H6 (2016/17)

Gruppspel
H6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:00 170006001 Beijer IBK - SK Vide jun 1 - 9 Erik Palmertz, Christian Jensen IFU Arena B - Turbo Sport
2016-09-24 15:00 170006004 IBF Roslagsalliansen U - Arlanda IBK U 17 - 1 Tony Nyberg, Per Ericsson Sportcentrum
2016-09-25 11:50 170006005 Fyrislunds BK U - Västerlöfsta IBF U 4 - 1 Vesa Petterson, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2016-09-25 13:15 170006007 Väddö IF U - Storvreta IBK U (Legends) 4 - 7 Peter Alenbring, Tony Nyberg Vikingahallen
2016-09-25 13:30 170006003 Brunna IBK - Stenhagens KK 7 - 9 Felicia Hassan, Emma Holmqvist IFU Arena – DHinox
2016-09-25 19:30 170006002 Enköping City IF - Wåhla IBK U 2 - 4 Christian Jensen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2016-10-01 11:00 170006011 Västerlöfsta IBF U - Brunna IBK 3 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Heby Sporthall
2016-10-01 13:45 170006008 Wåhla IBK U - Beijer IBK 11 - 6 Per-Olof Svensson, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2016-10-01 15:00 170006009 Stenhagens KK - SK Vide jun 3 - 3 Andreas Svensson, Anders Ståhlberg Stenhagen BoKC
2016-10-01 18:00 170006010 Arlanda IBK U - Enköping City IF 7 - 3 Emma Holmqvist, Thomas Tanskanen Ekilla Sporthall
2016-10-02 13:30 170006013 Storvreta IBK U (Legends) - Fyrislunds BK U 7 - 4 Vesa Petterson, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2016-10-02 15:00 170006012 Väddö IF - IBF Roslagsalliansen U 2 - 6 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2016-10-08 15:40 170006019 Brunna IBK - Storvreta IBK U (Legends) 8 - 3 Felicia Hassan, Rikard Ohlström IFU Arena – DHinox
2016-10-08 16:30 170006017 SK Vide jun - Västerlöfsta IBF U 8 - 3 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2016-10-09 12:45 170006020 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF U 11 - 0 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Sparbankshallen
2016-10-09 13:30 170006016 Wåhla IBK U - Arlanda IBK U 2 - 7 Ronnie Eriksson, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2016-10-09 14:00 170006015 Beijer IBK - Stenhagens KK 6 - 13 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2016-10-09 15:00 170006018 Enköping City IF - Väddö IF 1 - 15 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Nordiahallen
2016-10-15 11:30 170006023 Västerlöfsta IBF U - Stenhagens KK 3 - 9 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Heby Sporthall
2016-10-15 13:30 170006028 Fyrislunds BK U - IBF Roslagsalliansen U 3 - 3 Pontus Orebrand, Matti Eronen IFU Arena – DHinox
2016-10-15 15:00 170006022 Arlanda IBK U - Beijer IBK 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-10-16 12:20 170006024 Väddö IF - Wåhla IBK U 19 - 8 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Vikingahallen
2016-10-16 13:20 170006025 Storvreta IBK U (Legends) - SK Vide jun 4 - 5 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2016-10-16 15:30 170006026 Väddö IF U - Enköping City IF 6 - 5 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Vikingahallen
2016-10-20 20:45 170006034 Enköping City IF - Fyrislunds BK U 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hummelsta Sporthall
2016-10-22 12:30 170006031 Stenhagens KK - Storvreta IBK U (Legends) 10 - 4 Georgios Papadakis, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-22 13:45 170006032 Wåhla IBK U - Väddö IF U 2 - 4 Victor Flemström, Jonas Tidsjö Östervåla Sporthall
2016-10-22 16:30 170006030 Arlanda IBK U - Väddö IF 7 - 10 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2016-10-23 10:10 170006035 Brunna IBK - IBF Roslagsalliansen U 4 - 8 Vesa Petterson, Olof Berggren IFU Arena – DHinox
2016-10-23 11:50 170006029 Beijer IBK - Västerlöfsta IBF U 2 - 2 Vesa Petterson, Olof Berggren IFU Arena – DHinox
2016-10-30 11:50 170006040 Fyrislunds BK U - Wåhla IBK U 9 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2016-10-30 13:30 170006042 Brunna IBK - Enköping City IF 17 - 3 Ian Engblom, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-10-30 15:00 170006038 Väddö IF U - Arlanda IBK U 8 - 1 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2016-10-30 16:30 170006037 Storvreta IBK U (Legends) - Västerlöfsta IBF U 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-30 17:00 170006041 IBF Roslagsalliansen U - SK Vide jun 6 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Sparbankshallen
2016-12-06 20:20 170006036 Väddö IF - Beijer IBK 4 - 4 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2016-11-03 19:30 170006044 Väddö IF - Väddö IF U 11 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vikingahallen
2016-11-05 09:00 170006043 Beijer IBK - Storvreta IBK U (Legends) 3 - 2 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen IFU Arena A
2016-11-05 12:00 170006048 Wåhla IBK U - Brunna IBK WO (5 - 0) Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2016-11-05 14:50 170006049 SK Vide jun - Enköping City IF 5 - 1 Pontus Orebrand, Sarah Ejderskog Alsike sporthall
2016-11-06 16:30 170006047 Stenhagens KK - IBF Roslagsalliansen U 6 - 8 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2016-11-07 20:30 170006046 Arlanda IBK U - Fyrislunds BK U 5 - 7 Jan-Olov Cederholm, Anders Holm Ekilla Sporthall
2016-11-12 13:00 170006050 Väddö IF U - Beijer IBK 5 - 1 Fabian Fahimi, Anders Leander Vikingahallen
2016-11-13 08:30 170006054 Brunna IBK - Arlanda IBK U 8 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-13 11:30 170006053 IBF Roslagsalliansen U - Västerlöfsta IBF U WO (5 - 0) Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2016-11-13 11:50 170006052 Fyrislunds BK U - Väddö IF 7 - 6 Christoffer Stenlund, Nick Kyller IFU Arena – DHinox
2016-11-13 13:00 170006055 Enköping City IF - Stenhagens KK 1 - 13 Jan-Olov Cederholm, Vesa Petterson Nordiahallen
2016-11-13 17:15 170006056 SK Vide jun - Wåhla IBK U 20 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Hälsohuset
2016-11-19 12:45 170006063 Stenhagens KK - Wåhla IBK U 21 - 1 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2016-11-19 14:50 170006061 Västerlöfsta IBF U - Enköping City IF 6 - 3 Michaela Pålsson, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2016-11-19 16:00 170006062 Arlanda IBK U - SK Vide jun 2 - 10 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2016-11-20 13:00 170006059 Storvreta IBK U (Legends) - IBF Roslagsalliansen U 6 - 4 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2016-11-20 13:10 170006060 Väddö IF - Brunna IBK 7 - 6 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2016-11-20 15:00 170006058 Väddö IF U - Fyrislunds BK U 7 - 7 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2016-11-26 12:30 170006070 Stenhagens KK - Arlanda IBK U 9 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-11-26 13:00 170006067 Enköping City IF - Storvreta IBK U (Legends) 1 - 9 Johan Öberg, Frida Lanzaro Hummelsta Sporthall
2016-11-26 13:45 170006069 Wåhla IBK U - Västerlöfsta IBF U 4 - 10 Per Ericsson, Tony Nyberg Östervåla Sporthall
2016-11-26 16:00 170006068 SK Vide jun - Väddö IF 10 - 6 Georgios Papadakis, Victor Flemström Alsike sporthall
2016-11-27 10:10 170006064 Fyrislunds BK U - Beijer IBK 10 - 3 Christoffer Stenlund, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2016-11-27 11:50 170006066 Brunna IBK - Väddö IF U 10 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2016-12-01 20:20 170006072 Fyrislunds BK U - Brunna IBK 3 - 10 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox
2016-12-03 13:00 170006077 Västerlöfsta IBF U - Arlanda IBK U 14 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Heby Sporthall
2016-12-03 18:10 170006075 Storvreta IBK U (Legends) - Wåhla IBK U 4 - 2 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Ärentunaskolan
2016-12-04 12:20 170006076 Väddö IF - Stenhagens KK 5 - 11 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2016-12-04 13:30 170006071 IBF Roslagsalliansen U - Beijer IBK 7 - 7 Fabian Fahimi, Pierre Engström Sparbankshallen
2016-12-04 15:30 170006074 Väddö IF U - SK Vide jun 6 - 10 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2016-12-09 19:20 170006078 Brunna IBK - Beijer IBK 6 - 3 Christoffer Stenlund, Georgios Papadakis IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-10 13:00 170006079 Enköping City IF - IBF Roslagsalliansen U 3 - 15 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hummelsta Sporthall
2016-12-10 14:50 170006084 Västerlöfsta IBF U - Väddö IF 5 - 6 Ian Engblom, Mikael Rosenius Heby Sporthall
2016-12-10 15:00 170006082 Stenhagens KK - Väddö IF U 23 - 3 Tony Nyberg, Matti Eronen Stenhagen BoKC
2016-12-10 15:40 170006080 Fyrislunds BK U - SK Vide jun 4 - 10 Vesa Petterson, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2016-12-10 17:45 170006083 Arlanda IBK U - Storvreta IBK U (Legends) 5 - 7 Victor Flemström, Peter Alenbring Ekilla Sporthall
2016-12-17 11:10 170006085 Beijer IBK - Enköping City IF 12 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2016-12-17 15:30 170006086 Brunna IBK - SK Vide jun 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2016-12-18 11:00 170006091 Storvreta IBK U (Legends) - Väddö IF 5 - 6 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2016-12-18 15:00 170006090 Väddö IF U - Västerlöfsta IBF U 5 - 8 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2016-12-18 18:30 170006088 Fyrislunds BK U - Stenhagens KK 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-03-13 19:30 170006087 IBF Roslagsalliansen U - Wåhla IBK U 18 - 1 Anders Leander, Thomas Larsson Sportcentrum
2017-01-07 12:30 170006096 Västerlöfsta IBF U - Fyrislunds BK U 7 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-01-07 13:00 170006095 Arlanda IBK U - IBF Roslagsalliansen U 1 - 16 Fabian Fahimi, Michaela Pålsson Ekilla Sporthall
2017-01-07 13:45 170006093 Wåhla IBK U - Enköping City IF 14 - 7 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2017-01-08 12:45 170006094 Stenhagens KK - Brunna IBK 10 - 1 Per Ericsson, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2017-01-08 17:30 170006098 Storvreta IBK U (Legends) - Väddö IF U 13 - 3 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Ärentunaskolan
2017-01-12 21:15 170006092 SK Vide jun - Beijer IBK 9 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2017-01-14 13:00 170006101 Enköping City IF - Arlanda IBK U 5 - 8 Mattias Hernandez-Börjesson, Erik Rosvall Hummelsta Sporthall
2017-01-14 14:00 170006103 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF 16 - 3 Mikael Rosenius, Anders Leander Sportcentrum
2017-01-14 18:30 170006100 SK Vide jun - Stenhagens KK 5 - 6 Christoffer Stenlund, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-15 10:10 170006102 Brunna IBK - Västerlöfsta IBF U 8 - 4 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-01-15 11:50 170006099 Beijer IBK - Wåhla IBK U 7 - 2 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-01-15 18:30 170006104 Fyrislunds BK U - Storvreta IBK U (Legends) 3 - 14 Oliver Halvarsson, Simon Johansson IFU Arena – DHinox
2017-01-19 19:30 170006111 Väddö IF U - IBF Roslagsalliansen U 3 - 14 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-01-21 11:00 170006108 Västerlöfsta IBF U - SK Vide jun 4 - 10 Jan-Olov Cederholm, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2017-01-21 12:45 170006106 Stenhagens KK - Beijer IBK 17 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-01-21 17:00 170006107 Arlanda IBK U - Wåhla IBK U 10 - 1 Richard Öhneskog, Jakob Westerlund Ekilla Sporthall
2017-01-22 10:30 170006110 Storvreta IBK U (Legends) - Brunna IBK 7 - 4 Per Ericsson, Mikael Rosenius Vattholma Sporthall
2017-01-22 15:00 170006109 Väddö IF - Enköping City IF 19 - 1 Thomas Larsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2017-01-28 10:30 170006119 IBF Roslagsalliansen U - Fyrislunds BK U 13 - 3 Fabian Fahimi, Per Ericsson Sportcentrum
2017-01-28 11:30 170006117 Enköping City IF - Väddö IF U 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Nordiahallen
2017-01-28 13:30 170006115 Wåhla IBK U - Väddö IF 5 - 7 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2017-01-28 15:00 170006114 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF U 17 - 1 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Stenhagen BoKC
2017-01-28 20:10 170006116 SK Vide jun - Storvreta IBK U (Legends) 5 - 4 Tony Nyberg, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-29 12:00 170006113 Beijer IBK - Arlanda IBK U 5 - 6 Erik Palmertz, Per Ericsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-04 12:30 170006126 IBF Roslagsalliansen U - Brunna IBK 8 - 7 Henrik Ramborg, Anders Leander Sportcentrum
2017-02-04 15:00 170006120 Västerlöfsta IBF U - Beijer IBK 4 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Heby Sporthall
2017-02-05 11:50 170006125 Fyrislunds BK U - Enköping City IF 11 - 4 Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena – DHinox
2017-02-05 13:10 170006121 Väddö IF - Arlanda IBK U 8 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Vikingahallen
2017-02-05 14:00 170006122 Storvreta IBK U (Legends) - Stenhagens KK 6 - 7 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-02-05 15:00 170006123 Väddö IF U - Wåhla IBK U 7 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Vikingahallen
2017-02-11 12:00 170006131 Wåhla IBK U - Fyrislunds BK U 5 - 9 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2017-02-11 12:50 170006128 Västerlöfsta IBF U - Storvreta IBK U (Legends) 4 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Heby Sporthall
2017-02-11 13:00 170006133 Enköping City IF - Brunna IBK 0 - 14 Christoffer Wallenborg, Rasmus Pehkonen Hummelsta Sporthall
2017-02-11 17:40 170006132 SK Vide jun - IBF Roslagsalliansen U 4 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2017-02-11 18:00 170006129 Arlanda IBK U - Väddö IF U 3 - 3 Niklas Forsman, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-02-12 11:50 170006127 Beijer IBK - Väddö IF 3 - 8 Vesa Petterson, Erik Rosvall IFU Arena – DHinox
2017-02-16 19:30 170006135 Väddö IF U - Väddö IF 0 - 16 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-02-18 13:00 170006140 Enköping City IF - SK Vide jun 2 - 9 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Hummelsta Sporthall
2017-02-18 17:30 170006137 Fyrislunds BK U - Arlanda IBK U 8 - 7 Per-Olof Svensson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-19 09:00 170006139 Brunna IBK - Wåhla IBK U 17 - 0 Olof Berggren, Andreas Bengtsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-19 13:45 170006138 IBF Roslagsalliansen U - Stenhagens KK 2 - 3 Anders Leander, Henrik Ramborg Sparbankshallen
2017-03-03 20:00 170006134 Storvreta IBK U (Legends) - Beijer IBK 9 - 3 Christoffer Stenlund, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-25 11:30 170006144 Västerlöfsta IBF U - IBF Roslagsalliansen U 1 - 11 Handrin Thunkvist, Per Ericsson Heby Sporthall
2017-02-25 12:00 170006147 Wåhla IBK U - SK Vide jun 4 - 10 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2017-02-25 12:45 170006146 Stenhagens KK - Enköping City IF 20 - 0 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2017-02-25 16:00 170006145 Arlanda IBK U - Brunna IBK 1 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2017-02-25 17:30 170006141 Beijer IBK - Väddö IF U 6 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-02-26 15:00 170006143 Väddö IF - Fyrislunds BK U 7 - 6 Anders Leander, Henrik Ramborg Vikingahallen
2017-03-02 20:45 170006152 Enköping City IF - Västerlöfsta IBF U 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hummelsta Sporthall
2017-03-04 16:30 170006150 IBF Roslagsalliansen U - Storvreta IBK U (Legends) 3 - 4 Jörgen Olsson, Victor Flemström Sportcentrum
2017-03-04 17:00 170006154 Wåhla IBK U - Stenhagens KK 4 - 17 Anders Leander, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2017-03-04 18:30 170006153 SK Vide jun - Arlanda IBK U 5 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2017-03-05 11:50 170006149 Fyrislunds BK U - Väddö IF U 13 - 2 Henrik Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-03-05 16:50 170006151 Brunna IBK - Väddö IF 7 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-03-09 19:30 170006159 Väddö IF - SK Vide jun 10 - 2 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-03-10 19:20 170006155 Beijer IBK - Fyrislunds BK U 5 - 6 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-11 14:00 170006160 Västerlöfsta IBF U - Wåhla IBK U 7 - 4 Peter Alenbring, Per Ericsson Heby Sporthall
2017-03-11 14:30 170006161 Arlanda IBK U - Stenhagens KK 5 - 10 Thomas Larsson, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2017-03-12 15:00 170006157 Väddö IF U - Brunna IBK 0 - 8 Georgios Papadakis, Anders Leander Vikingahallen
2017-03-12 17:30 170006158 Storvreta IBK U (Legends) - Enköping City IF 12 - 1 Erik Palmertz, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2017-03-18 11:45 170006167 Stenhagens KK - Väddö IF 6 - 5 Maximilian Halvarsson, Andreas Bengtsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-18 11:50 170006162 Beijer IBK - IBF Roslagsalliansen U 1 - 10 Arvid Englund, Joakim Ottosson IFU Arena – DHinox
2017-03-18 13:45 170006166 Wåhla IBK U - Storvreta IBK U (Legends) 2 - 21 Per Ericsson, Thomas Tanskanen Östervåla Sporthall
2017-03-18 15:10 170006163 Brunna IBK - Fyrislunds BK U 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2017-03-18 17:15 170006168 Arlanda IBK U - Västerlöfsta IBF U 6 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-03-18 17:40 170006165 SK Vide jun - Väddö IF U 12 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2017-03-26 10:10 170006169 Beijer IBK - Brunna IBK 1 - 10 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-26 12:20 170006175 Väddö IF - Västerlöfsta IBF U 14 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-03-26 12:30 170006170 IBF Roslagsalliansen U - Enköping City IF 19 - 1 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Sportcentrum
2017-03-26 15:30 170006173 Väddö IF U - Stenhagens KK 4 - 13 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-03-26 15:30 170006174 Storvreta IBK U (Legends) - Arlanda IBK U 12 - 7 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vattholma Sporthall
2017-03-26 19:20 170006171 SK Vide jun - Fyrislunds BK U 13 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hälsohuset
2017-03-13 20:15 170006179 Stenhagens KK - Fyrislunds BK U 8 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-03-30 20:45 170006176 Enköping City IF - Beijer IBK 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Vesa Petterson Hummelsta Sporthall
2017-04-01 12:00 170006178 Wåhla IBK U - IBF Roslagsalliansen U 4 - 4 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Östervåla Sporthall
2017-04-01 13:00 170006177 SK Vide jun - Brunna IBK 10 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2017-04-01 13:00 170006181 Västerlöfsta IBF U - Väddö IF U 15 - 3 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-04-01 13:00 170006182 Väddö IF - Storvreta IBK U (Legends) 3 - 10 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 24 21 2 1 265-96 169 65
2. SK Vide jun 24 19 2 3 196-97 99 59
3. IBF Roslagsalliansen U 24 17 4 3 228-72 156 55
4. Storvreta IBK U (Legends) 24 17 0 7 183-101 82 51
5. Väddö IF 24 15 1 8 202-130 72 46
6. Brunna IBK 24 13 1 10 165-108 57 40
7. Fyrislunds BK U 24 12 3 9 148-152 -4 39
8. Västerlöfsta IBF U 24 8 1 15 117-155 -38 25
9. Beijer IBK 24 6 3 15 103-167 -64 21
10. Arlanda IBK U 24 6 2 16 117-178 -61 20
11. Väddö IF U 24 5 2 17 89-220 -131 17
12. Wåhla IBK U 24 4 1 19 99-243 -144 13
13. Enköping City IF 24 2 0 22 64-257 -193 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis