Kval till Allsvenskan Damer (2016/17)

Gruppspel
Kval till Allsv Dam Play Off 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 16:00 580093001 Klockarbergets BK - Pajala IF 4 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Njurundahallen
2017-03-19 12:00 580093002 Pajala IF - Klockarbergets BK 2 - 5 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Pajala Sp
Kval till Allsv Dam Play Off 1C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 10:30 580094001 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 1 - 11 Anders Fredriksson, Jonatan Lindberg Maserhallen
2017-03-18 13:00 580094002 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 3 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 19:00 580095001 Kristinehamns IBF - Stenhagens KK 3 - 4 Patric Terelius, Tobias Ekmark Brogårdshallen
2017-03-18 12:45 580095002 Stenhagens KK - Kristinehamns IBF 2 - 1 Mats Erelund, Viktor Grahn Stenhagen BoKC
Kval till Allsv Dam Play Off 1E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 18:00 580096001 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Olandshallen
2017-03-19 15:00 580096002 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF 8 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Västertorpshallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 16:15 580097001 Järna SK - Huddinge IBS 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hölö Allaktivitetshall
2017-03-19 15:20 580097002 Huddinge IBS - Järna SK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Huddingehallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-12 15:00 580098001 Kumla IBK - Nykvarns IF 4 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Kumlahallen
2017-03-19 17:00 580098002 Nykvarns IF - Kumla IBK 4 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Björkestahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 18:00 580099001 Lindås IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Salming Arena
2017-03-18 17:30 580099002 Karlstad IBF Ungdom - Lindås IBK 4 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Colorama Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 13:30 580100001 Fristads GoIF - Partille IBS 6 - 5 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Fristadhallen, Fristad
2017-03-19 14:00 580100002 Partille IBS - Fristads GoIF 8 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Partille Arena A-hallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1J
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 17:30 580101001 IBF Linköping - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-03-19 16:00 580101002 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBF Linköping 4 - 5 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
Kval till Allsv Dam Play Off 1K
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 15:00 580102001 Falkenbergs IBK - Lindome IBK 3 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Kattegatthallen
2017-03-18 14:00 580102002 Lindome IBK - Falkenbergs IBK 7 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Almåshallen B
Kval till Allsv Dam Play Off 1L
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-11 17:00 580103001 Hovslätts IK - IBK Lund Elit 0 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-18 17:30 580103002 IBK Lund Elit - Hovslätts IK 5 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Lunds Idrottshall
Kval till Allsv Dam Play Off 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 16:00 580110001 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Njurundahallen
2017-04-02 13:00 580110002 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 5 - 3 e.förl. Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skyttis Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 14:30 580111001 Stenhagens KK - KAIS Mora UIF 4 - 3 Anders Asp, Per Rosén Stenhagen BoKC
2017-04-02 14:00 580111002 KAIS Mora UIF - Stenhagens KK 3 - 5 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 2C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 19:00 580112001 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Huddingehallen
2017-04-02 15:00 580112002 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Västertorpshallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 16:30 580113001 Karlstad IBF Ungdom - Nykvarns IF 5 - 2 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Colorama Arena
2017-04-02 17:00 580113002 Nykvarns IF - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 Anders Asp, Per Rosén Björkestahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 17:15 580114001 IBF Linköping - Partille IBS 4 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-04-02 16:30 580114002 Partille IBS - IBF Linköping 4 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Partille Arena B-hallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-26 16:00 580115001 IBK Lund Elit - Lindome IBK 5 - 1 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Lunds Idrottshall
2017-04-02 15:00 580115002 Lindome IBK - IBK Lund Elit 5 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis