Division 2 Herrar GUD (2016/17)

Gruppspel
Division 2 Herrar GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 20:00 170002005 Alunda IBF - Livets Ord IF 4 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund Olandshallen
2016-10-08 11:00 170002004 FBC Uppsala - SK Vide 6 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena A
2016-10-08 15:00 170002003 Insjöns BK - Enköpings IBK 13 - 3 Henrik Hamberg, Mikael Svenske Leksandshallen
2016-10-08 17:00 170002001 Uppsala Teknologer - IBF Borlänge 7 - 6 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena A
2016-10-09 17:00 170002002 Björklinge BK - Skutskärs IBK 13 - 9 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-09 17:00 170002006 Storviks SK - KAIS Mora UIF 6 - 3 Erik Lindberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2016-10-14 20:00 170002007 Skutskärs IBK - IBF Borlänge 9 - 6 Tomas Hallenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2016-10-15 13:00 170002009 SK Vide - Björklinge BK 7 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Alsike sporthall
2016-10-15 14:00 170002008 Enköpings IBK - Uppsala Teknologer 2 - 5 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2016-10-15 14:00 170002010 Livets Ord IF - Insjöns BK 3 - 4 e.förl. Bo Pettersson Loklint, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-15 17:00 170002011 KAIS Mora UIF - FBC Uppsala 10 - 4 Erik Lindberg, Henrik Öberg Idre Fjäll Arena
2016-10-16 17:00 170002012 Storviks SK - Alunda IBF 8 - 7 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2016-10-22 12:00 170002016 Björklinge BK - KAIS Mora UIF 11 - 10 e.förl. Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-22 17:30 170002015 Uppsala Teknologer - Livets Ord IF 6 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-23 13:15 170002014 Skutskärs IBK - SK Vide 7 - 6 e.förl. Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Rotskärsskolans Sporthall
2016-10-23 15:30 170002013 IBF Borlänge - Enköpings IBK 8 - 5 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Maserhallen
2016-10-23 16:00 170002017 Insjöns BK - Storviks SK 11 - 7 Henrik Hamberg, Mattias Hedberg Leksandshallen
2016-10-23 16:00 170002018 FBC Uppsala - Alunda IBF 5 - 6 Andreas Svensson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-28 20:00 170002023 Alunda IBF - Björklinge BK 6 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2016-10-29 13:00 170002019 SK Vide - IBF Borlänge 8 - 4 Michaela Pålsson, Arvid Englund Alsike sporthall
2016-10-29 17:00 170002021 KAIS Mora UIF - Skutskärs IBK 9 - 8 e.förl. Anders Leander, Thomas Tanskanen Idre Fjäll Arena
2016-10-30 12:00 170002024 FBC Uppsala - Insjöns BK 5 - 7 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-30 14:30 170002020 Livets Ord IF - Enköpings IBK 4 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-30 17:00 170002022 Storviks SK - Uppsala Teknologer 6 - 5 Henrik Öberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2016-11-04 20:00 170002028 Skutskärs IBK - Alunda IBF 7 - 10 Jakob Westerlund, Erik Lindberg Rotskärsskolans Sporthall
2016-11-05 13:00 170002025 IBF Borlänge - Livets Ord IF 6 - 7 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Maserhallen
2016-11-05 13:00 170002026 SK Vide - KAIS Mora UIF 8 - 4 Sarah Ejderskog, Pontus Orebrand Alsike sporthall
2016-11-05 14:00 170002027 Enköpings IBK - Storviks SK 8 - 11 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2016-11-06 13:30 170002030 Björklinge BK - Insjöns BK 8 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander IFU Arena A
2016-11-06 16:00 170002029 Uppsala Teknologer - FBC Uppsala 14 - 3 Jonas Tidsjö, Arvid Englund IFU Arena A
2016-11-11 20:00 170002033 Alunda IBF - SK Vide 6 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2016-11-12 15:00 170002035 Insjöns BK - Skutskärs IBK 15 - 10 Henrik Öberg, Roger Collin Leksandshallen
2016-11-12 17:30 170002034 FBC Uppsala - Enköpings IBK 7 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-13 10:30 170002036 Björklinge BK - Uppsala Teknologer 8 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-13 17:00 170002032 Storviks SK - Livets Ord IF 10 - 2 Håkan Thunman, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2016-11-13 18:30 170002031 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 3 - 10 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
2016-11-18 19:30 170002041 Enköpings IBK - Björklinge BK 8 - 10 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2016-11-18 20:00 170002042 Skutskärs IBK - Uppsala Teknologer 8 - 7 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Rotskärsskolans Sporthall
2016-11-19 13:00 170002040 SK Vide - Insjöns BK 5 - 7 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2016-11-19 16:00 170002038 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 5 - 10 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena
2016-11-19 17:00 170002039 Livets Ord IF - FBC Uppsala 6 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-20 12:00 170002037 IBF Borlänge - Storviks SK 6 - 5 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Maserhallen
2016-11-25 19:30 170002046 Björklinge BK - Livets Ord IF 9 - 5 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog IFU Arena A
2016-11-25 20:00 170002045 Insjöns BK - KAIS Mora UIF 10 - 4 Jörgen Andersson, Tomas Pettersson Leksandshallen
2016-11-26 14:00 170002043 Alunda IBF - IBF Borlänge 4 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2016-11-27 12:00 170002047 Uppsala Teknologer - SK Vide 11 - 1 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2016-11-27 14:30 170002044 FBC Uppsala - Storviks SK 10 - 7 Jonas Nordqvist, Arvid Englund IFU Arena A
2017-03-03 00:00 170002048 Skutskärs IBK - Enköpings IBK 12 - 7 Jakob Westerlund, Håkan Thunman S:t Ilianshallen
2016-12-03 13:00 170002050 Alunda IBF - Insjöns BK 5 - 4 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson Olandshallen
2016-12-03 13:00 170002052 KAIS Mora UIF - Uppsala Teknologer 4 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Idre Fjäll Arena
2016-12-03 13:00 170002054 SK Vide - Enköpings IBK 5 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Alsike sporthall
2016-12-03 18:00 170002051 Storviks SK - Björklinge BK 7 - 8 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2016-12-04 11:00 170002053 Skutskärs IBK - Livets Ord IF 5 - 5 e.förl. Erik Lindberg, Henrik Öberg Rotskärsskolans Sporthall
2016-12-04 13:30 170002049 IBF Borlänge - FBC Uppsala 7 - 5 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Maserhallen
2016-12-09 20:00 170002055 Insjöns BK - IBF Borlänge 7 - 5 Henrik Öberg, Erik Lindberg Leksandshallen
2016-12-09 20:00 170002058 Skutskärs IBK - Storviks SK 15 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Rotskärsskolans Sporthall
2016-12-10 13:00 170002060 SK Vide - Livets Ord IF 4 - 3 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Alsike sporthall
2016-12-10 14:00 170002059 Enköpings IBK - KAIS Mora UIF 9 - 9 e.förl. Fabian Fahimi, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2016-12-10 15:00 170002057 Uppsala Teknologer - Alunda IBF 6 - 4 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-10 17:30 170002056 Björklinge BK - FBC Uppsala 7 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-17 10:00 170002063 FBC Uppsala - Skutskärs IBK 3 - 6 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena A
2016-12-17 12:30 170002061 IBF Borlänge - Björklinge BK 5 - 7 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Maserhallen
2016-12-17 13:00 170002064 Alunda IBF - Enköpings IBK 9 - 4 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Olandshallen
2016-12-17 17:00 170002066 KAIS Mora UIF - Livets Ord IF 6 - 4 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Idre Fjäll Arena
2016-12-18 16:30 170002062 Insjöns BK - Uppsala Teknologer 6 - 8 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Leksandshallen
2016-12-18 17:00 170002065 Storviks SK - SK Vide 4 - 9 Magnus Nordahl, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2017-01-13 19:30 170002072 KAIS Mora UIF - Storviks SK 9 - 6 Mattias Hedberg, Jussi Nissinen Idre Fjäll Arena
2017-01-13 20:00 170002068 Skutskärs IBK - Björklinge BK 7 - 8 Jakob Westerlund, Roger Collin Rotskärsskolans Sporthall
2017-01-14 11:30 170002067 IBF Borlänge - Uppsala Teknologer 11 - 7 Håkan Thunman, Tomas Hallenberg Maserhallen
2017-01-14 13:00 170002070 SK Vide - FBC Uppsala 5 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2017-01-14 14:00 170002069 Enköpings IBK - Insjöns BK 9 - 12 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2017-01-14 14:30 170002071 Livets Ord IF - Alunda IBF 3 - 5 Theodor Jonsson, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-20 20:00 170002078 Alunda IBF - Storviks SK 16 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2017-01-21 11:30 170002073 IBF Borlänge - Skutskärs IBK 5 - 10 Henrik Hamberg, Mattias Hedberg Maserhallen
2017-01-22 11:30 170002077 FBC Uppsala - KAIS Mora UIF 9 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2017-01-22 14:00 170002075 Björklinge BK - SK Vide 6 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2017-01-22 16:00 170002076 Insjöns BK - Livets Ord IF 8 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Leksandshallen
2017-01-22 16:30 170002074 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 12 - 4 Thomas Tanskanen, Arvid Englund IFU Arena A
2017-01-25 20:00 170002084 Alunda IBF - FBC Uppsala 11 - 4 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Olandshallen
2017-01-28 13:00 170002080 SK Vide - Skutskärs IBK 6 - 6 e.förl. Sarah Ejderskog, Arvid Englund Alsike sporthall
2017-01-28 14:00 170002079 Enköpings IBK - IBF Borlänge 8 - 13 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2017-01-28 17:00 170002083 Storviks SK - Insjöns BK 5 - 7 Henrik Öberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2017-01-28 17:30 170002082 KAIS Mora UIF - Björklinge BK 2 - 7 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Idre Fjäll Arena
2017-01-29 18:35 170002081 Livets Ord IF - Uppsala Teknologer 2 - 1 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand IFU Arena A
2017-02-04 11:30 170002085 IBF Borlänge - SK Vide 8 - 4 Roger Collin, Jakob Westerlund Maserhallen
2017-02-04 13:00 170002089 Björklinge BK - Alunda IBF 5 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-04 14:00 170002086 Enköpings IBK - Livets Ord IF 5 - 6 Bo Pettersson Loklint, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2017-02-05 16:00 170002088 Uppsala Teknologer - Storviks SK 16 - 5 Jakob Westerlund, Roger Collin IFU Arena A
2017-02-05 16:00 170002090 Insjöns BK - FBC Uppsala 11 - 7 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Leksandshallen
2017-03-17 20:00 Flytt pga JAS-match. 170002087 Skutskärs IBK - KAIS Mora UIF 19 - 7 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Rotskärsskolans Sporthall
2017-02-11 15:15 170002094 Alunda IBF - Skutskärs IBK 13 - 10 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Olandshallen
2017-02-11 15:30 170002092 KAIS Mora UIF - SK Vide 4 - 9 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
2017-02-11 17:30 170002091 Livets Ord IF - IBF Borlänge 6 - 10 Theodor Jonsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-12 12:00 170002095 FBC Uppsala - Uppsala Teknologer 8 - 9 Tomas Hallenberg, Rikard Ohlström IFU Arena A
2017-02-12 15:30 170002093 Storviks SK - Enköpings IBK 6 - 8 Roger Collin, Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2017-02-12 16:00 170002096 Insjöns BK - Björklinge BK 8 - 11 Jussi Nissinen, Tomas Pettersson Leksandshallen
2017-02-17 19:00 170002102 Uppsala Teknologer - Björklinge BK 6 - 9 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena A
2017-02-18 12:30 170002097 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 16 - 9 Henrik Öberg, Roger Collin Maserhallen
2017-02-18 13:00 170002099 SK Vide - Alunda IBF 2 - 9 Theodor Jonsson, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2017-02-18 14:00 170002100 Enköpings IBK - FBC Uppsala 4 - 5 e.förl. Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2017-02-18 17:00 170002101 Skutskärs IBK - Insjöns BK 11 - 7 Roger Collin, Henrik Öberg Rotskärsskolans Sporthall
2017-02-19 18:00 170002098 Livets Ord IF - Storviks SK 13 - 7 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-25 12:30 170002108 Uppsala Teknologer - Skutskärs IBK 7 - 10 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2017-02-25 15:00 170002106 Insjöns BK - SK Vide 8 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Leksandshallen
2017-02-25 15:00 170002107 Björklinge BK - Enköpings IBK 12 - 8 Michaela Pålsson, Jonas Backman IFU Arena A
2017-02-25 16:15 170002104 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 10 - 9 Rikard Ohlström, Arvid Englund Olandshallen
2017-02-26 17:00 170002103 Storviks SK - IBF Borlänge 10 - 4 Erik Lindberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2017-02-26 17:00 170002105 FBC Uppsala - Livets Ord IF 7 - 3 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-01 19:30 170002111 KAIS Mora UIF - Insjöns BK 1 - 10 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena
2017-03-03 19:30 170002114 Enköpings IBK - Skutskärs IBK 9 - 16 Bo Pettersson Loklint, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2017-03-04 12:00 170002109 IBF Borlänge - Alunda IBF 4 - 5 e.förl. Henrik Öberg, Roger Collin Maserhallen
2017-03-04 13:00 170002113 SK Vide - Uppsala Teknologer 3 - 2 Arvid Englund, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2017-03-05 13:30 170002112 Livets Ord IF - Björklinge BK 6 - 9 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2017-03-05 17:00 170002110 Storviks SK - FBC Uppsala 5 - 3 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2017-03-11 12:00 170002115 FBC Uppsala - IBF Borlänge 4 - 13 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-11 14:00 170002120 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 5 Sarah Ejderskog, Thomas Tanskanen S:t Ilianshallen
2017-03-11 14:30 170002117 Björklinge BK - Storviks SK 9 - 10 e.förl. Bo Pettersson Loklint, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-12 16:00 170002116 Insjöns BK - Alunda IBF 7 - 5 Henrik Hamberg, Mattias Hedberg Leksandshallen
2017-03-12 17:00 170002119 Livets Ord IF - Skutskärs IBK 4 - 5 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-19 16:00 170002118 Uppsala Teknologer - KAIS Mora UIF 8 - 5 Theodor Jonsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2017-03-17 19:30 170002122 FBC Uppsala - Björklinge BK 6 - 10 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2017-03-17 20:00 170002123 Alunda IBF - Uppsala Teknologer 8 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund Olandshallen
2017-03-18 12:00 170002121 IBF Borlänge - Insjöns BK 8 - 5 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Maserhallen
2017-03-18 16:10 170002125 KAIS Mora UIF - Enköpings IBK 10 - 4 Daniel Larsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2017-03-19 17:00 170002124 Storviks SK - Skutskärs IBK 6 - 10 Jonathan Blank, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2017-03-19 17:00 170002126 Livets Ord IF - SK Vide 10 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-25 14:00 170002130 Enköpings IBK - Alunda IBF 5 - 10 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2017-03-26 12:00 170002127 Björklinge BK - IBF Borlänge 8 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-26 13:15 170002129 Skutskärs IBK - FBC Uppsala 13 - 6 Håkan Thunman, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2017-03-26 14:30 170002128 Uppsala Teknologer - Insjöns BK 8 - 9 Roger Collin, Henrik Öberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-26 15:30 170002131 SK Vide - Storviks SK 7 - 7 e.förl. Jakob Westerlund, Richard Öhneskog Alsike sporthall
2017-03-26 17:00 170002132 Livets Ord IF - KAIS Mora UIF 7 - 4 Theodor Jonsson, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Björklinge BK 22 18 2 (1) 2 188-141 47 57
2. Alunda IBF 22 16 1 (1) 5 171-114 57 50
3. Insjöns BK 22 15 1 (1) 6 181-140 41 47
4. Skutskärs IBK 22 12 5 (2) 5 213-164 49 43
5. Uppsala Teknologer 22 12 1 (0) 9 162-125 37 37
6. IBF Borlänge 22 11 1 (0) 10 160-143 17 34
7. SK Vide 22 9 3 (0) 10 115-131 -16 30
8. Storviks SK 22 7 2 (1) 13 147-186 -39 24
9. Livets Ord IF 22 7 2 (0) 13 114-132 -18 23
10. FBC Uppsala 22 6 1 (1) 15 124-168 -44 20
11. KAIS Mora UIF 22 4 3 (1) 15 132-192 -60 16
12. Enköpings IBK 22 3 2 (0) 17 129-200 -71 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis