Herrar Utveckling (2015/16)

Gruppspel
Herrar Utveckling Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:00 142501004 Jönköpings IK - Sportklubben Beduinerna 7 - 9 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-10-10 14:00 142501005 Malmbäcks IF - S/W 2010 20 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Malmbäcks Sporthall
2015-10-11 10:15 142501003 Husqvarna IK - Sävsjö IBK 10 - 6 Nicklas Bard, Suvad Kaltak Huskvarna Sporthall A
2015-10-16 19:30 142501008 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK 13 - 6 Daniel Tallkvist, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2015-10-16 20:00 142501009 Sävsjö IBK - Bodafors IBS 7 - 1 Joakim Gunnarsson, Michael Johansson Sävsjö Sporthall
2015-10-17 15:00 142501007 S/W 2010 - Jönköpings IK 1 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Stockaryds Sporthall
2015-10-23 20:00 142501014 Husqvarna IK - S/W 2010 8 - 1 Jonas Jägerby, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2015-10-24 14:00 142501015 Malmbäcks IF - Jönköpings IK 7 - 16 Anders A Nilsson, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2015-10-25 16:00 142501013 Bodafors IBS - Sportklubben Beduinerna 7 - 12 Jonas Jägerby, Adam Ljungbäcker Bodafors Sporthall
2015-11-06 19:30 142501020 S/W 2010 - Sportklubben Beduinerna 3 - 13 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Stockaryds Sporthall
2015-11-07 14:00 142501019 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK 4 - 24 Michael Johansson, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2015-11-13 19:30 142501022 Sportklubben Beduinerna - Malmbäcks IF 16 - 2 Fredrik Billemark, Jonas Jägerby
2015-11-15 16:00 142501023 Sävsjö IBK - Jönköpings IK 2 - 5 Anders Everstrand, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2015-11-20 19:30 142501030 Sportklubben Beduinerna - Sävsjö IBK 19 - 5 Johnny Edh, Thomas Atting Tenhults Sporthall
2015-11-22 10:00 142501027 Jönköpings IK - Bodafors IBS 9 - 5 Johan Söderman, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-11-27 20:00 142501033 Sävsjö IBK - S/W 2010 16 - 4 Sanna Norén, Linus Sandberg Sävsjö Sporthall
2015-11-28 11:30 142501032 Bodafors IBS - Husqvarna IK 6 - 17 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Bodafors Sporthall
2015-12-05 14:00 142501037 Malmbäcks IF - Husqvarna IK 10 - 10 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2015-12-05 15:00 142501038 S/W 2010 - Bodafors IBS 15 - 3 Fluturim Bisevic, Paul Arnebert Stockaryds Sporthall
2015-12-13 13:30 142501042 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 16 - 7 Stefan Lundqvist, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2015-12-13 19:00 142501043 Husqvarna IK - Jönköpings IK 8 - 7 Joakim Gunnarsson, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2016-01-08 19:30 142501047 Sportklubben Beduinerna - Jönköpings IK 7 - 7 Anders A Nilsson, Ingemar Rygert Tenhults Sporthall
2016-01-09 15:00 142501046 S/W 2010 - Malmbäcks IF 7 - 7 Michael Holmberg, Patrik Andersson Vrigstad Sporthall
2016-01-24 15:30 142501048 Sävsjö IBK - Husqvarna IK 8 - 11 Kjell Persson, Anders Jonasson Sävsjö Sporthall
2016-01-16 13:30 142501054 Jönköpings IK - S/W 2010 15 - 2 Bjarne Olsen, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-01-16 15:00 142501052 Bodafors IBS - Sävsjö IBK 9 - 9 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Bodafors Sporthall
2016-01-16 17:00 142501053 Husqvarna IK - Sportklubben Beduinerna 8 - 5 Jonas Jägerby, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2016-01-22 19:30 142501058 Sportklubben Beduinerna - Bodafors IBS 14 - 3 Daniel Tallkvist, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2016-01-23 15:00 142501057 S/W 2010 - Husqvarna IK 4 - 14 Michael Johansson, Suvad Kaltak Stockaryds Sporthall
2016-02-14 14:30 142501056 Jönköpings IK - Malmbäcks IF 20 - 5 Nicklas Bard, Daniel Tallkvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-02-05 19:30 142501062 Sportklubben Beduinerna - S/W 2010 33 - 2 Malin Gelin, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2016-02-05 19:45 142501063 Sävsjö IBK - Malmbäcks IF 23 - 9 Bengt Helgesson, Fluturim Bisevic Sävsjö Sporthall
2016-02-13 14:00 142501069 Malmbäcks IF - Sportklubben Beduinerna 6 - 21 Adam Nikolausson, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2016-02-13 17:15 142501068 Jönköpings IK - Sävsjö IBK 16 - 6 Patrik Andersson, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-02-21 13:30 142501072 Bodafors IBS - Jönköpings IK 5 - 12 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Bodafors Sporthall
2016-02-21 19:00 142501073 Sävsjö IBK - Sportklubben Beduinerna 10 - 12 Joakim Gunnarsson, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2016-02-27 15:00 142501079 S/W 2010 - Sävsjö IBK 4 - 12 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Vrigstad Sporthall
2016-02-27 17:00 142501076 Husqvarna IK - Bodafors IBS 14 - 8 Suvad Kaltak, Adam Ljungbäcker Huskvarna Sporthall A
2016-03-11 19:30 142501082 Bodafors IBS - S/W 2010 13 - 2 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Bodafors Sporthall
2016-03-11 20:00 142501083 Husqvarna IK - Malmbäcks IF 19 - 1 Daniel Tallkvist, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2016-03-19 14:00 142501087 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 9 - 11 Anders A Nilsson, Johnny Edh Malmbäcks Sporthall
2016-03-20 17:15 142501086 Jönköpings IK - Husqvarna IK 7 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportklubben Beduinerna 12 10 1 1 174-66 108 31
2. Husqvarna IK 12 10 1 1 133-76 57 31
3. Jönköpings IK 12 8 1 3 125-65 60 25
4. Sävsjö IBK 12 5 1 6 128-104 24 16
5. Bodafors IBS 12 3 1 8 87-127 -40 10
6. Malmbäcks IF 12 1 2 9 87-187 -100 5
7. S/ W 2010 12 1 1 10 49-158 -109 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-11 10:00 142502004 KF Ljungby - Moheda IBK 2 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2015-10-11 12:30 142502002 Gransholms IF - Älmhults IBK 11 - 2 Anders Jonasson, Fluturim Bisevic Gemla Sporthall
2015-10-11 12:30 142502003 Ingelstad IBK - Rottne IF 3 - 4 Kristian Constantinescu, Roger Gardell Ingelstads Sporthall
2015-10-17 13:00 142502007 Älmhults IBK - Ingelstad IBK 7 - 8 Leif Johansson, Dan Runberg Haganäshallen
2015-10-17 16:00 142502008 Alvesta IBK - Gransholms IF 5 - 5 Adam Turesson, Max Horvath Alvesta Sporthall
2015-10-18 14:00 142502006 Rottne IF - KF Ljungby 9 - 1 Anders Jonasson, Christian Jonasson Rottne Sporthall
2015-10-24 13:00 142502009 Ingelstad IBK - Alvesta IBK 6 - 5 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Ingelstads Sporthall
2015-10-25 13:30 142502010 KF Ljungby - Älmhults IBK 9 - 7 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Sunnerbohallen
2015-10-25 18:00 142502011 Moheda IBK - Rottne IF 6 - 3 Oskar Hoff, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2015-10-31 13:30 142502014 Älmhults IBK - Moheda IBK 4 - 21 Adam Turesson, Kjell Persson Haganäshallen
2015-11-01 11:30 142502016 Alvesta IBK - KF Ljungby 3 - 15 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Alvesta Sporthall
2015-11-01 12:00 142502015 Gransholms IF - Ingelstad IBK 1 - 6 Mikael Aschenbrenner, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2015-11-06 19:45 142502018 Moheda IBK - Alvesta IBK 8 - 7 Kjell Persson, Paul Arnebert Alvesta Sporthall
2015-11-08 13:30 142502020 KF Ljungby - Gransholms IF 5 - 9 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2015-11-08 14:00 142502019 Rottne IF - Älmhults IBK 8 - 1 Fluturim Bisevic, Paul Arnebert Rottne Sporthall
2015-11-13 20:00 142502023 Gransholms IF - Moheda IBK 10 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2015-11-14 13:30 142502022 Alvesta IBK - Rottne IF 5 - 9 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2015-11-15 13:00 142502024 Ingelstad IBK - KF Ljungby 8 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Ingelstads Sporthall
2015-11-20 19:45 142502026 Moheda IBK - Ingelstad IBK 15 - 4 Oskar Hoff, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2015-11-21 15:30 142502028 Älmhults IBK - Alvesta IBK 8 - 9 Therese Lindquist, Jesper Grönblad Haganäshallen
2015-11-22 14:00 142502027 Rottne IF - Gransholms IF 5 - 5 Lars Hjelm, Mikael Aschenbrenner Rottne Sporthall
2015-11-29 11:30 142502030 Älmhults IBK - Gransholms IF 4 - 15 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Haganäshallen
2015-11-29 14:00 142502031 Rottne IF - Ingelstad IBK 5 - 2 Kristian Constantinescu, Max Horvath Rottne Sporthall
2015-11-29 18:00 142502032 Moheda IBK - KF Ljungby 18 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2015-12-05 10:30 142502034 KF Ljungby - Rottne IF 3 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2015-12-05 15:00 142502036 Gransholms IF - Alvesta IBK 7 - 8 Kristian Constantinescu, Martin Risberg Gemla Sporthall
2015-12-06 12:30 142502035 Ingelstad IBK - Älmhults IBK 15 - 5 Fluturim Bisevic, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2015-12-12 15:00 142502039 Älmhults IBK - KF Ljungby 5 - 7 Linus Sandberg, Max Horvath Haganäshallen
2015-12-13 14:00 142502040 Rottne IF - Moheda IBK 10 - 3 Leif Johansson, Linus Sandberg Rottne Sporthall
2015-12-13 17:30 142502038 Alvesta IBK - Ingelstad IBK 11 - 6 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2015-12-16 20:00 142502042 Moheda IBK - Älmhults IBK 12 - 1 Linus Sandberg, Fluturim Bisevic Alvesta Sporthall
2015-12-19 13:00 142502044 Ingelstad IBK - Gransholms IF 4 - 8 Anders Jonasson, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2015-12-20 13:30 142502043 KF Ljungby - Alvesta IBK 9 - 16 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Sunnerbohallen
2016-01-08 20:00 142502046 Gransholms IF - KF Ljungby 12 - 1 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2016-01-09 15:00 142502047 Alvesta IBK - Moheda IBK 9 - 9 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2016-01-10 16:30 142502048 Älmhults IBK - Rottne IF 7 - 14 Senad Hamula, Linus Sandberg Haganäshallen
2016-01-15 19:45 142502051 Moheda IBK - Gransholms IF 14 - 3 Paul Arnebert, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2016-01-17 13:30 142502052 KF Ljungby - Ingelstad IBK 9 - 7 Fluturim Bisevic, Max Horvath Sunnerbohallen
2016-01-20 19:45 142502050 Rottne IF - Alvesta IBK 10 - 3 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Rottne Sporthall
2016-01-23 13:00 142502055 Gransholms IF - Rottne IF 7 - 6 Fluturim Bisevic, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2016-01-23 13:30 142502054 Ingelstad IBK - Moheda IBK 4 - 3 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Ingelstads Sporthall
2016-01-23 16:00 142502056 Alvesta IBK - Älmhults IBK 11 - 5 Bjarne Olsen, Edo Sabanovic Alvesta Sporthall
2016-01-30 13:30 142502059 Ingelstad IBK - Rottne IF 9 - 1 Kristian Constantinescu, Dan Runberg Ingelstads Sporthall
2016-01-31 12:00 142502058 Gransholms IF - Älmhults IBK 18 - 1 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Gemla Sporthall
2016-01-31 13:30 142502060 KF Ljungby - Moheda IBK 5 - 7 Bjarne Olsen, Joakim Gunnarsson Sunnerbohallen
2016-02-06 09:30 142502063 Älmhults IBK - Ingelstad IBK 3 - 9 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Haganäshallen
2016-02-06 16:00 142502064 Alvesta IBK - Gransholms IF 0 - 8 Linus Sandberg, Jonathan Turesson Alvesta Sporthall
2016-02-07 14:00 142502061 Rottne IF - KF Ljungby 12 - 10 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Rottne Sporthall
2016-02-13 17:00 142502068 Moheda IBK - Rottne IF 7 - 11 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2016-02-14 10:30 142502067 KF Ljungby - Älmhults IBK 4 - 6 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Sunnerbohallen
2016-02-14 13:00 142502066 Ingelstad IBK - Alvesta IBK 4 - 8 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Ingelstads Sporthall
2016-02-20 15:30 142502070 Älmhults IBK - Moheda IBK 4 - 11 Linus Sandberg, Bengt Helgesson Haganäshallen
2016-02-20 15:30 142502072 Alvesta IBK - KF Ljungby 10 - 3 Bjarne Olsen, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2016-02-20 16:00 142502071 Gransholms IF - Ingelstad IBK 2 - 5 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2016-03-04 19:30 142502073 KF Ljungby - Gransholms IF 7 - 11 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Sunnerbohallen
2016-03-04 19:45 142502075 Moheda IBK - Alvesta IBK 8 - 2 Martin Risberg, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2016-03-06 11:00 142502076 Rottne IF - Älmhults IBK 10 - 9 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Rottne Sporthall
2016-03-10 19:45 142502078 Alvesta IBK - Rottne IF 10 - 12 Senad Hamula, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2016-03-13 14:00 142502079 Gransholms IF - Moheda IBK 5 - 8 Dan Runberg, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2016-03-20 13:00 142502080 Ingelstad IBK - KF Ljungby 12 - 10 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2016-03-18 19:45 142502082 Moheda IBK - Ingelstad IBK 4 - 8 Fluturim Bisevic, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2016-03-19 13:30 142502084 Älmhults IBK - Alvesta IBK WO (5 - 0) Leif Johansson, Dan Runberg Haganäshallen
2016-03-20 14:00 142502083 Rottne IF - Gransholms IF 4 - 5 Lars Hjelm, Linus Sandberg Rottne Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rottne IF 18 13 1 4 143-96 47 40
2. Moheda IBK 18 12 1 5 161-98 63 37
3. Gransholms IF 18 11 2 5 142-89 53 35
4. Ingelstad IBK 18 11 0 7 120-103 17 33
5. Alvesta IBK 18 7 2 9 122-137 -15 23
6. KF Ljungby 18 4 0 14 108-165 -57 12
7. Älmhults IBK 18 2 0 16 84-192 -108 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 16:45 142503002 Fliseryds IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 8 Bengt Andersson, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2015-10-11 17:00 142503004 IBK Svala - Sandbäckshults IBK 0 - 8 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Mörlunda Sporthall
2016-01-30 15:00 142503005 IF Ariel - Ljungbyholms GOIF 10 - 16 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2015-10-17 14:00 142503010 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC 6 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Gårdby Sporthall
2015-10-18 14:00 142503008 Sandbäckshults IBK - Hultsfreds IBK 20 - 0 Mikael Fransson, Nicklas Hult Krungårdshallen
2016-02-13 17:00 142503007 Ljungbyholms GOIF - IBK Svala WO (5 - 0) Nicklas Hult, Rolf Vatvedt Ljungbyholms Sporthall
2015-10-24 16:45 142503013 Fliseryds IBK - Sandbäckshults IBK 4 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2015-10-25 13:00 142503014 Hultsfreds IBK - Ljungbyholms GOIF 10 - 12 Kent Lindqvist, Christer Jonsson Hagadals Sporthall
2015-11-05 20:00 142503015 IF Ariel - IBK Svala 14 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Kristdala Sporthall
2015-11-07 15:00 142503020 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 7 - 4 Christer Jonsson, Peter Horndahl Ljungbyholms Sporthall
2015-11-08 13:00 142503017 Hultsfreds IBK - CL98IC 2 - 38 Claes Waernholm, Stefan Lundqvist Hagadals Sporthall
2015-11-08 17:00 142503018 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 14 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2015-11-14 12:15 142503022 Sandbäckshults IBK - IF Ariel 12 - 1 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Krungårdshallen
2015-11-14 14:00 142503024 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hultsfreds IBK 38 - 0 Fredrik Husberg, Stefan Karlsson Gårdby Sporthall
2015-11-15 14:15 142503021 CL98IC - Fliseryds IBK 7 - 5 Nicklas Hult, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2015-11-22 12:00 142503028 IF Ariel - CL98IC OW (0 - 5) Kristdala Sporthall
2015-11-22 17:00 142503027 IBK Svala - Fliseryds IBK 4 - 10 Nicklas Hult, Rasmus Wirstam Mörlunda Sporthall
2015-11-23 19:30 142503029 Ljungbyholms GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 11 Peter Horndahl, Bengt Bolander Ljungbyholms Sporthall
2015-11-29 14:15 142503031 CL98IC - IBK Svala WO (5 - 0) Falkenbergshallen
2015-12-19 14:00 142503032 Fliseryds IBK - Hultsfreds IBK 36 - 0 Haris Mujanic, Diwan Mofak Fliseryds Sporthall
2015-12-19 14:00 142503034 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IF Ariel WO (5 - 0) Gårdby Sporthall
2015-12-05 12:15 142503039 Sandbäckshults IBK - CL98IC 8 - 5 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Krungårdshallen
2015-12-05 14:00 142503037 IF Ariel - Hultsfreds IBK 13 - 12 Haris Mujanic, Diwan Mofak Kristdala Sporthall
2015-12-05 14:30 142503038 Ljungbyholms GOIF - Fliseryds IBK 3 - 14 Christer Jonsson, Bengt Andersson Ljungbyholms Sporthall
2015-12-12 14:00 142503044 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 9 - 8 Tomas Akthagen, Stefan Karlsson Gårdby Sporthall
2015-12-12 16:45 142503042 Fliseryds IBK - IF Ariel 17 - 0 Claes Waernholm, Johan Palm Fliseryds Sporthall
2015-12-13 13:00 142503043 Hultsfreds IBK - IBK Svala 8 - 5 Haris Mujanic, Diwan Mofak Hagadals Sporthall
2015-12-13 14:15 142503041 CL98IC - Ljungbyholms GOIF 11 - 6 Nicklas Hult, Niklas Rosberg Falkenbergshallen
2016-01-09 12:00 142503046 Ljungbyholms GOIF - IF Ariel 20 - 5 Bengt Andersson, Peter Horndahl Ljungbyholms Sporthall
2016-01-09 12:15 142503047 Sandbäckshults IBK - IBK Svala 13 - 2 Johan Palm, Rolf Vatvedt Krungårdshallen
2016-01-09 14:00 142503049 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Fliseryds IBK 9 - 8 Christer Jonsson, Niklas Rosberg Gårdby Sporthall
2016-01-16 11:00 142503051 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 12 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2016-01-17 13:00 142503053 Hultsfreds IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 14 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Hagadals Sporthall
2016-01-17 17:00 142503054 IBK Svala - Ljungbyholms GOIF 10 - 14 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2016-01-23 12:00 142503057 Ljungbyholms GOIF - Hultsfreds IBK 23 - 5 Rolf Vatvedt, Bengt Bolander Ljungbyholms Sporthall
2016-01-23 15:30 142503058 Sandbäckshults IBK - Fliseryds IBK 7 - 8 Niklas Rosberg, Mathias Linde Krungårdshallen
2016-01-24 17:00 142503056 IBK Svala - IF Ariel 5 - 18 Johan Palm, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2016-02-05 19:30 142503061 CL98IC - Hultsfreds IBK 48 - 0 Peter Horndahl, Bengt Bolander Lindsdals Sporthall
2016-02-07 12:30 142503062 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF 22 - 7 Haris Mujanic, Diwan Mofak Krungårdshallen
2016-03-12 12:00 142503064 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 18 - 4 Rolf Vatvedt, Ulf Åberg Gårdby Sporthall
2016-02-13 14:00 142503069 IF Ariel - Sandbäckshults IBK 20 - 5 Mikael Fransson, Michael Johansson Kristdala Sporthall
2016-02-18 18:00 142503066 Fliseryds IBK - CL98IC 9 - 10 Stefan Karlsson, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2016-03-05 13:00 142503067 Hultsfreds IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 27 Diwan Mofak, Haris Mujanic Hagadals Sporthall
2016-02-20 15:00 142503071 CL98IC - IF Ariel 13 - 0 Mathias Linde, Johan Palm Lindsdals Sporthall
2016-02-20 17:00 142503074 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ljungbyholms GOIF 8 - 7 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Gårdby Sporthall
2016-03-05 16:45 142503072 Fliseryds IBK - IBK Svala 18 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2016-02-28 13:00 142503076 Hultsfreds IBK - Fliseryds IBK 5 - 28 Stefan Karlsson, Rolf Vatvedt Hagadals Sporthall
2016-02-28 17:00 142503077 IBK Svala - CL98IC 4 - 13 Diwan Mofak, Haris Mujanic Mörlunda Sporthall
2016-03-17 20:00 142503078 IF Ariel - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 10 - 17 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2016-03-12 14:30 142503083 Hultsfreds IBK - IF Ariel 6 - 13 Diwan Mofak, Haris Mujanic Hagadals Sporthall
2016-03-13 13:30 142503082 Fliseryds IBK - Ljungbyholms GOIF 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2016-03-13 14:15 142503081 CL98IC - Sandbäckshults IBK 14 - 5 Christer Jonsson, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2016-03-18 19:00 142503086 IBK Svala - Hultsfreds IBK 10 - 5 Johan Palm, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2016-03-19 12:00 142503088 Ljungbyholms GOIF - CL98IC 9 - 14 Tomas Akthagen, Leffe Henryson Ljungbyholms Sporthall
2016-03-19 14:00 142503087 IF Ariel - Fliseryds IBK 3 - 18 Claes Waernholm, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2016-03-19 14:00 142503089 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 10 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl Krungårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 14 13 0 1 203-55 148 39
2. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 11 0 3 178-84 94 33
3. Fliseryds IBK 14 9 0 5 193-69 124 27
4. Sandbäckshults IBK 14 9 0 5 142-86 56 27
5. Ljungbyholms GOIF 14 7 0 7 138-136 2 21
6. IF Ariel 14 5 0 9 107-157 -50 15
7. IBK Svala 14 1 0 13 57-163 -106 3
8. Hultsfreds IBK 14 1 0 13 57-325 -268 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis