Herrar Utvecklingsserie (2016/17)

Gruppspel
Herrar Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:30 241301004 IBK Sundsvall Ungdom U16 - Nätra IBK 16 - 2 Thomas Berglund, Fredrik Strese Höglunda
2016-09-24 16:30 241301005 Klockarbergets BK - Klockarbergets BK Svart 14 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2016-09-25 17:00 241301001 FBC Lo H3 - IBK Sundsvall Ungdom 11 - 6 Fredrik Strandlund, Robin Palander Bollstahallen
2016-10-02 13:00 241301006 IBK Sundsvall Ungdom - Granlo BK Utveckling 6 - 5 Fredrik Strese, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-02 13:00 241301009 Klockarbergets BK Svart - IBK Härnösand U 11 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2016-10-02 15:00 241301010 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom U16 11 - 8 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2016-10-08 11:00 241301013 FBC Lo H3 - Klockarbergets BK Svart 8 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2016-10-14 19:00 241301011 Granlo BK Utveckling - Vattjoms IK A-lag Herr 3 - 7 Fredrik Strandlund, Thomas Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-15 13:00 241301015 IBK Härnösand U - IBK Sundsvall Ungdom U16 7 - 7 Fredrik Söderholm, Göran Norberg Öbacka SC
2016-10-22 16:30 241301019 IBK Sundsvall Ungdom U16 - FBC Lo H3 12 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2016-10-23 13:00 241301018 Klockarbergets BK Svart - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 10 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2016-10-23 14:30 241301017 Nätra IBK - Vattjoms IK A-lag Herr 8 - 9 Stefan Nyberg, Göran Norberg Köpmanholmens Sporthall
2016-10-29 14:30 241301023 Vattjoms IK A-lag Herr - Klockarbergets BK 4 - 4 Thomas Berglund, Kenny Windahl Matfors Sporthall
2016-10-30 13:00 241301021 Granlo BK Utveckling - Nätra IBK 3 - 9 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2016-11-16 21:00 241301024 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Sundsvall Ungdom U16 0 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2016-11-06 13:00 241301026 Klockarbergets BK Svart - Granlo BK Utveckling 4 - 10 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2016-11-06 15:00 241301027 Klockarbergets BK - Nätra IBK 6 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2016-11-06 19:00 241301029 IBK Härnösand U - Vattjoms IK A-lag Herr 7 - 7 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2016-11-12 16:30 241301035 Vattjoms IK A-lag Herr - FBC Lo H3 13 - 13 Fredrik Nensén, Jan Öberg Matfors Sporthall
2016-11-13 14:30 241301033 Nätra IBK - IBK Härnösand U 5 - 4 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2016-11-13 15:00 241301031 Granlo BK Utveckling - Klockarbergets BK 3 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2016-12-04 18:30 241301032 Klockarbergets BK Svart - IBK Sundsvall Ungdom U16 2 - 7 Andreas Lindberg, Fredrik Strese Njurundahallen
2016-11-19 12:00 241301037 IBK Härnösand U - Klockarbergets BK 5 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Öbacka SC
2016-11-20 13:30 241301036 IBK Sundsvall Ungdom U16 - Granlo BK Utveckling 4 - 2 Fredrik Strandlund, Robin Palander Skönsbergshallen
2016-11-20 15:30 241301040 IBK Sundsvall Ungdom - Vattjoms IK A-lag Herr 7 - 6 Jörgen Grundström, Jon Lundgren Skönsbergshallen
2016-11-20 17:00 241301039 FBC Lo H3 - Nätra IBK 7 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Bollstahallen
2016-11-26 13:30 241301043 Klockarbergets BK - FBC Lo H3 13 - 10 Thomas Berglund, Anders Johansson Njurundahallen
2016-11-27 14:30 241301044 Nätra IBK - IBK Sundsvall Ungdom 13 - 6 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-12-02 18:30 241301041 Granlo BK Utveckling - IBK Härnösand U 1 - 5 Jörgen Grundström, Anders Sandström Höglunda
2016-12-10 14:00 241301048 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 5 Fredrik Strandlund, Robin Palander Höglunda
2016-12-11 14:30 241301049 Vattjoms IK A-lag Herr - Klockarbergets BK Svart 7 - 3 Thomas Berglund, Mattias Karlsson Matfors Sporthall
2016-12-11 17:00 241301047 FBC Lo H3 - IBK Härnösand U 6 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Bollstahallen
241301051 Granlo BK Utveckling - FBC Lo H3 -1 - -1 Höglunda
2016-12-17 14:30 241301055 Klockarbergets BK Svart - Nätra IBK 12 - 7 Thomas Berglund, Jon Lundgren Njurundahallen
2016-12-18 15:30 241301052 IBK Härnösand U - IBK Sundsvall Ungdom 2 - 5 Fredrik Strandlund, Mattias Karlsson Öbacka SC
2016-12-18 16:00 241301053 IBK Sundsvall Ungdom U16 - Vattjoms IK A-lag Herr 3 - 9 Fredrik Strese, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-15 14:00 241301060 Klockarbergets BK Svart - Klockarbergets BK 8 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2017-01-15 15:30 241301056 IBK Sundsvall Ungdom - FBC Lo H3 6 - 10 Jan Öberg, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2017-03-26 14:30 241301059 Nätra IBK - IBK Sundsvall Ungdom U16 8 - 15 Johnnie Lundmark, Jan Öberg Köpmanholmens Sporthall
2017-01-21 11:00 241301064 IBK Härnösand U - Klockarbergets BK Svart 4 - 3 Mikael Körning, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-01-22 18:00 241301061 Granlo BK Utveckling - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 5 Peter Palander, Jon Lundgren Skönsbergshallen
2017-02-23 21:00 241301065 IBK Sundsvall Ungdom U16 - Klockarbergets BK 1 - 3 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2017-01-25 21:00 241301070 IBK Sundsvall Ungdom U16 - IBK Härnösand U 6 - 6 Robin Palander, Fredrik Strandlund Höglunda
2017-01-28 14:00 241301068 Klockarbergets BK Svart - FBC Lo H3 11 - 12 Fredrik Strandlund, Robin Palander Njurundahallen
2017-01-29 13:30 241301066 Vattjoms IK A-lag Herr - Granlo BK Utveckling 6 - 5 Anders Johansson, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2017-02-04 14:30 241301072 Vattjoms IK A-lag Herr - Nätra IBK 6 - 6 Niklas Bäckström, Jörgen Grundström Matfors Sporthall
2017-02-21 21:00 241301073 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK Svart 6 - 5 Jörgen Grundström, Patrick Cederblad Höglunda
2017-03-19 17:00 241301074 FBC Lo H3 - IBK Sundsvall Ungdom U16 8 - 15 Johnnie Lundmark, Göran Norberg Bollstahallen
2017-02-08 21:00 241301079 IBK Sundsvall Ungdom U16 - IBK Sundsvall Ungdom 11 - 5 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2017-02-12 14:30 241301076 Nätra IBK - Granlo BK Utveckling 5 - 6 Simon Hedkvist, Johnnie Lundmark Köpmanholmens Sporthall
2017-02-12 15:30 241301078 Klockarbergets BK - Vattjoms IK A-lag Herr 4 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2017-02-17 19:30 241301084 Vattjoms IK A-lag Herr - IBK Härnösand U 10 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2017-02-19 11:00 241301081 Granlo BK Utveckling - Klockarbergets BK Svart 9 - 2 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Sundsvalls Sporthall-A
2017-02-19 14:30 241301082 Nätra IBK - Klockarbergets BK 8 - 9 Göran Norberg, Simon Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2017-02-26 15:30 241301088 IBK Härnösand U - Nätra IBK 6 - 3 Mattias Karlsson, Niklas Bäckström Öbacka SC
2017-02-26 17:00 241301090 FBC Lo H3 - Vattjoms IK A-lag Herr 3 - 5 Mikael Körning, Anders Öbergh Bollstahallen
2017-02-26 17:30 241301086 Klockarbergets BK - Granlo BK Utveckling 6 - 4 Anders Johansson, Jörgen Grundström Njurundahallen
2017-02-26 18:30 241301087 IBK Sundsvall Ungdom U16 - Klockarbergets BK Svart 12 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2017-02-05 16:30 241301094 Nätra IBK - FBC Lo H3 10 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2017-03-04 16:30 241301092 Klockarbergets BK - IBK Härnösand U 13 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2017-03-04 16:30 241301095 Vattjoms IK A-lag Herr - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 4 Fredrik Strese, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2017-04-02 19:00 241301091 Granlo BK Utveckling - IBK Sundsvall Ungdom U16 3 - 15 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2017-03-11 12:30 241301096 IBK Härnösand U - Granlo BK Utveckling 4 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2017-03-12 13:00 241301099 IBK Sundsvall Ungdom - Nätra IBK 12 - 9 Thomas Eriksson, Jan Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-03-12 17:00 241301098 FBC Lo H3 - Klockarbergets BK 2 - 8 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Bollstahallen
2017-03-19 13:30 241301103 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 5 Niklas Bäckström, Fredrik Strese Njurundahallen
2017-03-19 15:30 241301104 Klockarbergets BK Svart - Vattjoms IK A-lag Herr 6 - 6 Fredrik Strandlund, Robin Palander Njurundahallen
2017-03-23 20:45 241301102 IBK Härnösand U - FBC Lo H3 8 - 5 Simon Hedkvist, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2017-01-29 14:30 241301110 Nätra IBK - Klockarbergets BK Svart 11 - 0 Peder Lövdahl, Johnnie Lundmark Köpmanholmens Sporthall
2017-03-25 13:00 241301107 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Härnösand U 20 - 3 Peter Palander, Niklas Bäckström Sundsvalls Sporthall-A
2017-03-25 14:00 241301106 FBC Lo H3 - Granlo BK Utveckling 11 - 9 Göran Norberg, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-03-25 16:30 241301108 Vattjoms IK A-lag Herr - IBK Sundsvall Ungdom U16 6 - 13 Thomas Berglund, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sundsvall Ungdom U16 16 11 2 3 149-81 68 35
2. Klockarbergets BK 16 11 2 3 125-94 31 35
3. Vattjoms IK A-lag Herr 16 8 5 3 112-94 18 29
4. IBK Sundsvall Ungdom 16 9 0 7 111-105 6 27
5. FBC Lo H3 16 7 2 7 114-132 -18 23
6. Nätra IBK 16 6 1 9 117-124 -7 19
7. Granlo BK Utveckling 16 5 1 10 74-94 -20 16
8. IBK Härnösand U 16 4 3 9 82-114 -32 15
9. Klockarbergets BK Svart 16 2 2 12 91-137 -46 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis