Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Damer division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150013002 Tumba GOIF - Råsunda IS 4 - 9 Mario Mallengren, Fabian Fahimi Storvretens Sporthall
2015-09-26 13:00 150013004 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Sollentuna sim och sporthall
2015-09-26 13:00 150013005 Vallentuna IBK - Nynäshamns IBK 4 - 1 Karl Hurtig, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2015-09-26 14:00 150013003 Högdalens AIS - Lövet IBF 1 - 11 Tony Verho, Christian Hamnström Högdalshallen
2015-09-26 14:45 150013006 Ursvik IK - Sundbybergs IK 5 - 2 Jan Lingemark, Niklas Forsman Brotorpshallen
2015-10-03 13:00 150013008 Nynäshamns IBK - Rotebro IS IBK 4 - 6 Johan Engvall, Johan Ståhl Kvarnängshallen
2015-10-03 17:45 150013007 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK 3 - 8 Björn Söderström, Christer Jacobsson Hallonbergshallen
2015-10-04 09:30 150013011 Råsunda IS - Älvsjö IBK 10 - 5 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2015-10-04 11:45 150013010 Lövet IBF - Tumba GOIF 7 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Gubbängshallen
2015-10-04 16:00 150013009 Hässelby SK IBK (A) - Högdalens AIS 15 - 1 Andreas Mattsson, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-10-17 12:30 150013014 Tumba GOIF - Hässelby SK IBK (A) 10 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Storvretens Sporthall
2015-10-17 14:00 150013015 Högdalens AIS - Nynäshamns IBK 2 - 8 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-10-17 18:45 150013017 Vallentuna IBK - Ursvik IK 4 - 3 Niklas Forsman, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2015-10-18 14:15 150013013 Älvsjö IBK - Lövet IBF 4 - 6 Jonas Robertson, Patrik Andersén Västertorpshallen
2015-10-18 17:45 150013016 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 4 - 2 Björn Söderström, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2015-10-24 14:45 150013019 Ursvik IK - Rotebro IS IBK 10 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2015-10-24 15:45 150013020 Sundbybergs IK - Högdalens AIS 1 - 1 Aldin Imamovic, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-10-24 16:15 150013022 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö IBK 6 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Hässelbyhallen
2015-10-25 12:45 150013023 Lövet IBF - Råsunda IS 5 - 9 Marcus Jansson, Kent Kastell Gubbängshallen
2015-12-09 19:15 150013021 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 2 - 8 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2015-10-18 15:00 150013030 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) 7 - 6 Magnus Westerberg, Arne Brovig Ulriksdalshallen
2015-11-07 13:30 150013028 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sollentuna sim och sporthall
2015-11-07 14:30 150013026 Tumba GOIF - Sundbybergs IK 5 - 2 Martin Eriksson, Sebastian Öhman Storvretens Sporthall
2015-11-07 16:15 150013027 Högdalens AIS - Ursvik IK 2 - 5 Max Hellström, Ola Bigestans Högdalshallen
2015-11-08 15:15 150013025 Älvsjö IBK - Nynäshamns IBK 4 - 13 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2015-11-14 11:00 150013034 Nynäshamns IBK - Råsunda IS 6 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Kvarnängshallen
2015-11-14 13:00 150013033 Sundbybergs IK - Älvsjö IBK 7 - 0 Imtiaz Karim, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2015-11-14 14:45 150013032 Ursvik IK - Tumba GOIF 4 - 8 Mattias Nordlund, Juha Tammerström Brotorpshallen
2015-11-14 16:45 150013031 Vallentuna IBK - Högdalens AIS 12 - 3 Niklas Forsman, Christoffer Markovski Hammarbackens Sporthall
2015-11-15 16:00 150013035 Hässelby SK IBK (A) - Lövet IBF 6 - 3 Johan Hessing, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2015-11-21 13:30 150013038 Tumba GOIF - Vallentuna IBK 2 - 0 Aldin Imamovic, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-11-21 14:00 150013039 Högdalens AIS - Rotebro IS IBK 6 - 8 Emil Glenngård, Christoffer Markovski Högdalshallen
2015-11-22 11:30 150013042 Råsunda IS - Sundbybergs IK 11 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Jonas Robertson Tallbackaskolan
2015-11-22 12:00 150013041 Lövet IBF - Nynäshamns IBK 5 - 4 Kenny Ly, Håkan Augustsson Gubbängshallen
2015-11-22 12:30 150013037 Älvsjö IBK - Ursvik IK 4 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-11-28 12:00 150013043 Rotebro IS IBK - Tumba GOIF 6 - 1 Roger Nyström, Patrik Andersén Sollentuna sim och sporthall
2015-11-28 13:30 150013045 Ursvik IK - Råsunda IS 4 - 5 Magnus Berg, Kent Kastell Brotorpshallen
2015-11-28 14:45 150013047 Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 2 Jouni Kekkonen, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2015-11-28 15:45 150013046 Sundbybergs IK - Lövet IBF 2 - 1 Linus Warrenstein, Nihada Cenanovic Hallonbergshallen
2015-11-28 16:00 150013044 Vallentuna IBK - Älvsjö IBK 10 - 2 Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2015-11-21 14:30 150013052 Hässelby SK IBK (A) - Sundbybergs IK 12 - 2 Linda Forslund, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2015-12-05 11:00 150013053 Lövet IBF - Ursvik IK 4 - 4 Christian Hamnström, Kent Kastell Högdalshallen
2015-12-05 12:00 150013050 Tumba GOIF - Högdalens AIS 5 - 2 Patrik Andersén, Nihada Cenanovic Storvretens Sporthall
2015-12-06 11:30 150013054 Råsunda IS - Vallentuna IBK 12 - 5 Fadi Saffo, Roland Nester Råstaparkhallen
2015-12-06 14:30 150013049 Älvsjö IBK - Rotebro IS IBK 5 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2015-12-12 12:00 150013056 Rotebro IS IBK - Råsunda IS 2 - 10 Patrik Andersén, Roland Nester Sollentuna sim och sporthall
2015-12-12 14:15 150013055 Högdalens AIS - Älvsjö IBK 2 - 9 Daniel Kölborn, Björn Larsson Högdalshallen
2015-12-12 15:00 150013059 Sundbybergs IK - Nynäshamns IBK 4 - 2 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Brotorpshallen
2015-12-12 18:30 150013057 Vallentuna IBK - Lövet IBF 4 - 2 Per Calmén, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2015-12-13 12:30 150013058 Ursvik IK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Arne Brovig, Mats Korpi Brotorpshallen
2015-12-19 11:00 150013063 Nynäshamns IBK - Ursvik IK 4 - 5 Kenneth Johansson, Mikael Andersson Kvarnängshallen
2015-12-20 11:00 150013065 Lövet IBF - Rotebro IS IBK 3 - 8 Vilhelm Nordström, Johannes Ekenberg Gubbängshallen
2015-12-20 12:00 150013066 Råsunda IS - Högdalens AIS 16 - 2 Linus Warrenstein, Fadi Saffo Ulriksdalshallen
2016-01-26 19:30 150013064 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 4 - 6 Per Sundvall, Christoffer Markovski Hässelbyhallen
2016-02-07 13:30 150013061 Älvsjö IBK - Tumba GOIF 2 - 4 Kent Budell, Patrik Andersén Västertorpshallen
2016-01-09 13:30 150013068 Nynäshamns IBK - Vallentuna IBK 4 - 9 Daniel Mårtensson, Johan Hessing Kvarnängshallen
2016-01-09 14:30 150013067 Sundbybergs IK - Ursvik IK 1 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2016-01-10 10:30 150013070 Lövet IBF - Högdalens AIS 8 - 3 Kent Kastell, Vilhelm Nordström Gubbängshallen
2016-01-10 11:30 150013071 Råsunda IS - Tumba GOIF 13 - 2 Christer Jacobsson, Björn Söderström Råstaparkhallen
2016-03-07 19:30 150013069 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 6 - 4 Robin Vall, Ola Bigestans Hässelbyhallen
2016-01-16 11:30 150013074 Tumba GOIF - Lövet IBF 6 - 4 Daniel Eriksson, Daniel Mårtensson Storvretens Sporthall
2016-01-16 11:45 150013076 Rotebro IS IBK - Nynäshamns IBK 9 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
2016-01-16 15:30 150013075 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (A) 6 - 10 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2016-01-17 12:30 150013073 Älvsjö IBK - Råsunda IS 5 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Västertorpshallen
2016-01-17 18:00 150013077 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 5 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hammarbackens Sporthall
2016-01-23 14:45 150013079 Ursvik IK - Vallentuna IBK 7 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Brotorpshallen
2016-01-23 16:15 150013080 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 2 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Brotorpshallen
2016-01-24 13:00 150013081 Nynäshamns IBK - Högdalens AIS 13 - 1 Leif Karlsson, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2016-01-24 16:00 150013083 Lövet IBF - Älvsjö IBK 4 - 6 Björn Larsson, Christoffer Markovski Högdalshallen
2016-01-24 17:00 150013082 Hässelby SK IBK (A) - Tumba GOIF 2 - 3 Daniel Kölborn, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2016-01-30 11:30 150013088 Rotebro IS IBK - Ursvik IK 3 - 3 Magnus Johansson, Jessika Forsberg Sollentuna sim och sporthall
2016-01-31 10:00 150013090 Råsunda IS - Lövet IBF 10 - 1 Jonas Edström, Ulf Jonsson Råstaparkhallen
2016-01-31 13:45 150013087 Högdalens AIS - Sundbybergs IK 2 - 6 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2016-01-31 14:00 150013085 Älvsjö IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Kent Budell, Håkan Taxén Västertorpshallen
2016-02-28 12:15 150013086 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 1 - 0 Kent Budell, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2016-02-06 12:45 150013094 Nynäshamns IBK - Älvsjö IBK 3 - 3 Nihada Cenanovic, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2016-02-06 13:15 150013092 Ursvik IK - Högdalens AIS 12 - 2 Mats Korpi, Peter Kirch Brotorpshallen
2016-02-06 16:30 150013091 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 9 - 0 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 17:00 150013093 Sundbybergs IK - Tumba GOIF 1 - 10 Roland Nester, Christian Högberg Hallonbergshallen
2016-02-06 18:00 150013095 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS 4 - 9 Erik Nyman, Joakim Levin Stora Mossen 1
2016-02-13 12:30 150013101 Lövet IBF - Hässelby SK IBK (A) 7 - 5 Jessika Forsberg, Patrik Andersén Gubbängshallen
2016-02-13 13:00 150013098 Tumba GOIF - Ursvik IK 7 - 5 Mats Andersson, Jörgen Larsson Storvretens Sporthall
2016-02-13 13:30 150013099 Högdalens AIS - Vallentuna IBK 1 - 20 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2016-02-14 11:00 150013102 Råsunda IS - Nynäshamns IBK 12 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Råstaparkhallen
2016-02-14 17:15 150013097 Älvsjö IBK - Sundbybergs IK 0 - 1 Tony Verho, Sampo Friberg Västertorpshallen
2016-02-20 11:00 150013103 Rotebro IS IBK - Högdalens AIS 6 - 1 Magnus Johansson, Jan Lingemark Sollentuna sim och sporthall
2016-02-20 12:00 150013107 Nynäshamns IBK - Lövet IBF 4 - 5 Petra Dynesius, Jonas Robertson Kvarnängshallen
2016-02-20 14:45 150013105 Ursvik IK - Älvsjö IBK 5 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Kenny Ly Brotorpshallen
2016-02-20 16:30 150013106 Sundbybergs IK - Råsunda IS 2 - 11 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hallonbergshallen
2016-02-20 17:30 150013104 Vallentuna IBK - Tumba GOIF 6 - 6 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-27 11:00 150013110 Tumba GOIF - Rotebro IS IBK 9 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2016-02-27 15:00 150013112 Hässelby SK IBK (A) - Nynäshamns IBK 15 - 2 Per Calmén, Per Ove Åman Hässelbyhallen
2016-02-28 11:30 150013113 Lövet IBF - Sundbybergs IK 3 - 3 Kent Kastell, Aarre Hietanen Gubbängshallen
2016-02-28 11:30 150013114 Råsunda IS - Ursvik IK 6 - 4 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2016-02-28 17:15 150013109 Älvsjö IBK - Vallentuna IBK 2 - 11 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-03-05 11:00 150013117 Vallentuna IBK - Råsunda IS 5 - 4 Per Ove Åman, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2016-03-05 11:00 150013119 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Johan Hessing, Peter Kirch Hallonbergshallen
2016-03-05 12:00 150013115 Högdalens AIS - Tumba GOIF 0 - 5 Gustav Levin, Joakim Levin Högdalshallen
2016-03-05 12:30 150013118 Ursvik IK - Lövet IBF 3 - 1 Peter Kirch, Johan Hessing Hallonbergshallen
2016-03-05 14:30 150013116 Rotebro IS IBK - Älvsjö IBK 1 - 7 Michael Leimer, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2016-03-12 15:00 150013123 Nynäshamns IBK - Sundbybergs IK 0 - 4 Daniel Mårtensson, David Berger Kvarnängshallen
2016-03-13 11:15 150013125 Lövet IBF - Vallentuna IBK 2 - 11 Jessika Forsberg, Wen-chung Tsai Gubbängshallen
2016-03-13 12:30 150013126 Råsunda IS - Rotebro IS IBK 11 - 2 Christian Högberg, Elis Erbing Råstaparkhallen
2016-03-13 13:00 150013124 Hässelby SK IBK (A) - Ursvik IK 8 - 2 Lars Reuterhagen, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2016-03-13 15:15 150013121 Älvsjö IBK - Högdalens AIS 7 - 5 Erik Nyman, Jonas Robertson Västertorpshallen
2016-03-19 11:00 150013129 Rotebro IS IBK - Lövet IBF 6 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Sollentuna sim och sporthall
2016-03-19 14:45 150013131 Ursvik IK - Nynäshamns IBK 8 - 5 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2016-03-19 15:30 150013128 Högdalens AIS - Råsunda IS 6 - 20 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2016-03-19 17:15 150013130 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 3 Magnus Westerberg, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2016-03-20 12:30 150013127 Tumba GOIF - Älvsjö IBK 6 - 4 Linus Löfstedt, Kent Budell Storvretens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Råsunda IS 20 18 1 1 198-72 126 55
2. Vallentuna IBK 20 16 1 3 150-69 81 49
3. Tumba GOIF 20 15 1 4 104-77 27 46
4. Ursvik IK 20 10 3 7 101-87 14 33
5. Hässelby SK IBK (A) 20 10 1 9 118-83 35 31
6. Rotebro IS IBK 20 9 1 10 88-107 -19 28
7. Lövet IBF 20 7 2 11 84-101 -17 23
8. Älvsjö IBK 20 7 2 11 82-110 -28 23
9. Sundbybergs IK 20 6 3 11 49-88 -39 21
10. Nynäshamns IBK 20 3 2 15 81-113 -32 11
11. Högdalens AIS 20 0 1 19 49-197 -148 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis