Pantamera Juniorer Division 2 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 10:45 150034005 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
2016-10-09 10:00 150034004 Täby FC IBK - Bro IK 5 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Tibblehallen CC
2016-10-09 14:00 150034003 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Lars Samuelsson, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-10-14 17:30 150034006 Täby FC (B) - Täby FC IBK 1 - 4 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2016-10-16 15:45 150034008 Sigtuna IF IBK - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-10-16 16:30 150034007 Bro IK - Åkersberga IBF 8 - 4 Ken Johansson, Joakim Levin Bro Sporthall
2016-10-21 19:00 150034013 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 8 - 4 Per Sundvall, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2016-10-22 15:30 150034012 Älvsjö AIK IBF (C) - Bro IK 5 - 1 Johan Hessing, Håkan Taxén Sätrahallen
2016-10-22 15:45 150034011 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 7 - 2 Karl Hurtig, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-23 09:00 150034014 Täby FC IBK - Rotebro IS IBK (A) 5 - 4 Magnus Westerberg, Roger Nyström Tibblehallen CC
2016-11-12 13:45 150034016 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 2 Mats Järnmark, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2016-11-12 17:15 150034017 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 3 Mario Mallengren, Robert Forslind Lovrencic Grindtorpshallen
2016-11-13 15:15 150034018 Bro IK - Vaxholms IBF 2 - 10 Patrik Andersén, Wen-chung Tsai Bro Sporthall
2016-11-19 16:15 150034021 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-20 18:00 150034023 Åkersberga IBF - Täby FC IBK 2 - 11 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 20:30 150034022 Älvsjö AIK IBF (C) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Robert Milerud, Michael Leimer Västertorpshallen
2016-11-26 11:30 150034027 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 8 - 2 Erik Hellgren, Jacob Leijon Sollentuna sim och sporthall
2016-11-27 19:00 150034026 Täby FC IBK - Älvsjö AIK IBF (C) 6 - 3 Ulf Jonsson, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2017-02-19 18:30 150034029 Bro IK - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Bro Sporthall
2016-12-03 17:00 150034031 Vaxholms IBF - Täby FC IBK 3 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-03 17:15 150034034 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 3 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-04 17:30 150034032 Älvsjö AIK IBF (C) - Åkersberga IBF 4 - 4 Erik Hellgren, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2016-12-10 14:15 150034036 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 7 Tobias Ekmark, David Berger Åkersberga Sporthall A
2016-12-10 14:15 150034038 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Robin Wirström, Micke Roth Sollentuna sim och sporthall
2016-12-11 10:30 150034039 Täby FC (B) - Bro IK 8 - 4 Lars Reuterhagen, William Albrecht Grindtorpshallen
2017-01-14 17:45 150034041 Vaxholms IBF - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 4 Per Sundvall, Karl Hurtig Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-15 16:45 150034044 Sigtuna IF IBK - Täby FC IBK 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2017-01-15 17:30 150034043 Bro IK - Rotebro IS IBK (A) 1 - 14 Daniel Eklund, Stefano Bianque Bro Sporthall
2017-01-21 12:30 150034046 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 5 Niklas Wedin, Vilhelm Nordström Grindtorpshallen
2017-01-22 18:00 150034048 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 4 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-01-22 19:00 150034047 Bro IK - Täby FC IBK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
2017-01-28 16:00 150034052 Älvsjö AIK IBF (C) - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Sätrahallen
2017-01-29 14:00 150034053 Åkersberga IBF - Bro IK 2 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 20:30 150034054 Täby FC IBK - Täby FC (B) 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Grindtorpshallen
2017-02-04 11:30 150034056 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC IBK WO (5 - 0) Daniel Kölborn, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2017-02-04 17:20 150034059 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 5 - 6 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-02-05 09:30 150034057 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 6 - 5 Kari Malmros, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-02-05 16:15 150034058 Bro IK - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 5 Erik Hellgren, Jouni Kekkonen Bro Sporthall
2017-02-11 16:00 150034062 Älvsjö AIK IBF (C) - Täby FC (B) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2017-02-11 16:45 150034061 Vaxholms IBF - Bro IK 4 - 5 Ulf Jonsson, Ida Nedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-12 13:15 150034063 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 0 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-18 14:15 150034067 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2017-02-19 13:15 150034068 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 1 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Grindtorpshallen
2017-02-19 14:45 150034066 Täby FC IBK - Åkersberga IBF 2 - 1 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Grindtorpshallen
2017-03-10 19:15 150034072 Älvsjö AIK IBF (C) - Täby FC IBK 3 - 6 Marco Svenström, Jakob Nima Sätrahallen
2017-03-12 17:15 150034071 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 2 - 5 Niklas Wedin, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-12 18:45 150034074 Sigtuna IF IBK - Bro IK 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Wen-chung Tsai Prästängshallen
2017-03-18 15:00 150034076 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 15:15 150034079 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 4 Karl Hurtig, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2017-04-01 17:00 150034077 Täby FC IBK - Vaxholms IBF 6 - 4 Per Sundvall, Niklas Wedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-24 19:20 150034084 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Prästängshallen
2017-03-26 14:15 150034081 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 1 - 5 Jakob Nima, Abbe Lami Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-26 17:45 150034083 Bro IK - Täby FC (B) 5 - 6 Stefano Bianque, Håkan Taxén Bro Sporthall
2017-04-01 18:30 150034088 Täby FC IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-04-08 16:15 150034089 Rotebro IS IBK (A) - Bro IK 7 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Mats Andersson Sollentuna sim och sporthall
2017-04-09 14:45 150034086 Älvsjö AIK IBF (C) - Vaxholms IBF 3 - 3 Fadi Saffo, Alexander Mattsson Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC IBK 14 12 0 2 71-42 29 36
2. Rotebro IS IBK (A) 14 8 2 4 66-33 33 26
3. Täby FC (B) 14 7 1 6 56-60 -4 22
4. Älvsjö AIK IBF (C) 14 5 5 4 55-49 6 20
5. Vaxholms IBF 14 5 3 6 64-63 1 18
6. Sigtuna IF IBK 14 5 2 7 47-54 -7 17
7. Åkersberga IBF 14 3 3 8 46-64 -18 12
8. Bro IK 14 2 2 10 45-85 -40 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-05 18:15 150035004 Sköndals IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2016-10-08 19:30 150035002 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF 4 - 2 Oskar Sevefjord, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2016-12-05 20:00 150035003 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 1 Johan Hessing, Niklas Forsman Björkebyhallen
2016-12-18 15:00 150035005 Huddinge IK (B) - Täby FC (D) 9 - 3 Sebastian Öhman, Johan Larsson Storängshallen
2016-10-15 18:30 150035008 Vendelsö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Daniel Eklund, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2016-10-16 19:30 150035007 Sköndals IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Erik Nyman Sköndalshallen
2017-02-04 11:00 150035006 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 8 Daniel Skantze, Roger Nyström Grindtorpshallen
2016-10-22 19:15 150035012 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK (B) 6 - 8 Patrik Andersén, Björn Larsson Engelbrektshallen
2016-10-23 15:45 150035014 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK (B) 14 - 0 Johannes Ekenberg, Oskar Sevefjord Ormingehallen
2016-10-23 17:00 150035013 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) 6 - 1 Alexander Mattsson, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2016-11-12 17:00 150035019 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 3 - 0 Daniel Mårtensson, Robin Berger Torvalla Träningshall
2016-11-13 12:30 150035016 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Storängshallen
2016-11-13 19:00 150035017 Täby FC (D) - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Stefano Bianque, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-10-22 19:15 150035023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Erik Hellgren, Daniel Karlsson Björkebyhallen
2016-11-19 18:00 150035022 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IK (B) 5 - 3 Jonas Robertson, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-11-20 10:45 150035025 Värmdö IF - Sköndals IK (B) 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2016-11-22 20:30 150035026 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 6 - 0 David Berger, Roland Nester Ormingehallen
2016-11-25 19:45 150035028 Täby FC (D) - Värmdö IF 4 - 3 Per Sundvall, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-11-27 18:00 150035029 Sköndals IK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 5 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2016-12-04 11:15 150035032 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Sampo Friberg, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-12-04 14:45 150035035 Värmdö IF - Huddinge IK (B) 3 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2017-01-22 13:20 150035034 Vendelsö IK (B) - Täby FC (D) 4 - 2 Robin Berger, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-12-04 17:15 150035039 Täby FC (D) - Sköndals IK (B) 3 - 9 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-12-19 20:30 150035038 Huddinge IK (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Jessika Forsberg, Michael Selg Storängshallen
2017-02-19 19:00 150035037 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 10 - 0 Didrik Axen, Aldin Imamovic Ormingehallen
2017-01-14 14:15 150035044 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Torvalla Träningshall
2017-01-15 12:30 150035043 Sköndals IK (B) - Huddinge IK (B) 5 - 1 Robin Berger, Patrik Andersén Sköndalshallen
2017-01-15 19:30 150035045 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-01-21 15:30 150035048 Vendelsö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 3 Martin Åkesson, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2017-01-22 15:15 150035047 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Ormingehallen
2017-01-22 15:15 150035049 Värmdö IF - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2017-04-01 18:00 150035046 Täby FC (D) - Huddinge IK (B) 3 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-01-28 17:00 150035054 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (D) 8 - 1 Vilhelm Nordström, Oscar Forstadius Ormingehallen
2017-01-29 12:30 150035052 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (B) 6 - 4 Ken Johansson, Jessika Forsberg Engelbrektshallen
2017-04-01 13:30 150035053 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sköndals IK (B) 5 - 4 Carl Kjellstrand, Magnus Westerberg Viksjö Sporthall
2017-02-05 14:15 150035057 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 8 Kari Malmros, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2017-02-05 15:15 150035056 Huddinge IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 7 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Storängshallen
2017-02-05 17:00 150035058 Sköndals IK (B) - Djurgårdens IF IBS 11 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2016-10-29 15:30 150035063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK (B) 2 - 2 Mathias Olofsson, Per Calmén Viksjö Sporthall
2017-02-11 19:30 150035062 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (D) 10 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Håkan Taxén Skanstullshallen
2017-02-12 18:15 150035065 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2017-02-18 17:30 150035066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Daniel Mårtensson, Roland Nester Ormingehallen
2017-02-19 11:30 150035067 Huddinge IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storängshallen
2017-04-02 17:30 150035069 Sköndals IK (B) - Värmdö IF 4 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2017-03-11 16:15 150035072 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Magnus Westerberg, Johan Larsson Eriksdalshallen
2017-03-11 16:45 150035074 Vendelsö IK (B) - Sköndals IK (B) 8 - 8 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Torvalla Träningshall
2017-03-12 17:00 150035075 Värmdö IF - Täby FC (D) 4 - 8 Jakob Nima, Shabbir Ahmed Värmdö sporthall
2017-03-18 19:00 150035076 Bele Barkarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 6 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Björkebyhallen
2017-03-19 12:45 150035078 Huddinge IK (B) - Värmdö IF 7 - 3 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Storängshallen
2017-03-19 17:00 150035079 Täby FC (D) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Daniel Skantze, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2017-03-25 16:45 150035084 Vendelsö IK (B) - Huddinge IK (B) 6 - 4 Kent Kastell, Robin Berger Torvalla Träningshall
2017-03-26 17:15 150035085 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-04-02 14:15 150035083 Sköndals IK (B) - Täby FC (D) 15 - 3 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2017-04-02 18:15 150035088 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 7 - 3 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Ormingehallen
2017-04-09 12:45 150035089 Huddinge IK (B) - Sköndals IK (B) 5 - 11 Petra Dynesius, Daniel Eklund Storängshallen
2017-04-09 17:30 150035087 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värmdö IF 7 - 1 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 13 1 0 93-24 69 40
2. Sköndals IK (B) 14 8 3 3 90-53 37 27
3. Djurgårdens IF IBS 14 9 0 5 68-55 13 27
4. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 8 2 4 58-37 21 26
5. Vendelsö IK (B) 14 6 1 7 52-66 -14 19
6. Huddinge IK (B) 14 5 1 8 56-75 -19 16
7. Täby FC (D) 14 2 0 12 41-97 -56 6
8. Värmdö IF 14 1 0 13 27-78 -51 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis