Damer Junior Bredd (2016/17)

Gruppspel
Damer Junior Bredd
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 10:30 211020002 IBK Hallsta (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 2 - 7 Nibblehallen
2016-10-08 16:30 211020003 IBK Sala (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 0 - 4 Sala Idrottshall
2016-10-08 17:30 211020001 IFK Arboga (DJ) - Lillån IBK (DJ) 7 - 7 Mathias Johansson Vasahallen
2016-10-09 18:30 211020004 Rönnby IBK Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 11 - 4 Kristiansborgshallen
2016-10-12 19:00 211020006 Per-Ols IBF (DJ) - Lillån IBK (DJ) 4 - 3 Björn Höijer, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2016-10-12 19:15 211020007 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IBK Hallsta (DJ) 2 - 4 Tegelbruket
2016-10-12 19:45 211020005 IBK Köping Ung (DJ) - IFK Arboga (DJ) 5 - 5 Henrik Syversen, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-30 10:00 211020008 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Sala (DJ) 2 - 6 Tim Solig, Albin Groen Kristiansborgshallen
2016-10-15 13:00 211020012 IBK Hallsta (DJ) - IBK Sala (DJ) 2 - 2 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Nibblehallen
2016-10-16 10:00 211020011 Lillån IBK (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 8 Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-10-16 15:00 211020009 IFK Arboga (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 3 - 4 Mathias Johansson Vasahallen
2016-10-16 18:00 211020010 IBK Köping Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 6 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-22 10:00 211020016 IBK Hallsta (DJ) - Lillån IBK (DJ) 3 - 2 Matilda Pichler, Per Ryman Nibblehallen
2016-10-23 10:00 211020014 Rönnby IBK Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 6 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Kristiansborgshallen
2016-10-23 13:15 Matchen flyttad av IBK Köping 211020015 IBK Sala (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 3 - 7 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2017-04-05 19:20 211020013 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IFK Arboga (DJ) 6 - 6 Oscar Söljén, Tommy Nordin Tegelbruket
2016-10-29 12:00 211020019 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 2 - 1 Björn Höijer, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2016-10-29 12:30 211020017 IFK Arboga (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 2 - 4 Niklas Laine Vasahallen
2016-10-29 13:00 211020018 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IBK Sala (DJ) 1 - 9 Tegelbruket
2016-10-30 13:45 211020020 IBK Köping Ung (DJ) - Lillån IBK (DJ) 9 - 5 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-11 18:30 211020024 IBK Köping Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 2 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Ullvihallen
2016-11-12 12:00 211020022 IBK Hallsta (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 3 Pertti Nikka, Linus Viborg Nibblehallen
2016-11-12 12:30 211020021 IBK Sala (DJ) - IFK Arboga (DJ) 15 - 1 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2016-11-13 10:00 211020023 Lillån IBK (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 6 - 3 Mellringehallen - Örebro
2016-11-19 12:30 211020025 IFK Arboga (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 3 - 2 Mathias Johansson, Niklas Laine Vasahallen
2016-11-19 13:00 211020026 IBK Sala (DJ) - Lillån IBK (DJ) 5 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2016-11-20 09:00 211020027 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 5 - 6 Kristiansborgshallen
2017-03-15 19:15 211020028 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - Per-Ols IBF (DJ) 3 - 5 Joel Olausson, Molly Säfström Tegelbruket
2016-11-26 11:45 211020030 IBK Köping Ung (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 4 - 2 Mathias Johansson, Linus Viborg Ullvihallen
2016-11-26 12:00 211020031 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Sala (DJ) 2 - 4 Jerry Nilsson, Per Ryman Fagerstahallen
2016-11-27 10:00 211020029 Lillån IBK (DJ) - IFK Arboga (DJ) 6 - 2 Oscar Söljén, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2016-11-27 15:00 211020032 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 3 Tegelbruket
2016-12-03 10:00 211020035 IBK Hallsta (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 6 - 5 Nibblehallen
2016-12-04 10:30 211020036 IBK Sala (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 5 - 5 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2016-12-04 15:00 211020034 Lillån IBK (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 3 Tony Wennberg, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2017-03-29 19:45 211020033 IFK Arboga (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 5 - 4 Ej offentliggjord, Felicia Setthammar Vasahallen
2016-12-10 12:00 211020037 Per-Ols IBF (DJ) - IFK Arboga (DJ) 3 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Fagerstahallen
2016-12-11 09:30 211020040 IBK Sala (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 5 - 4 Felicia Setthammar, Matilda Pichler Sala Idrottshall
2016-12-11 16:30 211020039 Rönnby IBK Ung (DJ) - Lillån IBK (DJ) 11 - 6 Edvin Lindelöf, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2016-12-11 16:45 211020038 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IBK Köping Ung (DJ) 2 - 8 Tegelbruket
2016-12-17 14:30 211020043 IBK Köping Ung (DJ) - IBK Sala (DJ) 2 - 7 Mathias Johansson, Niklas Laine Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-17 15:00 211020042 Per-Ols IBF (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 0 - 5 Mikael Jansson Fagerstahallen
2016-12-18 12:45 211020041 IFK Arboga (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 7 - 2 Vasahallen
2016-12-18 15:00 211020044 Lillån IBK (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 3 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2017-01-08 18:30 211020045 Rönnby IBK Ung (DJ) - IFK Arboga (DJ) 5 - 4 Matilda Pichler, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2017-01-30 19:00 211020048 Lillån IBK (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 2 - 15 Joel Olausson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2017-02-03 19:00 211020047 IBK Hallsta (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 6 - 3 Jonas Ahlin Nibblehallen
2017-02-11 15:00 211020046 IBK Sala (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 3 - 0 Andreas Larsson, Daniel Östling Sala Idrottshall
2017-01-14 12:30 211020049 IFK Arboga (DJ) - IBK Sala (DJ) 5 - 4 Stefan Karlsson, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-02-05 18:00 211020050 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 6 - 5 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen
2017-02-10 20:00 211020051 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - Lillån IBK (DJ) 5 - 6 Fredrik Knutsson, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2017-02-24 18:00 211020052 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 2 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2017-01-21 10:00 211020053 IBK Hallsta (DJ) - IFK Arboga (DJ) 7 - 0 Jerry Nilsson, Per Ryman Nibblehallen
2017-01-21 11:45 211020055 IBK Köping Ung (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 3 - 9 Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-21 12:00 211020056 Per-Ols IBF (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 9 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fagerstahallen
2017-01-23 19:00 211020054 Lillån IBK (DJ) - IBK Sala (DJ) 6 - 6 Joel Olausson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2017-01-27 19:30 211020057 IFK Arboga (DJ) - Lillån IBK (DJ) 6 - 5 Felicia Setthammar, Matilda Pichler Vasahallen
2017-01-28 10:30 211020058 IBK Hallsta (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 4 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Nibblehallen
2017-01-28 14:30 211020059 IBK Sala (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 5 - 3 Mathias Johansson, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2017-01-29 17:30 211020060 Rönnby IBK Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 12 - 2 Felicia Setthammar, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-02-11 12:00 211020062 Per-Ols IBF (DJ) - Lillån IBK (DJ) 5 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2017-02-12 12:15 211020061 IBK Köping Ung (DJ) - IFK Arboga (DJ) 9 - 3 Gerry Törnqvist Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-12 18:30 211020064 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Sala (DJ) 8 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2017-03-22 19:20 211020063 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IBK Hallsta (DJ) 4 - 7 Joel Olausson, Robert Forslind Lovrencic Tegelbruket
2017-01-14 12:30 211020067 Lillån IBK (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 10 Oscar Söljén, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2017-02-18 10:00 211020068 IBK Hallsta (DJ) - IBK Sala (DJ) 6 - 1 Mikael Jansson, Mathias Johansson Nibblehallen
2017-02-18 12:30 211020065 IFK Arboga (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 0 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Vasahallen
2017-02-19 18:30 211020066 IBK Köping Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 4 - 3 Matilda Pichler, Per Ryman Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-11 11:30 211020072 IBK Hallsta (DJ) - Lillån IBK (DJ) 7 - 5 Lars Flink, Erik Flink Nibblehallen
2017-03-11 16:00 211020069 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IFK Arboga (DJ) 5 - 7 Joel Olausson, Anna Palmqvist Tegelbruket
2017-03-12 14:00 211020071 IBK Sala (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 5 - 4 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2017-03-12 17:30 211020070 Rönnby IBK Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 4 - 4 Edvin Lindelöf, Tim Solig Kristiansborgshallen
2017-03-18 15:00 211020075 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 3 - 1 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-03-19 16:15 211020073 IFK Arboga (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 5 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Vasahallen
2017-03-19 18:30 211020076 IBK Köping Ung (DJ) - Lillån IBK (DJ) 9 - 6 Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-24 19:00 211020074 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - IBK Sala (DJ) 3 - 6 Berndt Swärd, Gustav Salmela Tegelbruket
2017-03-22 18:45 211020080 IBK Köping Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 10 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-26 12:30 211020079 Lillån IBK (DJ) - KFUM/Kumla (DJ Bredd) 8 - 1 Oscar Söljén, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2017-03-26 13:00 211020077 IBK Sala (DJ) - IFK Arboga (DJ) 2 - 5 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Sala Idrottshall
2017-03-27 18:30 211020078 IBK Hallsta (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 2 - 7 Per Ryman, Jerry Nilsson Nibblehallen
2017-04-01 15:00 211020081 IFK Arboga (DJ) - IBK Hallsta (DJ) 6 - 6 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Vasahallen
2017-04-01 16:00 211020084 KFUM/Kumla (DJ Bredd) - Per-Ols IBF (DJ) 1 - 6 Berndt Swärd, Anders Nordlund Tegelbruket
2017-04-02 13:30 211020082 IBK Sala (DJ) - Lillån IBK (DJ) 7 - 6 Ej offentliggjord, Erik Flink Sala Idrottshall
2017-04-02 18:30 211020083 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 4 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Per-Ols IBF (DJ) 21 13 4 4 87-56 31 43
2. Rönnby IBK Ung (DJ) 21 13 3 5 129-82 47 42
3. IBK Sala (DJ) 21 12 3 6 104-80 24 39
4. IBK Köping Ung (DJ) 21 11 4 6 114-88 26 37
5. IBK Hallsta (DJ) 21 10 3 8 87-77 10 33
6. IFK Arboga (DJ) 21 7 6 8 85-113 -28 27
7. Lillån IBK (DJ) 21 4 2 15 100-132 -32 14
8. KFUM/ Kumla (DJ Bredd) 21 1 1 19 61-139 -78 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis