Damer (2016/17)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:00 170103004 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 6 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-09-25 16:00 170103003 Rasbo IK - Uppsala Teknologer 3 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hall 2000
2016-10-02 12:00 170103005 IK Sirius IBK - IBF Roslagsalliansen 16 - 2 Emma Holmqvist, Victor Flemström IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-09 11:00 170103022 Rasbo IK - Storvreta IBK U 2 - 5 Henrik Ramborg, Per Ericsson Hall 2000
2016-10-09 18:00 170103010 IK Sirius IBK - Uppsala Teknologer 17 - 1 Victor Flemström, Simon Johansson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-15 11:00 170103013 Uppsala Teknologer - IBF Roslagsalliansen 7 - 11 Arvid Englund, Joakim Ottosson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-15 13:15 170103015 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 2 - 11 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Heby Sporthall
2016-10-22 11:30 170103018 Uppsala Teknologer - Västerlöfsta IBF 5 - 6 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2016-10-22 13:45 170103017 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK U 8 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2016-12-04 10:00 170103109 IK Sirius IBK - Rasbo IK 19 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-23 11:00 170103021 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 7 - 7 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Heby Sporthall
2016-10-30 15:00 170103025 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK 3 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Sparbankshallen
2016-11-05 11:30 170103111 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF 12 - 5 Handrin Thunqvist, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2016-11-06 11:00 170103031 IK Sirius IBK - Storvreta IBK U 15 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander IFU Arena A
2016-11-06 16:00 170103110 IBF Roslagsalliansen - Uppsala Teknologer 7 - 7 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Sportcentrum
2016-11-12 15:00 170103008 Västerlöfsta IBF - Rasbo IK 10 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-11-13 13:00 170103113 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK 1 - 15 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2016-11-13 14:20 170103036 Storvreta IBK U - Uppsala Teknologer 3 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Vattholma Sporthall
2016-11-19 11:30 170103040 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 3 - 2 Johnny Söderqvist, Ej offentliggjord IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-20 11:30 170103039 Uppsala Teknologer - Rasbo IK 3 - 5 Martin Johansson, Elis Erbing IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-27 16:45 170103041 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK 1 - 26 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Sparbankshallen
2016-11-27 17:00 170103044 Rasbo IK - Västerlöfsta IBF 11 - 4 Peter Alenbring, Handrin Thunqvist Hall 2000
2016-12-01 19:00 170103114 Storvreta IBK U - IBF Roslagsalliansen 2 - 4 Johnny Söderqvist, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2016-12-03 10:00 170103046 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK 5 - 16 Pierre Engström, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-12-10 10:00 170103051 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF 10 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-11 13:30 170103049 IBF Roslagsalliansen - Uppsala Teknologer 9 - 3 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Sparbankshallen
2016-12-11 16:00 170103115 Storvreta IBK U - Rasbo IK 2 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Vattholma Sporthall
2016-12-17 15:00 170103054 Västerlöfsta IBF - Uppsala Teknologer 8 - 7 Handrin Thunqvist, Victor Flemström Heby Sporthall
2016-12-18 13:00 170103053 Storvreta IBK U - IBF Roslagsalliansen 13 - 5 Handrin Thunqvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2016-12-18 14:20 170103034 Rasbo IK - IK Sirius IBK 0 - 15 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2017-01-08 12:30 170103057 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 3 - 6 Fabian Fahimi, Pierre Engström Sparbankshallen
2017-01-08 15:00 170103058 Storvreta IBK U - Rasbo IK 7 - 4 Handrin Thunqvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-14 12:00 170103116 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK 7 - 12 Thomas Tanskanen, Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-15 16:00 170103061 Rasbo IK - IBF Roslagsalliansen 8 - 5 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Hall 2000
2017-01-15 16:30 170103117 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 8 - 5 Jan-Olov Cederholm, Joakim Ottosson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-16 18:30 170103067 Storvreta IBK U - IK Sirius IBK 2 - 8 Emma Holmqvist, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-03 19:00 170103118 Rasbo IK - Västerlöfsta IBF 6 - 4 Per Ericsson, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2017-01-28 09:00 170103072 Uppsala Teknologer - Storvreta IBK U 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-29 09:00 170103070 IK Sirius IBK - Rasbo IK 11 - 3 Jörgen Olsson, Isak Angerbjörn IFU Arena A
2017-02-01 19:00 170103076 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 8 - 17 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-02-05 13:40 170103075 Rasbo IK - Uppsala Teknologer 4 - 2 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Hall 2000
2017-02-11 09:30 170103077 IK Sirius IBK - IBF Roslagsalliansen 20 - 1 Emma Holmqvist, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-11 15:00 170103080 Västerlöfsta IBF - Rasbo IK 4 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Heby Sporthall
2017-02-12 16:30 170103121 Uppsala Teknologer - Storvreta IBK U 3 - 7 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-02-19 13:30 170103112 Rasbo IK - IBF Roslagsalliansen 11 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Hall 2000
2017-02-25 10:00 170103085 Uppsala Teknologer - IBF Roslagsalliansen 5 - 4 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg IFU Arena A
2017-03-04 13:30 170103089 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK U 5 - 9 Jörgen Olsson, Victor Flemström Sportcentrum
2017-03-04 14:30 170103090 Uppsala Teknologer - Västerlöfsta IBF 3 - 5 Tony Nyberg, Jonas Nordqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-08 20:00 170103082 IK Sirius IBK - Uppsala Teknologer 18 - 2 Emma Holmqvist, Jonas Tidsjö IFU Arena – DHinox
2017-03-05 18:00 170103094 Rasbo IK - Storvreta IBK U 2 - 15 Jörgen Olsson, Victor Flemström Hall 2000
2017-03-08 19:00 170103093 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 7 - 11 Vesa Petterson, Victor Flemström Heby Sporthall
2017-03-18 15:00 170103120 Västerlöfsta IBF - Uppsala Teknologer 8 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-03-19 16:00 170103122 Storvreta IBK U - IK Sirius IBK 7 - 7 Emma Holmqvist, Joakim Ottosson Vattholma Sporthall
2017-03-19 18:45 170103097 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK 5 - 4 Anders Leander, Oliver Halvarsson Sparbankshallen
2017-03-23 19:30 170103087 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 4 - 12 Handrin Thunqvist, Victor Flemström Heby Sporthall
2017-03-25 16:00 170103103 IK Sirius IBK - Storvreta IBK U 11 - 3 Christoffer Wallenborg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2017-03-26 17:00 170103123 Uppsala Teknologer - Rasbo IK 5 - 13 Christoffer Wallenborg, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-12 14:20 170103106 Rasbo IK - IK Sirius IBK 1 - 12 Ronnie Eriksson, Victor Flemström Hall 2000
2017-03-28 19:45 170103108 Storvreta IBK U - Uppsala Teknologer 6 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-04-02 14:00 170103124 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 7 - 7 Henrik Ramborg, Anders Leander Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 20 19 1 0 283-57 226 58
2. Storvreta IBK U 20 9 3 8 127-116 11 30
3. Rasbo IK 20 8 0 12 95-138 -43 24
4. IBF Roslagsalliansen 20 7 3 10 101-181 -80 24
5. Västerlöfsta IBF 20 6 4 10 113-156 -43 22
6. Uppsala Teknologer 20 4 3 13 95-166 -71 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis