Damer Division 1 (2016/17)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-21 20:30 110210006 Sunderby SK D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 4 - 5 Daniel Persson, Conny Björnfot Sunderby Sp
2016-09-22 19:45 110210001 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 8 - 1 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Bergskolan
2016-09-24 13:00 110210002 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 6 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Arjeplog Sporthall
2016-09-24 14:45 110210004 Notvikens IK D1 (B-lag) - Pajala IF D1 3 - 8 Simon Olofsson, Anton Håkansson Hälsans hus
2016-09-25 13:45 110210005 Sunderby SK D1 (A-lag) - Pajala IF D1 2 - 5 Urban Svanberg, Mikael Jaldeby Sunderby Sp
2016-09-26 19:30 110210003 IBK Boden D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 4 - 5 e.förl. Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Boden Arena
2016-09-30 18:45 110210011 Notvikens IK D1 (B-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 6 - 6 e.förl. Pär Wårell, Urban Svanberg Örnäsets Sp
2016-10-01 13:45 110210010 StiL Innebandy D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 1 - 10 Pär Wårell, Alexander Milovanovic Hälsans hus
2016-10-16 13:45 110210007 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 7 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Bergskolan
2017-01-29 10:00 110210008 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 13 - 4 Pär Wårell, Alexander Milovanovic Sportcity Kalix
2017-01-29 15:00 110210009 Pajala IF D1 - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 2 - 4 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Pajala Sp
2016-10-07 19:30 110210015 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 6 - 7 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2016-10-08 13:00 110210013 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Pajala IF D1 2 - 11 Conny Björnfot, Daniel Persson Arjeplog Sporthall
2016-10-08 13:30 110210014 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 4 - 1 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-10-08 16:00 110210012 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 7 - 4 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Norrmalmia Sph
2016-10-08 16:00 110210016 IBK Boden D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 4 - 2 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Boden Arena
2016-10-09 14:00 110210017 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Pajala IF D1 2 - 7 Daniel Persson, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2016-10-13 19:45 110210019 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 10 - 8 Johan Nyström, Jörgen Eriksson Bergskolan
2016-10-15 15:45 110210020 Notvikens IK D1 (B-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 6 - 9 Simon Olofsson, Anton Håkansson Örnäsets Sp
2016-10-15 16:00 110210021 IBK Boden D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 6 - 7 Pär Wårell, Jan Drugge Boden Arena
2016-10-30 12:45 110210018 StiL Innebandy D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 4 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2016-10-21 18:45 110210023 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 1 - 5 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2016-10-22 13:00 110210022 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 3 - 11 Johan Nyström, Gustaf Vallgren Arjeplog Sporthall
2016-10-22 13:00 110210024 Pajala IF D1 - IBK Boden D1 (A-lag) 6 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Pajala Sp
2016-10-22 15:00 110210025 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 5 - 2 Jan Drugge, Anton Håkansson Sportcity Kalix
2016-10-23 14:30 110210026 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 2 - 10 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2016-10-27 19:30 110210032 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 8 - 7 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Bergskolan
2016-10-28 19:30 110210029 IBK Boden D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 1 - 3 Anton Håkansson, Simon Olofsson Boden Arena
2016-10-28 20:15 110210030 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 11 - 1 Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2016-10-29 13:45 110210028 Notvikens IK D1 (B-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 8 - 4 Gustaf Vallgren, Stefan Lundqvist Örnäsets Sp
2016-10-30 18:00 110210031 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Pajala IF D1 4 - 6 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Sportcity Kalix
2016-11-11 19:30 110210027 IBK Boden D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 6 - 5 Magnus Grahn, Simon Olofsson Boden Arena
2016-10-14 19:45 110210036 Sunderby SK D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 5 - 1 Stefan Lundqvist, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2016-11-01 19:45 110210033 Notvikens IK D1 (B-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 5 - 8 Christoffer Flemström, Martin Hallén Almroth Örnäsets Sp
2016-11-05 13:00 110210034 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 2 - 9 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
2016-11-06 15:45 110210035 Notvikens IK D1 (B-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 5 - 13 Urban Svanberg, Pär Wårell Luleå Energi Arena
2016-11-06 16:45 110210037 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Pajala IF D1 1 - 8 Christoffer Flemström, Jari Korpi Hälsans hus
2016-11-08 19:45 110210042 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 8 - 4 Johan Nyström, Alexander Milovanovic Bergskolan
2016-11-12 13:00 110210041 Pajala IF D1 - Notvikens IK D1 (B-lag) 7 - 2 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Pajala Sp
2016-11-12 17:00 110210040 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 6 - 3 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Sportcity Kalix
2016-11-13 10:00 110210039 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 5 - 6 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Norrmalmia Sph
2016-11-13 10:45 110210038 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 3 - 6 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Hälsans hus
2016-11-14 19:45 110210047 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 9 - 9 e.förl. Anton Håkansson, Magnus Grahn Bergskolan
2016-11-19 11:00 110210045 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Pajala IF D1 3 - 4 Johan Nyström, Magnus Grahn Björklunda Sp
2016-11-19 13:00 110210044 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 2 - 3 Dick Sandberg, Jesper Romberg Arjeplog Sporthall
2016-11-19 13:00 110210046 IBK Boden D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 5 - 3 Urban Svanberg, Pär Wårell Boden Arena
2016-11-19 15:15 110210043 Sunderby SK D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 6 - 8 Sebastian Asplund-Larsson, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2016-11-23 20:30 110210051 Sunderby SK D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 6 - 3 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Sunderby Sp
2016-11-24 19:30 110210048 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 10 - 6 Pär Wårell, Urban Svanberg Bergskolan
2016-11-25 18:45 110210052 Notvikens IK D1 (B-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 7 - 13 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp
2016-11-26 11:45 110210050 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 1 - 5 Anton Håkansson, Christoffer Flemström Örnäsets Sp
2017-01-07 13:00 110210049 Pajala IF D1 - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 13 - 2 Urban Svanberg, Pär Wårell Pajala Sp
2016-11-30 20:30 110210058 Sunderby SK D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 4 - 1 Magnus Grahn, Simon Olofsson Sunderby Sp
2016-12-03 11:01 110210053 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 9 - 1 Jens Stenberg, Alexander Milovanovic Arjeplog Sporthall
2016-12-04 14:30 110210056 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 3 - 2 Pär Wårell, Dick Sandberg Norrmalmia Sph
2016-12-04 15:30 110210055 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 8 - 7 Jan Drugge, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2017-02-04 17:45 110210054 Pajala IF D1 - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 3 - 2 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2017-02-05 12:00 110210057 Pajala IF D1 - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 1 - 3 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-07 20:30 110210059 Sunderby SK D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 5 - 7 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Sunderby Sp
2016-12-10 10:00 110210062 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 3 - 2 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Norrmalmia Sph
2016-12-10 16:00 110210061 IBK Boden D1 (A-lag) - Pajala IF D1 0 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Boden Arena
2016-12-11 12:45 110210060 Notvikens IK D1 (B-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 9 - 5 Juha Pasma, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2016-12-13 19:30 110210065 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 3 - 2 Sebastian Asplund-Larsson, Christoffer Flemström Bergskolan
2016-12-17 13:00 110210064 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 8 - 7 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Arjeplog Sporthall
2016-12-17 13:00 110210067 Pajala IF D1 - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 5 - 2 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-17 13:45 110210066 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 3 - 12 Johan Nyström, Martin Hallén Almroth Hälsans hus
2016-12-18 13:45 110210063 Sunderby SK D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 1 - 2 e.förl. Pär Wårell, Urban Svanberg Sunderby Sp
2017-01-08 14:00 110210068 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 5 - 11 Anton Håkansson, Dick Sandberg Sportcity Kalix
2017-01-14 13:00 110210069 IBK Boden D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 4 - 5 e.förl. Jens Stenberg, Alexander Milovanovic Boden Arena
2017-01-14 13:00 110210072 Pajala IF D1 - StiL Innebandy D1 (A-lag) 15 - 2 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Pajala Sp
2017-01-14 15:00 110210070 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 5 - 1 Pär Wårell, Urban Svanberg Norrmalmia Sph
2017-01-14 16:30 110210071 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 1 - 5 Johan Nyström, Dick Sandberg Sportcity Kalix
2017-01-20 18:45 110210077 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 0 - 11 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Bergskolan
2017-01-21 13:45 110210073 Sunderby SK D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 16 - 2 Christoffer Flemström, Sebastian Asplund-Larsson Sunderby Sp
2017-01-21 13:45 110210076 Notvikens IK D1 (B-lag) - Pajala IF D1 3 - 9 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2017-01-22 13:30 110210074 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 5 - 7 Per-Anders Blind, Jörgen Eriksson Arjeplog Sporthall
2017-01-22 17:00 110210075 IBK Boden D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 1 - 6 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Boden Arena
2017-01-24 19:45 110210078 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 7 - 1 Gustaf Vallgren, Martin Hallén Almroth Bergskolan
2017-01-28 10:45 110210081 StiL Innebandy D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 1 - 4 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2017-01-28 13:45 110210079 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 7 - 5 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Sportcity Kalix
2017-01-29 13:45 110210082 Sunderby SK D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 5 - 7 Anton Håkansson, Juha Pasma Sunderby Sp
2017-03-03 20:00 110210080 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Pajala IF D1 3 - 5 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Björklunda Sp
2016-12-03 15:00 110210086 Pajala IF D1 - Sunderby SK D1 (A-lag) 6 - 2 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-04 12:00 110210087 Pajala IF D1 - Sunderby SK D1 (A-lag) 5 - 6 e.förl. Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-10 14:00 110210083 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 6 - 7 Magnus Grahn, Anton Håkansson Arjeplog Sporthall
2017-02-05 13:30 110210084 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 9 - 2 Urban Svanberg, Pär Wårell Sportcity Kalix
2017-02-05 17:00 110210085 IBK Boden D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 3 - 8 Magnus Grahn, Lars Ejnestrand Boden Arena
2017-02-13 19:45 110210088 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 4 - 5 Lars Ejnestrand, Magnus Grahn Hortlax Sp
2017-02-10 19:30 110210093 IBK Boden D1 (A-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 2 - 5 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Boden Arena
2017-02-10 20:15 110210089 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 11 - 4 Juha Pasma, Jan Drugge Sportcity Kalix
2017-02-11 15:45 110210090 StiL Innebandy D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 4 - 11 Johan Nyström, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2017-02-12 12:45 110210092 Notvikens IK D1 (B-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 5 - 8 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Örnäsets Sp
2017-02-12 13:45 110210091 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Pajala IF D1 1 - 3 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Bergskolan
110210099 Sunderby SK D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) WO (5 - 0) Sunderby Sp
2017-02-17 20:00 110210097 Team Kalix IBK D1 (B-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 4 - 3 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Sportcity Kalix
2017-02-18 13:00 110210096 Pajala IF D1 - IBK Boden D1 (A-lag) 13 - 2 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Pajala Sp
2017-02-18 13:45 110210098 Sunderby SK D1 (A-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 11 - 5 Tobias Skogsberg, Jan Drugge Sunderby Sp
2017-02-19 18:00 110210095 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Notvikens IK D1 (B-lag) 3 - 8 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Luleå Energi Arena
2017-03-02 19:45 110210094 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 7 - 5 Sebastian Asplund-Larsson, Christoffer Flemström Hortlax Sp
2017-02-21 19:30 110210100 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 3 - 1 Pär Wårell, Urban Svanberg Bergskolan
2017-02-25 13:00 110210102 IBK Boden D1 (A-lag) - Sunderby SK D1 (A-lag) 3 - 4 Conny Björnfot, Anton Håkansson Boden Arena
2017-02-25 13:00 110210103 Öjebyns IBF D1 (A-lag) - StiL Innebandy D1 (A-lag) 7 - 1 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-02-25 13:00 110210104 Pajala IF D1 - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 4 - 2 Pär Wårell, Urban Svanberg Pajala Sp
2017-02-26 12:45 110210101 Notvikens IK D1 (B-lag) - IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 15 - 13 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Örnäsets Sp
2017-03-04 11:00 110210105 IBF Argentum 91 D1 (A-lag) - IBK Boden D1 (A-lag) 6 - 2 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2017-03-04 11:00 110210106 Notvikens IK D1 (B-lag) - Öjebyns IBF D1 (A-lag) 7 - 11 Sebastian Asplund-Larsson, Magnus Grahn Örnäsets Sp
2017-03-04 18:00 110210108 StiL Innebandy D1 (A-lag) - Pajala IF D1 0 - 4 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Luleå Energi Arena
2017-03-05 12:45 110210107 Bergnäsets AIK D1 (A-lag) - Team Kalix IBK D1 (B-lag) 7 - 6 Pär Wårell, Urban Svanberg Bergskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Pajala IF D1 24 21 1 (0) 2 154-57 97 64
2. Bergnäsets AIK D1 (A-lag) 24 21 1 (0) 2 160-93 67 64
3. Öjebyns IBF D1 (A-lag) 24 15 0 (0) 9 146-102 44 45
4. Team Kalix IBK D1 (B-lag) 24 14 1 (1) 9 132-106 26 44
5. Sunderby SK D1 (A-lag) 24 10 3 (1) 11 136-114 22 34
6. Notvikens IK D1 (B-lag) 24 8 2 (0) 14 144-173 -29 26
7. IBK Boden D1 (A-lag) 24 7 3 (1) 14 93-109 -16 25
8. IBF Argentum 91 D1 (A-lag) 24 6 1 (1) 17 119-179 -60 20
9. StiL Innebandy D1 (A-lag) 24 0 0 (0) 24 46-197 -151 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis