2015-12-13 16:00 211018045 Skälby IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 10 - 6 Pertti Nikka, Linus Viborg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-13 16:30 211018041 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 3 - 5 Rasmus Zarins, Linus Viborg Vasahallen
2015-12-19 11:00 211018047 Lillån IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 5 - 6 Tommy Nordin, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2015-12-19 13:30 211018048 KFUM Örebro (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 8 - 3 Berndt Swärd, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-12-19 14:00 211018049 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 7 - 4 Tomas Persson, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2016-01-16 15:00 211018053 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 6 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-01-17 13:00 211018054 MIK Västerås (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 5 - 6 Matilda Pichler, Rasmus Zarins Wenströmska Skolan
2016-02-14 15:45 211018051 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 7 - 8 Vasahallen
2015-12-18 19:00 211018057 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 6 - 7 Daniel Kallin, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2016-01-23 18:00 211018056 KFUM Örebro (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 11 - 3 Berndt Swärd, Daniel Kallin Tegelbruket
2016-03-13 14:00 211018060 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 11 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-01-29 19:00 211018062 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 4 - 6 Pontus Grönberg, David Granström Tegelbruket
2016-01-31 12:45 211018061 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 8 Per Ryman, Jerry Nilsson Vasahallen
2016-02-06 17:30 211018065 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 2 - 6 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-01-10 11:00 211018069 MIK Västerås (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 10 - 10 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Wenströmska Skolan
2016-02-07 12:30 211018068 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 8 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2016-02-11 19:45 211018066 Skälby IBK (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 5 - 9 Felicia Setthammar, Matilda Pichler Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-13 13:00 211018072 Skälby IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 10 - 7 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-14 16:00 211018073 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 9 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stadsskogsskolan
2016-03-04 19:15 211018074 KFUM Örebro (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) Nicklas Johansson, Tomas Persson Tegelbruket
2016-02-19 19:00 211018080 Lillån IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 6 - 3 Oscar Carlsvärd, Daniel Kallin Lillåns skola
2016-02-20 13:30 211018076 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 6 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-21 11:30 211018078 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 11 - 9 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-02-27 15:00 211018081 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 14 - 7 Vasahallen
2016-02-28 16:00 211018085 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Krister Eklund, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2016-02-28 19:30 211018082 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 6 - 5 Kristiansborgshallen
2016-03-10 20:00 NyttDatum: 2016-03-10
NyTid: 20:00
NyHall: S:t ilianskolan
211018084 Skälby IBK (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 4 - 10 Rasmus Zarins, Pontus Zarins
2016-03-12 11:00 211018088 Lillån IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 4 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2016-03-12 15:30 211018090 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 14 - 11 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Stadsskogsskolan
2016-03-13 10:00 211018086 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 0 - 27
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK (HJ Bredd) 14 10 0 4 130-95 35 30
2. WSK Lindesberg (HJ Bredd) 14 8 0 6 97-101 -4 24
3. Lillån IBK (HJ Bredd) 14 7 1 6 88-84 4 22
4. IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 14 6 1 7 125-88 37 19
5. Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 14 6 1 7 82-88 -6 19
6. IBK Sala Silver (HJ Bredd) 13 6 0 7 74-108 -34 18
7. MIK Västerås (HJ Bredd) 14 5 1 8 80-109 -29 16
8. KFUM Örebro (HJ Bredd) 13 4 2 7 77-80 -3 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis